Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: RES samokřídlo
PříspěvekNapsal: pát 28.10.2022 20:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1795
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
I v dospele kategori RES na zacatku, bylo jedno vykonne samokridlo. RES Dart.
https://www.rcgroups.com/forums/thumbga ... starter=no

A ted koukam , ze stale jeste je. Moc povedena stavebnice 2m.
https://www.hyperflight.co.uk/products. ... ng-wing-2m
Byla by to pekna inspirace pro minires.
A letove , no koukejte. :mrgreen:

Takze za me samokridlo , proc ne.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: MiniRes do 250g
PříspěvekNapsal: pát 28.10.2022 20:31 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20845
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Dart je taky asi jediný... :-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MiniRes do 250g
PříspěvekNapsal: úte 08.11.2022 11:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.9.2005
Příspěvky: 312
Bydliště: Brno, Velká Bíteš
[/quote]Jojo.
Něco se mi pomalu formuje v hlavě... ;-)[/quote]

malé samokřídlo, něco jako tvé větší bez šípu Jyrry by bylo parádní!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MiniRes do 250g
PříspěvekNapsal: úte 08.11.2022 14:44 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
jyrry píše:
Dart je taky asi jediný... :-)

Není jediný, ještě je nový "hit" NFROB - https://zeller-modellbau.com/zeller-mod ... t-1995-mm/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MiniRes do 250g
PříspěvekNapsal: úte 08.11.2022 18:18 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20845
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
tomashr píše:

Ten popis se mi nějak nezdá - 63dm2 při rozpětí 1995mm; to by muselo mít hloubku křídla (kdyby to byl prostý obdélník) 63/19,95=3,16dm a to je tak trochu nesmysl... 8O

To moje nové křídlo má plochu cca 40dm2 při hloubce u kořene 260mm a i to je docela dost. Hmotnost jsem dostal na cca 650g (po posunu těžiště dozadu).

No a jsme trochu mimo, jsme ve vláknu do 250g :mrgreen:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MiniRes do 250g
PříspěvekNapsal: úte 08.11.2022 19:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1795
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Navic. Viz posledni prispevek z odkazu.
https://www.rc-network.de/threads/not-f ... 84/page-13
Ano, jakmile je kridlo sip ci ,, kvazi sip,,bude se muset dovazovat ,ty hmotnosti u sipu nelze dostat dopredu jako u rovneho kridla.
Kdyz lehous tak rovny lehous jinak se ,s dovazenim nedostaneme na 250g.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MiniRes do 250g
PříspěvekNapsal: úte 08.11.2022 19:28 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
K NFROB pro jyrry - upřímně jsem specifikace nezkoumal, ale fakt je, že to má "hloubku jak kráva". Je to vidět na fotkách na tom odkazu od Honzik22 výše, štíhlost je fakt docela malá a přec 30cm u kořene to mít bude. Jestli je hloubka celkově až tak malá, že to vyjde nad 60dm2 anebo to blbě spočetli netuším, až tak moc mne to nezajímá.
Co se týče vyvážení, tak je bezproblémová spíš elektroverze, ta má i "čumák" (ve stavebnici je oboje). Jako RES na gumicuk je to stejně dost naprd, při té hmotnosti budou výšky při startu docela malé, takže kdybych stavěl, tak určitě elektro. Chvíli jsem o tom i uvažoval, ale už těch RESek mám moc (a další jsou ve výstavbě), tak jsem si nechal zajít chuť.
Nevidím důvod, proč by to nemělo v elektroverzi fungovat i úměrně menší a tím o poznání lehčí (třeba i do 250g), ale asi by s tím bylo zbytečně moc práce...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MiniRes do 250g
PříspěvekNapsal: stř 09.11.2022 7:29 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20845
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Co se týká dovážení samokřídla, jisté zkušenosti jsem nabyl; při trochu promyšleném rozložení RC vnitřností se šíp dovažuje snáz než "rovné" křídlo, těžiště totiž vychází dost daleko od špičky.
Rovné křídlo mám krátce, ale už vím kde jsem udělal chyby v konstrukci - rozložení hmot. Hlavně mám zbytečně dlouhý "trup" směrem dozadu, moc serv (4) a moc klapek (4). Překvapilo mně, jak lze při startu na gumicuku natáhnout, i při mírném větru šlo křídlo po hození skoro nad hlavu a vypínal jsem s ještě trochu napnutou gumou.
Pokud zúročím nabyté zkušenosti (hlavně bude dlouhá příď a krátký zadek se směrovkou) a až dodělám upgrade jednoho pokoje doma, zkusím něco črtnout, tak kolem 1200-1300mm, aby se to do auta vešlo bez rozebírání a omezování spolucestujících (což dvoumetr rád dělá :-D ).
Co ale neodstraním, to je horší viditelnost a "čitelnost" samokřídla na větší vzdálenost. To jsem si okusil už u šípovitého křídla, o to víc, že nemá svislé plochy (i přes to je dostatečně stabilní).

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MiniRes do 250g
PříspěvekNapsal: stř 09.11.2022 17:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1795
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Vsechny konstrukcni samokridla jsou nadherny produkt aerodynamiky. Drzim palec. Ja mam na pristi rok naplanovaneho Res darta. Fakt se mi hodne libi hlavne letove i konstrukcne . Ale tvuj mensi a skladnejsi a lehci ,rovny,by se k nemu fakt hodil. Tereny na nej mam po ruce. Res darta. budu muset vozit do dalky.
A o tom to vlakno vlastne je. :mrgreen:

Ps. Opravil jsem to,omluva. Res Darta,samokridlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: MiniRes do 250g
PříspěvekNapsal: sob 12.11.2022 18:14 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.10.2017
Příspěvky: 133
Bydliště: Považská Bystrica
Obrázky: 109
Postavil som obe verzie DART-u. Bolo to moje prvé samokrídlo. A som s ním nadmieru spokojný. Váha vyšla 556 gr. a 635 gr. u elektroverzie. Dovažovanie u bezmotorového 10 gr. u elektro aku aktuálne trojčlánok 600 mAh úplne v zadnej časti. Dôležité je presé nastavenie ťažiska, potom je to bez problému. Štarty RES gumicukom pohodové, problém je za bezvetria sa nedá dostať tak vysoko ako klasické RES. Ale to lietanie je skutočné zážitok a radosť. Elektro je hlavne pohodlné. Na siluetu a tým aj odhad polohy sa dá zvyknúť, zatiaľ som s tým nemal žiadny problém. Najradšej lietam tak ca 100 m. Montáž/demontáž je otázkou pár minút, skladovnie aj transport nezaberie veľa. Menej ako 2 m by som nechcel. Na svahu som ešte nebol. Kto má záujem ponúkam moju galériu zo stavby aj ďalšie detaily. Alebo potom na mojej stránke, myslím v roku 2020 som písal viac.


7269

_________________
Luboš - www.aviatika.sk


Naposledy upravil aviatika dne sob 12.11.2022 20:45, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: MiniRes do 250g
PříspěvekNapsal: sob 12.11.2022 20:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1795
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Lubosu,to rad slysim.
No a ,,nfrob,,koukam na tve stranky . To dovazeni je opravdu takove jak pises ty
i ostatni. Takze se do 250g vlezem akurat jen tim sypanym olovem. :mrgreen:
A letove?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: MiniRes do 250g
PříspěvekNapsal: sob 12.11.2022 20:34 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.10.2017
Příspěvky: 133
Bydliště: Považská Bystrica
Obrázky: 109
Pri zachovaní originál konštrukcie sa dováženiu určite nevyhneš. Možno ak by si predĺžil trup dopredu. Alebo u elektrovarianty. Ani jedno som nechcel. Ale plus je obrovská plocha - 63 dm2. Pri hmotnosti 722 gr. (vrátane 156 gr. olova) vychádza plošné zaťaženie 11,5 gr/dm2. Stále čaká na zálet, žiaľ pre mnoho objektívnych aj subjektívnych dôvodov som sa k tomu nedostal. Verím, že to bude opäť pohodové lietanie, určite potom dám vedieť.

7270

_________________
Luboš - www.aviatika.sk


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: MiniRes do 250g
PříspěvekNapsal: sob 12.11.2022 20:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1795
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Moc diky za odpoved.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MiniRes do 250g
PříspěvekNapsal: ned 13.11.2022 9:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
aviatika píše:
Pri zachovaní originál konštrukcie sa dováženiu určite nevyhneš. Možno ak by si predĺžil trup dopredu. Alebo u elektrovarianty. Ani jedno som nechcel. Ale plus je obrovská plocha - 63 dm2. Pri hmotnosti 722 gr. (vrátane 156 gr. olova) vychádza plošné zaťaženie 11,5 gr/dm2. Stále čaká na zálet, žiaľ pre mnoho objektívnych aj subjektívnych dôvodov som sa k tomu nedostal. Verím, že to bude opäť pohodové lietanie, určite potom dám vedieť.


Je to offtopic, ale jeden krátký dotaz k NFROB - nějak jsem z popisů na webu nepochopil, zda je to křídlo rozebiratelné anebo to je jednodílné... Osobně o tom pořád trochu pro poučení rozjímám, já bych to měl jako elektru, tam by vyvážení mělo sedět a dost možná elektra vyjde ve výsledku o něco lehčí. Jediná věc pro posouzení, kterou jsem zatím nepochopil, je právě to řešení rozebírání :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: MiniRes do 250g
PříspěvekNapsal: ned 13.11.2022 11:03 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.10.2017
Příspěvky: 133
Bydliště: Považská Bystrica
Obrázky: 109
Samozrejme je rozoberateľné. Do hlavného nosníka sa nasúva uhlíková trubka/spojka pr. 8 mm, dlhá 760 mm. Zavretá poloha je zabezpečená neodym. magnetmi a konektormi Mini Deans. Elektra asi nevyjde ľahšie, len olovo zameníš za elektrokomponenty. Určite pre rekreačné lietanie je to ďaleko pohodlnejšie. Súčasťou kitu je aj elektrotrup, len treba dokúpiť zadnú trubku. Vďaka mini trupu opäť na prepravu aj skladovanie nenáročné. Detaily potom v mojej verejnej galérii.


7271

7272

_________________
Luboš - www.aviatika.sk


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz