Switch to full style
Měkká křídla nad hlavou, RC i volné. Vrchlíky, krosny i tříkolky. Rozumy, tipy a všemožné triky.
Odeslat odpověď

Re: Klub příznivců RC paraglidingu

stř 24.05.2023 8:54

Předevčírem jsem byl po delší době provětrat Ultra 3,5 a dovolím si zde zveřejnít několik poznatků .
Když se vyvážou řidičky přesně podle značek na šňůrách, tak je vrchlík stále mírně přibržděný a a náchylnější ke zborcení. Řidičky jsem povolil caa o 2 cm a za mě paráda. Váha krosny kolem 4 kil a více. 3,5 už je podle mě málo.
Při posledním lítání v podvečer vítr kolem 3m . Vrchlík si jezdil ve výšce kolem 100m jako po kolejích ,občas píplo vário tak jsem zakroužil. Po nějaké době se začal vrchlík zpomalovat a někdy se jakoby zastavil . Uši občas svým malým zaklapnutím dávali na jevo, že se bude něco dít.
Pak najednou lup půlka křídla úplně upadla. Rychle zabrzdit druhou půlku. Křídlo se srovnalo, ale předstřel jako prase. Lup fronstal . Zase jsem přibrzdil. Křídlo se srovnalo lehačka zatvistovaná. Po 3 otočkách se rozmotala a následoval krásný ledný let. Co co jsem popsal se stalo během asi 50metrového pádu. Tak mi zbylo k dobru ještě asi 50m.
Klapou všechny vrchlíky s tím se musí počítat. Jen to klapnutí prostě rozchází každý jinak.
Potom i lítání blíže k zemi bylo takové neklidné, řekl bych, že se změnil vzduch.
Jinak ta 5,5 metrová plachta točí fakt skoro na místě . Hrál jsem si s tím a dělal průlety, osmičky, kolečka okolo sebe ve výšce si 2 metry a sledoval pilota na lehačce, jak se na mě usmívá . No tak jsem se na něj také usmíval. Nikdo okolo mě nebyl, tak nebylo co řešit.

Re: Klub příznivců RC paraglidingu

pát 09.06.2023 7:32

Jirko, jak je to letos s Ranou? Bude a kdy?

Já můžu tak od čtvrtka 10. 8. 2023. Dříve se nechytám.

Ty budeš mít bavlněnou ne?

Re: Klub příznivců RC paraglidingu

pát 09.06.2023 8:41

Ahoj Zdeňku, Raná by měla být 2 týden v srpnu. Nejsem si na 100% jistý, ale mělo by to tak být. Ještě to upřesním

Re: Klub příznivců RC paraglidingu

pát 09.06.2023 9:12

Právě ten 2. týden by seděl na mé možnosti.

Re: Klub příznivců RC paraglidingu

pát 09.06.2023 12:59

Ahoj, nevíte někdo jak funguje RC XAlps co pořádá DFF? Myslím tím jak vlastně závodí, jestli něco jako báze, nebo nějaké otočňáky? Vypadá to zajímavě, ale moc nechápu, jak a co se tam vyhodnocuje.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Re: Klub příznivců RC paraglidingu

pát 09.06.2023 15:04

Krapet mi to připomíná doby svahových kombatů.

Což by také vysvětlovalo ty DFF "gumové" lehačky.

Re: Klub příznivců RC paraglidingu

sob 10.06.2023 15:31

Jo Jo, to byla super doba. Svahový kombat mi chybí.


Sent from my iPhone and I will remove the signature

Re: Klub příznivců RC paraglidingu

ned 11.06.2023 13:53

Kdo by se chtěl podívat na průběh a live tracking skutečného závodu RedBull X-Alps, tak může tady: https://www.redbullxalps.com/live-tracking#/
Dá se to přepínat i na 3D, pak jsou vidět profily kopců.

Když se to dostatečně přiblíží, tak jsou vidět i křídla:
Přílohy
Snímek obrazovky 2023-06-11 v 13.58.43.png
Snímek obrazovky 2023-06-11 v 14.03.53.png
Naposledy upravil DidaJI dne ned 11.06.2023 13:57, celkově upraveno 1

Re: Klub příznivců RC paraglidingu

ned 11.06.2023 13:56

Koukal jsem, že náš Ondra zvolil úplně jinou stopu než ostatní, tak snad mu jeho taktika vyjde.

Pohled z vlastní osoby je super:
Přílohy
Snímek obrazovky 2023-06-11 v 14.06.53.png

Re: Klub příznivců RC paraglidingu

pon 12.06.2023 7:50

Za vydatné pomoci duba a zdzd jsem si začal kreslit RC paraglidingovou krosnu - lehačku. Zatím mám pouze Cloud 0.5 od Hackera, takže u téhle velikosti je pro mě vše nové. Tvarová inspirace vzešla od DFF, výroba bude 3D tisk. Je to pro mě nejjednodušší a nejrychlejší na výrobu a prototypování.

Tady je můj výtvor v modelu:
Přílohy
Pohled_1.JPG
Pohled_2.JPG
Pohled_3.JPG
Pohled_4.JPG

Re: Klub příznivců RC paraglidingu

úte 13.06.2023 7:00

Vypadá to dobře, už se těším na info a foto z reálu :-)

Re: Klub příznivců RC paraglidingu

úte 13.06.2023 10:36

Tady je pár fotek z prototypu, už teď vím, že jsem to udělal moc lehké :-)




Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Přílohy
IMG_8248.jpeg
IMG_8238.jpeg
IMG_8237.jpeg
IMG_8236.jpeg

Re: Klub příznivců RC paraglidingu

čtv 15.06.2023 11:06

Tak první pokus o let nevyšel úplně podle představ, použil jsem motor a regulátor z T-Rexe 500. Regulátor je Align 75A a motor nějaký Savox prototyp. Bohužel toto co létalo roky ve vrtulníku, tak tady při rozběhu shořel regulátor a to tak, že se úplně rozprsknul. V ruce jsem to zapínal doma Xkrát a nic. Tady jsem zvedl padák nad hlavu, pustil krosnu a po cvaknutí přepínače vrtule párkrát cukla a pak dým...

IMG_8279.jpg


Dneska jsem pořídil nový motor a regulátor, tak snad příště už to snad bude OK.

Re: Klub příznivců RC paraglidingu

čtv 15.06.2023 11:29

DidaJI píše:po cvaknutí přepínače vrtule párkrát cukla a pak


To dělá když se odpojí jeden z přívodů, nebo je vrtule zablokovaná.

Neměl jsi tam něco namotaného?

Re: Klub příznivců RC paraglidingu

čtv 15.06.2023 11:31

Ještě, že to dopadlo alespoň takhle. Padák je doufám v pořádku a tohle se udělá nové. Hold někdy se nedaří, ale o to je pak cenější finále .
Odeslat odpověď