Switch to full style
Začínáte nebo chcete začít s letadlem.
Odeslat odpověď

Re: GAMA 2100 - RTF

sob 03.03.2012 11:53

v nouzi nejvyšší se dá použít cokoliv - ale se 2A BEC bych byl opatrnej s klapkama , a limitem je, jestli má motorovou brzdu - tu potřebuješ aby si lehla sklopka po stažení plynu.

Re: GAMA 2100 - RTF

sob 03.03.2012 11:57

Na 6 serv to bude málo, 4 ks by to mohlo dát, tak k němu přilípní externí BEC, odpoj červený u reglu a máš to:-)

Re: GAMA 2100 - RTF

sob 03.03.2012 12:47

Dobře teda, zeptám se jinak. Čím byste mi doporučili Gamu osadit /Regl, serva/ Nemusí to být všechno značkový, ale spolehlivý a odzkoušený. Hodněkrát jsem nakupoval serva na i HK na vrtulník a byly v pohodě, v letadle tak namáhaný nebudou. Do vrtulníku bych si vymyslel sám, ale s letadlem žádný zkušenosti nemám. :roll:

Re: GAMA 2100 - RTF

sob 03.03.2012 13:21

Digis píše:Dobře teda, zeptám se jinak. Čím byste mi doporučili Gamu osadit /Regl, serva/ Nemusí to být všechno značkový, ale spolehlivý a odzkoušený. Hodněkrát jsem nakupoval serva na i HK na vrtulník a byly v pohodě, v letadle tak namáhaný nebudou. Do vrtulníku bych si vymyslel sám, ale s letadlem žádný zkušenosti nemám. :roll:

To by mě také zajímalo, snažím se to nastudovat. Podle toho co jsem zjistil tak serva kovové 19g. klapky+křidélka+směrovka. Servo kovové 12g. výškovka.
Regulátor Mystery s 4A BEC.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 18_8g.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... oduct=9392
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ries_.html
Teď jde o to aby to ten BEC utáhl 6 serv.

Re: GAMA 2100 - RTF

ned 04.03.2012 18:26

BOSS8 píše:v nouzi nejvyšší se dá použít cokoliv - ale se 2A BEC bych byl opatrnej s klapkama , a limitem je, jestli má motorovou brzdu - tu potřebuješ aby si lehla sklopka po stažení plynu.



Jo tento regl brzdu má. Už jsem to vymyslel, zatím budu lítat na 4 serva bez klapek a pak se uvidí, jestli budu dál vylepšovat a nebo ne, stejně bych ty mixy do Futaby sám nedokázal nastavit. Koukám, že ten Foxy R25 co dávají k verzi bez klapek má BEC taky 2A. Tím pádem koupím jen kit. Regulátor, serva, baterie mám doma - zbytky z vrtulníků :)

To je panečku jiný kafe než skládat vrtulník za 20000,- :lol:

Re: GAMA 2100 - RTF

pon 05.03.2012 0:58

Tak první ochutnávka zde :
http://boss8.rajce.idnes.cz/Gama_2100_od_RCGuru.cz

Zatím bez klapek - čekám až dorazí serva .

První dojmy , letí to :-) Bude to skvělý svahák (otloukánek na kopce ) ,ostře reaguje na kormidla, výkrut je relativně pomalý, což se takového rozpětí dá očekávat . Let na zádech žádný problém. Pro mírně pokročilého pilota , krásně čitelné a předvídatelné éro. Poněkud nezvyklé jsou starty - trup je docela velkého průměru , takže se nedá držet příliš pohodlně , člověk má spíše pocit že startuje nějakou větší polomaketu , ale výkon setového motoru je více než dostatečný , takže startu citelně pomůže.
Letový projev je více bližší polomaketám , než úplně blbuvzdorným začátečnickým větroňům. Asi bych doporučil před pořízením Gamy , odlétat minimálně Betu 1400 . Gamu 2100 ocení především mírně pokročilý letec se zaměřením na větroňové létání (vč. svahů) , Gama dává velký prostor vyzkoušet si různá nastavení mechanizovaného křídla.

Re: GAMA 2100 - RTF

pon 05.03.2012 7:41

Nezlobi to zadni uchyceni bowdenu? zatim jsem s ni nebyl ve vzduchu, ale bowden vejskovky mel pri tlaceni tendence se docela kroutit - ten uchyt je podle mne moc daleko od konce. ("panty" jsou samozrejmne rozhejbany a jdou celkem lehce).

Vyresil jsem to kouskem balzy prilepenym pres konec bowdenu.

Re: GAMA 2100 - RTF

pon 05.03.2012 8:29

BOSS8: a jak dlouho jsi byl ve vzduchu a motorový let byl kolik a s jakou baterkou?

Re: GAMA 2100 - RTF

pon 05.03.2012 9:20

Ten bovden je v poho. sice se prohýbá při velké výchylce (ale aspoň se tak nenamáhá servo) , v letu je třeba výchylka opravdu minimální , reaguje na kormidla dostatečně citlivě.
Pro zálet jsem dal 1500 mAh baterku - nalítáno 30 minut vč plachtění (moc to nenosilo) a přistával jsem na tmu a mlhu (ne na baterku) . Pro běžný řádění bude stačit nějaká 2200 mAh . Na svah klidně 5000 mAh jako závaží - (taková kapacita při svahovým lítání stejně nevyužitelná jinak, než jako olovo).

Jo a ještě jeden postřeh - doporučuju šetřit váhou (naložit můžete kdykoliv) , ten trup je dost bachratej a blbě se drží - takže čím bude těžší, tím hůř se bude házet .
Jinak spokojenost, ve vzduchu se chová spořádaně a hlavně krásně vypadá .
Naposledy upravil BOSS8 dne pon 05.03.2012 17:19, celkově upraveno 1

Re: GAMA 2100 - RTF

pon 05.03.2012 12:12

Jsi mě tak namlsnul, že na tom od rána makám, večer by mohl být zálet:-) Pokud tam napípám komplet mechanizaci křídla, už to dělám rovnou s klapkama..

Re: GAMA 2100 - RTF

pon 05.03.2012 13:34

Teda taky mě chytla mlsná a asi si v pátek udělám radost včetně klapek :wink:

Re: GAMA 2100 - RTF

pon 05.03.2012 14:00

No pokud zejtra vyjde cas a nebude moc foukat tak to zkusim taky zalitat.

Re: GAMA 2100 - RTF

pon 05.03.2012 17:57

Tak zalétnuto:-)) Jsem spokojen, za ty prachy dobrý. Jen bych ty klapky pověsil na spodek, mají malou výchylku dolů na buterfly. Příjemně překvapil ten pidi motor. Doporučuji zafixovat to táhlo k VOP, na kvaltu je to bez toho docela gumové:-((

Re: GAMA 2100 - RTF

pon 05.03.2012 20:39

Může mi někdo říct kolikátky konektory(mm) sou
na kabelech od motoru?Pokud tam nějaký sou.
Abyh věděl jaký mam objednat na regulátor.
Dík!

Re: GAMA 2100 - RTF

pon 05.03.2012 21:25

3,5 mm, ale žádnej zázrak, budu je měnit..
Odeslat odpověď