Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Purito (E)RES
PříspěvekNapsal: stř 28.12.2022 14:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20843
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Tak takovou konstrukci nemám; než to vepředu uzavřu, kroutí se to docela snadno a nejde spoléhat na nosníky.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Purito (E)RES
PříspěvekNapsal: sob 14.01.2023 18:39 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.10.2017
Příspěvky: 132
Bydliště: Považská Bystrica
Obrázky: 108
Moje druhé Purito práve dokončené, vyvážené, nastavené. Zálet nechám na dobré počasie, alebo jaro, čo príde skôr. Moja snaha pomohla, teraz som musel dovažovať len 16 gr. Sledoval som priebežne nárast hmotnosti, napr. komplet poťah Oracover Light váži 38,1 gr. Kto chce vidieť viac podrobností pozrite moju doplnenú galériu.

7304 7305 7306 7307

_________________
Luboš - www.aviatika.sk


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Purito (E)RES
PříspěvekNapsal: ned 15.01.2023 17:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.11.2014
Příspěvky: 288
Bydliště: S.M.
NADHERNÝ MODEL, GRATULUJI!!

_________________
Avalon57


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Purito (E)RES
PříspěvekNapsal: ned 15.01.2023 22:25 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 5.11.2018
Příspěvky: 79
[quote="aviatika"]Moje druhé Purito práve dokončené, vyvážené, nastavené. Zálet nechám na dobré počasie, alebo jaro, čo príde skôr. Moja snaha pomohla, teraz som musel dovažovať len 16 gr. Sledoval som priebežne nárast hmotnosti, napr. komplet poťah Oracover Light váži 38,1 gr...

Pěkný a čistě postavený model. Palec nahoru!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Purito (E)RES
PříspěvekNapsal: ned 15.01.2023 22:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Já tedy už zalétáno mám a jsem docela hodně spokojen - příjemné v točení, ale přitom docela rychlé a pronikavé. Neproniká až tak dobře, jako Wiki, ale zase je Purito hodnější, což místy může být plusem. Za mne hodně slušný model.

Jen budu muset vyměnit servo výškovky, zdá se, že použité Turnigy 56MG se nevrací úplně přesně do neutrálu. Nepředstavujte si nějakou katastrofu, v mnoha případech by se to ani nepoznalo, ale Purito je na výškovku poměrně citlivé a posun neutrálu za letu zkrátka poznám a místy je to docela nepříjemné. No holt udělám, nové Chaservo je velikostí fakticky stejné, tak bude výměna snadná. Na směrovku není s Turnigy žádný problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Purito (E)RES
PříspěvekNapsal: ned 05.02.2023 11:40 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 14.5.2018
Příspěvky: 51
Bydliště: Blansko
Purito E jsem objednal v nové delší verzi a už je doma. Na tento model mě navnadily příspěvky od Aviatika a tomashr. Začal jsem sledovat německou diskuzi a když se objevila zpráva, že je nově dostupné s delší ocasní trubkou, tak jsem objednal. Stavebnice je krásná, frézovaná, nemám srovnání s laserem pálenými, ale udělalo to na mě dojem.
Odkaz na delší verzi :https://www.rc-network.de/threads/purito-vorstellung-eines-neuen-res-modelles.805545/page-20
Ty verze prodloužení tam jsou dvě, jedna s delší trubkou a druhá s přesunutou VOP za zvětšenou SOP, ale to se mi moc nelíbí, SOP je kvůli tomu vykousnutá

Nová delší ocasní trubka má na délku 748mm a váží 14,3g, měřeno z dodané stavebnice

plánuji zhruba toto osazení:
motor XM 2225eg-23 -1600kV
reg- Pichler A-15 (max 25A?)
aku : 3S 450mAh 60C
serva co mám doma: trup- BMS 125WV -jsou zbytečně silná a trochu těžší a mají teplotní drift, ale potřebuji je zpracovat
serva spoilery: BMS 101 AMG

kvůli delší ocasní trubce plánuji drobnou úpravu - udělat novou desku serv a posunout je dopředu viz foto, to by mohlo pomoct s vyvážením.
přední servo až k přepážce a druhé za přední matkou křídla.

Lepit to asi budu většinou řídkým CA jako sem to viděl u výrobce


Přílohy:
Purito E - serva posun.jpg
Purito E - serva posun.jpg
[ 32.93 KiB | Zobrazeno 2911 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Purito (E)RES
PříspěvekNapsal: ned 05.02.2023 12:25 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.10.2017
Příspěvky: 132
Bydliště: Považská Bystrica
Obrázky: 108
Ešte jedna zmena je tu, veľkosť bŕzd je oproti jednotke zväčšená, čo určite zlepší ich účinnosť. Ja som objednal len trup, ale v druhej verzii s výškovkou za/pod smerovkou, ktorá je ešte trocha zväčšená. Urobím ho plne funkčný a zameniteľný s pôvodným. Budem môcť porovnať ich vlastnosti priamo na letisku.

_________________
Luboš - www.aviatika.sk


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Purito (E)RES
PříspěvekNapsal: ned 05.02.2023 13:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1794
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Kdysi na zacatku jsem psal. ...Jeste mi prisel trup nejak pohledove kratky.Tak uz vim proc. Plochou kridla ,kterou zminuje Tomas. Ale jinak super .....
Chlapi,Lubosu. Odkud to prodlouzene Purito EL RES objednavate?
Ja se u sveho Starmada MK 2 elekro -trupu nedockam.
Jelikoz se tedy objevilo Purito ve verzi EL. a navic s prodlouzenym trupem mel bych vyreseny snad jediny problem,ktery mi u tohoto modelu vadil.


Přílohy:
577ad62f226a8_C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_SavedImages_K800_P1070292.JPG.bae05db7db713a027e3e5a54bb54708c.JPG
577ad62f226a8_C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_SavedImages_K800_P1070292.JPG.bae05db7db713a027e3e5a54bb54708c.JPG
[ 128.99 KiB | Zobrazeno 2880 krát ]



Naposledy upravil HONZIK 22 dne ned 05.02.2023 15:09, celkově upraveno 3
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Purito (E)RES
PříspěvekNapsal: ned 05.02.2023 13:22 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.10.2017
Příspěvky: 132
Bydliště: Považská Bystrica
Obrázky: 108
Priamo u výrobcu Seppa Schweigera - pozri jeho stránku, tam je aj kontakt. Okrem iného urobil ešte ďalšie testy s rôznymi frézami, tak kvalita a presnosť bude ešte lepšia. Napísal k tomu..

_________________
Luboš - www.aviatika.sk


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Purito (E)RES
PříspěvekNapsal: ned 05.02.2023 13:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1794
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Lubosu diky. Uz do nich jdu koukat. Ja nasel jen Anglicky Hyper flight a Lindingera. Kurz Eura ted mame dobry. Nez se nam zase ,,pokrci,,.
A hlavne zadna , opalena vetev to nebude. Takze pro me OK.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Purito (E)RES
PříspěvekNapsal: ned 05.02.2023 13:41 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Ten prodloužený trup nemusí být marný - sice u Purita nemám vyloženě pocit, že by mělo "málo ocasek", ale třeba bude ještě lepší :-)
Naopak s tím zvětšováním SOP bych byl opatrný, Purito hodně slušně proniká a každé zvětšení odporu ocasek je v tomto docela cítit. Asi bych se držel té verze "delší trubka, ale stejné rozložení VOP/SOP"...

Mimochodem dotaz na ty, kdo se bavili přímo s výrobcem - neptali jste se ho, zda to je ochoten poslat levněji bez těch šablon pro stavbu (když už jedno Purito mám a tak bych další nepotřeboval)? Případně mu napíšu, to není problém, ale třeba už právě tohle někdo řešil...

Jinak už začínám být s F3L/F5L pomalu saturovaný, ale zrovna u Purita bych možná o ještě jednom kousku přemýšlel, tohle letadlo je mi docela sympatické :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Purito (E)RES
PříspěvekNapsal: ned 05.02.2023 15:38 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.10.2017
Příspěvky: 132
Bydliště: Považská Bystrica
Obrázky: 108
Podľa vyjadrenia Seppa obe verzie krúžia ešte viac na plocho, malé kruhy potrebujú väčšie vychýlenie smerovky. Za slabého vetra na gumicuku sa dá dosiahnúť väčšia výška ca 5 až 10 m. Viem to overiť aj porovnať, ale až na jar. Napíš Seppovi čo chceš, určite Ti dá odpoveď aj ponuku k tomu.

_________________
Luboš - www.aviatika.sk


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Purito (E)RES
PříspěvekNapsal: pon 17.04.2023 18:34 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.10.2017
Příspěvky: 132
Bydliště: Považská Bystrica
Obrázky: 108
Chcel som klzák trup s predlženým chvostom a výškovkou vzadu, ale Sepp mi poslal omylom E-verziu. Tak som si povedal, asi to tak má byť a postavil som ho. Samozrejme mi potom poslal aj bezmotorovú verziu. Elektro je hotový a už aj prvý let absolvoval. Je to tak ako bolo už povedané, točí sa na petníku, pripomína mi to lietanie so samokrídlom. Takže spokojnosť. Ešte dorobiť ďalší trup. Kto chce viac detajlov pozrite na mojej stránke. A ako zvyčajne dávam aj odkaz na galériu tiež.


7321 7322 7323 7320

_________________
Luboš - www.aviatika.sk


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Purito (E)RES
PříspěvekNapsal: čtv 04.05.2023 13:33 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.2.2021
Příspěvky: 12
Luboš, smerovku na Purite náš riešenú ako odnímaciu, alebo sa uhlíkové tyčky zalepia do smerovky napevno? Podľa návodu sa diery pre trubky v rebrách smerovky majú vyliať sekunďákom a uhlíkové tyčky by mali ísť do nich tesne suvne. Z toho vyplýva, že smerovka má byť demontovateľná.

Ja mám Purito s predĺženým trupom, teda s dvomi trupmi, vetroň, aj elektro, ale stavba mi ide veľmi pomaly.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Purito (E)RES
PříspěvekNapsal: čtv 04.05.2023 17:53 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.10.2017
Příspěvky: 132
Bydliště: Považská Bystrica
Obrázky: 108
Tak ako píšeš, smerovku mám demontovateľnú. Urob ako píše Sepp, ide to potom vysunúť, možno pri tvrdšom pristátí sa trocha povytiahne, ale drží dostatočne. Síce som doteraz nemal potrebu ju meniť, ale jeden nikdy nevie.. V pondelok som začal s ďalším trupom, usporiadanie ako u predchádzajúcej e-verzie - výškovka na konci.

7325

_________________
Luboš - www.aviatika.sk


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz