Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 548 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 37  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Hledám kolegu modeláře
PříspěvekNapsal: čtv 17.09.2020 15:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Milý plavče1, určitě je možné se naučit sám, ale... Ale může to být cesta delší a s hrozbou mnoha slepých uliček. Sám popisuješ hromadu karambólů. A co se týče rad z internetu, pokud položíš otázku, dostaneš pár odpovědí protivných, pár k věci a pár mimo mísu. Ovšem pokud zde někdo dá odpověď naprosto zcestnou, sesypou se na něj ostatní a věc uvedou na pravou míru. Pokud najdeš odpověď někde na netu (YouTube), nemusíš poznat, a začátečník to nepozná, že odpověď je špatná. Natočit nějaké video umí každý, ale ne každý umí zjistit, proč jeho model špatně letí. Pak můžeš nechtěně opakovat zbytečnou chybu.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Hledám kolegu modeláře
PříspěvekNapsal: pát 18.09.2020 9:01 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 12.7.2019
Příspěvky: 27
Bydliště: Kaplice (okr. Č.Krumlov)
Helísek píše:

Radí všem dobře známý, náš plavec1.

Nezlob se, ale pořádně jsi mě rozesmál. :lol:


Jsem rád, že jsem tě pobavil, často se mi nestává, že bych někoho rozesmál. A neradím všem, ale jenom těm, kteří mohou být na tom podobně jako já. Tedy chtějí létat, ale nikoho neznají. A že bych byl tak známý? to se mi nezdá. Alespoň já znám dost málo lidí od modelařiny. A pokud jde o tu radu, tak je to má zkušenost. Když jsem já začínal, tak jsem o modelářském létání nevěděl nic a nikoho neznal a když jsem se s někým spojil, tak z toho ve výsledku vyšlo jen to, že chtěli pomoci hlavně sobě na neználkovi. Odtud je má zkušenost.

Pro DAFa - Těch karambolů pár bylo a také mě to naštvaného odstavilo na pár let než jsem se k tomu vrátil. Ale bylo to, a to i popisuji, v době kdy jsem o tom nic nevěděl a dodané rádio k onomu modelu bylo v M1. Nevěděl jsem, že také existují jiné modifikace a pro mě to bylo jako když sedíte v autě kde otočení volantem doleva jede auto doprava. A to se fakt nedá. I takové auto jsem si vyzkoušel. A pokud je člověk rozumný a přemýšlivý, tak si dokáže z rad a videí na internetu vyeliminovat tu vhodnou. Nechtěl jsem nikomu dělat reklamu, ale budiž. Mě hodně posunuly videa od pana Mrázka. A když jsem nedávno zabrosil na jeho stránky tak jsem se také dočetl, že jsou tací, kteří když vidí neználka, tak se mu snaží nabídnout kde co, jen aby vidělali.

Pro TomasC - Před tebou smekám. Jistě jsi toho v životě dokázal hodně, minimálně v modelařině, a tví žáci měli štěstí, že tě potkali. Já takové štěstí neměl. Jak už jsem psal, v době mých začátků jsem neznal nikoho a z toho mé rady vycházejí. A s tvými radami plně souhlasím. A právě mě toho učitele nahrazovala ona stabilizace. Když jsem totiž přišel na to, že něco takového existuje, tak učení bylo velmi podobné tvému. Se stabilizací jsem odstartoval a nastoupal a vypnul ji. A pokud jsem udělal nějakou kravinu, tak jsem ji zapnul, éro se srovnalo a já opět nastoupal. Bylo to podobné tomu co popisuješ, že jsi žákovi vzal vysílačku z ruky a opravil let. Až jsem se naučil létat i bez ní. Ale stejně jsem radši když ji mám pro jistotu ve svých letadlech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hledám kolegu modeláře
PříspěvekNapsal: pát 18.09.2020 12:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Pokud narazíš na videa lidí typu RiMra, tak tam určitě pochytíš dost znalostí a zkušeností. Já viděl i ta druhá, už si nepamatuju přesně a nehodlám to hledat, ale jsou. Ale mnohdy osobní předání zkušenosti je víc, než hodiny hledání na netu a pak eliminace toho, o čem se domnívám, že je nebo není dobré. Opakovaně jsem zde narazil na neznalost terminologie, také neznám všechnu. Ovšem pak je těžké se domluvit - ovladač jsou na televizi, my máme v ruce vysílač, resp. vysílačku, teď jsem viděl s GM Electronics, že prodávají vrtule o délce 10" (místo průměru), četl jsem, že šířka (rozpětí) zadního křídla modelu (VOP) je X cm. Tak by se dalo pokračovat. Jak chceš někomu vysvětlit seřízení modelu, když místo potlačení a vyosení motoru hovoří o vyhnutí doprava nebo dolů. V každém případě si myslím, že osobní pomocná ruka může celý vývoj urychlit a usnadnit. Sám píšeš, že jsi s tím několikrát křápnul a na několik lete se pak zasekl. Pokud by ti někdo vysvětlil některé věci, ukázal a naučil, mohl jsi dávno létat. Ano, mnoho prodejců a výrobců zajímá jen výdělek, proto prodávají stavebnice pro začátečníky s výbavou stabilizací a nevím čím vším ještě, model to je krásný, jak už zde někdo poznamenal, nejlépe stíhačka. Když vypne stabilizaci, téměř zákonitě s tím praští. Je dnes módou se do všeho pouště sám, vím, že už to není jak bývalo za komančů, že kroužky byly na každé škole, ale i dnes jsou a je jich dost, stačí pohledat. A věřím, že i kdyby sem zašel nějaký starší zájemce o létání (starší myslím mimo běžné věkové rozpětí pro kroužek, tedy od cca 10 do 15 let), že mu bude porazeno. Ono stačí také mnohdy najít plácek na létání a tam "hodit zubem" s některým modelářem.
Volba módu rádia je pro začátečníka ošemetná, protože o to nic neví, těžko určí, co bude pro něj výhodnější. Logicky pak přebírá řízení podle učitele. Tak by se dalo pokračovat.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hledám kolegu modeláře
PříspěvekNapsal: pon 21.09.2020 10:37 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 12.7.2019
Příspěvky: 27
Bydliště: Kaplice (okr. Č.Krumlov)
DAF píše:
Pokud narazíš na videa lidí typu RiMra, tak tam určitě pochytíš dost znalostí a zkušeností. Já viděl i ta druhá, už si nepamatuju přesně a nehodlám to hledat, ale jsou. Ale mnohdy osobní předání zkušenosti je víc, než hodiny hledání na netu a pak eliminace toho, o čem se domnívám, že je nebo není dobré. Opakovaně jsem zde narazil na neznalost terminologie, také neznám všechnu. Ovšem pak je těžké se domluvit - ovladač jsou na televizi, my máme v ruce vysílač, resp. vysílačku, teď jsem viděl s GM Electronics, že prodávají vrtule o délce 10" (místo průměru), četl jsem, že šířka (rozpětí) zadního křídla modelu (VOP) je X cm. Tak by se dalo pokračovat. Jak chceš někomu vysvětlit seřízení modelu, když místo potlačení a vyosení motoru hovoří o vyhnutí doprava nebo dolů. V každém případě si myslím, že osobní pomocná ruka může celý vývoj urychlit a usnadnit. Sám píšeš, že jsi s tím několikrát křápnul a na několik lete se pak zasekl. Pokud by ti někdo vysvětlil některé věci, ukázal a naučil, mohl jsi dávno létat. Ano, mnoho prodejců a výrobců zajímá jen výdělek, proto prodávají stavebnice pro začátečníky s výbavou stabilizací a nevím čím vším ještě, model to je krásný, jak už zde někdo poznamenal, nejlépe stíhačka. Když vypne stabilizaci, téměř zákonitě s tím praští. Je dnes módou se do všeho pouště sám, vím, že už to není jak bývalo za komančů, že kroužky byly na každé škole, ale i dnes jsou a je jich dost, stačí pohledat. A věřím, že i kdyby sem zašel nějaký starší zájemce o létání (starší myslím mimo běžné věkové rozpětí pro kroužek, tedy od cca 10 do 15 let), že mu bude porazeno. Ono stačí také mnohdy najít plácek na létání a tam "hodit zubem" s některým modelářem.
Volba módu rádia je pro začátečníka ošemetná, protože o to nic neví, těžko určí, co bude pro něj výhodnější. Logicky pak přebírá řízení podle učitele. Tak by se dalo pokračovat.


To máš takhle - původně jsem ani náznakem nepředpokládal, že se do modelařiny pustím. A když mi rodina dala k narozkám model (snad abych nesmutnil po létání) tak jsem to zkusil. A jak jsem napsal, praštil s tím několikrát o zem a tak jsem toho nechal, že modelařit nebudu. Ale opravený model byl stále na očích na skříni a tak jsem to opět pokoušel a i se spojil se zkušeným modelářem, kterému, ale nejspíš šlo hlavně o zisk a ne abych se něco naučil a tak jsem do toho šel sám, snad i proto, že jsem možná tak trochu introvert a ve vzduchu, kde jsem byl sám mi bylo vždy dobře. Ona terminologie o které píšeš mi není cizí už z mého létání v minulosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hledám kolegu modeláře
PříspěvekNapsal: pon 21.09.2020 10:47 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Výhoda dneška. Když jsem s tím praštil ve svých začátcích já, tak bylo po sezóně než jsem postavil z balzy a smrkových lišt nový model. A mimo to vysílačka (z dnešního pohledu hodně primitivní) se 4 standardní servy byla za 2 čisté měsíční platy a jel jsem pro ni na kole 40 km tam a 40 zpět do tehdy nejbližší prodejny. Ty internetu jaxi přišly později.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hledám kolegu modeláře
PříspěvekNapsal: pon 21.09.2020 18:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 14.6.2016
Příspěvky: 103
Bydliště: Kladno
Chápu plavce1, mám podobnou povahu, nikoho jsem neznal a začínal ve značně pokročilém věku.
Já el. stabilizaci neměl, pomohl mě model pro naprosté začátečníky - už jsem tady o něm psal: viewtopic.php?f=16&t=77631 . Ten létá neskutečně pomalu, je stabilní a prakticky nerozbitný. Váží jen 230 g, takže by se vešel do chystaného limitu.
Podobné vlastnosti asi bude mít i známý StepOne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hledám kolegu modeláře
PříspěvekNapsal: pon 21.09.2020 19:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Bohužel se setkávám s tím, že se ozývají lidé se špatnými zkušenostmi. Jiný kolega se slzou v oku vzpomínal na svého vedoucího kroužku, kterého zajímalo, jak by přišel k (v tehdejší době nedostatkovému) modelářskému materiálu. Ale i tak naivně věřím, že těch nezištně ochotných je víc.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hledám kolegu modeláře
PříspěvekNapsal: pát 13.11.2020 20:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Je někdo na Rakovnicku co létá F5J větroně?
Hledám někoho stejně postiženého.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hledám kolegu modeláře
PříspěvekNapsal: úte 08.12.2020 12:35 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.11.2013
Příspěvky: 16
Bydliště: Brno-venkov. Sivice.
Někdo z okolí Brna, kdo by byl ochotný, až půjde létat ukázal začátečníkovi nějaké základy a odpověděl na případné dotazy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hledám kolegu modeláře
PříspěvekNapsal: úte 08.12.2020 14:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Mape bydliště Brno-venkov je příliš všeobecné. Napiš si do svého statusu konkrétněji a někdo se ti ozve.
V okolí Brna je nás docela dost na všechny strany :D .

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hledám kolegu modeláře
PříspěvekNapsal: pát 25.12.2020 10:04 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 12.7.2019
Příspěvky: 27
Bydliště: Kaplice (okr. Č.Krumlov)
Rodinka se ,,zbláznila", v tom dobrém slova smyslu a složili se, tudíž mi Ježíšek nadělil letadlo. Od Domanského Akrobata MX2 https://profimodel.cz/cs/akrobaticke/14 ... 03977.html . Akrobat je to hezký, je to stavebnice PNP, tak že jen dokoupím přijímač. Ale co pan prodejce, nebo snad Ježíšek? nezvládnul, manuál, neboli návod ke stavbě je pouze v angličtině s obrazovým doprovodem. Asi by se to podle toho postavit dalo, ale přeci jen bych uvítal český manuál. Občas je to jen drobná maličkost, kterou člověk přehlédne a z výsledku je nakonec rozladěný. Na internetu jsem se pokoušel najít a našel jsem pouze videa jak to létá, ale manuál případně i s videem ne. Není někdo z vás schopnější než já a ví kde to hledat? Jestli tedy vůbec existuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hledám kolegu modeláře
PříspěvekNapsal: pát 25.12.2020 10:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.7.2015
Příspěvky: 234
Zkus hledat navod na Scout od pelikána je to stejné letadlo. Ono na tom není prakticky moc co stavět. Nejtěžší je nalepit ty obtisky. Jinak 3d to moc není je to spíš taková stíhačka je to težký na 3D a taky si vyber nejakou kvalitní plochu jiank ten podvozek to nevydrží. Připadně tam kola nedavat a sedat na břicho do travy


Naposledy upravil Ing.Robinsson dne pát 25.12.2020 10:22, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hledám kolegu modeláře
PříspěvekNapsal: pát 25.12.2020 10:20 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
plavec1

Díval jsem se na ten obrázkový anglický manuál a - podle mě - pokud jsi už nějaký podobný eroplán skládal, nevidím tam žádný zádrhel.
Spíš mám špatnou zkušenost s českými návody, které někdy vypadají, jako když vypadly z google překladače - stavbou podle nich můžeš opravdu udělat chybu. Např. když jsem montoval dohromady plachetnici DragonForce 65, bylo lepší český návod zavřít hluboko do šuplíku :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hledám kolegu modeláře
PříspěvekNapsal: sob 26.12.2020 10:17 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 12.7.2019
Příspěvky: 27
Bydliště: Kaplice (okr. Č.Krumlov)
Sunn píše:
plavec1

Díval jsem se na ten obrázkový anglický manuál a - podle mě - pokud jsi už nějaký podobný eroplán skládal, nevidím tam žádný zádrhel.
Spíš mám špatnou zkušenost s českými návody, které někdy vypadají, jako když vypadly z google překladače - stavbou podle nich můžeš opravdu udělat chybu. Např. když jsem montoval dohromady plachetnici DragonForce 65, bylo lepší český návod zavřít hluboko do šuplíku :-)


To máš pravdu. Něco už jsem postavil, i aparáty na kterých jsem sám létal a myslím, že jsem poměrně zručný. Ale přesto si myslím, že pokud se něco prodává u nás tak by k tomu měl být český návod. Vím, že to, jako jindy, postavím i bez návodu, ale přeci jsem rád když si mohu zkontrolovat jak tu stavbu myslí výrobce. občas se stane, že udělám nějakou operaci a nakonec zjistí, že jsem zbytečně chvátal a to co jsem udělal sice není špatně, ale při další stavbě to překáží. Také jsem zkoušel google překladač a občas je to zábavné, ale někdy přeci jen pomůže. Musí u toho člověk myslet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hledám kolegu modeláře
PříspěvekNapsal: sob 26.12.2020 10:36 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 12.7.2019
Příspěvky: 27
Bydliště: Kaplice (okr. Č.Krumlov)
Ing.Robinsson píše:
Zkus hledat navod na Scout od pelikána je to stejné letadlo. Ono na tom není prakticky moc co stavět. Nejtěžší je nalepit ty obtisky. Jinak 3d to moc není je to spíš taková stíhačka je to težký na 3D a taky si vyber nejakou kvalitní plochu jiank ten podvozek to nevydrží. Připadně tam kola nedavat a sedat na břicho do travy


No jo, tušil jsem, že mi rodinka něco připravuje a tak jsem je upozorňoval aby mi nekupovali letadlo. Je to specifická věc a rád si ji vyberu sám. Už také kvůli tomu podvozku, jak píšeš. Já si vybírám letadla pokud možno na velkých kolech a fakt tento podvozek je asi dost náchylný. Přemýšlím, že mu tam nějak napletu vzpěry z duralových trubiček. Bude to sice lehce nevzhledný, ale účinný. Přistání na břicho jsem také zvažoval, ale tam bych zase mohl přijít o vrtuli. To je tak když je zeťák aktivní. Letadlo se mu líbilo a tak zblbnul všechny kolem. Ještě nevím jak to bude s baterkou. V návodu je psaná 1800 mAh, u Pecky zase píší baterku 2100 - 2500 mAh a já mám v jiném letadle 1500 mAh, což je málo, ale mohl bych to vyzkoušet a v jiném letadle mám 3300 mAh, což je zase hodně. Uvidím jestli tam půjde.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 548 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 37  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz