Switch to full style
Informace, plánky i stavební vlákna k modelům které mají vzletovou hmotnost nižší než 250g.

Pravidla fóra

Pro modely do 250g.
Odeslat odpověď

Depron Začátek s RC letadly

ned 04.04.2021 10:43

Jednou z možných a vhodných cest pro začátečníky s RC létáním, nebo jenom rekreační polétání jsou modely stavěné z Depronu.
Nalezl jsem výborný desetidílný seriál článků, nejen pro začátečníky, o stavění modelů z tohoto materiálu, včetě zdůvodnění proč při začátcích s RC modely jít touto cestou.
Model z Depronu - Proč Depron - díl 1.
Model z Depronu - Nářadí - díl 2.
Model z Depronu - Dříve než začneme - díl 3.
Model z Depronu - Ocasní plochy - výškovka a směrovka - díl 4.
Model z Depronu - Křídlo - díl 5.
Model z Depronu - Trup - díl 6.
Model z Depronu - Rekapitulace - díl 7.

Další články o stavbě RC modelů letadel z Depronu.
Zajímavou inspirací je článek s názvem Proč létám s Deproňáky a to přesto, že od jeho psaní už uplynulo 15 let. :wink:
Naposledy upravil hrst dne ned 04.04.2021 17:22, celkově upraveno 3

Re: Jak začít s RC letadly a létáním levně a legálně-proč De

ned 04.04.2021 13:48

Čtvrt kila je zbytečne moc. :mrgreen: Viz nova kategorie depron RES. :roll:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Re: Jak začít s RC letadly a létáním levně a legálně-proč De

pon 05.04.2021 15:08

. .
Naposledy upravil hrst dne ned 23.05.2021 8:28, celkově upraveno 1

Re: Depron Začátek s RC letadly

pon 05.04.2021 22:00

Vyčištěno od temat nesouvisejících s DEPRONem.

Re: Depron Začátek s RC letadly

stř 26.05.2021 11:00

Zahlídl jsem někde na netu (bohužel už nevím kde), že zpevňovali depronovou gondolku pouze epoxydem. Byl dosti naředěný, tak aby se asi vsáknul...
Nemáte s tím někdk zkušenosti?

Re: Depron Začátek s RC letadly

stř 26.05.2021 11:13

Zkušenost přímo ne, ale do toho povrchu se to nejspíš bude vsakovat velmi obtížně. Je to vypěňované mezi deskama a povrch je od toho hladký a uzavřený.
Leda tak desky řezané z bloku.

Re: Depron Začátek s RC letadly

stř 26.05.2021 14:24

Jiná technologie: https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... ideo%2A%2A

Může to pak vypadat takto. Nestavěl jsem, nýbrž zbaběle koupil na Aukru.
Přílohy
rc-kombat-bearcat.jpeg

Re: Depron Začátek s RC letadly

čtv 30.12.2021 20:17

Nestavěl jste někdo nějaký svahový letoun z depronu? Něco jako samokřídlo Miro Light? Popřípadě jiné depronové poletovadlo. Ideálně, kde se dělá profil přehnutím depronové desky a zpevněno třeba jen izolepou nebo folií na depron?
Přílohy
RC-Glider-DLG-Radio-Control-airplanes-servos-delta-flyign-wing-rc-bungee-microbirds-firefly-radio-control-remote-control-airplanes-fly-glider-thermal-lift-2.jpg
aroso_kit.jpg

Re: Depron Začátek s RC letadly

úte 04.01.2022 18:20

Zkoušel jsem zevnitř udělat promáčknutí tupou tužkou, zvenku přelepit pásem izolepy. Ta podrží depron při ohnutí. Ale bylo to dost citlivé na přesnost slepení, jinak se deformoval profil.

Dnes bych si vytiskl nějaké přípravka a ono by to šlo. :D :D

Re: Depron Začátek s RC letadly

pát 06.05.2022 21:20

Narazil jsem na docela hutně pojaté základní informace a techniky jak na Depron a podobné pěnové hmoty.
Obdobných videí tam má ale více...


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

EDIT: třeba povrchovka Depronu


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Naposledy upravil BeneFitmodel dne sob 07.05.2022 10:29, celkově upraveno 1

Re: Depron Začátek s RC letadly

sob 07.05.2022 10:26

leve89 píše:Zahlídl jsem někde na netu (bohužel už nevím kde), že zpevňovali depronovou gondolku pouze epoxydem. Byl dosti naředěný, tak aby se asi vsáknul...
Nemáte s tím někdk zkušenosti?


Třeba takto - viewtopic.php?f=18&t=44381 ale těch vláken o tom je zde více...

Také na trubce je těch návodů dost ;-)



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Re: Depron Začátek s RC letadly

sob 07.05.2022 13:28

Benefitmodel , to letadelko ,,třeba povrchovka Depronu,,, je cekem pekne . Uz stavis?
Co se spevnovani depronu tyka , staci tvrdy podlahovy oteruodolny akryl lak. Za zlomek ceny vsech dvouslozkovych epoxidu. Bez smradu a vyparu a michani .

Re: Depron Začátek s RC letadly

sob 07.05.2022 17:21

V zimě jsem udělal první halovku z depronu. A taky poslední, odolnost proti EPP téměř nulová. Depron za mě jen ztráta času.

Re: Depron Začátek s RC letadly

sob 07.05.2022 19:34

HONZIK 22 píše:Benefitmodel , to letadelko ,,třeba povrchovka Depronu,,, je cekem pekne . Uz stavis?
...


Joo, přišel jsem k tomu J-Bug právě tak, že se mne též zalíbilo.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Čekám na dodání objednaných pohonů a další elektro výbavy na obdobné mrnousky, tak hledám co to bude nejdříve, než "vlítnu" na vyhlídnuté klasické konstrukce Dvacetinek, tak toto mne přišlo jako zajímavá možnost jak si vyzkoušet obdobnou nebalzovou velikost... :wink:
Teď zvažuji zda:
- to objednat a čekat na pěknou a propracovanou stavebnici od těch Australanů https://micronwings.com/Products/Depron ... ndex.shtml
- stáhnout plánky a stavět hned :wink: https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... lans-Video

Re: Depron Začátek s RC letadly

sob 07.05.2022 20:16

Mno Australsky dolar je jen cca 17Kc. :mrgreen: Plus doprava a clo ,Dph.
Ale kdo z nas muze rici, ze ma ero od protinozcu. Myslim , ze i oni se budou drbat za uchem kam to vlastne posilaji.
Odeslat odpověď