Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1382 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87 ... 93  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 15.06.2023 11:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

zdzd píše:

To dělá když se odpojí jeden z přívodů, nebo je vrtule zablokovaná.

Neměl jsi tam něco namotaného?

Hele, neměl. Těsně před tím jsem dělal ještě vrtulovou zkoušku a motor se normálně rozběhl. Pak už jsem jen zvedl padák nad hlavu, pustil a přepnul přepínač. Ale je fakt, že to je Heli regl, sice jsem ho přepnul do normálního módu a zapnul jsem brzdu, ale primárně byl na heli.
Po tom jsem to doma vše kontroloval a motor při protáčení "cvakal". Tak jsem ho rozebral a byl v něm opálený SMD kondenzátor, ten tam ale podle mě prsknul z toho reglu přes chladící otvory. Regl mám za motorem.

PříspěvekNapsal: čtv 15.06.2023 11:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

dub píše:
Ještě, že to dopadlo alespoň takhle. Padák je doufám v pořádku a tohle se udělá nové. Hold někdy se nedaří, ale o to je pak cenější finále .

Padáku nic není, jen je trochu očouzená krosna v místě kde šel dým ven.
Příloha:
IMG_8280.jpg
IMG_8280.jpg
[ 80.06 KiB | Zobrazeno 1144 krát ]

Dneska to prohodím za nové komponenty, sháněl jsem motor s co nejmenším kv, abych tam mohl mít velkou vrtuli. Tak uvidíme jak to pojede.

PříspěvekNapsal: sob 17.06.2023 15:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Tak včera večer konečně proběhl první letový test bez přídavných kouřových efektů :-)
Měl jsem tam dát nový regl hned, má daleko lepší rozběh (pomalu vrtuli roztočí a pak rychle přidá) a plynule nastavitelnou brzdu, takže to tu velkou vrtuli nezastavuje tak natvrdo se škubnutím. Motor s 300kv se ukázal jako perfektní volba, není v podstatně vůbec slyšet. Ještě zkusím vyměnit 16" vrtuli za 18", ale i takto to je paráda.

Letovým projevem mě to totálně dostalo. Je to naprosto něco jiného než Cloud 0.5. Má to až neskutečný kluz na padák, byl klid, takže jsem to nechal na spodní váhové hranici a ze 100m jsem opakovaně naklouzával ve večerním klidu cca 2:30 - 2:45. Na speed to reaguje dobře, zrychlení je výrazné a to ještě nestahuju Ačka úplně na doraz. V okamžiku stažení to přidá fakt hodně, po cca 2 vteřinách se rychlost o něco zmírní a tak už zůstane. Zajímavý je let na speedu a vyšším plynu, to z reálu neznám :-)

Zkoušel jsem taky zatáčení pomocí stahování speedu, ale padák na to vůbec nereaguje. Letí stále rovně. Stejnou zkušenost s tím měl zdzd, takže je to asi dané tím hybridním vrchlíkem.

Co se týče zvedání padáku, tak se to každým startem lepší. Z počátku to bylo tak 2 až 3 pokusy na úspěšný start, na konci se mi už dařil skoro každý.
Zkoušel jsem taky hodně prudké zatáčky, při jedné se mi to na malém plynu při letu asi ve 2 metrech vyskládalo, tak jsem to akorát vypnul, sebral a letělo se znovu.

Zatím jsem z letového projevu hodně nadšený a těším se na další lítání. Začnu pracovat na úpravách na krosně, hlavně v další variantě nebudu vůbec šetřit váhou, je to úplně zbytečné!

Tady je pár záběrů z prvního lítání, byl jsem na letišti sám a když jsem chtěl natočit alespoň jedno přistání, tak s vysílačem v jedné ruce, s mobilem v druhé a pusou na výškovce pro přibrzdění je to opravdu zážitek :-) Samozřejmě jsem pusou přibrzdil málo a bylo z toho přistání jak s letadlem...

Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

PříspěvekNapsal: sob 17.06.2023 16:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

DidaJI píše:
Tak včera večer konečně proběhl první letový test bez přídavných kouřových efektů :-)
Měl jsem tam dát nový regl hned, má daleko lepší rozběh (pomalu vrtuli roztočí a pak rychle přidá) a plynule nastavitelnou brzdu, takže to tu velkou vrtuli nezastavuje tak natvrdo se škubnutím. Motor s 300kv se ukázal jako perfektní volba, není v podstatně vůbec slyšet. Ještě zkusím vyměnit 16" vrtuli za 18", ale i takto to je paráda.

Letovým projevem mě to totálně dostalo. Je to naprosto něco jiného než Cloud 0.5. Má to až neskutečný kluz na padák, byl klid, takže jsem to nechal na spodní váhové hranici a ze 100m jsem opakovaně naklouzával ve večerním klidu cca 2:30 - 2:45. Na speed to reaguje dobře, zrychlení je výrazné a to ještě nestahuju Ačka úplně na doraz. V okamžiku stažení to přidá fakt hodně, po cca 2 vteřinách se rychlost o něco zmírní a tak už zůstane. Zajímavý je let na speedu a vyšším plynu, to z reálu neznám :-)

Zkoušel jsem taky zatáčení pomocí stahování speedu, ale padák na to vůbec nereaguje. Letí stále rovně. Stejnou zkušenost s tím měl zdzd, takže je to asi dané tím hybridním vrchlíkem.

Co se týče zvedání padáku, tak se to každým startem lepší. Z počátku to bylo tak 2 až 3 pokusy na úspěšný start, na konci se mi už dařil skoro každý.
Zkoušel jsem taky hodně prudké zatáčky, při jedné se mi to na malém plynu při letu asi ve 2 metrech vyskládalo, tak jsem to akorát vypnul, sebral a letělo se znovu.

Zatím jsem z letového projevu hodně nadšený a těším se na další lítání. Začnu pracovat na úpravách na krosně, hlavně v další variantě nebudu vůbec šetřit váhou, je to úplně zbytečné!

Tady je pár záběrů z prvního lítání, byl jsem na letišti sám a když jsem chtěl natočit alespoň jedno přistání, tak s vysílačem v jedné ruce, s mobilem v druhé a pusou na výškovce pro přibrzdění je to opravdu zážitek :-) Samozřejmě jsem pusou přibrzdil málo a bylo z toho přistání jak s letadlem...

Ty jsi z toho evidentně ztratil hlavu! :D :D :D

Gratulace k záletu, evidentně se ti to zalíbilo.

P.S. Pokud budeš někde hledat stl vhodné hlavy, tak se pak pochlub. Já se snažil abych měl náhradní a výsledek nula. No nula, hlav jsou mraky. Ale všechno je to WWI s brýlemi, kuklou a šálou, nebo WWII s brýlemi kuklou a dýchákem, případně současnost s přilbou, hledím a dýchákem. Žádný kokos vhodný na paraglide jsem zatím nenašel. Tak mám aspoň naťuknutou cestu jak si nechat udělat 3D scan Mikeovy hlavy. Problém je v tom, že se to před skenováním musí naflusat bílou zinkovou barvu. Prý je na lihovém základu, ale bojím, bojím že to pak půjde bez následků smýt z Humbrol a Revell barev co na té hlavě mám. Tak váhám.

PříspěvekNapsal: sob 17.06.2023 16:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

DidaJI píše:
Má to až neskutečný kluz na padák, byl klid, takže jsem to nechal na spodní váhové hranici a ze 100m jsem opakovaně naklouzával ve večerním klidu cca 2:30 - 2:45.

Neproměřil jsi se o minutu?

Já Psychohammeru naměřil opadání 1.05 m/s při krosně 3 100g a 0,95 m/s při 2 800g.

To odpovídá necelým dvěma minutám ze sto metrů. Skoro tři je strašně moc. Že by ta lehačka měla o tolik lepší aerodynamické vlastnosti než panák s klecí na vrtuli? Nebo ti to tam občas trochu přidýchlo?

PříspěvekNapsal: sob 17.06.2023 19:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

zdzd píše:

Neproměřil jsi se o minutu?

Já Psychohammeru naměřil opadání 1.05 m/s při krosně 3 100g a 0,95 m/s při 2 800g.

To odpovídá necelým dvěma minutám ze sto metrů. Skoro tři je strašně moc. Že by ta lehačka měla o tolik lepší aerodynamické vlastnosti než panák s klecí na vrtuli? Nebo ti to tam občas trochu přidýchlo?

Měřil jsem to asi 3x po sobě stopkami na hodinkách ze 100m výšky.
Ono to bude možná od každého trochu. Mě to včera s LiPol 6S 3000mAh nevážilo ani 2,5kg, něco udělá aerodinamika (u dospělého PG je velký rozdíl i mezi sedačkou a lehačkou, natož s motorem na zádech) a je možné, že to po dešti v 9 večer ještě i trochu dýchalo. Každopádně mě ten kluz překvapil i opticky na oko, chodí to fakt pěkně.

PříspěvekNapsal: sob 17.06.2023 19:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

zdzd píše:

Hlavu budu teď hledat určitě, pokud na něco narazím, tak dám určitě vědět.

PříspěvekNapsal: ned 18.06.2023 20:52 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Obrázky: 1
Já hlavu pilota udělal ze dvou tisků a slepil dohromady asi tavkou. Helmu jsem stáhnul asi z německýho rc paragliding fóra a hlavu jsem vytisknul a nabarvil asi tuto: https://www.thingiverse.com/thing:979818 , ve sliceru jsem mu myslím trochu uřezal uši a vršek hlavy aby se hlava vešla do helmy. Hlavy na thingiverse mají různé...

Přílohy:
sggg.jpg
sggg.jpg
[ 57.74 KiB | Zobrazeno 988 krát ]

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pon 19.06.2023 23:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

martin z píše:
Já hlavu pilota udělal ze dvou tisků a slepil dohromady asi tavkou. Helmu jsem stáhnul asi z německýho rc paragliding fóra a hlavu jsem vytisknul a nabarvil asi tuto: https://www.thingiverse.com/thing:979818 , ve sliceru jsem mu myslím trochu uřezal uši a vršek hlavy aby se hlava vešla do helmy. Hlavy na thingiverse mají různé...

To vypadá taky docela dobře. Jen by to ještě chtělo nějaké brýle. Jak bude čas, tak zkusím taky něco pohledat.

PříspěvekNapsal: úte 20.06.2023 9:38 
Mazák
Mazák

Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Velká gratulace k záletu. Jsem moc rád, že jsi spokojený.
Včer mi to nedalo a asi po 3 nedělích jsem vyrazil s PsychHammerem a Ultra 3,5 na letiště. Měl jsem sebou celkem 5 nabitých paků baterek. 3 6-ti články do Ultra a 2 4- články do PH. Na tyto baterky jsem celkem s oběma vrchlíky ve vzduchu pobyl zhruba 180 minut. Za mě velká spokojenost. Musím se přiznat, že poslední let už jsem byl nějak unavený spíše asi přelítaný. Na letišti jsem byl od 17 do 21 hod. Na večer při západu slunce je to fakt super podívaná a balzám na duši.

Naposledy upravil dub dne úte 20.06.2023 15:05, celkově upraveno 2

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: úte 20.06.2023 10:24 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

martin z píše:

To já bych dal přednost kokosu s decentnějším blembákem.

Nejlépe něco v tomto stylu.

Přílohy:
Hlava-01.jpg
Hlava-01.jpg
[ 176.55 KiB | Zobrazeno 897 krát ]

Hlava-04.jpg
Hlava-04.jpg
[ 57.15 KiB | Zobrazeno 897 krát ]

Hlava-05.jpg
Hlava-05.jpg
[ 55.5 KiB | Zobrazeno 897 krát ]

PříspěvekNapsal: sob 24.06.2023 9:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

dub píše:
Velká gratulace k záletu. Jsem moc rád, že jsi spokojený.
Včer mi to nedalo a asi po 3 nedělích jsem vyrazil s PsychHammerem a Ultra 3,5 na letiště. Měl jsem sebou celkem 5 nabitých paků baterek. 3 6-ti články do Ultra a 2 4- články do PH. Na tyto baterky jsem celkem s oběma vrchlíky ve vzduchu pobyl zhruba 180 minut. Za mě velká spokojenost. Musím se přiznat, že poslední let už jsem byl nějak unavený spíše asi přelítaný. Na letišti jsem byl od 17 do 21 hod. Na večer při západu slunce je to fakt super podívaná a balzám na duši.

Super video a nádherný počasí. 4 hodiny volna na letišti už se mi teda dlouho nepoštěstily :-( U nás teď od úterý hrozně fučí. Snad zítra to bude lepší a povede se mi taky jít. Chci zkusit tu 18" vrtuli a dát na to kameru.
Taky začínám kreslit držák na FPV kameru, která by se jednoduše dávala místo hlavy pilota, pokud bych chtěl lítat FPV.

Zjistil jsem, že moje staré FrSky vário umí jen minimálně +- 1m/s, tak jsem přeprogramoval jedno z várií co jsem si dělal na PG, napojil ho na přijímač a mám teď super přesné vário s výškoměrem, měřením teploty a tlaku, průměrným stoupáním, atd.

PříspěvekNapsal: sob 24.06.2023 9:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

zdzd píše:

To já bych dal přednost kokosu s decentnějším blembákem.

Nejlépe něco v tomto stylu.

Jo, tohle vypadá super.
Zběžně jsem koukal po netu a nic pořádného taky nenašel. Ještě mě napadlo udělat 3D scan reálné hlavy s helmou a brýlemi :-)
Drobné nepřesnosti by v tomhle měřítku zanikly.

PříspěvekNapsal: sob 24.06.2023 10:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Mě v týdnu dorazily kovové páky na serva, tak jsem dneska vyfrézoval nové ruce a páky na speed. Při přistání jsou ruce kryté sedačkou a při pádech to letí s rukama nahoře, tak to snad nebude ničit převody v servech.

Příloha:
IMG_8491.jpg
IMG_8491.jpg
[ 126.77 KiB | Zobrazeno 776 krát ]

PříspěvekNapsal: sob 24.06.2023 11:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Našel jsem pár věci, se kterými by se asi dalo pracovat na vzniku rozumné hlavy:

https://cults3d.com/en/3d-model/various ... er-peer-xl
https://cults3d.com/en/3d-model/various ... lider-peer
https://cults3d.com/en/3d-model/various ... ieder-peer
https://cults3d.com/en/3d-model/various ... er-peer-xl

https://www.thingiverse.com/thing:4726859

A pro "extra fajnšmekry"
https://www.thingiverse.com/thing:5619728

https://www.thingiverse.com/thing:431733
https://www.thingiverse.com/thing:434210

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1382 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87 ... 93  Další