Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: VIANA F3RES
PříspěvekNapsal: stř 08.07.2020 17:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Proč je takovým problemem vytvořit torzni skříň kompletní,uzavrenou?Pak by se nemusely vkládat do křídla diagonální vzpěry. Stačila by lehoucka balza, přece. Z hlediska pevnosti v krutu by jsme byli někde jinde,nemuseli by jsme opravovat pretrzeny potah. Váhove by to nebyl až tak razantní NÁRŮST, potah by šel nazehlit, či přilepit, tam, kde se dnes vymysleji determinazatory.Profil by šel použít Drela modifikovaný, štíhlejší,pronikavost by byla zajištěna nejen klenutym pudorysem křídla.
Jsem stará škola a dostal bych pár facek, kdysi,kdybych v konstrukci letadla, V2, neuzavrel torzku. Přece to dnešní technologie umožňují, riznout do žeber ještě i ze spoda. Neber to jako výtku, prosím, ale jen jako dotaz. Všiml jsem si, že modely, ještě zavěšené na gume lítají,, serpentiny,, křídla nejsou tuhá. Kdyby byla, dostaneš ero výše. Ale to je jen má myšlenka, možná, že se k tomu vyjádří zkušenější.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: VIANA F3RES
PříspěvekNapsal: čtv 09.07.2020 14:41 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.9.2009
Příspěvky: 78
Bydliště: Brno
... též si myslím. Prkénko balsy tl 1mm ze spodu na uzavřní torzní skříně je minimální nárůst hmotnosti a křídla jsou potom v krutu jako "beton" - nebrat, prosím doslovně, karbon to samozřejmě není. :wink: Mám to takto na KIWIm.
To, že model na gumě/špagátu kličkuje ze strany na stranu může, ale nemusí být malou pevností křídla v krutu. Může to být též polohou háčku, který je umístěný přílíš ve předu vzhledem k poloze těžiště modelu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VIANA F3RES
PříspěvekNapsal: čtv 09.07.2020 20:59 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.10.2012
Příspěvky: 61
Bydliště: Neverice
No spravil som to ako to je , a funguje to a na daný účel je to dostačujúce ,keď by si chcel aby to krídlo bolo naozaj pevné musel by si okrem torznej skrine opáskovať aj rebrá a otokovku spraviť nie z jedného kusu ale tiež z dvoch zvrchu a zo spodu a uzavrieť v tedy by to bolo naozaj pevné , mám také krídla spravené. Tu ide ale o zámer nedá sa celkom porovnávať RES z RC V2 tie majú väčšie rozpätie plochu a tam pôsobia väčšie sily , tento model bol navrhnutý pre túto kategóriu a nemal som s ním problém lietať aj keď bol vietor tých 6m tak ako je v pravidlách, ale to už je zo všetkými týmito strojmi boj lietať v tomto počasí.
Ono tísíc ľudí tisíc chutí na každom modely od iných výrobcov sa niekomu niečo nepáči a chcel by to ináč ale to nejde, nakoniec nie je problém si to tam dorobiť ak by si chcel mať torzku potiahnutú aj z hora a dola. Kiwi sa asi začalo robiť v dvoch verziách? alebo si si to dorobil, lebo sa mi zdá že tiež má torzku len z vrchu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VIANA F3RES
PříspěvekNapsal: pát 10.07.2020 9:43 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.9.2009
Příspěvky: 78
Bydliště: Brno
Ono tísíc ľudí tisíc chutí na každom modely od iných výrobcov sa niekomu niečo nepáči – pod to se rád podepíší.
Na Kiwim jsem uzavřenou torzní skříň, respektive její spodní část, na středové částí a prvním panelu dodělal. Je to snadná práce. Na spodní části žeber se po zářez po nosník odebere 1 mm (pro balzu tl. 1mm), rašplovou metodou. Na spodní nosník a zářez v žebrech jsem nešahal. Spodní plát balsy nejprve nalepím, na lepící pásce, z boku na nosník a pak už pokračuji dále běžným způsobem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VIANA F3RES
PříspěvekNapsal: pát 10.07.2020 10:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
TO by chtělo foto.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VIANA F3RES
PříspěvekNapsal: pát 10.07.2020 10:49 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.9.2009
Příspěvky: 78
Bydliště: Brno
HONZIK 22 píše:
TO by chtělo foto.


Nejsem si jistý co na to řekne moderátor fóra, přece jenom to nesouvisí s tímto vláknem. Na druhou staranu pokud je žádáno :), třeba pro inspiraci ...


Přílohy:
IMG_20190803_01AL.jpg
IMG_20190803_01AL.jpg
[ 95.9 KiB | Zobrazeno 6494 krát ]

IMG_20190825_01AL.jpg
IMG_20190825_01AL.jpg
[ 95.89 KiB | Zobrazeno 6494 krát ]

IMG_20191117_01AL.jpg
IMG_20191117_01AL.jpg
[ 91.67 KiB | Zobrazeno 6494 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VIANA F3RES
PříspěvekNapsal: pát 10.07.2020 11:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Asja , děkuji. No vida lze to. Ucpal jsi koukam i odlehčení na odtokovce. A předělal i trup.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VIANA F3RES
PříspěvekNapsal: pát 10.07.2020 12:38 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.9.2009
Příspěvky: 78
Bydliště: Brno
... odlehčovací otvory nejsou ucpány. Odtokovky jsou po vybroušení nejprve lakovány a potaženy středním modelspanem a opět lakovány pro zpevnění. Následně jsem je nechal "vyzrát" cca 14 dní na skleněné desce aby byly krásně rovné. Tepre následně byly použity pro stavbu křídla.
Jinak úprav bylo více, laminátový nosník ocasních ploch, serva pod křídlem, instalace el. moturu ... Jinak by mě to nebavilo :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VIANA F3RES
PříspěvekNapsal: pát 10.07.2020 15:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Pěkná práce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VIANA F3RES
PříspěvekNapsal: stř 19.08.2020 20:43 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.10.2012
Příspěvky: 61
Bydliště: Neverice
Dnes po naozaj dlhej dobe dám môj postup ako spraviť ľahko ovládanie smerovky kevlarovými lankami, spružinku a jedno lanko som zavrhol moc sa mi ten systém nepáči.
Takže cez páku na smerovke si prevlečiem kevlarové lanko. ale ešte ho v páke nechám navoľno. Lanko si prevlečiem cez vodiace bovdeny až k servu. Na tomto modely mám výškovku ovládanú bowdenom preto zadné servo smerovky som o 3 mm podložkou zdvihol, aby sa mi lanká netreli o výškovkové servo. Vyrobíme si z 0,6 drôtu háčiky viď obrázok. Kevlarové lanko omotáme okolo drôtu zalepíme sekundovým lepidlom a poistíme zmršťovacou bužírkou. Prvú časť zasunieme na páku druhú stranu kevlaru dopneme a to isté spravíme aj na druhý háčik. Jemné dopnutie laniek môžeme docieliť ohnutím drôta alebo naopak podľa potreby.
Nakoniec kedže ešte nemáme zalepené kevlarové lanká o páku smerovky, môžme si nastaviť najprv presný stred na vysielači a by sme páku mali čo najpresnejšie, nakoniec si nastavíme smerovku a zafixujeme opäť sekundovým lepidlom.
Tento spôsob môžeme spraviť aj na výškovke funguje veľmi dobre a presne a hlavne ušetríme na dovážení modelu vzhľadom na to že kevlarové lanko neváži skoro nič a tým pádom nemusíme toľko dovažovať čo môže pri bowdenoch navýšiť váhu modelu aj o 40g.


Přílohy:
1.jpg
1.jpg
[ 48.81 KiB | Zobrazeno 5867 krát ]

2.jpg
2.jpg
[ 90.79 KiB | Zobrazeno 5867 krát ]

3.jpg
3.jpg
[ 89.58 KiB | Zobrazeno 5867 krát ]

4.jpg
4.jpg
[ 101.94 KiB | Zobrazeno 5867 krát ]

5.jpg
5.jpg
[ 56.34 KiB | Zobrazeno 5867 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VIANA F3RES
PříspěvekNapsal: stř 19.08.2020 20:45 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.10.2012
Příspěvky: 61
Bydliště: Neverice
Ďalšie foto čo sa už nedali vložiť


Přílohy:
6.jpg
6.jpg
[ 83.81 KiB | Zobrazeno 5870 krát ]

7.jpg
7.jpg
[ 78.21 KiB | Zobrazeno 5870 krát ]

8.jpg
8.jpg
[ 55.43 KiB | Zobrazeno 5870 krát ]

9.jpg
9.jpg
[ 52.51 KiB | Zobrazeno 5870 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VIANA F3RES
PříspěvekNapsal: stř 19.08.2020 20:55 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.10.2012
Příspěvky: 61
Bydliště: Neverice
Ešte videjko


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: VIANA F3RES
PříspěvekNapsal: pon 30.11.2020 22:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.1.2020
Příspěvky: 3
Příloha:
IMG_20201129_122713.jpg
IMG_20201129_122713.jpg
[ 152.14 KiB | Zobrazeno 4793 krát ]

Nová Vaiana na novú sezonu prichystaná a zalietaná. Váha 440g ,ešte urobím novú výškovku a možno sa podarí ešte niečo ušetrit na váhe...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz