Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 50, 51, 52, 53, 54  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: pát 24.10.2014 15:07 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.9.2014
Příspěvky: 14
Bydliště: Most - SKY CLIMBER
TAk jsem to byl zkusit - muj prvni let - letadlo se naklani doleva - na zemi je vse rovne - zkousel jsem ho dotrimovat na hodnotu 60 coz je docela dost a zataci porad stejne, musim to korigovat kridelky na pravou stranu.

Zkousel jsem i vztlakove klapky s nastavenim na 25 a letadlo jde razantne s cumakem dolu.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: pát 24.10.2014 15:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2013
Příspěvky: 1383
Bydliště: Praha, ČR
Obrázky: 38
s klapkama vůbec ze začátku neblbni!! u SC vedou klapky v pozitivu (dolů) jen k nestabilitě!! kjen s tím flákneš. Vůbec klapky dolů nepoužívat. když už tak si je nastav jen na brždění (nahoru) ,ale ani to není dobré dělat dokud nemáš letadlo zalétané (což evidentně nemáš) a nemáš to v ruce.

to naklánění bude velmi pravděpodobně nějakou nesymetrií letadla ... bohužel je to mizerná čína a tak mají občas trochu nakroucené trupy, křídla, blbě dlepený trup, blbě zapasovanou výškovku. To je nutné ohlídat proměřit a případně poopravit pokud to jde, nebo nějak kompenzovat. Mohou být také nedorovnaná křidélka v neutrálu - pokud dáš trim na 0 tak zkontrolovat slícování křidélek s profilem. když tak dohnat ne trimem, ale na těch náhonech - zašroubováním té vidličky. .... atd. atd.

nejprve zkrátka dodělat to, co číňan odflákl a pak to pořádně dozalétat, abys věděl, jak to má a umí letět správně a dostat to v tomhle stavu doruky ... teprve potom můžeš experimentovat s flaperony a dalšími věcmi.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: pát 24.10.2014 16:51 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.9.2014
Příspěvky: 14
Bydliště: Most - SKY CLIMBER
Dodělal jsem mechanicky trimy už před prvním letem, křidélka lícují přesně , musel jsem jeste přichytit bovden táhla výškovky , protože se odchyloval od trupu a prakticky se výškovka nehýbala. :-).
Uvidím zítra , pak už byl moc velký vítr.
Ale dík za každou radu , pokud je správná :-).

Jedenou jsem byl dost vysoko a letadlo bylo docela nečitelný , nevedel jsem jestli nejsem na zádech - chtělo by to něco dát asi na křídla ze spodu ? Nějaku samolepu nebo barevnej pruh ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: pát 24.10.2014 18:17 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
aenstria píše:
TAk jsem to byl zkusit - muj prvni let - letadlo se naklani doleva - na zemi je vse rovne - zkousel jsem ho dotrimovat na hodnotu 60 coz je docela dost a zataci porad stejne, musim to korigovat kridelky na pravou stranu.

Zkousel jsem i vztlakove klapky s nastavenim na 25 a letadlo jde razantne s cumakem dolu.


... tohle vlakno jsi cetl? viewtopic.php?f=118&t=68849 mozna mas podobny problem.

Pozn. napsat ze mas zkontrolovat geometriii a serizeni modelu je jednoduche. Vetsi problem je zjistit zdali vis, jak ta geometrie a serizeni ma v realu vypadat ,jakym zpusobem mas provest kontrolu a jak zjednat pripadnou napravu.
Dalsi problem je, ze zrejme chybi zakladni povedomi , jak letadlo reaguje na vychyleni jednotlivych ovladacich ploch, atd... je obecne znamo,ze sklopenim klapek dolu (zvetsenim prohnuti stredni krivky profilu), naroste klopivy moment na kridle. Projevi se to tim ,ze model se v teto konfiguraci najednou jevi tezky na hlavu (kompenzuje se adekvatnim pritazenim vyskoveho kormidla).
Bohuzel , to chce trosku kouknout i do aerodynamiky ci mechaniky letu.

Neco malo informaci na jednom dvorecku napr tu:


http://www.vekamodel.cz/aerodynamika-a- ... ni-modelu/


Nebo prolistovat novou verzi letecke akademie:

Ukazka : http://www.airspace.cz/akademie_letectv ... u-letadel/

pripadne kouknout i do starsich rocniku: http://www.airspace.cz/akademie/


veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: sob 25.10.2014 16:38 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.9.2014
Příspěvky: 14
Bydliště: Most - SKY CLIMBER
Takže jsem to byl znovu zalétnout a bez trimu na hodnotu 60 se to proste chovalo divne - tendence zatáčení doleva, a trochu do skrutu. S motorem na plno to táhlo do leva ještě víc. No nic přišel jsem domu a zrevidoval to pořádně, ačkoliv byl požadavek v obchodě o vizuelní kontrolu letadla a funkčnost.

No nic - měli jste pravdu - trup s ocasem byl trochu vychýlený. Nahřál jsem to fénem a už je to v pořádku. Zdá se mi že letadlo trochu padá na čumák ,tak jsem si poupravil baterii , přelepil lepík a posunul dozadu. Ale stalo se mi za letu to ,že mi nešla výškovka, resp. šla ale hrozně málo. Tak jsem se podíval na servo a zjistil jsem,že mi tam k servu sjel bovden z táhla trupu a to se nemohlo hejbat. Docela nepříjemný. Musel jsem ho zkrátit a bovden pořádně přichytit k trupu.
Ted už všechno běhá jak má.
Ještě jednou děkuju.

SAmozřejmě mají doma všichni radost - když to takhle vytelím na stůl a hraju si tam. :roll:


Přílohy:
Poznámka: před opravou
20141025_142344.jpg
20141025_142344.jpg
[ 108.02 KiB | Zobrazeno 4591 krát ]

Poznámka: po opravě
20141025_145245.jpg
20141025_145245.jpg
[ 113.8 KiB | Zobrazeno 4591 krát ]

Poznámka: bovden se posunul až k servu a znemožnil pohyb serve jedním směrem.
20141025_162312.jpg
20141025_162312.jpg
[ 48.95 KiB | Zobrazeno 4591 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: ned 26.10.2014 16:04 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.9.2014
Příspěvky: 14
Bydliště: Most - SKY CLIMBER
TAk je vše jinak. Byl jsem to znovu zalétnout a pořád se naklání do leva - pomůže pouze vytrimování křidélek doprava na hodnotu 65 pak to lítá nádherně.

Vizuelne tam nic nevidim, kridla jsou stejná, celé letadlo je dovážené , vyvážené na dvou lahvích od piva 8O .

Nějaký nápad ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: sob 01.11.2014 11:59 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.6.2014
Příspěvky: 4
Já jsem měl podobný problém. Při letu s motorem šlo dělalo dost divy... Byl to trup zkřivený do "vrtule", asi jako o Tebe. Ale mně to pomohlo.
Zkoušel jsi porovnat hmotnost jednotlivých polovin křídla?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: sob 15.11.2014 20:12 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 61
Zdravim,jelikoz tento model vlastnim,muzu poskytnout informace, ktere se snad budou hodit dalsim potencionalnim vlastnikum modelu.Nebude nutne poucovat tady aerodynamikou ap.jak pise Veka1.Stacilo by vybalit z krabice model v te kvalite, jaky by mel byt,sestavit a jit letat.Samozrejme o letani neco vedet.Jestlize ho nekdo vlasni chybou poskodi nebo znici,neda se nic delat.Chybami se clovek uci!Ale nachazime se v ceske republice a tak bohuzel vetsina problemu ktere jsou tady popsany jsou zapricineny pouze tim,ze vetsina prodejcu nakupuje zbozi v kvalite,ktera by se mela prodavat jen v nejake trznici.Je to poznatek nejen muj ale i jinych majitelu tohoto modelu!!Pocinaje enorme pokroucenym trupem,nevhodnym regulatorem otacek,na kterem nefunguje brzda motoru,vypadkem signalu,ktery prichazi vyhradne po staru a vetsinou nasleduje strmy pad a velke poskozeni modelu atd atd.Smutne je,ze prodejci jsou schopni tvrdit,ze s popisovanymi problemy se nesetkaly a slysi o nich poprve i kdyz to same jim psal pred nekolika mesici muj kamarad!!Jak je donutit,aby pro ne nebylo prvorady pouze zisk?!
Kdyz se vychytaji mouchy,nekdy i velke masarky,poletani s timto medelem je pekne.Nesrovnatelne lepsi, nez napr.s modelem Gama.
Jiny pristup a kvalita je napr.u firmy Top model,od ktere vlastnim take jeden model.Kdyz se vyskytnul opravdu maly problem,okamzite jej vyresli k me spokojenosti.
Letu zdar a kvalitnim vyrobcum a DOBRYM prodejcum taktez.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: ned 12.06.2016 13:54 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 16.5.2015
Příspěvky: 155
Bydliště: u Kladna
Zdravím vás a mám prosbu...
Našel by se někdo, kdo by mi pomohl zalétnout, seřídit tohoto větroně? Mám sice Scorpio A200, ale je to asi pokračování od výrobce "Astra model" Vizuálně to je asi naprosto stejné. Už mám jiný regulátor s brzdou bez těch výpadku při nečinnosti. Vysílač mam Turnigy 9xrPRO mode 1.
Nejlépe někdo z Prahy, Berouna, Kladna, Slaného...
Díky za případnou pomoc.


Naposledy upravil Makey dne pát 24.06.2016 16:04, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: ned 12.06.2016 21:31 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 4.11.2013
Příspěvky: 5
Zdravím,
Jsem z Prahy a mám původní verzi Sky Climberu s dodaným vysílačem a přijímačem v módu 1, jen regulátor je jiný. Nemám extra velké letecké zkušenosti, Sky Climber je můj první RC model a moje začátečnické chyby jsou na něm zřetelně patrné. Nicméně pokud by se vám neozval žádný zkušenější pilot, rád vám se základním nastavením a zalétnutím pomohu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: pon 13.06.2016 14:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Makey píše:
Zdravím vás a mám prosbu...
Našel by se někdo, kdo by mi pomohl zalétnout, seřídit tohoto větroně? Mám sice Scorpio A200, ale je to asi pokračování od výrobce "Astra model" Vyzuelně to je naprosto stejné. Už mám jiný regulátor s brzdou bez těch výpadku při nečinnosti. Vysílač mam Turnigy 9xrPRO mode 1.
Nejlépe někdo z Prahy, Berouna, Kladna, Slaného...
Díky za případnou pomoc.


ahoj, Climbera jsem měl, takže bych ti s tím mohl pomoci, ale lítám mode 4. Jedině tam dát na zálet můj přijímač což by asi nebyl problém. A nebo přehodit na tvém mod jestli to nějak jednoduše jde (což asi nejde, protože jsem si uvědomil, že M1 a M4 mají plyn na jiném kniplu, takže bys musel měnit aretaci).

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: ned 19.06.2016 9:14 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 16.5.2015
Příspěvky: 155
Bydliště: u Kladna
kope píše:

ahoj, Climbera jsem měl, takže bych ti s tím mohl pomoci, ale lítám mode 4. Jedině tam dát na zálet můj přijímač což by asi nebyl problém. A nebo přehodit na tvém mod jestli to nějak jednoduše jde (což asi nejde, protože jsem si uvědomil, že M1 a M4 mají plyn na jiném kniplu, takže bys musel měnit aretaci).


Ahoj Kope, díky za nabídku, myslím, že by jsme mohli přihodit ten přijímač. Jen co jej řádně opravím, tak se ti ozvou a budeme hledat nějaké možnosti. Já pracuji na krátký a dlouhý týden...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: ned 19.06.2016 22:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Tak se ozvi, až to budeš mít nachystané, zkusíme se domluvit.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: pon 20.06.2016 14:24 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 16.5.2015
Příspěvky: 155
Bydliště: u Kladna
kope píše:
Tak se ozvi, až to budeš mít nachystané, zkusíme se domluvit.


Máš SZ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SKY CLIMBER RTR 2,4GHz
PříspěvekNapsal: pon 22.04.2019 21:38 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.4.2019
Příspěvky: 4
Dobrý den prosím o pomoc nemá někdo info kde by se dal sehnat trup na Sky Climber popř.A200?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 50, 51, 52, 53, 54  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz