Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: RESIK
PříspěvekNapsal: ned 10.04.2022 15:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Takze panove vyrobci a zaroven prodejci. Za sebe dekuji za odpoved. Mate pravdu ,ze prodavat,tedy nabizet k prodeji muzete za co chcete.
...ze je vela iných faktorov ktoré určujú cenu ? Myslel jste napr .,atraktivitu dane kategorie? Nebo snad inflaci?
Kdyz nemohu coby modelar a zaroven zakaznik rici,ze ceny modelu Resek jsou jiz vysoke ,tak neni o cem diskutovat. Mame na danou problematiku ze sve podstaty naprosto jiny pohled. Coz je prirozene .


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: RESIK
PříspěvekNapsal: ned 10.04.2022 15:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.7.2006
Příspěvky: 1054
Bydliště: Česká Lípa
HONZIK 22 píše:
.. Kdyz nemohu coby modelar a zaroven zakaznik rici,ze ceny modelu Resek jsou jiz vysoke ,tak neni o cem diskutovat. Mame na danou problematiku ze sve podstaty naprosto jiny pohled. Coz je prirozene .


Zdáš se mi poněkud podrážděn, škoda, protože je to přesně tak jak nakonec píšeš, máme na to jiný názor. Nikdo ti přeci nebere a nezakazuje říct svůj názor, jen jsi dostal adekvátní odpověd z druhé strany a názor náš. Přeci nečekáš že tvůj názor je jediný správný.
Někdo bude souhlasit s tebou a někdo ne, toť vše. O zbytek se postará trh, zákazníci.
V.

_________________
DJANGO - výrobce, ION, ASW 28, LF 109, ..., T14SG
www.vpmodel.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RESIK
PříspěvekNapsal: ned 10.04.2022 16:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Rozhodne necekam ,ze muj nazor je nejakym axiomem..To ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RESIK
PříspěvekNapsal: ned 10.04.2022 18:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 28.9.2019
Příspěvky: 493
Bydliště: malý město nebo že by větší víska ?
ORLA píše:
"SOUHLAS, už je to hodně na hraně a pro mládež je to skoro nedostupný...snad jen starší modely."

NESOUHLAS, máte kategóriu kde si môžete postaviť model sami , nie je to ako pri kompozitových modeloch.
A vy dvaja ste už niekedy navrhli nejakú stavebnicu a aj ste ju predávali?
Ak nie tak si to skúste a potom tu môžete polemizovať.


Asi nemá cenu na tohle reagovat, je to o opačných pohledech....a ty vždy budou.
Samozřejmě chápu, že udělat stavebnici není jednoduché. Pak ale nemá smysl ohánět se "jako" zavedením kategorie a modelů, která má být přístupnější mládeži (aby to mohli ze stavebnice postavit). Je to vlastně přístupné jen pro dospělé. Mlaďoši si takový model sami nenavrhnou a nepostaví od nuly a jsou odkázáni na výrobce stavebnice....na který ale ve většině nemají.
Je k dispozici plán na Resíka ?....to by byla částečná protiodpověď na mé předchozí věty. Že, pokud mlaďas nemá peníze, tak si to může ukuchtit z plánu. Jen nevím, jestli by to bylo pro ně v dnešní době přijatelné. Ale věřím, že by se nějací našli. Pokud k dispozici volně není, tak o čem chcete dál psát ?....je to jasný důvod, aby si zájemce musel stavebnici koupit. Pak je jasný, kam to vše vede....prázdné kroužky, mlaďoši bez zájmu. Šanci mají prakticky jen ti, kteří mají tátu-modeláře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RESIK
PříspěvekNapsal: ned 10.04.2022 18:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2009
Příspěvky: 1048
Bydliště: ČR
Zanášíme toto téma.

Ale nedalo mi to, kolega vede kroužek já mu pomáhám, máme sedm kluků.
Podpora tu je od SMČR a letos uvolnili na klub 4ks F3L(RES) stavebnic, Resco a nebo Starmodel MK.
Kluci mají tuto možnost, pokud jsou členy nějakého klubu to za 100Kč čl. příspěvku je velice dobré, dále mají možnost i RC vysílače atd.

Ano koupě pro jednotlivce třeba právě Resika může být již finančně mimo možnosti mladého modeláře.
Pak nezbývá než se poohlédnout po pláncích a jít vlastní stavbou, zvládl jsem to i bez internetu, myslím, že to mají jednodušší v této době. Samozřejmě mají i jiná lákadla.

PS:plánek asi autor záměrně rozdávat nebude, možná prodej za rozumnou částku.

_________________
Q X7S,Bolero,Q10,Rival,Limit,FW190,Flash,SK450,Viking2E,PikePerfect,Bf109,Aladin
www.lmkchotebor.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RESIK
PříspěvekNapsal: ned 10.04.2022 19:37 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Jen poznamka... pokud bych mel doma smudlat letadlo dle planku, potazmo dle vlastniho navrhu, bez zakladniho strojniho vybaveni, pak tomu musi odpovidat i zkladni koncepce navrhu.

Dost nedobre se "rucne,na kolene" a bez pripravku stavi letadlo, ktere bylo navrzeno tak, ze cilene pocita s pouzitm strojne predpripravenych dilu,vykazujicich znacny stupen predpracovanosti a presnosti provedeni. V taky cas dostupnost planku moc roli nehraje...problem vznikne z principu navrhu .

Je na kazdem staviteli a provozovateli jakou cestou se vzhledem k svym moznostem, dovednostem a schopnostem vyda, aby si splnil svuj sen... tj. stat na bedne,nebo se jenom tak probehnout po louce se svym vytvorem a odpocnout si. :D

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RESIK
PříspěvekNapsal: ned 10.04.2022 20:17 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.10.2012
Příspěvky: 61
Bydliště: Neverice
Večné téma , ale keby som naozaj začal rozpisovať jednotlivé položky koľko je na tom práce , aké vybavenie musíš mať , dielňu nakúpiť materiál a nie pár prkének a kopec ďalších vecí tak naozaj ten kto nepodnikal a nevyskúšal si to s takouto vecou ako je výroba stavebníc tak neuverí . Viem si stráveným časom pri vývoji a výrobe stavebníc zarobiť inou prácou ktorú mám ďaleko viac, takže keby nás to nebavilo tak verte, že by veľa z nás sa na tento druh biznisu vykašlalo.

Ale teraz pre tých mladých, sem dávam kompletný plán na MOANU v CDR 11 pre podporu mládeže, keďže už túto stavebnicu nerobím. Môžu sa realizovať.

Ospravedlňujem sa pánu Kulichovy toto vlákno je o modelu RESIK preto zakladám nové o MOANE tam bude možné stiahnuť aj plán MOANA


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RESIK
PříspěvekNapsal: pon 11.04.2022 4:56 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 21.9.2019
Příspěvky: 130
Bydliště: Staňkov, ČR
Obrázky: 5
Zahnojené vlákno offtopicem, omlouvám se, přihodím...
ale nebaví mi poslouchat skuhrání dospěláků, co pro mládež nic nedělají, že je modelařina pro mládež drahý koníček (vedoucí jsou zticha, protože ví, že to není ve finanční náročnosti).... všimli jste si jak drahé koníčky naše mládež provozuje?? Ten problém fakt není v penězích. Navíc podpora kroužků v klubech ze strany SMČR je dost slušná... za poslední tři sezóny 175 stavebnic RESek, hromadu souprav . Až těch 175 dětí uvidím někde na soutěži, to bude pohled!


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RESIK
PříspěvekNapsal: pát 22.04.2022 7:38 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 9.6.2013
Příspěvky: 71
Bydliště: Pardubice
Příloha:
Resík stavebnice.jpg
Resík stavebnice.jpg
[ 108.91 KiB | Zobrazeno 3371 krát ]

Příloha:
Resík těžký.jpg
Resík těžký.jpg
[ 240.83 KiB | Zobrazeno 3371 krát ]

Tak jsem se také stal majitelem Resíka. Model i majitele velmi dobře znám z loňské sezóny a nejednou jsme spolu ve na soutěži soupeřili, takže Resík a jeho přednosti pro mne nebyly neznámé. Nějak časově nestíhám stavět dle představ a tak jsem si koupil hotového Resíka, od pana Bunce. Model není ze stavebnice, ale je stavěn dle plánku a pokynů autora modelu. Díly jsou frézované. Celý model je potažen barveným Vliesem. Tenhle Resík je postaven hodně pevně a taky tomu odpovídá váha, což je 523 g. Nejdříve jsem se zhrozil, ale po prvním létání jsem byl velmi spokojený. Model se na vleku krásně vytáhne na maximální možnou výšku, perfektně klouže a je velmi citlivý na termiku. Turbulentní počasí mu moc nevadí. Krásně a stabilně krouží. Oproti jiným reskám je rychlý. Minulý víkend jsem ho testoval na soutěži RCVS v České Třebové. Slušně foukalo, tak jsem Resíka ještě dovážil (má seshora v trupu kapsy na závaží), letovka pak byla cca 650 g. Dalo by se dovážit ještě více, protože místa je dost. Model oproti ostatním modelům krásně pronikal a jezdil po obloze. Byl jsem velmi spokojen a tak jsem si objednal stavebnici od Star pila, abych si k němu po večerech postavil brášku v takovém středním provedení. Doufám v letovku okolo 430 g. Prý se vyvíjí i lehoušek, tak to by byla pecka.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RESIK
PříspěvekNapsal: pon 25.04.2022 7:19 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 5.11.2018
Příspěvky: 78
Omlouvám se, ale serva JX PDI-D56MG se mi nakonec neosvědčila. Nechám je na brzdách, ale na výškovku a směrovku dám Blue Bird BMS-A10H. Jsou sice dražší, ale spolehlivá. Jako levnější možná varianta jsou třeba Blue Bird BMS-126WV nebo BMS-125WV.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RESIK
PříspěvekNapsal: pon 25.04.2022 9:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.1.2010
Příspěvky: 1102
Bydliště: PN - SK
Preco sa neosvedcili prosim ta?
Stredenie alebo spolahlivost, alebo nieco ine?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RESIK
PříspěvekNapsal: úte 26.04.2022 7:22 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 5.11.2018
Příspěvky: 78
olisoft píše:
Preco sa neosvedcili prosim ta?
Stredenie alebo spolahlivost, alebo nieco ine?

Jedno jsem musel vyměnit, protože kmitalo. Další mě vypeklo na výškovce. Po výstřelu z gumy zůstalo v potlačení a bez reakce až do země. Modelu se naštěstí nic nestalo a servo vesele na zemi fungovalo. Už jim nevěřím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RESIK
PříspěvekNapsal: úte 26.04.2022 7:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2009
Příspěvky: 1048
Bydliště: ČR
Ivo Kulich píše:
Jedno jsem musel vyměnit, protože kmitalo. Další mě vypeklo na výškovce. Po výstřelu z gumy zůstalo v potlačení a bez reakce až do země. Modelu se naštěstí nic nestalo a servo vesele na zemi fungovalo. Už jim nevěřím...

Jaký vysílač používáte?

_________________
Q X7S,Bolero,Q10,Rival,Limit,FW190,Flash,SK450,Viking2E,PikePerfect,Bf109,Aladin
www.lmkchotebor.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RESIK
PříspěvekNapsal: úte 26.04.2022 10:35 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 5.11.2018
Příspěvky: 78
Graupner MX12


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RESIK
PříspěvekNapsal: úte 26.04.2022 11:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2009
Příspěvky: 1048
Bydliště: ČR
Ivo Kulich píše:
Graupner MX12

Takže to bude pouze jen servy.

_________________
Q X7S,Bolero,Q10,Rival,Limit,FW190,Flash,SK450,Viking2E,PikePerfect,Bf109,Aladin
www.lmkchotebor.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz