Pravidla fóra


Pro modely do 250g.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo na raketový pohon
PříspěvekNapsal: ned 03.10.2021 12:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
misamltr píše:
700,- za šest kusů pohonů..... To je raketové modelářství dražší jak éro na 80tku benzín v přepočtu na pár destítek startů:-)


Ano, je to drahá zábava, ale jak už bylo napsáno, neděláš X desítek startů za sezónu, je to jen pro zábavu občas a je to o to lepší!
Jinak je to jako v reálu, start skutečné rakety je mnohonásobně dražší než nějaký vrtulák s jakýmkoliv motorem....

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo na raketový pohon
PříspěvekNapsal: ned 03.10.2021 18:41 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6037
Bydliště: Praha ČR
Ad Bachem Natter - start by byl jednoduchý, když by se udělal malý do 100g, tak by startoval svisle i na C2-P, které jsou o dost levnější.
Docela se ale obávám, že letové vlastnosti by byly tragické, možná by nejstylovější bylo provést dvě zatáčky a pak vyhodit padák (v reálu měl přistát na padáku jak pilot, tak asi půlka letadla s motorem pro možné znovupoužití, takže by to ani nebylo úplně nerealistické).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo na raketový pohon
PříspěvekNapsal: pon 04.10.2021 8:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
https://www.hacker-motor.com/news/2015/ ... nder-ds-5/
Tohle jediné jsem našel o malém Kometu od Klimy s elektrickým pohonem, ale v nabídce už není, asi to nebyl prodejní trhák.... Je tam i video z létání několika kusů najednou a starty jsou spořádané, létá jim to myslím i celkem pomalu, ale ten kterého jsem viděl létat já byl mrška pěkně rychlý a start proběhl až na druhý pokus a s druhou vrtulí. Pilot vlastně možná říkal že ho o něco víc namotoroval a použil těžší baterky aby to chvíli vydrželo ve vzduchu, to by pak vysvětlovalo ty starty a větší rychlosti

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo na raketový pohon
PříspěvekNapsal: pon 04.10.2021 8:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Trochu jsme se odklonily od tématu samokřídla na raketový pohon, takže se vrátíme zpět, alespoň jednou pěknou fotkou ;)


Přílohy:
IMG_20180603_084049.jpg
IMG_20180603_084049.jpg
[ 41.55 KiB | Zobrazeno 3848 krát ]


_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo na raketový pohon
PříspěvekNapsal: pon 04.10.2021 9:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6037
Bydliště: Praha ČR
Podle mně to ME163 musí létat úplně v pohodě na nějaký "copterový" 1806 s kV2300 a malou vrtulkou 4-5 palců, to fakt není problém :-)
Popravdě mi to docela vrtá hlavou, mě ani tak moc neláká ta raketová verze (ač se jinak raketám věnuji nadprůměrně), ale byla by to zajímavá elektra...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo na raketový pohon
PříspěvekNapsal: pon 04.10.2021 9:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Naprosto souhlasím, svého času jsem chtěl koupit druhého a udělat to nějak podobně, pak jsem chtěl přestavět raketového až vypálím všechny motory co mám doma a teď to zatím nechávám uležet.

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo na raketový pohon
PříspěvekNapsal: pon 04.10.2021 16:35 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.1.2019
Příspěvky: 49
Bydliště: Liberec
tomashr píše:
Podle mně to ME163 musí létat úplně v pohodě na nějaký "copterový" 1806 s kV2300 a malou vrtulkou 4-5 palců, to fakt není problém :-)
Popravdě mi to docela vrtá hlavou, mě ani tak moc neláká ta raketová verze (ač se jinak raketám věnuji nadprůměrně), ale byla by to zajímavá elektra...


Dávat na raketu vrtuli? No fuj :-). Když už šípové polomaketové samokřídlo, tak raději na EDF (třeba DH-108 nebo Northrop X4). Ale s raketou je Komet nádherný!

H.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo na raketový pohon
PříspěvekNapsal: pon 04.10.2021 16:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Jan Kubica píše:
Dávat na raketu vrtuli? No fuj :-).


Vždyť tam byla i v reálu, sice trochu menší a za jiným účelem, ale byla ;) já vím.... rakeťák je rakeťák :)


Přílohy:
IMG_20211004_165516.jpg
IMG_20211004_165516.jpg
[ 211.4 KiB | Zobrazeno 3785 krát ]


_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo na raketový pohon
PříspěvekNapsal: pon 04.10.2021 17:16 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.1.2019
Příspěvky: 49
Bydliště: Liberec
Někde a kdysi jsem viděl anglický vtip s textem přibližně "1000 km/h s tímhletím"?

Jinak mně vždycky přišla ta vrtulka hrozně nepatřičná, směšná, i když zázrak strojařiny to je - viz https://www.enginehistory.org/Propeller ... Prop.shtml

H.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo na raketový pohon
PříspěvekNapsal: pon 04.10.2021 18:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
no, pokud chcete nemecky samokridlo, nema to mit vrtuli, ma to delat randal a raketovy motor se zda drahy a EDF je ve hre.. kupte si Lippische od Freewingu. naprosto skvely, maly obratny letadlo s velkym rozsahem rychlosti a popravde to lita lip nez Komet..


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo na raketový pohon
PříspěvekNapsal: pon 04.10.2021 18:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
Kuba78 píše:
no, pokud chcete nemecky samokridlo, nema to mit vrtuli, ma to delat randal a raketovy motor se zda drahy a EDF je ve hre.. kupte si Lippische od Freewingu. naprosto skvely, maly obratny letadlo s velkym rozsahem rychlosti a popravde to lita lip nez Komet..


Myslíš tohle? :)


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo na raketový pohon
PříspěvekNapsal: pon 04.10.2021 18:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
ano. mam Kometa i Lippische. Komet je zaludna mrcha celkem, jak to nedrzis na rychlosti problem. Lippisch se da vydojit na pristani skoro neuveritelne. kdyz jsem si jej poridil, spustil jsem na nasem malem letisti zavody "pojdme si to poridit vsichni" takze jsme vykoupili motionrc zasoby.. :-)
Lippisch umi litat na velky rozsah rychlosti. na pul plynu krasne krouzit, nebo standardne umi kolem 140-150kmph v rovine, kdyz to rozjedes z kopce dava pres 170. nekteri do toho vrazili vetsi motory a baterky a letaji pres 200kmph..
krome toho je to male, skladne a vejde se to v pohode na zadni plato bezneho automobilu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo na raketový pohon
PříspěvekNapsal: pon 04.10.2021 18:39 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
Jak dlouho umí Lippisch vydžet ve vzduchu, pokud to člověk spíš jen tak lechtá a netrápí baterky?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo na raketový pohon
PříspěvekNapsal: pon 04.10.2021 19:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
to zalezi jaky tam vrazis baterky.. ja to mam rad lehky, tak litam na 1300mah3S a timer mam tusim na dve a pul minuty plnyho tahu s tim, ze tam je pak jeste dostatecna rezerva na nejaky ten vystrel pro opakovani pristani. Ale litam tak nejak ruzne, obcas na pul plynu, sem tam nejaky prulet na plny kotel, obcas do nebes a pak si trochu zaplachtim takze pristavam vetsinou tak po 2:30 az 4 minutach s dostatecnou rezervou a asi nikdy nevysaju vic nez 1ah. kdybys lital jen tak s lehkym polechtanim plynu, asi bez problemu muzes jit pres 5 minut i s touto baterkou. fyzicky se vejde mnohem vetsi baterka, ale ja mam uplne vpredu ve spici mgps tak musim mit baterku vrazenou blize k tezisti. kdybych vyhodil mgps tak se tam vejde podstatne vetsi baterka i s vyvazenim.
pozemni test pres MUI ukazal maximalne 35A spickovy odber, vysaje 700mah za 1:45. za letu to bude mene, ale jeste jsem tam MUI nemel ale planuju to nekdy casem zmerit.

co se musi natrenovat je rozpocet na pristani. je to mala rychla mrcha, blbe viditelna v zatacce. nebat se to vydojit, jinak ma hodne vysokou pristavaci rychlost. i po natrenovani porad pristava nejakych 60-70kmph.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo na raketový pohon
PříspěvekNapsal: úte 05.10.2021 12:14 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6037
Bydliště: Praha ČR
Jan Kubica píše:
Někde a kdysi jsem viděl anglický vtip s textem přibližně "1000 km/h s tímhletím"?

Jinak mně vždycky přišla ta vrtulka hrozně nepatřičná, směšná, i když zázrak strojařiny to je - viz https://www.enginehistory.org/Propeller ... Prop.shtml

H.


Honzo je ale fakt, že co jsem viděl motorizaci těch ME163 (tento i větší od Durafly), tak ono to právě vypadalo docela dobře v případě, že si autor dal práci a udělal kužel a další věci pečlivě ve stylu toho "seppeler prop". Ani ty vrtulky nejsou o tolik větší, použity byly různé vysokootáčkové...
Ve výsledku bych řekl, že ME163 v této verzi vypadal proti jiným "jetům s vrtulí" spíš nadprůměrně dobře. Blbý je spíš zvuk, je to dost uječené, ale vzhledově to kupodivu vypadá slušně i na zemi, nejen za letu, kdy se vrtule točí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz