Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 315 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Toro 900 a potrebne vybaveni
PříspěvekNapsal: pát 13.12.2013 9:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2008
Příspěvky: 334
Bydliště: Blansko
jako cerstvej majitel tora muzu rict ze to neni tezky, kdyz na to pujdes pomale a opatrne tak si zalitas. je to muj prvni litajici model a da se to. po par letech si to ochytas. pro zacatek doporucuju zvoli pomalejsi osazeni.- bud litat na dvojclanek, nebo snizit vykon. mam tam motor podobny XM2826EA-12 (turnigy 2826 - 1400kv) s vrtuli 8x6 na dvojclanek bych rekl ze to lita akorat na nauceni. mam i trojclanek ale jeste sem nemel odvahu to vyzkouset.
stavba je vv pohode, zaletani taky. neda se na tom nic zkazit.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Toro 900 a potrebne vybaveni
PříspěvekNapsal: pát 13.12.2013 9:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.5.2009
Příspěvky: 551
Bydliště: Hradec Králové (nedaleko)
Mozna by to chtelo zkusit nejdriv nejaky simulator, kvuli reakcim na ovladani, pokud jsi jeste nemel nic v ruce.
Jinak ty motory neznam, tak neporadim.
Moje Toro http://cars-heli.rajce.idnes.cz/Toro_900/ a http://www.rcalbum.com/index.php?action=dtl&amode=&id=6619

_________________
Letadla, auta.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Toro 900 a potrebne vybaveni
PříspěvekNapsal: pát 13.12.2013 10:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 19.4.2007
Příspěvky: 4260
Bydliště: Praha-východ (Měšice)
Motor by som radšej volil ten XM2826EA-12 (KV: 1370RPM/V). ten druhý už má vysoké otáčky KV: 2200RPM/V.
Na tých 1370kV možeš dať buď 2s a vrtulu aspoň 8x6 alebo potom 3s a napr. 7x6, prípadne aj GWS 8x4 HD (oranžová) - to mám ja na podobnom motore.

Inak, zrovna som tiež poskladal Toro. Po cca. 2 rokoch, čo som nelietal, som si povedal, že by to chcelo s niečim zase potrénovať a Toro poznám a viem, že to je dobrý stroj. Pohon som volil podľa doporučenia Telinku cca. 50gr. s kV 1400 a mám tam 3s 1200mAh a vrtulu GWS 8x4 HD. Hmotnosť mám 350 gr., baterka úplne vpredu, možno pár gramov dovážim na čumák. Viac info a foto:
http://www.rcalbum.com/index.php?action=dtl&amode=&id=8812


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Toro 900 a potrebne vybaveni
PříspěvekNapsal: úte 17.12.2013 15:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 19.4.2007
Příspěvky: 4260
Bydliště: Praha-východ (Měšice)
Tak dnes prebehol úspešný zálet. Najskor len tak hodiť bez motoru a nechať doplachtiť, trochu som trimoval. No a potom ďalší hod a hned pridať plyn a stúpať do bezpečných výšok. Pohoda, Toro je celé, urobil som aj test ťažisko, je trochu moc vpredu, posuniem baterku. Len fúkalo trochu viac ako som myslel, tak som vylietal len 2 minúty, dobíjal som 311mAh, čo dáva priemerný odber cca. 9,4A. Spokojnosť.

Ale čo sa týka vhodnosti ako prvý model, čo sa tu niekto pýtal, tak nie som si istý. Jasne záleží na zručnosti, talentu, ale trúfam si povedať, že ako prvý model Toro nebude pre večšinu začiatočníkov vhodné.

_________________
Truggy od TeamC - Torch E TR8Te
Moj RC web: www.mojefotogalerie.com/rc


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Toro 900 a potrebne vybaveni
PříspěvekNapsal: úte 31.12.2013 12:52 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2008
Příspěvky: 334
Bydliště: Blansko
Dnes prisel z HK wattmeter tak sem se pustil do pokusu s merenim. dal sem to do prehledne tabulky aby se v tom dalo vyznat.
motor: http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=32458 - 2826-1400kv
regulator: http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=30035 - 25A
2S lipo - 1600mah - 20-30C
3S lipo - 1000mah - 25C
wattmeter: http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10080
vrtule1: TGS sport 8x4E
vrtule2: APC 8x6E
Příloha:
toro_mereni.PNG
toro_mereni.PNG [ 8.87 KiB | Zobrazeno 3072 krát ]


co jsem vyvodil:
na dvojclanek je vsechno OK, lital sem nekolik baterek s vrtuli 8x6 a na nauceni bych rekl idealni, pohodovy litani a vydrzi ve vzduchu cca 15 minut.
na trojclanek sem to zkousel jen jednou s 8x6, toro bylo o dost zivejsi, ale vydrz se hodne zkratila. s vrtuli 8x4 je to OK, regl v pohode, motor docela na hrane... s 8x6 je to horsi, motor ma max power 205W, me to ukazovalo cca 240W.
jeste bych mohl vyzkouset vrtuli 7x6?

co na to rikate? mereni probihalo doma v mistnosti a motor byl na 3s dost horky, nedala se na nem udrzet ruka, regl byl zahraty. je velky rozdil kdyz toro stoji nebo leti ? nemam to resit a litat i na 3S s vrtuli 8x6?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Toro 900 a potrebne vybaveni
PříspěvekNapsal: úte 31.12.2013 13:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 19.4.2007
Příspěvky: 4260
Bydliště: Praha-východ (Měšice)
Mám podobný motor (50 gr, obežka) a podobné výsledky meraní. Podľa mňa je na 3s už tá vrtuľa 8x6 príliš. Tiež som ju skúšal a napokon som nasadil GWS 8x4 HD. Ešte otestujem 7x6 a s tou by to mohlo byť tiež OK, podľa merania o niečo menší odber, subjektívne nižší statický ťah (čo vobec nevadí) a odhadujem, že by mohla byť vyššia rýchlosť. Keď zas dovolí počasie a čas, otestujem ju a rozhodnem sa...

Celkom ma prekvapuje tvoja hmotnosť, ja som sa dostal na cca. 360gr. s baterkou 3s 1200, ktorá váži 100gr., takže prázdna váha bez baterky je okolo 250-260 gr.

_________________
Truggy od TeamC - Torch E TR8Te
Moj RC web: www.mojefotogalerie.com/rc


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Toro 900 a potrebne vybaveni
PříspěvekNapsal: úte 14.01.2014 15:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2008
Příspěvky: 334
Bydliště: Blansko
tak dneska sem byl litat, litalo se dobre ale po cca 10 minutach sem letel asi 5 metru nad zemi a najednou se toro natocilo cumakem k zemi... a myma rukama to nebylo. davam to za vinu vysilacce a prijmaci (35Mhz), i kdyz v okoli nebyly zadne el.draty..
skody: vytrhnuty trup spolu s motorem - motor OK
odtrzena antena od prijmace - zkusil sem to pripajet a dat do rc auticka(nepada :D) a dosah se zda byt OK, i kdyz tomu 100% neverim

marek71: ta hmotnost je zajimava, pritom si nejsu vedom ze bych tam mel nejakou zatez kme lepidla a pasky na oblepeni. zatim litam na dvojclanek 8x6, je to takovy klidny politani
mam objednany 7x6 tak su zvedavej jak se to bude tvarit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Toro 900 a potrebne vybaveni
PříspěvekNapsal: úte 14.01.2014 16:22 
BAN - uživatel vyhozen z RCManie
BAN - uživatel vyhozen z RCManie

Registrován: 23.10.2007
Příspěvky: 3341
Bydliště: Čadca, SK
Podľa tej tabuľky je jednoznačne najefektívnejší ten prvý pohon na dvojčlánok.
Teraz som bol vážiť svoje toro 900

letovka 356g
samotná baterka rhino 2S 1750 25c 108,5g
toro900 bez baterky 247,5g

vrtuľu mám takisto GWS EP-8040 a mala by to byť tá pevnejšia H /alebo HD/...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Toro 900 a potrebne vybaveni
PříspěvekNapsal: úte 11.02.2014 21:09 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.6.2011
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha
Taktéž mi dnes dorazily z HK dva kusy Rhino 1750 2S, do trupu sednou perfektně. Dávám do kupy TORO z roku 2008, které by ještě teď vypadalo jako nové, kdybych s ním zhruba před měsícem při přistání nefláknul do namrzlé oranice. Odnesl to naštěstí jen trup, který se vepředu odlepil a prasknul, jak skrze něj vylítly lipolky. Trup to byl ještě původní tenčí, než dnes dodávaný, tak měl na to nárok... :D

Jinak mé TORO je osazeno taktéž "dobovou" elektronikou a to AXI 2208/26 SL 1330kV a regl Jeti ECO 12, vrtule 8x6 APC.

Nemáte někdo zkušenosti s upevněním GoPro kamery? Napadlo mě jí nepatrně zapustit na horní stranu křídla, zhruba 5cm od špičky a lipolky přichytit zespod trupu, podle toho jak výjde těžiště.


EDIT:
Tak jsem včera zkusil GoPro přilepit jen páskou na vrchní stranu křídla, tak aby bylo těžiště v normě. Jako letělo to, ale víceméně jen na plný plyn, jinak to šlo k zemi... :D



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Toro 900 a potrebne vybaveni
PříspěvekNapsal: pon 24.02.2014 10:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.3.2012
Příspěvky: 652
Bydliště: Pardubice, HK, Plzeň
Obrázky: 37
FreeriderCZ píše:
Nemáte někdo zkušenosti s upevněním GoPro kamery? Napadlo mě jí nepatrně zapustit na horní stranu křídla, zhruba 5cm od špičky a lipolky přichytit zespod trupu, podle toho jak výjde těžiště.


Na svém Toru jsem měl kameru lehce zapuštěnou (viz obrázek) a drženou "bzt" páskou, ale při nárazech praskala, později jsem jí zdvojil a nakonec nahradil jednou silnou plus napříč tkaničku, ale to už je jiné samokřídlo, které mám rozdělávací a tkanice drží i poloviny křídel vpředu.
Na druhém obrázku je místo pod trupem, kam jsem gumičkama přidělával aku (jinak foto důsledků pádu, který kamera zázrakem přežila).
1895
1976


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Toro 900 a potrebne vybaveni
PříspěvekNapsal: pát 07.11.2014 8:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.3.2014
Příspěvky: 377
Bydliště: Mukařov - Srbín (Říčany u Prahy)
Obrázky: 34
Ahoj, předem se omlouvám za stále se zde opakující téma,ale chtěl bych "schválit" výbavu na TORO900 a poradit s nákupem na HK.
Vybral jsem:
D2826-10 1400kv Brushless Motor
Turnigy TY-P1 25Amp HEXFET® Brushless Speed Controller
APC style propeller 8x6-E

Motor sem našel tady v diskuzi, tak by měl být ok, má osičku průměr 3.17mm, nevíte, zda-li tuto osičku mají v HK jako náhradní? Mám doma jeden podobný motor s ulomenou osou od Pelikána a ten má také 3.17 a Pelikán ji teď nemá...
Další dotaz k vrtuli (našel jsem ji také v této diskuzi) jaký má průměr středu ta vrtule ? Dávají k tomu nějaké vymezovací kroužky ? Nebo jak to funguje... ?
Serva vezmu z eBay EMAX ES08MAII 12g/ 1.8kg
Jsou někde v HK uklíkové výztuhy ? Nějak jsem je nešel...
Vše mám teď vybráno z evropského skladu...

Zapomněl jsem říct: chci lítat na dvoučlánek 1500mAH...

_________________
Srážka s blbcem je problém, ale srážka s blbcem v zrcadlovém bludišti je neřešitelný problém..


Naposledy upravil toty dne pát 07.11.2014 15:00, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Toro 900 a potrebne vybaveni
PříspěvekNapsal: pát 07.11.2014 9:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.4.2008
Příspěvky: 466
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Osicku 3,17 vezmes v jakekoli CD/DVD mechanice, stací nějakou starší vykuchat

_________________
[url=http://www.spotreby.cz/honda-civic-d15z8-84-kw-0-hp-a4070/][img]http://www.spotreby.cz/sigs/ico_1_4070.gif[/img][/url]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Toro 900 a potrebne vybaveni
PříspěvekNapsal: pát 07.11.2014 13:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.3.2014
Příspěvky: 377
Bydliště: Mukařov - Srbín (Říčany u Prahy)
Obrázky: 34
Ještě mě prosím řekněte je toto hodně špatné/nekvalitní servo ?
Turnigy TG9e 9g / 1.5kg / 0.10sec Eco Micro Servo

_________________
Srážka s blbcem je problém, ale srážka s blbcem v zrcadlovém bludišti je neřešitelný problém..


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Toro 900 a potrebne vybaveni
PříspěvekNapsal: pát 07.11.2014 15:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
TG9e je o fous horší než HXT900. Rozměrově jsou stejná. I kolečka jsou zaměnitelná.
Já bych tam dal spíš ty HXT900.
Ohledně uhlíku, v HK je stejně drahý jako tady. Doporučuji koupit lokálně.
Ohledně vrtulí, Číňan standardně dává sadu vymezovacích kroužků.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Toro 900 a potrebne vybaveni
PříspěvekNapsal: pát 07.11.2014 15:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
Jo a ohledně motoru, já nad 3.17mm zlomil hůl. CD mechaniky nemám, volím proto motory s 3mm hřídelí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 315 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz