Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: ASW 17 od Pelikána
PříspěvekNapsal: čtv 05.06.2014 12:23 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 5.9.2010
Příspěvky: 92
Bydliště: České Budějovice
Nikdo neví? To máte všichni Aswčko se setovým motorem?

_________________
ASW-17, F-18, Mustang Legends, Spitfire Baby, Crack, Mustang Shangri-La, Swift-2, T9x


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: ASW 17 od Pelikána
PříspěvekNapsal: čtv 05.06.2014 18:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2011
Příspěvky: 614
Bydliště: Ledeč nad Sázavou
Já mám setovej, a včera ve větru celkem dobrý, skoro sem ho neviděl.
Za bezvětří je to horší, to je fakt.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASW 17 od Pelikána
PříspěvekNapsal: pon 18.05.2015 9:17 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.8.2014
Příspěvky: 3
Ahoj, podělím se o zhruba roční zkušenosti (kolem 40h letu) s ASW 17 od Pelikána.
Koupil jsem jej jako svůj 1. model. První lety končily hvězdou přes křídla a ulomeným koncem křídla. Další pokusy probíhaly ve vzrostlé řepce kde byla menší šance že se letadlo poškodí při pádu. I přes vyvážení jak podélné tak příčné model zatáčel výrazně doleva a to s motorem i za kluzu- špatným vyosením motoru to tedy být asi nemohlo. Lety trvaly do 30 vteřin a řízením se dalo určit přibližné místo dopadu. Pohyb v mokré řepce za zapadlým letadlem byl dosti nepříjemný. Pohledal jsem na netu rady jak model umravnit a vyzkoušel jsem lehké přizvednutí křidélek a nakroucení negativů. Zdálo se že to trochu pomohlo a letadlo se mi už dařilo držet ve vzduchu i několik minut, přistání se přestalo podobat řízenému pádu a domů se vracelo někdy i bez poškození. Tou dobrou se odpálil regulátor. Následovala výroba tabulátorů jako další pokus o zlepšení stability stejně jako pokusy s vyvážení/ převážením na druhou stranu než na kterou stále tak silně zatáčelo. Všechno marné. Trimy naplno a stále silně se naklánělo doleva. Pro let rovně bylo nutné držet páčku křidélek tak na 70% vpravo jinak následovalo naklonění doleva a pád po křídle. Vyřešil jsem to zakoupením el. stabilizátoru. Je vidět že po puštění ovládaní za letu má model snahu o jeho typický pád doleva ale stabilizace to srovná a letí rovně. Na směrovku reaguje lehkým natočením čumáku na opačnou stranu a dál letí téměř rovně. Zatáčení možné jen křidélky. Motor je slabý, loping model udělá jen s vypětím všech sil, křídla prohnutá jak luk a posledně i bylo slyšet prasknutí u toho. Přetočení na záda pomocí křidélek nemožné. Doba letu se pohybuje na baterii 1Ah 20-35 minut, v závislosti na termice. Létal jsem i s připevněným foťákem místo kabiny (měl asi 150g) a letělo to, ikdyž už to bylo tak na hraně. Křídla drží plastové packy které se již několikrát ulomily a zejména v zimě kdy asi zkřehly. Původní potah jsem strhnul po počátečních poškozeních a nažehlil solarfilm. Žádný zázrak ale vypadá to lépe než ten původní. Křidélka vystužil uhlíkem v domnění že pak třeba již tento krám půjde vytrimovat a bude létat i bez stabilizace ale marné. I se mi podařilo pomocí vypínání potahu jedno křídlo zdánlivě srovnat oproti původnímu stavu. Stále stejné chování. Stále zatáčí doleva. Stále nevytrimovatelné. Nemáte někdo radu jak tento model umravnit aby se choval jak má? Vážně už nevím co vyzkoušet. Po tehle zkušenostech bych si jej již nekoupil nebo alespoň ne od Pelikána. Myslím že od Ripmaxu by létal lépe. :(


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASW 17 od Pelikána
PříspěvekNapsal: pon 18.05.2015 18:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2011
Příspěvky: 614
Bydliště: Ledeč nad Sázavou
Ahoj, ASW měl táta na nučení, létal 2 sezony, pak uletěl, a našel jsem ho.Myslím že z něho mám na chalupě křídla, ale nevím to jistě. Mohl bych Ti je poslat. Jinak ten model opravdu není nic moc. Létá, to ano, ale jsou mnohem lepší letadla na naučení, i další létání.
Takže jestli můžu radit, tak do něj neinvestuj už ani korunu, a kup něco lepšího. Regl mi taky odešel, ale vyreklamoval jsem ho


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ASW 17 od Pelikána
PříspěvekNapsal: čtv 28.07.2016 8:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2016
Příspěvky: 264
Bydliště: Kutná Hora
Létá tu někdo ASW17 od Pelikána nebo Hype?

Jak Vám to létá?

Umí to i termiku? - Mám tři lety, zatím jsem neměl štěstí.
Jak to létá ve větším větru? Zatím jsem létal v téměř bezvětří.
Co si můžu dovolit? Kolik m/s?

_________________
LionE, 5" Mefisto, 3" Meffie, Taranis T9, X7


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz