Pravidla fóra


Pro modely do 250g.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 164 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: RC Factory STEP ONE
PříspěvekNapsal: pát 19.03.2021 0:11 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.11.2020
Příspěvky: 17
Po nějaké době blbnutí (lyže, kamera) se StepOne jsem vyztužil ocasní část 1mm uhlíkovým drátem a odtokovku křídla cca 30cm kouskem tenkého (asi 6x0.5mm) uhlíkového pásku vlepeném nastojato. Letadlu to podle mě celkem pomohlo v ovladatelnosti, zejména to zpevnění ocasu. Předtím byl loping problém, teď ne. Také odpadla potřeba dotrimovávat. Trup jsem k sobě lepil UHU Porem, tak byl možná pružnější, než po slepení vteřiňákem.
A abych nemusel tolik dovažovat, podlepil jsem zespoda přední část trupu šedou 3M páskou jako ochranu před odrbáním.
Snad to někomu pomůže.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Factory STEP ONE
PříspěvekNapsal: pát 19.03.2021 9:45 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
MKfly píše:
Ahoj,
zatím létám na originální vybavení od RC Factory s dvojčlánkem:

https://www.rc-factory.cz/vybaveni-k-rc ... t-step-one

Ale zatoužil jsem po trochu větším výkonu. Pokud bych vyměnil dvoj za trojčlánek, jakou změnu vrtule mi doporučíte?



Projel jsem to eCalcem.

Když tam dáš 3článek a všechno necháš, tak to hned hořet nebude. Ale maximální tah bude zhruba na dvojnásobku hmotnosti modelu a to je podle mě zbytečně moc. Pro zjednodušení bych dal vrtuli 5x3, tam naroste maximální výkon tak o 30% a uvidíš co dál.

Jako další krok bych šel do 5,5 x 4,5
https://www.peckamodel.cz/7775545-vrtul ... -5-5-x-4-5


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Factory STEP ONE
PříspěvekNapsal: pát 19.03.2021 19:13 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.2.2021
Příspěvky: 104
TomasC píše:


Projel jsem to eCalcem.

Když tam dáš 3článek a všechno necháš, tak to hned hořet nebude. Ale maximální tah bude zhruba na dvojnásobku hmotnosti modelu a to je podle mě zbytečně moc. Pro zjednodušení bych dal vrtuli 5x3, tam naroste maximální výkon tak o 30% a uvidíš co dál.

Jako další krok bych šel do 5,5 x 4,5
https://www.peckamodel.cz/7775545-vrtul ... -5-5-x-4-5


Díky vyzkouším. Ale než hned měnit vrtuli, raději bych ten max. tah trochu stáhl jen softwarově, zvláště pokud píšeš, že by to nemělo hořet i bez toho omezení.
Po opravách (model mi "ulovil " pes a rozšlápl mimo jiné i hlavní nosník křídla) už jsem s hmotností na hraně 250g a když zafouká a nebo dostanu chuť blbnout trochu toho tahu navíc by se docala hodilo.

Už při stavbě jsem do ocasu vlepil 4x proužek uhlíku 3x 0.13 a tak i přes slepení Uhuporem je tuhost zadní části trupu vynikající :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Factory STEP ONE
PříspěvekNapsal: pát 19.03.2021 19:19 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.2.2021
Příspěvky: 104
BzuciakCZ píše:

Já letám na tříčlánek stejných rozměrů (s 2S a vrtuli 6x3 to proti lehkému větru stálo) s vrtulí 7x3,5 a je to o dost lepší. Ani na plný plyn to není žádný tryskáč a stejně se většinu času plazím na půl plynu. A rezerva výkonu se hodí.



A jaký k tomu máš motor? Přejít z 2S na 3S a ještě zvětšit vrtuli, toho bych se docela bál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Factory STEP ONE
PříspěvekNapsal: pát 19.03.2021 20:10 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
MKfly píše:
Ale než hned měnit vrtuli, raději bych ten max. tah trochu stáhl jen softwarově
V tu chvíli se bude účinnost menší. Jestli jsi z Prahy :wink: , tak ti menší vrtuli věnuji.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Factory STEP ONE
PříspěvekNapsal: pát 19.03.2021 20:41 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.2.2021
Příspěvky: 104
TomasC píše:
V tu chvíli se bude účinnost menší. Jestli jsi z Prahy :wink: , tak ti menší vrtuli věnuji.



Díky, ale snad to nebude potřeba, myslim že někde mám od Pecky 5,1x4,5 a to je docela blízko tomu co doporučuješ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Factory STEP ONE
PříspěvekNapsal: ned 21.03.2021 9:59 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.11.2020
Příspěvky: 17
MKfly píše:


A jaký k tomu máš motor? Přejít z 2S na 3S a ještě zvětšit vrtuli, toho bych se docela bál.


Motor mám setový 2204/1800KV, papírově by měl zvládnout na 2S vrtuli cca 8x4. Takže 3S s 7x3.5 je podle mě v pohodě, stejně většinou lítám na minimum plynu. Častěji ale používám kombinaci 2S 7x3.5 nebo 3S 6x3.
Důležité je, aby to letadlo necouvalo, když trochu foukne (na setovou kombinaci 2S 6x3 s tím byl problém, když nad zemí trochu foukalo a ani na plný plyn jsem ho nemohl dostat k sobě).

Jinak stejný pohon 3S 7x3.5 mám 1.2m EPO “házedle” FX707 a i když má letovku 380g, stoupá s tím kolmo k obloze. To StepOne se svým čelním odporem neudělá ani náhodou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Factory STEP ONE
PříspěvekNapsal: pon 22.03.2021 10:34 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.2.2021
Příspěvky: 104
BzuciakCZ píše:

Motor mám setový 2204/1800KV, papírově by měl zvládnout na 2S vrtuli cca 8x4. Takže 3S s 7x3.5 je podle mě v pohodě, stejně většinou lítám na minimum plynu. Častěji ale používám kombinaci 2S 7x3.5 nebo 3S 6x3.
Důležité je, aby to letadlo necouvalo, když trochu foukne (na setovou kombinaci 2S 6x3 s tím byl problém, když nad zemí trochu foukalo a ani na plný plyn jsem ho nemohl dostat k sobě).

Jinak stejný pohon 3S 7x3.5 mám 1.2m EPO “házedle” FX707 a i když má letovku 380g, stoupá s tím kolmo k obloze. To StepOne se svým čelním odporem neudělá ani náhodou.


FX707 jsem teď dal právě dohromady, zatím jen jako větroň to má letovku 340g a přemýšlím nad tím kam případně umístit motor...
Těžiště o toho FX707 máš kde? Ale už jsme asi dost off topic :-)
Nechceš k tomu FX707 založit nové téma a přidat i nějaké fotky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Factory STEP ONE
PříspěvekNapsal: pon 19.04.2021 10:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Dobry den preji. Pristaly mi na stole dve stavebnice,, Steponku,,. Pro dva kluky a samozrejme i pro me. :mrgreen:
Doma mi zustala jeste deska Graupner Vector Board 10mm.
Myslite, ze by melo vyznam z ni vystrouhat profilovane nabezne hrany kridel ci kormidel, zlepsila by se pronikavost proti vetru.
Tech par gramu navic by nemelo hrat roli, hmotnosti by byly, krome kormidel pred tezistem. Mozna, ze uz to nekdo takhle mate.


Přílohy:
IMG_20210419_104625.jpg
IMG_20210419_104625.jpg
[ 43.93 KiB | Zobrazeno 5363 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Factory STEP ONE
PříspěvekNapsal: pon 19.04.2021 13:47 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 23.3.2021
Příspěvky: 76
Bydliště: ČR
HONZIK 22 píše:
Dobry den preji. Pristaly mi na stole dve stavebnice,, Steponku,,. Pro dva kluky a samozrejme i pro me. :mrgreen:
Doma mi zustala jeste deska Graupner Vector Board 10mm.
Myslite, ze by melo vyznam z ni vystrouhat profilovane nabezne hrany kridel ci kormidel, zlepsila by se pronikavost proti vetru.
Tech par gramu navic by nemelo hrat roli, hmotnosti by byly, krome kormidel pred tezistem. Mozna, ze uz to nekdo takhle mate.

Dodělal jsem náběžnou z balsy. Určitě to pomůže, klesne odpor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Factory STEP ONE
PříspěvekNapsal: pon 19.04.2021 14:24 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Romi , díky za info.Ok jedno křídlo bude s náběžkou z balzy a druhé .... možná taky. :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Factory STEP ONE
PříspěvekNapsal: pát 30.04.2021 17:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Příloha:
IMG_20210430_183303.jpg
IMG_20210430_183303.jpg
[ 45.03 KiB | Zobrazeno 5171 krát ]

Prisly mi od pana Burese z Bighobby moturky do Steponku.T- Moturky. Musim rici, ze:,, Moc pekna dilenska prace i robustni loziska, duta hridelka.....Ma tam i vyssi hitech serii,,, bledemodre zavodnicke,, ale na ty prijde cas pozdeji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Factory STEP ONE
PříspěvekNapsal: pát 30.04.2021 19:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Můžeš dát prosím odkaz který to je přesně motůrek?
A ještě by mě zajímalo jaký má vnitřní průměr ta dutá hřídelka? Děkuji ;)

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Factory STEP ONE
PříspěvekNapsal: pát 30.04.2021 19:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Ahoj. Vnitřni dira je 2,4mm. https://www.bighobby.cz/t-motor-as-2304 ... 3p-3d-4d-/ Jsou to novinky.
Ja mam dva modely. V umyslu mam u jednoho zmensit rozpeti a u druheho o ten samy vyrez ze stredu kridla zvetsit rozpeti a kridlu dat i mirne vzepeti. Pak zaoblit nabezne hrany profilovanou 8mm listou a zbytek 2mm doriznout z vrchni plochy kridla do nejakeho kvazi profilu. Takze jeden bude,, skoro vetron,, s minimalni rychlosti a 2. obratny , pronikavy rychlik. Vrtule 7035 je presne k hrane trupu s malickou rezervou. Ten motor prijde do toho vetsiho a musi to litat a ne plahocit se. Hodne reakci na zahranicnich forech bylo o tom , ze by si ten letounek zaslouzil i vetsi rozpeti , tak jsem si rikal , ze to prubnu timto zpusobem, ze dvou udelam dva odlisne.,,.
Pres vikend budu tvorit. :mrgreen:
Data_z testovani_motoru_2304 jsou predmetem odkazu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC Factory STEP ONE
PříspěvekNapsal: sob 01.05.2021 1:12 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.2.2021
Příspěvky: 104
HONZIK 22 píše:
Ahoj. Vnitřni dira je 2,4mm. https://www.bighobby.cz/t-motor-as-2304 ... 3p-3d-4d-/ Jsou to novinky.
Ja mam dva modely. V umyslu mam u jednoho zmensit rozpeti a u druheho o ten samy vyrez ze stredu kridla zvetsit rozpeti a kridlu dat i mirne vzepeti. Pak zaoblit nabezne hrany profilovanou 8mm listou a zbytek 2mm doriznout z vrchni plochy kridla do nejakeho kvazi profilu. Takze jeden bude,, skoro vetron,, s minimalni rychlosti a 2. obratny , pronikavy rychlik. Vrtule 7035 je presne k hrane trupu s malickou rezervou. Ten motor prijde do toho vetsiho a musi to litat a ne plahocit se. Hodne reakci na zahranicnich forech bylo o tom , ze by si ten letounek zaslouzil i vetsi rozpeti , tak jsem si rikal , ze to prubnu timto zpusobem, ze dvou udelam dva odlisne.,,.
Pres vikend budu tvorit. :mrgreen:
Data_z testovani_motoru_2304 jsou predmetem odkazu.


Ahoj, nechci se ti do toho plést ale stabilní je to až až, tím vzepětím středu si to budeš jen zbytečně komplikovat. Alespoň tedy za sebe myslím :-)
A nebylo by lepší na to zvětšování koupit kus EPP desky desítky a udělat to rozšíření z ní, případně celý nový střed z jednoho kusu?
A pak se teprve rozmyslet co uděláš s tím druhým.
Jestli chceš mít pronikavého rychlíka, tak to potřebuješ spíš úplně jiné éro :-)
Tak jak je, je na učení a pomalé létání dobrý. Jen v případě že hodláš používat kola doporučuji udělat ty postranní výztuhy rovnou nové o větší ploše, jsou dost malé a časem se začínají vtrhávat.
A pokud ho chceš zrychlovat, možná bych zkusil udělat výškovku a směrovku třeba jen z 5mm silného EPP.
Ale to je právě ten problém, začneš stavět vlastně úplně nové éro ...
Mě na StepOne fascinuje že je celý z jediné 10mm EPP desky (mít šablony, materiál je to jen za pár korun ...) a na to, jaká je to vlastně aerodynamická hrůza až překvapivě dobře létá i bez úprav.
Ale přiznám se že také přemýšlím o alespoň úplně novém, lepším křídle. To originální váží kolem 40g, tak zkusit udělat stejně těžké, aerodynamicky čistější a větší, třeba jen do V. Kdyby se třeba vyřízlo rovnou s profilem a místo smrku se na nosník použil uhlík... Ale to pak vlastně bude zbytek toho StepOnu jen něco jako testovací trup a pokud to křídlo bude dobré, zaslouží si pak lepší i ten zbytek... Spíš se zaměř na co nejlehčí výbavu a celkovou hmotnost. A možná než křídlo bych trochu preventivně protáhnul čumák ať v něm nemusíš zbytečně vozit olovo na dovážení.
I když - toho mého mi rozšlápnul pes (25kg bylo i na EPP a smrk moc :-) zbytku jsem pak trochu pomohl sám a výsledek je na fotce.
Druhý den jsem s tím nakonec do popelnice nešel a už zase létá, jen teď je přesně na hranici 250g.
Tak ať se ti to zdaří


Přílohy:
stepone.jpg
stepone.jpg
[ 78.76 KiB | Zobrazeno 5084 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 164 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz