Switch to full style
Začínáte nebo chcete začít s letadlem.
Odeslat odpověď

Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz

čtv 25.04.2019 20:52

Myslím, že možnost získat trup se blíží nule. Moc si to nepamatuji, je to už půl roku, na nějakém slovenském web někdo prodával celý model. Zkus to tam prohlídnout.

Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz

pát 26.04.2019 0:17

Dnes vytáhl po dlouhé době kolega SkyClimbera na kopec, kde foukalo tak 6-8 m/s. Půjčil mi ho, nacpal jsem mu do komůrky pod těžištěm baterku 3S 1300 mAh a pásek olova, protože kolega zapomněl zátěž (závitovou tyč do spojky křídel). I s nouzovou zátěží lítal jak fík - nostalgická vzpomínka...
Měl jsem Sky Climbera kdysi velmi v oblibě, lítal jsem s ním i svah v Donovalech :) Nakonec jsem svého s redukcí hangáru prodal, ale dnes mne opět potěšil :D

Trup jsem taky sháněl, už před cca dvěma lety to byl velký problém. Snad hodit inzerát na bazar, jinak už asi není šance.

Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz

sob 27.04.2019 14:05

Bartn píše:Myslím, že možnost získat trup se blíží nule. Moc si to nepamatuji, je to už půl roku, na nějakém slovenském web někdo prodával celý model. Zkus to tam prohlídnout.

Díky za info po marném brouzdání na netu už sem rezignoval, bylo to pro kolegu jehož Climber po výpadku signálu šel na čumák.

Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz

sob 27.04.2019 14:07

zelkar píše:Dnes vytáhl po dlouhé době kolega SkyClimbera na kopec, kde foukalo tak 6-8 m/s. Půjčil mi ho, nacpal jsem mu do komůrky pod těžištěm baterku 3S 1300 mAh a pásek olova, protože kolega zapomněl zátěž (závitovou tyč do spojky křídel). I s nouzovou zátěží lítal jak fík - nostalgická vzpomínka...
Měl jsem Sky Climbera kdysi velmi v oblibě, lítal jsem s ním i svah v Donovalech :) Nakonec jsem svého s redukcí hangáru prodal, ale dnes mne opět potěšil :D

Trup jsem taky sháněl, už před cca dvěma lety to byl velký problém. Snad hodit inzerát na bazar, jinak už asi není šance.

Díky zkusím napsat na bazar, kdyby náhodou.

Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz

pon 29.04.2019 16:13

Nebyl by nekdo prosim hodnej a nenakreslil i s kotama ty plastovy sponky na zajisteni kridel?
Wing Clips (Pair) for the Nine Eagles Sky Climber
https://hobbymania.co.za/wing-clips-pai ... ky-climber
Moc dekuji

Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz

pon 29.04.2019 16:34

tatanka1 píše:Nebyl by nekdo prosim hodnej a nenakreslil i s kotama ty plastovy sponky na zajisteni kridel?
Wing Clips (Pair) for the Nine Eagles Sky Climber
https://hobbymania.co.za/wing-clips-pai ... ky-climber
Moc dekuji

Ahoj, zkoušel jsi prohledat tohle vlákno? Já mám takový dojem, že jsem sem okotovaný obrázek dával - ale bylo to kdysi dávno, ještě v dobách, kdy jsem Climbera měl. Už ho nemám, tak to nemůžu bohožel oměřit znovu.

Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz

pon 29.04.2019 18:25

Jasan hledal jsem zde ve fóru a našel jen obrázek te zástrčky jak ji někdo upravoval, bez kót. Ale mozna jsem taky něco přehlédl.
Podařilo se nějak udělat resumé co zpusobovalo ty výpadky řízení? Ze začátku to vypadalo na regulátor, pak to začalo dělat i s novými regulátory...jinou vysílačku či přijímač?
Diky

Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz

pon 29.04.2019 19:01

No možná se pletu já. Nikdy jsem Climbera setovkou neřídil, měl jsem ARF verzi, takže své radio.

Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz

úte 30.04.2019 10:10

Sponky zkusím oměřit, ale bude to nejdřív koncem týdne, nemám ero doma.

Výpadky signálu jsem měl jen u setového vysílače a přijímače. Na příčinu jsem nepřišel (regl jsem měnil), jen to, že byly cca 2sekundy a vždy po výměně baterky v éru. Jak to jednou zablblo, tak už se během letu neprojevovaly. Dalo se tak lítat, ale jistota v tom nebyla.
Honza

Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz

úte 30.04.2019 10:14

Locker píše:Sponky zkusím oměřit, ale bude to nejdřív koncem týdne, nemám ero doma.

Výpadky signálu jsem měl jen u setového vysílače a přijímače. Na příčinu jsem nepřišel (regl jsem měnil), jen to, že byly cca 2sekundy a vždy po výměně baterky v éru. Jak to jednou zablblo, tak už se během letu neprojevovaly. Dalo se tak lítat, ale jistota v tom nebyla.
Honza


Super Locker za odpověď, takze chyba nekde mezi vysilacem a prijimacem. Diky za to omereni sponek.

Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz

čtv 02.05.2019 11:24

Jj, chyba vysílač přijímač.

Posílám oměřené (pravítko a oko), když tak napiš jestli je ještě něco třeba.

Honza
Přílohy
Sponka.jpg

Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz

pát 03.05.2019 7:26

Locker píše:Jj, chyba vysílač přijímač.

Posílám oměřené (pravítko a oko), když tak napiš jestli je ještě něco třeba.

Honza


Super Locker, diky moc za nakres.
Co se tyka vysilace a prijimace -navrhujes radeji cele nahradit?

Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz

pát 03.05.2019 11:36

Jj, navrhuju vyměnit, pokud tě nebaví opravovat :P
Nebýt těch výpadků, tak bych si ho i nechal.
Honza

Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz

pát 03.05.2019 11:59

Já mám Sky Climbera s původním vysílačem a přijímačem.
Měnil jsem jen regulátor za FOXe, protože s tím původním něco nefungovalo.
Sky Climber bylo moje první letadlo a hned při zalétávání jsem ho rozbil.
Trup dostal dost na frak, ale šel slepit dvousložkovým epoxidem.
Než jsem se s ním naučil lítat, tak jsem s ním ještě 2x tvrdě přistál.
Pokaždé to odnesl slepovaný trup.
Protože jsem se bál, že po příští havárii ten trup už nepůjde slepit, tak jsem si koupil trup náhradní.
Od té doby ho mám v krabici a všechna přistání byla hladká. Je mi ale jasné, že kdybych ho prodal, tak s ním zase někde praštím.
Sponky na křídla nepoužívám, protože kolega, který mi Sky Climbera po prvním pádu slepoval je ztratil.
Prý se to dá pořešit i pruhem suchého zipu.

Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz

pát 03.05.2019 13:01

Ty sponky byly stejně naprd. Nedržely, vypadávaly, vymačkávaly polyš. Stejně bylo potřeba křídla přelepovat.
Odeslat odpověď