Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1007 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 64, 65, 66, 67, 68  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: EasyStar
PříspěvekNapsal: pát 13.11.2015 22:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 1126
Bydliště: ŽATEC
Obrázky: 0
Tu lepící oboustranku jsi dal po obvodu? :?:

_________________
Nemusíš vše vědět, ale musíš vědět, kde na vše najdeš odpověď.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: EasyStar
PříspěvekNapsal: sob 14.11.2015 20:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.9.2010
Příspěvky: 473
Bydliště: Trutnov
Obrázky: 13
Ne. Při lepení trupu jsem si motor do jedné z polovin tou páskou fixoval. Páska byla po délce motoru tak, aby držela motor na žebru lože. Do poloviny trupu s motorem jsem natáhl i vodiče a před slepením jsem vodiče propojil s motorem. Pro vodiče jsem musel udělat novou drážku. Tu jsem pro dva vodiče udělal od motoru dolů a vedl je uzavřeným prostorem do dolní části kabiny. Třetí vodič jsem vedl obloukem nad křídlem a vepředu oblouku pak šel do kabiny. Říkal jsem si, že tím trochu zpevním tuto část. Tento vodič jsem do drážky zalepil. Pokud jde o fixaci motoru: při slepování obou polovin k sobě je nutno pylon pro motor hodně k sobě zmáčknout. Už to stačí k fixaci.
Je samozřejmě i jednodušší způsob vedení vodičů. Viděl jsem model tohoto typu s regulátorem nalepeným nad křídlem a přímo propojený s motorem. Přívod od aku k reglu byl řešen drážkou v okraji krytu kabiny. Další způsob od reglu v kabině vodiče opět drážkou ven a přilepený páskou nad křídlem a propojený s motorem. Tyto dva způsoby jsou asi pro provedení jednodušší. Tochu utrpí estetika. Neřekl bych, že na aerodynamiku by to mělo negativní vliv.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Star - pokračování
PříspěvekNapsal: ned 15.11.2015 14:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 1126
Bydliště: ŽATEC
Obrázky: 0
Je mi to naprosto jasné. Dnes jsem na to také koukal a povedu 2 vodiče od motoru dolů v drážce kterou budu muset také rozšířit aby se mi tam oba vodiče vešli. Třetí vodič povedu vrchní drážkou. Prostě povedu vodiče tak jak je to připravené od výrobce. Další věc je ta, že budu muset vodiče k motoru prodloužit...na stávající vodiče motoru napájím prodloužení. Někde jsem, ale četl, že se musí dodržet max. délka vodiče od regulátoru k motoru. To kvůli odporu vodiče a tím následujícím ztrátám napětí. Nejsem si jistý jestli to je 20 cm, nebo 25 cm délky. :oops: Koukal jsem na ty vrtule. Našel jsem tlačné, ale pevné 5,5x4,5. ( http://www.jino.cz/vrtule-5-5x4-5-ep-ap ... -8889.html )
Se sklopkou bude asi problém. Sehnat takovou, která se tam vejde je docela problém. Bylo by to lepší, ale víceméně model budu používat jako nosiče kamery Mobius popřípadě iShare S600W.
Na lepení trupu bude asi nejlepší vteřinové lepidlo střední....nebo je na doporučení nějaké jiné lepší? Jde mi o to, aby mi lepidlo nezaschlo dříve než ho nanesu na celou polovinu trupu popřípadě než obě poloviny přiložím k sobě a zafixuji.

_________________
Nemusíš vše vědět, ale musíš vědět, kde na vše najdeš odpověď.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Star - pokračování
PříspěvekNapsal: ned 15.11.2015 20:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.9.2010
Příspěvky: 473
Bydliště: Trutnov
Obrázky: 13
Pokud bys lepil vteřiňákem ZACKI tak podle mých zkušeností se to dá celkem v poklidu stihnout. Nedávno jsem s ním lepil model Heron- trup a stihl to. A to Heron má rozpětí 2400 mm. Po zafixování to buď nech dost dlouho (i do rána) ležet nebo to střikni aktivátorem. Zacki je výrobek Multiplexu určený k lepení Elaporu z něhož je ES vyroben. Ještě rada. Nevím jak jsi s lítáním na tom. Pokud začínáš vyztuž trup od kormidel až po kabinku třeba laminátovou nebo uhlíkovou trubičkou průměr 4 mm bohatě stačí. Tu trubičku nebo jiné zpevnění je dobré zalepit Purexem, ale dej pozor abys ho nenamazal ke kraji. Jak Ti vypění ven nebude spoj moc pěkně vypadat.
S prodlužováním kabelů si nedělej starosti. Pokud tam dáš kabely o průřezu 1, 5 mm tak ty to v pohodě provedou. Pro lepší manipulaci s nimi používám kabely se silikonovou izolací. Běžně se dostanou v prodejnách s elektromateriálem. Pokud bys chtěl vědět kolik motor s vrtulí 5, 5 x 4, 5" bude brát tak to najdeš v sekci "Elektromotory". Jestli dobře pamatuji tak tam má Nakadah jeho měření.
A ještě něco k přemýšlení: kdybys po někdy chtěl udělat křidélka tak než slepíš trup je vhodné tam dát kablíky s konektory pro jejich připojení.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Star - pokračování
PříspěvekNapsal: pon 16.11.2015 20:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.9.2010
Příspěvky: 473
Bydliště: Trutnov
Obrázky: 13
Pro ZIPP:
Ohledně slepení Easy Star, podívej se do "Dílna" vlákno Den Braven PU lepidlo D 4. Tím bys mohl též slepit a nemusel by ses bát, že Ti to zatuhne než to celý natřeš vteřiňákem.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Star - pokračování
PříspěvekNapsal: stř 06.01.2016 14:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
chcel som skúsiť ako sa štartuje zo "zeme" a keď že je zima urobil som si lyže. Potenciál to má, ale je malo snehu na steblách trávy, tak sa to zabáralo :mrgreen:


Přílohy:
Snímka000es.jpg
Snímka000es.jpg
[ 95.71 KiB | Zobrazeno 1519 krát ]

Snímka001es.jpg
Snímka001es.jpg
[ 102.79 KiB | Zobrazeno 1519 krát ]


_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Star - pokračování
PříspěvekNapsal: stř 06.01.2016 17:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 1126
Bydliště: ŽATEC
Obrázky: 0
Sakra, to musí mít strašný aerodynamický odpor....To by jako v této konfiguraci letělo, nebo by se to jenom nějak snažilo letět? :?:

_________________
Nemusíš vše vědět, ale musíš vědět, kde na vše najdeš odpověď.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Star - pokračování
PříspěvekNapsal: stř 06.01.2016 17:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Pokud se dobře dívám.je to vlastně jen vozík s lyžemi určený pouze pro start,podobně jako vozík s kolečkama pro elektrovětroně....nebo se pletu? :D Ale myšlanka je to určitě zajímavá,pro mnohé určitě inspirativní,jen toho sněhu je pořád málo.... :(


Naposledy upravil Jardátor dne stř 06.01.2016 18:02, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Star - pokračování
PříspěvekNapsal: stř 06.01.2016 17:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Řekl bych že to není určeno k letu ale pouze ke startu ES se na saních rozjede a vzlétne a přitom je opustí :D
aspoň to tak vypadá :D
Pokud by to mělo letět myslím že by to nemělo šanci :lol:

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Star - pokračování
PříspěvekNapsal: stř 06.01.2016 19:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
Jardátor - ako píšeš je to len "vozík" na štart, ak bude viac snehu to skúsim a napíšem či sa odlepí z toho EasyStar, mam tam obežku 2200kv vrtula 6x4, po zamkovej dlažbe vo dvore z jemným popraškom sa to kĺzalo super. :wink:
Inšpirovali ma vozíky pre vetrone, snad to bude niekomu inšpiracia. Material smrekove lišty, preglejka, styrodur a klzná plocha PHS :wink:

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Star - pokračování
PříspěvekNapsal: stř 06.01.2016 20:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Myslím, že kdyby si ty skluznice rozšířil alespoň na dvojnásobek a ještě je prodloužil, tak by se to tak nebořilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Star - pokračování
PříspěvekNapsal: čtv 07.01.2016 10:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
ešte počkám s úpravou, snad ak bude viac snehu uvidím či sa to bude "prepadať" teraz bol sneh len na vrchu trávy, šírka sklznice je len 25mm :roll: mal som ich urobiť aspon 40mm.

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Star - pokračování
PříspěvekNapsal: čtv 07.01.2016 16:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 1126
Bydliště: ŽATEC
Obrázky: 0
Tak to potom jo... :wink:

_________________
Nemusíš vše vědět, ale musíš vědět, kde na vše najdeš odpověď.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Star - pokračování
PříspěvekNapsal: úte 19.01.2016 18:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2015
Příspěvky: 320
Bydliště: Česká Třebová
Obrázky: 0
Chci koupit nového Es 2,chtěl bych koupit kit a střeva zvlášť,ale mnoho se zatím nevyznám.Když budu vycházet z toho co doporučují k tomu stroji : http://www.model-rc.cz/rc-letadla/vetro ... e-1m40123/ Co by byla lepší volba co se týče motoru podle výrobce? RAY,FOXY,AXI ? A serva HS55,nebo něco jiného?

_________________
Mustang P-51D (EPP), DHC-2 Beawer (EPP),Easy max ( 3D tisk) Spektrum dx8 g2


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easy Star - pokračování
PříspěvekNapsal: ned 03.04.2016 20:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2016
Příspěvky: 264
Bydliště: Kutná Hora
Tak jsem novým majitelem ES2.
Ještě jsem neletěl, ale dost často u nás pofukuje.

Jak je na tom při lítání ve "větříku"?

_________________
LionE, 5" Mefisto, 3" Meffie, Taranis T9, X7


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1007 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 64, 65, 66, 67, 68  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz