Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Corsair XL LM Model
PříspěvekNapsal: pát 30.09.2016 12:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
Tak to zní dobře! Já bych mu to házel asi z ruky. Kola by tam sice určitě chtěl, ale lítáme spíš na obyč. na loukách.

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Corsair XL LM Model
PříspěvekNapsal: pát 30.09.2016 12:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Pak raději demontujte podvozek a přistávejte na břicho. Kola by mohl snadno vylomit.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Corsair XL LM Model
PříspěvekNapsal: pát 30.09.2016 12:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
Podvozek ani ve stavevnici neni...ale zajímalo by mě, jak to má přidělaný křídla. Neví někdo? Jestli se po nárazu jen pohnou, nebo rovnou urvou?

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Corsair XL LM Model
PříspěvekNapsal: pát 30.09.2016 13:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2012
Příspěvky: 763
Bydliště: Most
Mašíkovy modely to mívají tak, že na jedné straně křídla je čep, který zasuneš do otvoru v trupu a a druhé straně to šroubuješ plastovým / polyamidovým šroubem...
jinak návod je zde: http://stahuj.lm-model.cz/Navody%20%28v ... 0navod.pdf

jeho modely jsem taky měl a musím pochválit dobré zpracování a jednoduchost stavebnice...

_________________
Multiplex, DJI, FrSky, RCM Lužice, SLČS, YI 4K+


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Corsair XL LM Model
PříspěvekNapsal: pát 30.09.2016 15:05 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
semo píše:
Podvozek ani ve stavebnici není...
Tak těch stavebnic F4U je spousta druhů, je to dost frekventovaná předloha. No a v každý je to trochu jinak, takže s tím já neporadím.
Já měl nějakou levnou, čínskou okopčeninu toho 1100mm od ParkZone. Ten ale podvozek měl, dva dráty a v křídlech to bylo uchyceno v takových plastových domcích. To jsem víckrát vylomil. Ale pokaždé opravil velice snadno - jen to pořádně zalil sekunďákem a bylo. Navzdory tomu, že proti ParkZone to bylo zpracováno na pohled o třídu hůř, létalo to dobře. Navíc ze vzdálenosti 10m a víc se rozdíl vůbec nepoznal. Přistání a blízké přelety nad dráhou se dali nacvičit opravdu velmi realisticky. Mně ten model posloužil právě pro nácvik startů a přistání s dvoukolovým podvozkem na trávě. Nebyl na tento účel nejsnadnější, ale jak se říká těžko na cvičišti lehko v boji. Po tréminku s ním jsem pak se stratováním a přistáváním akrobatických modelů (na způsob F3A) neměl naprosto žádné problémy.
Setový motor měl dostatečný výkon jen jsem mu musel upravit unášeč, protože osička dost házela (ale ani to v letu to nijak nevadilo). Serva tam byla taky celkem kvalitní. Taky byly problémy s neustále vypadávající vidličkou táhla k zadnímu ostruhovému kolečku, ale to připisuji té trávě. Totiž přední kola jsem dal větší ze 40mm na 70mm, ale zadní nechal malé, původní, tak asi občas dostávalo rány na drnech. Ale furt lepší vypadnuté táhlo než očesané zuby serva, takže jsem to nakonec nechal tak. Taky se mi podařilo při jednom nepovedeném startu (nestihl jsem právě včas potlačit) třísknout na čumák a rozbít haubnu. Ta čínská byla z takového tenkého plastu, co nešel ničím pořádně lepit, ani CA to nedrželo, jedině zevnitř lepící páska. S minimálními úpravami tam však pasoval náhradní díl od PerkZone (jen ta jejich cena - tuším asi 15€ - se mi vůbec nelíbila) ale zase ta byla mnohem bytelnější. Taky jsem při té příležitosti rozlámal plastový domec lože motoru - tak jsem vyrobil nový mnohem bytelnější z 2mm překližky.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Corsair XL LM Model
PříspěvekNapsal: pát 30.09.2016 15:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
Tak díky za informace :-) Ještě vnitřně trochu zápasím. Vždycky sem modely radši stavěl od nuly. Ale teď na to nemám bohužel vůbec čas. Tak to možná teda koupím a po večerech to se synem zkompletujem...

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Corsair XL LM Model
PříspěvekNapsal: pát 30.09.2016 15:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Nápodobně, ale čím víc lítám, tím víc opravuji a po čase je na těch modelech předávek tolik, že už to vnímám jako bych ho sám celý postavil. :)
Na druhé straně rozbití kupovaného modelu mě tolik nemrzí jako kdybych roztřískal svůj. I když se to dá vyčíslit jako finanční ztráta, ale nevytvořím si k němu takový citový vztah, takže lépe to nesu. To považuji za jistou výhodu. :wink: Ono občas se to stává každému a málokterý model letadla umře na stáří. :lol:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Corsair XL LM Model
PříspěvekNapsal: pon 17.10.2016 8:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
Tak už jsem ho objednal, ale více než před 14 dny a pořád tu neni! Už se se synem nemůžem dočkat! ;-) Na webu píšou "K dispozici", tak jsem myslel, že jich mají pár vyřezanejch. Ale v telefonu mi pán říkal, že ne. A že toho má moc, ale že to už brzo bude. A brzo už bylo :-) . Nemáte někdo zkušenost, jak dlouho to z LM trvá? Abych tam neotravoval pořád?

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Corsair XL LM Model
PříspěvekNapsal: pon 17.10.2016 18:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
K dispozici znamená, že je stále v nabídce a připraven k výrobě. Zní to trochu jako "skladem" nebo "k odeslání", ale začne se vyrábět až v době objednávky a to navíc podle počtu těch předchozích. U takové výroby se to dá pochopit, nevím jak teď, ale jak sám Libor píše "vše jsem dělal při svém „normálním“ zaměstnání, vlastně jako na přilepšenou" a tam to zdržení bych nějak nehrotil. Kdysi jsem objednával Algola a to taky trvalo asi 2 týdny. Je opravdu zbytečné ho kvůli tomu honit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Corsair XL LM Model
PříspěvekNapsal: úte 18.10.2016 7:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
Jasně díky, já to taky nějak nehrotím. Myslel jsem si, že to je nějak takhle. Jen jsem mu zavolal a zeptal se.

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Corsair XL LM Model
PříspěvekNapsal: stř 17.05.2017 10:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
Tak už jsme s ním lítali, tak tu napíšu takový postmortem.

Máme to trochu přemotorované a těžké, ale lítat se s tím dá. Chce to radši bezvětří, protože jinak pořád někam táhne, nebo se po chvíli nakloní. Možná je to tím, že jde o dolnoplošník, možná to máme prostě jen křivý :-). Každopádně s laděním ještě budem pokračovat. Na řízení je to neuvěřitelně citlivý, musel jsem nastavit velmi malý výchylky a expa (i když jim moc nefandím). Proti větroňům, co provouzuju běžně, je tohle opravdu stíhačka v pravým slova smyslu. Dá se s tim dělat cokoliv. Musíme si na to se synem zvyknout. Po přetažení padá po křídle (což jsem ale očekával).

motor: RAY G2 C3536-1250, vrtule APC 11x5.5E
accu: 3S LiPol 2100 nebo 2600 MAh (Zippy, PeckaModel)
serva: 3x HK15148B, 1x GO-09 (směrovka)
hmotnost (letová): cca 1050-1100g
Těžší nám to vyšlo možná taky proto, že má navíc ovládanou směrovku a ovládané poziční osvětlení... a krom toho je tam ten těžký motor.


A teď zkušenosti se stavebncí od LM. Určitě dostanu od místních studenou sprchu, ale uplně spokojen jsem nebyl.

1) Podle různých fotek na eshopu jsem si myslel, že krom výřezů dostanu i uhlíkové výstuhy do křídla. To se nestalo. V návodu ani nebylo popsáno, jak tlustý by ten uhlík měl být. Za těch 1890 Kč jsem dostal vlastně jen trochu chlupatého EPP, kabinku a trochu překližky a pár drobností. Jestli to je nebo není drahé, ať posoudí každý sám.

2) Často jsem četl (rcrevue, internet), že všechny díly stavebnic LM perfektně sedí a stavba je radost. Nemám s EPP zkušenosti, ale zdálo se mi, že ne. Přední díl byl jaksi excentrický. Možná to bylo myšleno jako vyosení motoru, ale nepodařilo se mi to natočit tak, aby to dávalo nějaký smysl. Zmínka v návodu o tom nebyla. Nevěděl jsem si s tím rady, přestože nejsem uplný začátečník (postavil jsem několik větších letadel podle plánů).
Uši křídla měly také o pár mm rozdílnou hloubku oproti centroplánu.

3) Ovládací plochy šly ztuha. Musel jsem je nějak rozhýbat (pájkou, žehličkou, lámáním). To asi k práci s EPP patří, nevím.

4) Kabinka přišla až se zpožděním protože nebyla na skladě. To chápu, jsme lidi. Byla trochu upatlaná od tavného lepidla. Paírové rámečky byly zřejmě na menší verzi stavebnice.

5) Popis osazení na www je zavádějící. Chtěl jsem koupit lehce silnější motor, než je doporučeno, ale po konzultaci s panem Mašíkem jsem koupil to, co tam máme teď. A je to asi zbytečně moc. Ale to je subjektivní.

Verdikt: (Jak říkal Svěrák ve filmu Trhák) "Tak ano..., ale příští film bych raději točil s někým jiným".


Synovi se ale Corsair - Skipper moc líbí, letadlo lítá a to je hlavní :-)


Přílohy:
Skipper2.jpg
Skipper2.jpg
[ 102.52 KiB | Zobrazeno 2982 krát ]

Skipper5.jpg
Skipper5.jpg
[ 106.43 KiB | Zobrazeno 2982 krát ]

Skipper4.jpg
Skipper4.jpg
[ 109.32 KiB | Zobrazeno 2982 krát ]


_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Corsair XL LM Model
PříspěvekNapsal: stř 17.05.2017 11:14 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
... trochu přemotorované a těžké, ale lítat se s tím dá... To ke stíhačkám z WWII tak nějak patří, podle mně; nemá to pak ten třepotavý letový projev a je i menší citlivost na vítr, samozřejmě to bude chtít pořád řídit, to k tomu patří také

1) ... trochu chlupatého EPP, kabinku a trochu překližky a pár drobností... no, jestli to ani není potištěné/nabarvené tak to je fakt dost...

2) ... o pár mm rozdílnou hloubku oproti centroplánu.... Jestli pár mm je více než jeden, tak je to hodně. To by být nemělo.

3) ... To asi k práci s EPP patří, ... Tohle ano :-)


5) ... je to asi zbytečně moc... No, 3536 na 1100mm je právě akorát... (na Spitu 1100mm mám 3542)

Synovi se ale Corsair - Skipper moc líbí, letadlo lítá a to je hlavní To je neoddiskutovatelné :-)

P.S. Moje názory, nemusí se někomu líbit ;-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Corsair XL LM Model
PříspěvekNapsal: stř 17.05.2017 11:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
Jo, to lítání bude o zvyku. Vždycky s tim vyletím nahoru, vypnu motor a řídím jen v zatáčkách :-)

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Corsair XL LM Model
PříspěvekNapsal: stř 17.05.2017 13:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2012
Příspěvky: 763
Bydliště: Most
semo píše:
Verdikt: (Jak říkal Svěrák ve filmu Trhák) "Tak ano..., ale příští film bych raději točil s někým jiným".


Tohle mě úplně rozbouralo :-)

Jo, to řezaný EPP je prostě trošku sviňka. Asi jsem na to už zvyklej, hlídal jsem vždy hlavně kolmost ocasu a "stejnoměrnost" křídla. To, že nějak neseděl trup uplně na knop bych tomu asi odpustil. Já spíše vždy počítám s tím, že v takové stavebnici bude něco chybět... Třeba z dpmodel mi poslali jen kabinu a vyřezaný kusy EPP a měly bejt i výztuhy a co já vím co ještě, takže jsem měl podobnou hořkost v ústech, jako Ty :-)

Asi bude úplně jiná liga KOR-MODEL, má to být frézované, ne řezané, ale momentálně nemám ambice něco stavět z EPP.

_________________
Multiplex, DJI, FrSky, RCM Lužice, SLČS, YI 4K+


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Corsair XL LM Model
PříspěvekNapsal: stř 17.05.2017 13:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Yeah píše:
... Asi jsem na to už zvyklej ... momentálně nemám ambice něco stavět z EPP.

Se nedivím. :wink:
A sebe - no, nemohu si pomoct, ale já, když už mám něco stavět, tak raději z ušlechtilejších materiálů (dřevo, balza, kovy, lamináty ...). :wink:

Stavět model z EPP mi totiž připadá jako sochat sochu z chlebové střídky. :lol: :lol: :lol:
Pokud sedí člověk v cele v base, tak mu nic jiného nezbývá, ale jinak ... ? :mrgreen:

Přitom nemám nic proti kupovaní ARF modelů z EPP pro cvičné účely. Je to levné, rychle zprovoznitelné, obouchatelné - prostě rychlá a levná cesta jak se naučit lítat s reálným modelem po zvládnutí virtuálních v simulátoru, takže, svůj účel to splní při výcviku pilotů. :wink: Ale cíleně modely z toho sám stavět - to je pro mne čistý masochizmus. :x V podstatě stejný názor mám i na potahování nažehlovací fólií - dělám to jen když musím. :mrgreen: A taky na modely z 3D tiskáren (i když uznávám, že se tím výroba mnohých složitějších součástek v maketářství dá značně usnadnit).
Jen už fakt nevím, zda se pak jedná o skutečné modelářství v tom původním slova smyslu. :?
"Modelovat" se totiž dá lecos samozřejmě i v CAD programech a jestli se to pak vyfrézuje CNC frézkou, nebo 3D vytiskne, anebo tradicionalisté (jako já) si to jen vytisknou jako plánek na papír a vyřežou lupenkovou pilkou - to už je každého věc. :roll: :D

Ale jsem si vědom, že s mým názorem nemusí každý souhlasit. :oops:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz