Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 173 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: čtv 16.11.2017 13:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9092
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Byla by to sekce "Akce 1000 pilotů" a byla relativně volně přístupná osobám, které se zaregistrovaly na stránkách akce. Pri vstupu by přispěvatel,, neregistrovaný na RC Mánii, mohl psát jen a pouze do této sekce. To proto, aby se nemusel plně registrovat, podobný režim, jako u zkušební sekce. Ale je to k debatě. Myslím, že nějaké diskusní fórum pro adepty akce by bylo na místě, aby mohli také diskutovat a ptát se, a ne jen dostávat informace bez možnosti zpětné reakce. Mohlo by to být přínosné i pro organizátory, protože uvidí, jak se jejich činnost prosazuje v praxi. Hlavně mnoho odpovědí na jejich (začátečníků) všetečné otázky bychom mohli vyřídit i my a nenechávat to jen na bedrech autorů, kteří mají i jiné starosti a povinnosti. Něco jako diskuze by mohla být i na stránkách akce.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: čtv 16.11.2017 14:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.4.2003
Příspěvky: 360
Obrázky: 0
Blog: Zobrazit blog (3)
Libor píše:
K vysílači je manuál jen v angličtině a čínštině. To je asi taky bariéra.


K vysílači Akce 1000 je přiložen český návod na několika A-čtyřkách, navíc bude nastavení rádia jedním z dalších dílů na YT kanálu...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: čtv 16.11.2017 15:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.4.2003
Příspěvky: 360
Obrázky: 0
Blog: Zobrazit blog (3)
Kroužek je samozřejmě ideální prostředí a pokud nás kroužky osloví, určitě budeme např. schopní udělat množstevní slevu při pořízení více sad najednou atd.

Ale kroužků je málo a zdaleka ne každý má možnost do něj chodit - je plno, je to moc daleko atd. Tahle akce byla právě koncipovaná tak, aby průměrně šikovný táta s klukem dokázali s vedením jaksi na dálku ten model zprovoznit i zalétat. Až když už to vůbec nepůjde, tak jim dát příležitost se s někým z nás nebo dobrovolných instruktorů setkat a překonat ten poslední mrtvý bod a rozlítat to.

Vzpomínám sám na sebe - co bych byl za takovou možnost dal. V páté třídě jsem chodil chvíli i do kroužku, ale a) bylo to daleko, b) hned při první schůzce nám řekli, že budem stavět Sapera na jednokanál (jinak moc pěkná A-dvojka, což o to) a dali mi bez jakékoliv průpravy rašpli do ruky a nechali mě provozovat rašplovou interpolaci žeber. Byla to jednak nuda a taky mi to moc nešlo, prostě jsem po nějaké době přestal chodit, protože ty schůzky byly takové divné. Pár spolužáků vydrželo a nakonec snad dělali nějaké rakety. Já si sám mezitím dělal doma balzová házedla vlastní konstrukce. První RC model jsem zalétal asi až když mi bylo 17 a to jsem si pro jistotu postavil i vlastní RC soupravu.

Je pravda že kdyby mi někdo pomohl to rozlítat rychle, zase bych přišel o ty stovky hodin nábožného zírání do Modelářů, tisíckrát ohmataných a užmoulaných a další stovky hodin denního snění o tom, jaké by to bylo vlastní RC model mít. Ale určitě bych to nadšeně bral a kdyby byla ta možnost, byl bych za to býval dal asi i přední zub.

Tak doufám že pomůžeme k létání aspoň několika klukům (samozřejmě třeba - doufejme - i holkám), kteří to buď mají podobně, nebo naopak zatím netuší, že tak skvělé hobby vůbec existuje.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: čtv 16.11.2017 18:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9092
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
V modelářské historii nás dvou jsou jen dva malé rozdíly, do kroužku jsem nechodil vůbec, všechno jsem vyčetl z Modelářů (a návodů u plánků), a rádio jsem nedostavěl - WP 23 (nebyly k sehnání všechny součástky), tak jsem si později koupil Diginu.
Osobně se snažím v rámci stavby, děláme dřevěné modely, kluky také seznámit i s vercajkem, aby věděli co to je hoblík, uměli ho vzít do ruky, věděli, jak vzít vrtačku, znali rozdíl mezi úhelníkem a úhloměrem atd. Zatím to vypadá, že je to baví a byl jsem nadšen, když jsem jim jednu hodinu vzal vrtačku (alá dremel) a řekl, že musí mít brýle jako ochrannou pomůcku. Následující schůzku jsme zase vrtali a kluci se hned, jak jsem vytáhnul vrtačku ptali po brýlích. Začínají k tomu přistupovat bez bázně, ale s respektem. Nakonec, člověk má větší "citový vztah" k vlastnímu výrobku, než jen k nějaké věci, kterou mu někdo jen koupil.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: čtv 16.11.2017 20:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
DAF píše:
V modelářské historii nás dvou jsou jen dva malé rozdíly, do kroužku jsem nechodil vůbec, všechno jsem vyčetl z Modelářů (a návodů u plánků), a rádio jsem nedostavěl - WP 23 (nebyly k sehnání všechny součástky), tak jsem si později koupil Diginu.
Osobně se snažím v rámci stavby, děláme dřevěné modely, kluky také seznámit i s vercajkem, aby věděli co to je hoblík, uměli ho vzít do ruky, věděli, jak vzít vrtačku, znali rozdíl mezi úhelníkem a úhloměrem atd. Zatím to vypadá, že je to baví a byl jsem nadšen, když jsem jim jednu hodinu vzal vrtačku (alá dremel) a řekl, že musí mít brýle jako ochrannou pomůcku. Následující schůzku jsme zase vrtali a kluci se hned, jak jsem vytáhnul vrtačku ptali po brýlích. Začínají k tomu přistupovat bez bázně, ale s respektem. Nakonec, člověk má větší "citový vztah" k vlastnímu výrobku, než jen k nějaké věci, kterou mu někdo jen koupil.


Nechci rozpoutávat nějaké ohnivé diskuze, ale tohle se nedá říct obecně.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: sob 18.11.2017 0:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
No kouká tady se to pěkně rozjelo :-) alespoň jsem zabil chvilku času na noční - když shrnu to co jsem si tu přečetl a svoje zkušenosti ( modelařím 25 let a 13 let vedu kroužek ) některé roky byly slabší, že to vypadalo že kroužek i zavřeme, teď to ale vypadá že pomalu ale jistě jdeme nahoru a stavy dětí rostou. No ale zpět k už celkem rozepsanému tématu.
- vždy každý rok se na začátku ptám nováčků proč si kroužek vybrali - odpovědi jsou vesměs pokaždé stejné - "chtěl bych velký letadlo na ovládačku, ideálně třeba 2metry velký aby se do něj lil benzín a nejpozději za měsíc se drbat směrovkou na hlavě. " nebo odpověď číslo dvě : "chci letadlo, no radši drona do něj dát kameru k tomu mít takový ty brejle a lítat a natáčet ". - všichni víme že ani jedno nejde hned takže celkem se mi jeví step one ( i když to letadlo neznám ) jako dobrý nápad.
- po první vysvětlení že bez úplných základních znalostí to jen tak nepůjde nastává fáze dvě a to Vánoce a dotazy rodičů ( jen některých protože ty ostatní něco koupí v hračkárně ) - " kluk by chtěl to letadlo na ovládání tak kolik to stojí " - a tady se to zastaví většina rodičů se při ceně nad 1500 kč zastaví a víc ani prd :-( bohužel.
takže protože chci děcka u tohoto koníčku udržet pytlíkujeme to jak se dá - hodně třeba pomohla zde již zmiňovaná akce VOSA kdy i když model stál celkem za prd jsme dostali do kroužku alespoň slušné rádia, sem tam se mi něco povede dostat od modelářů z okolí co uklízí dílnu atd atd atd . když pak ( většinou po pár letech ( rodiče vidí že to kluka opravdu baví jsou ochotni pustit nějakou korunu. S kluky mám dohodu která mi zatím funguje - základy ( házedla a vystřelováky ) tak začneš z vysílačkou základní vybavení a první model dostaneš ( sice starší ale dostaneš ) a až si pořídíš vlastní tak tohle předáš dalšímu. Kluky pak tahám vždy když jdu lítat s sebou takže to vypadá tak že já za celý den jednu baterku .-) ale c to k tomu patří.
Bohužel s nástupem prvních holek a nebo střední školy pak většina snahy končí a kluci už modelařit nechtějí, ale najdou se i vyjímky co mě po střední kontaktují že by stím chtěli pokračovat - tam si myslím že je opět step one dobrá spíš až výborná volba ( nejsou závislí na rodičích ve směs už makají a buď pro oživení návykl či výuky od znova ideálka )

Takže to shrnu - kdyby někdo chtěl pomoci z KV kraje klidně ho u nás v klubové dílně přivítám i kdyby bylo obsazeno - vždy se to dá nějak udělat. Ale předem upozorňuji nejsem zvědav na chytrolíny co mi přijdou do dílny začnou dělat machry a vyjadřovat se ve stylu že všechno co tu děláme je špatně a vlastně nic neumíme. To pak přepínám svoji hlavu do modu práce ( pár lidí tady ví co dělám) a z dílny poletí - to mluvím z vlastní zkušenosti. Neříkám že jsem velmistr a všemu rozumím a všechno umím ( supertino jako Honza Špatný bych asi dohromady nedal na to můžu jen slintat ) rád se přiučím novým věcem ale to co si myslím že mám celkem dost zvládnuté a 25 let zajeté mi nikdo nebude podkopávat.
Ježiš to jsem se zase rozepsal a možná i uplně mimo téma každopádně v dílně mě najdete téměř každé pondělí od cca 15:00 do 18:00 dílna se nachází v prostorách DDM Sokolov a když tam nebudu já tak tam bude můj záskok který také něco málo ví :-) případně se dá domluvit i jiný termín

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: sob 18.11.2017 9:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Mal som v pamati, ze to heslo som uz niekde cital, tak som to znovu pohladal. R 1934.

http://www.aerobb.sk/index.php/historia


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: sob 18.11.2017 14:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Zdravim pánové,nejsem ani dlouholetý modelář-natož nějak zručný a zkušený a ani vedoucí kroužku.Jsem takový jako popisuje třeba AZY. Začal jsem modelařit před cca 45 lety v kroužku a jak bylo již párkrát zmíněno přicházely doby 1. motorka,1. holka,1 dům.1.rodina a to vše se na mém modelářství podepsalo na dlouhých 40let nečinnosti.Až letos náhodný náhled na zahraniční veby a rázem jsem byl uchvácen z jednoduchých modelů ale to jen na okraj mého pocitu z této Vaši akce kterou samozřejmě nezavrhuji,ba naopak podporuji ale měl bych malé výhrady jakož to stará škola a vychovatel 3 dětí.Navrhujete zde pro nové adepty komplet za cca4.300Kč s tím že vlastně hned doporučujete kvalitní RC soupravu ...+ letadlo hotovku.S tím bych právě polemizoval,je to jako když koupíte dítěti mobil ale né ten obyčejný co poslouží ale nadneseně hned 1.řadu AIPHONU.Vždycky se vše točilo kolem peněz a není tomu jinak ani dnes.Můj názor je ten,že pokud bych prezentoval nějaké předváděčky tak bych to vzal od toho nejjednoduššího jako jsem to udělal letos sám se sebou.Takže jsem zakoupil 4kanál s mixem(sice z neznalosti až na 2.pokus)za cca1000Kč+ motor za 250Kč+regl180Kč+aku 250Kč +2x serva 100kč a desku prokladového kartonu 2x1m 35Kč Jelikož jsem nezkušený a už z mládí netrpělivý tak tato volba byla správná a z YUOTUBE vím že v podstatě létá všechno a tak jsem za cca 3 hod. byl na louce a s prvním modelem a kontaktem s RC. Nebudu psát jak to dopadlo ale jak to pokračovalo.papírová placka se mi přestala líbit tak nastoupil polystyren taky placka modely.opět se mi už nelíbili a tak nastoupil 3D tvar. Toto jsem stihl za 5 měsíců..Splnilo to moje očekávání-nezkušenost +nedočkavost a to je u všech dětí stejné,každý by chtěl hned létat a rodiče zase za málo peněz.Dle mého názoru pokud by jste na nějakých předváděčkách ukázaly rodičům (spíš otcům)že za relativně málo peněz (50 Kč) se dá udělat rychle celkem hodně muziky tak by to mělo myslím dobrou odezvu.Vám zkušeným modelářům by výroba takové placky neměla zabrat víc jak 1h a když pak dítko vidí jak za takovou chvilku se kroutí vlastní výrobek všemi směry ve vzduchu tak moje představa dětského komentáře je TATI TO JE JEDNODUCHÉ TO ZVLÁDNEM a nakonec to jednoduché opravdu jako základ modelařiny je.Pak je na znalcích a zkušených aby v těch kroužcích učily ty děti se zdokonalovat jak manuálně přechodem na náročnější modely tak i vědomostně co se odbornosti týče.Asi schytám hodně kritiky a nesouhlasu za svoji opovážlivost se plést do tohoto programu když sám nic neumím a nic jsem s dětmi nedokázal ale prostě mi nedalo trochu zareagovat na velmi dobrou věc s trochou jednoduchosti.Vždyť jako neuměl a začátečník ještě nepoužívám ani 4.kanál a přesto chodím domu po létání spokojen co všechno s ovládáním motor +delta mix dokáže.Mám k Vám všem veliký respekt a mnozí z Vás mi i pomohly radami tak prosím neberte tento můj příspěvek jako pohrdáním či poučováním Vaší činnosti s mládeží,naopak děkuji za všechny budoucí dětské modeláře co všechno pro ně děláte.Vlastně jsem přeci něco málo dokázal,zblbnul jsem 1 svého 30ti letého syna taky do modelařiny dr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: sob 18.11.2017 19:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9092
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Ono zlevnit set bude problém. Sehnat "rádio" do tisícovky nebude jednoduché. Motor za 250 korun možná bude k sehnání, ale 3F regl, to už bude za 180 ká obtížnější. Serva se za stovku sehnat dají, baterku nabízíš za obdobnou cenu, jako v setu. Nabíječka už snad ani levněji sehnat nelze. Dá se ještě pracovat s cenou modelu. Ovšem více to zlevnit už bude také problem. A nabídka takového setu za tyhle prachy má samozřejmě zájemce navnadit a nechat v něm vzklíčit to semínko modelářské závislosti. Proto jsem třeba navrhoval nějakou možnost diskuzního fóra pro tyto adepty, aby si nejen vyměňovali zkušenosti, ale třeba diskutovali o možných dalších krocích, tedy dalších stavebnicích. Při té příležitosti se pak také můžou zaregistrovat na modelářských webech, získat zde kontakty a další zkušenosti z této oblasti. Jak už jsem psal v jiném příspěvku, o kroužky by i zájem byl. Chybí však vedoucí, důvody jsou zjevné.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: sob 18.11.2017 21:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 14.6.2016
Příspěvky: 103
Bydliště: Kladno
dratek píše:
Zdravim pánové,nejsem ani dlouholetý modelář-natož nějak zručný a zkušený a ani vedoucí kroužku....

Chtěl bych podpořit kolegu-začátečníka drátka. Také si myslím, že cena kompletu 4.399 Kč (https://www.rc-factory.cz/letadla/kompl ... acatecniky ) řadu lidí odradí. Přitom je to cena výborná, FS I-6 za 1499, nabíječ za 199, vše výborné. I to letadlo za 1590 je jedno z nejlevnějších. Pro někoho to ale zkrátka bude moc.

Přitom existují i jiné možnosti, o jedné se zmiňuje kolega drátek, já jsem zase vyzkoušel EzFly Trainer, který popisuji zde ve vláknu viewtopic.php?f=16&t=77631 . Stačí 1 deska 10mm EPP + ostatní (motor, regulátor, serva, baterka...) celkem s rezervou za 1500,- Kč, souprava se dá pořídit za 895 Kč (u Hnízdila http://www.eshop-rychle.cz/rcservis/esh ... gy-TGY-i4X) , tj, celkem cca 2.400 Kč.
Samozřejmě to není tak dokonalé, musí se slepovat plánek, vše vyřezávat, lepit, návod v angličtině, .... Rozdíl 2000 Kč ale může u někoho rozhodnout.

Step One se mě přitom moc líbí a nemít už EzFly, tak jsem si ho koupil. Tyto typy modelů považuji za vhodnější pro začátečníky než Easy Star nebo SkySurfer (obojí mám).

Pokusím se to říct ještě jinak: nabízený komplet je možná až moc dokonalý a tomu zákonitě odpovídá i cena. Vyzkoušel jsem, že se dá začínat i méně dokonale, pracněji, ale zase levněji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: sob 18.11.2017 22:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9092
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Ano, dá, sestav set a předveď. Já vím o éru za nějakých 650,-Kč, o rádiu za 9 kilo vím také, serva za 7 pětek. Akorát ten motor s reglem a baterkou by byl o něco větší a také o malinko dražší, bez v představeném setu. Tím Nechci hájit inzerovaný projekt, jen chci naznačit, že kritizovat umí každý. A to už tu bylo.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: ned 19.11.2017 1:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
DAF píše:
... jen chci naznačit, že kritizovat umí každý. A to už tu bylo.
Nechápu, v kde v předchozím PremSvo čteš kritiku. Alternativní návrh = kritika či závist?
Nemůžu si pomoct, ale zatím vidím stále jen nefungující web, skupinu na FB a tři build videa. Kde je zásadní reálný přínos? Proč navrhnout např. levnější alternativu je špatné? Vysvětli mi to jako dítěti. Díky.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: ned 19.11.2017 7:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
DAF píše:
Ano, dá, sestav set a předveď. Já vím o éru za nějakých 650,-Kč, o rádiu za 9 kilo vím také, serva za 7 pětek. Akorát ten motor s reglem a baterkou by byl o něco větší a také o malinko dražší, bez v představeném setu. Tím Nechci hájit inzerovaný projekt, jen chci naznačit, že kritizovat umí každý. A to už tu bylo.

Dafe zkus si přečíst ten předchozí příspěvek od PremSvo ještě jednou a projeď si to na co odkazuje, snad pochopíš že se nejedná o žádnou kritiku, ale o konstruktivní návrh na alternativu "Jak začít". Se vším všudy včetně plánu videí co to umí atd.
Samozřejmě je to víc o modelařině a nový adept si musí projít spoustou věcí co k modelaření patří. Něco jiného je mít peníze koupit a dělat modeláře. .... Omlouvám se ale musel jsem reagovat na to když někomu kdo se snaží pomoci, napíšeš že "kritizuje:, to neni koscher.

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: ned 19.11.2017 7:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9092
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Tenhle projekt má samozřejmě své chyby, čehož si zjevně autoři jsou vědomi. Ale jejich set už je na trhu a je možno si jej koupit. Webem a další medializací se snaží ho dostat do povědomí. S cenami obecně zápasí každý z nás, určitě by se nám líbilo, kdyby to bylo levnější. Sám to vidím na kroužku, když jsem dal rozpočet na model 1000,- Kč, bez "vnitřností", někteří nahoře se ptali, jestli ten model bude ze zlata. Takže dej dohromady set, který bude o polovinu levnější, a uveď ho na trh. Kritiku jsem viděl v "máte to drahé". Kritiku bez kritické analýzy. Model EzFly je za 45$ - http://fancyfoam-com.3dcartstores.com/E ... p_105.html, když k tomu připočtu nějakou dopravu a další povinné platby, moc do 15 stovek nechybí. Bavíme se o setu, ne že si to bude z EPP pižlat doma sám. Na motoru možná ušetřím stovku, na reglu asi moc neušetříš, ještě se dá něco ušetřit na servech. Osobně nevidím potenciál rozvoje v Turnigy, jde sice rozšířit až na 10 kanálů, ale pokud vlastník nemá zázemí (znalosti, vybavení ad.), asi si to sám neudělá. To už mi přijde nabízená vysílačka lepší. Podotýkám, že ani jednu jsem v ruce neměl, jen jsem si přečetl parametry. Takže je otázkou, zda to opravdu lze reálně zlevnit, navíc o polovinu, a za jakých podmínek. A to jsme se ještě nebavili o tom, že set by měl být nějak zabalen, aby se dal distribuovat, to také něco stojí. Předpokládám, že lidé, kteří to kompletují, za to dostávají mzdu, pracují ve vytápěném prostoru, nesvítí si na to vlastní baterkou, a tak by se dalo pokračovat.
Udělej reálnou kalkulaci pro kompletní set, tak aby se to dalo položit na prodejní pult, jako set Step One, a to včetně odvodů a dalších náležitostí (jako každý jiný prodejce a výrobce).

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akce 1000 RC pilotů
PříspěvekNapsal: ned 19.11.2017 7:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
ja som vychoval dnes uz 8r pilota zhavikovych modelov na tomto lietadielku za
asi 1800 Kc, je to komplet a ma to aj vypinatelny
gyroskop, toto bolo druhe lietadlo v poradi
a na nom pochopil co su a naco su kridelka


https://m.banggood.com/XK-A600-4CH-3D6G ... 74716.html


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 173 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz