Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 740 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 50  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 14.09.2010 15:12 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 10.12.2009
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha 3 a Myšlín
[quote="vandurat7"]Takže bud to prostě nefunguje nebo by tam pelikán dal programovatelný regulátor,což pochybuji.

V elektrice jsem naprostý začátečník, nevím co je programovatelný regulátor, ale podle návodu se s pomocí páky plynu dá brzda zapnout a vypnout.

Zdraví Hony


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 14.09.2010 16:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.10.2008
Příspěvky: 1708
Bydliště: Praha Kunratice
Tak to je prave programovatelny regulator - to znamena ze do nej muzes nejakym zpusobem vlozit parametry jako je brzda, typ baterii a tak - bud pomoci plynove paky, nebo specialni programovaci karty, ci treba pres pocitac pres usb kabel

Druhy zpusob je, ze na regulatoru jsou jumpery (jako na harddisku) a temi si pozadovane parametry "najumperujes"

A nebo regulator proste zadne nastavitelne parametry nema

_________________
Nejlépe to nosí nad hlavou a ještě ke všemu směrem do slunce.
Nejlepší investice jsou peníze vyhozené do vzduchu.
Žádný učený ještě z nebe nespadl.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 14.09.2010 18:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.2.2009
Příspěvky: 449
Bydliště: Kroměříž
Hony píše:
Ale chci se zeptat na tohle - obě křídla jsou (úplně stejně) u kořene mírně prohnutá směrem dolů.


Nevím co přesně myslíš,ale nejspíš profil křídla.
Profily jsou ruzné,některé mají spodní stranu rovnou,druhé vypouklou ...

jen tak letmo jsem našel pár obrázků http://www.slavetind.cz/stavba/konstrukce/kridlo/obrazky/Profil1_7.jpg
http://nd01.jxs.cz/533/677/abdee6b938_2553168_o2.jpg
Ke kterému z nich by jsi to přirovnal ?

_________________
Clear sky,glider fly..


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15.09.2010 6:52 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 10.12.2009
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha 3 a Myšlín
Profil nemyslím, špatně jsem to napsal, ale křídlo po délce, od centroplánu směrem k wingletě, po náběžné hraně, je mírně prohnuté dolů.

Když ho nasadím, tak má nejprve vzepjetí nahoru do "v" ,a pak se ohýbá dolů, ale stále je tam mírné vzepjetí, není to úplně v rovině.

Zdraví Hony


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15.09.2010 8:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.8.2009
Příspěvky: 579
Bydliště: Plzeň
No,křídlo by mělo být rovné,ale jestli je to jen mírně tak to neřeš.Mě se to stalo v létě když sem ho nechal v autě,tím horkem se prohnulo,v letu sem žádné výrazné zhoršení nepozoroval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15.09.2010 8:46 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 10.12.2009
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha 3 a Myšlín
Asi to nejprve zkusím zalétat, myslím, že to ani narovnat nepůjde.
Jak jsem na to znovu koukal, je tam zalepená duralová trubka (asi 6 průměr) na ten 4ku drát, co se na něj křídla nasouvají. To bych asi fénem nesrovnal.

Zdraví Hony


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15.09.2010 15:13 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 2.10.2009
Příspěvky: 164
Bydliště: Brno
Ahoj,
tak jsem byl létat za "většího" větru, musím konstatovat že alpha se mi zdála málo stabilní, taky ovládání je dost citlivé, četl jsem že to chce zmenšit výchylky a křidélka nastavit exponeniciálně, máte s tím zkušenosti? při jednom poryvu větru jsem šel po křídle z malé výšky dolů, výsledek je zlomený ocas, naštěstí dobře slepitelné, lepím to epoxidem, jde to lepit něčím lepšim?

mějte se!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15.09.2010 20:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.2.2009
Příspěvky: 449
Bydliště: Kroměříž
Na polní opravy je nejlšpí vteřínák a aktivátor. To používám na poli,drží to v pohodě.
Epoxy bych na to nedával,přijde mi to zbytečné. Kdyžtak Purex nebo Styrolep

_________________
Clear sky,glider fly..


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 22.09.2010 19:13 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 19.9.2010
Příspěvky: 6
Bydliště: Chlum u Třeboně
Figo píše:
Ahoj,
tak jsem byl létat za "většího" větru, musím konstatovat že alpha se mi zdála málo stabilní, taky ovládání je dost citlivé, četl jsem že to chce zmenšit výchylky a křidélka nastavit exponeniciálně, máte s tím zkušenosti? při jednom poryvu větru jsem šel po křídle z malé výšky dolů, výsledek je zlomený ocas, naštěstí dobře slepitelné, lepím to epoxidem, jde to lepit něčím lepšim?

mějte se!

Dneska jsem šel prohnat alphu a taky trochu vítr.Šel jsem k zemi na prvním letu.Naštěsti jsem to ustál.Jak je trochu vítr tak je to vo hubu.Je to jako ďivokej čert.Porád ji musíš řídit.A to jsem zmenšil výchylky.Chce to absolutní bezvětří.Pak je to supr stroj.Na recenzi prej vhodné pro začátečníky,tak podle mne dost těžko.Ale to je můj názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 23.09.2010 10:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.10.2008
Příspěvky: 1708
Bydliště: Praha Kunratice
Recenze u Pelikana se pisou nejak takhle: je to z kulicek? ma to vrtuli? tak v tom pripade je to vhodne pro zacatecniky
Zveda to obrat jak modelu, tak vterinaku - akorat to trochu snizuje pocet letajicich zacatecniku :D

_________________
Nejlépe to nosí nad hlavou a ještě ke všemu směrem do slunce.
Nejlepší investice jsou peníze vyhozené do vzduchu.
Žádný učený ještě z nebe nespadl.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 24.09.2010 8:05 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 10.12.2009
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha 3 a Myšlín
Ve středu večer jsem konečně Alphu zkusil. Počkal jsem si na skoro bezvětří.
Na první let jsem vynechal z řízení křidélka. Že by to nějak skvěle klouzalo, to bych neřekl, ani motorový let mě neoslnil, že bych stoupal pod úhlem 45 stupňů, tak to taky ne. Ale byl jsem hodně opatrný, tak to je možná tím.

Při druhém letu jsem si při startu zavadil o trim křidélek, to jsem samozřejmě zjistil až při přistání po křídle na nos, naštěstí jen asi ze dvou metrů . Za letu jsem to zvládl zkorigovat, ale při podrovnání ne.

Z předchozích zkušeností jsem trochu zevnitř zpevnil 2kou balzou trup v oblasti od motoru až po serva, no a naprasklo to přesně za tím :cry:
Na konce výškovky jsem izolepou přilepil dřevěná kulatá párátka, aby se mi do mezery nezadírala tráva, to funguje bezvadně, díky za tu radu. Ještě by to chtělo olepit náběžku křídla, tam se mi zařízla tráva 2cm hluboko. :!:

Trochu jsem se trápil se zapojením do přijímaše (Hitec 6ti kanál). Myslel jsem, že je možné zapojit regulátor kamkoliv. Táhla fungovala, ale motor ne. Přendaval jsem postupně konektor a rozběhlo se mi to na plné pecky na páce křidélek, naštěstí měla vrtule kolem volno, ale málem mi éro uletělo ze stolu :lol:

Nakonec jsem strefil ten správný kanál, ale regulátor mi nedává signál o zapnutí brzdy. Jen vydává ten akord a nic víc. Navíc pípá pokaždé trochu jinak. Tady bych potřeboval poradit. Brzda mi sice funguje, ale neumím si představit to přepíníní. Páka plynu na plno, to se při tom roztoří motor? :?:

Zatím nemohu dělat nějaké zásadní závěry, protože jsem si moc nepolétal, ale mohu říci, že další éro bude konstrukční, všechna další éra budou konstrukční. :)

Zdraví Hony


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 11.10.2010 18:40 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.8.2010
Příspěvky: 12
Tak se mi vrátil regulátor po reklamaci toho že nejde brzda motoru a podle technika je v pořádku jenže vrtule se pořád protáčí,tak nevím vyzkouším to snad tenhle týden až kolega přiveze druhou Alphu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19.10.2010 15:31 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2010
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha, Praha-východ
Jenda_84 píše:
Právě to mě trápí taky. Ono ale za tu cenu člověk nejspíš musí počítat že mu něco odejde. Dost často lidi u setů od Pelikána nadávali na motory a regulátory. Chtělo by to nějakou objektivní recenzi od někoho, kdo s tím lítal dýl než jedno odpoledne.


Začínal jsem se setovou Cessnou a musím říct, že cokoli se pokazilo bylo rukama. Jediné co odešlo z elektroniky, byla serva v křidélkách, resp. převody. Koupil jsem nějaké bytelnější a hotovo. Jednou díky rušení mi spadla kolmo na čumák, opravil jsem kryt motoru a lítám dál...
Je fakt, že jsem viděl i pár nespokojenců. Na druhou stranu je to čínská čína, takže...
Na Alphu jsem taky koukal, ale nakonec zvítězil EG pro.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19.10.2010 15:37 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 10.12.2009
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha 3 a Myšlín
U Alphy mi také odešly převody serva výškovky. Nerozhýbal jsem před zapojením táhla výškovku ručně :o . V návodu to sice je, ale ne pod hrozbou zničení serva. Teď čekám na nové, ale možná jsem měl koupit jiné, bytelnější servo. No uvidíme.

Zdraví Hony


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 27.12.2010 16:49 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 27.12.2010
Příspěvky: 26
Zdravím všechny na tomto serveru ! Mám v úmyslu se přidat do vašich řad. Před 35 lety jsem létal s domácky vyrobeným jednokanálem, potom jsem sice pošilhával po létání, ale měl jsem dvě dcery a tak zústalo jen u pošilhávání.
No a nedávno jsem nevydržel a koupil si Alphu 1500. Někdo to letadlo chválí někdo ne, je to individuální. Já ho chválím. Nastavil jsem si malé výchylky, zalétal ho nejprve jen házením z ruky bez motoru - krásně plachtí až cca 50 metrů. Potom jsem začal přidávat plyn - musel jsem dost sklonit motor dolů, ale povedlo se mi to krásně doladit. No a teď už mi Alpha úžasně létá k mé plné spokojenosti. Létám opatrně, musím se to naučit. Ale už po pár letech s ní dokážu přistát blízko sebe. A to jak krásně plachtí bez motoru - nádherné. Dokonce i má přítelkyně je nadšená a říká, že se to naučí.
Tak se Alphy nebojte, chce to jen trochu pečlivosti a nic neuspěchat !!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 740 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 50  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz