Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 91  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: úte 14.04.2020 21:35 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Děkuji za log dat.

Z něj je možné poznat, že přijímače určitě reagovali po 21 minutách (odvozuji ze změny proudu na proudové sondě) ještě ve vzdálenosti 2326metrů, když byl ve výšce 1143metrů nad místem startu. K tomu bych jen řekl, že je možné a dost pravděpodobné, že model byl řiditelný i dál, ale jen o tom není záznam v telemetrii. Fail safe by byl vidět asi z videa.

Zásadní problém vidím v nepochopení co znamená Q.
http://www.jetimodel.com/cs/Vysilace-FAQ/
6. Co je kvalita signálu Q?
Jedná se o procentuální úspěšnost obousměrné komunikace mezi vysílačem a přijímačem. Vysílač v každém datovém rámci po odeslání výchylek očekává od přijímače potvrzení doručení, případně spojené s telemetrií. Z počtu potvrzených paketů za sekundu se vypočítá výsledná kvalita signálu.


Z toho jasně plyne, že na Q vlastně nezáleží, pokud určitě nepotřebuji telemetrii. Model je nejspíš řiditelný i při Q=0%. Důležitější je informace o stavu signálu na anténách A1/A2 na všech přijímačích. V okamžiku, kdy přišla naposled telemetrie (30minut po startu), tak byla kvalita na anténách 3/2 a 3/3, což pokládám za dostatečné.

Píšu to proto, že mě občas alarm od Q taky štve a hledal jsem co to je. Po tomto zjištění jsem přestal Q téměř věnovat pozornost.


Ještě bych doporučil z logování dat vyházet nepotřebné veličiny. Zpomaluje to přenos těch důležitých.


Při dalším hledání, které věřím nenastane, tak doporučuji vzít vysílač a rychle přiblížit se k ulétnutému modelu. Až se model znovu přihlásí, tak pomocí síly signálu model najít. A samozřejmě s GPS si pro něj dojít s telefonem v ruce a vysílačem na krku. :D


Přílohy:
nyos.png
nyos.png
[ 198.04 KiB | Zobrazeno 6008 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: stř 15.04.2020 11:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Ono to řízení potom (možná i celou dobu) opravdu šlo, to je patrné i se záznamu letu, jak jsem se snažil zatáčet jestli se to někde nezaleskne na nebi a i ten motor jsem nechal lehce běžet, aby bylo více času model objevit na obloze. Telemetrie bila na vysílači dost trhaná a nebylo možné se podle ní vrátit. Navíc jsem spoustu informací v horním řádku neviděl, jelikož tam pořád psalo Signál Q 0% a to mě dost naštvalo že tento alarm nejde zrušit, protože mi opravdu překážel. Jinak co se týká těch informací ohledně hodnoty Q, tak ty jsou pro mne nové, co jsem vyčetl tak že to je údaj o kvalitě přenosu v procentech. Model během letu asi sem tam přešel do fail safe dle videa, a do úplného spadl jak končí záznam trajektorie GPS ve výšce 600m. Potom v kruzích letěl ještě dál až přistál. Co se týká přenosu zbytečných informací, tak to je dobrý nápad porušit vše co mně až tak nezajímá. V konečném důsledku bych to shrnul asi tak, že k úplnému výpadku řízení tedy nedošlo a vše bylo způsobené silnou termikou která v ten podvečer na místě panovala a model tedy uletěl díky ní. Ve videu jsou patrné pokusy uvést padák do spirály, ale bez výsledku, který jsem považoval za to že nejde řízení, když vysílač pořád řval Q 0%.
Ve směru kam letěl model jsem jel, ale model jsem neviděl a telemetrie se plynule nenavázala, jen nějaké skokové údaje, stejně jak je to naznačeno v grafu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 16.04.2020 9:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Jsem rád, že jsi model v pořádku získal zpět. Já jsem loni u svého CrossAlps2.8 taky hledal nějaký rozumný gps tracker posílající polohu přes sms, ale protože jsem se napálil a koupil nějakej šmejd co ve skutečnosti snad ani gps neobsahuje, tak jsem prozatím rezignoval a mám v gondole uvedený tel. a e-mail.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 16.04.2020 20:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Dnest o šlo - zálet Trance s Mike od Opale.

Jedna ruka na vysílači, v druhé mobil a fotit...


Přílohy:
IMG_2985.JPG
IMG_2985.JPG
[ 34.67 KiB | Zobrazeno 5872 krát ]

IMG_2990.JPG
IMG_2990.JPG
[ 14.72 KiB | Zobrazeno 5872 krát ]

IMG_2999.JPG
IMG_2999.JPG
[ 29.7 KiB | Zobrazeno 5872 krát ]

IMG_3001.JPG
IMG_3001.JPG
[ 17.03 KiB | Zobrazeno 5872 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pát 17.04.2020 6:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2010
Příspěvky: 583
Bydliště: Praha
TomasC píše:
Z toho jasně plyne, že na Q vlastně nezáleží, pokud určitě nepotřebuji telemetrii. Model je nejspíš řiditelný i při Q=0%. Důležitější je informace o stavu signálu na anténách A1/A2 na všech přijímačích. V okamžiku, kdy přišla naposled telemetrie (30minut po startu), tak byla kvalita na anténách 3/2 a 3/3, což pokládám za dostatečné.

Píšu to proto, že mě občas alarm od Q taky štve a hledal jsem co to je. Po tomto zjištění jsem přestal Q téměř věnovat pozornost.

Tome, problem je v tom, ze u jeti udelali nenapadny posunuti sily anten tak ze vlastne nepadnou anteny mene jak 2-3. Tak ze kdyz mas 2 a 3 na antenach tak mas vlastne 0.
Bylo to proto, ze si lidi stezovali, ze jsou vlastne bez signalu ikdyz ridili jeste, tak ze to takhle blbe posunuli. Na jetiboxu profi to je jeste pri staru, tak ze 0 je opravdu 0.
Ja si osobne vsimam Qcek, protoze mi chodily az k nule a takhle jsem vlastne zjistil, ze mi odesli predzesilovace na antenach. Kdyz mi v jeti vymenili Rx tak uz je to Ok

_________________
Jeti DC-16, Futaba FX-18+modul Jeti
Swing speciál, Proxima 2, Stork 4, Mig 15, P47, Torro 900


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 20.04.2020 12:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Video z ulétnutí mám poroblém nahrát na youtube, ale bude už se na tom pracuje. Zatím je zde odkaz na video s pohledem do vrchlíku, natočené při prvním letu před ulétnutím.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 20.04.2020 17:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Klidne dej nesestrihane na ulozto.cz. Ja si chci padak poridit a tak jsem na neco zvedavy. Proto to video. Diky Dalibor


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 20.04.2020 18:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
graup15 píše:
Klidne dej nesestrihane na ulozto.cz. Ja si chci padak poridit a tak jsem na neco zvedavy. Proto to video. Diky Dalibor


Pro tebe to bude možná nuda (až na starty). Létání není o akci, ale o přesnosti a odhadu. Padák reaguje pomalu, ale jistě. Pokud budeš netrpělivý, tak zásah přeženeš, padák rozhoupeš až zboříš. Pokud to má letět koukatelně, tak s tím musíš jako s vejci. Pěkně pomalu a s citem.

A hlavně to nemá výškovku. Jen motor a brzdu. Motorem nezrychlí, jen začne stoupat. Brzdou rovněž nezrychlí, ale začne klesat. Pokud podceníš vítr a odletíš po větru, tak už nemusíš mít šanci se vrátit...

V termice létá i bez motoru, vario výhodou. GPS rovněž.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 20.04.2020 19:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Mě to třeba chytlo tak naplno že už mně moc nebaví létat s letadly a kolikrát si říkám že už to pomalu zapomínám :D . Řízení padáku je odlišné, ale ne že by to nešlo. Na to že to nemá výškovku jsem si zvykl rychle, opravdu spíš pozoruji problémy u letadel. Mám tendenci málo používat výškovku a létám na půl plynu, ten přidávám pouze do stoupání. Padák provozuji asi na 90% a 10% je na klasické letadla.
Jinak to video mám sestříhané už týden, ale vždycky jsem ho dal ukládat na youtube na noc a ráno tam nebylo nic, ani žádnou chybu to nevyhodilo. Už jsem však na to kápl a odkaz je níže. Je to kompletně celí let, jsou tam dva lehké střihy které jsou způsobené tím že kamera video rozděluje do několika souborů.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 20.04.2020 20:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
graup15 píše:
Klidne dej nesestrihane na ulozto.cz. Ja si chci padak poridit a tak jsem na neco zvedavy. Proto to video. Diky Dalibor


Tady je cca. 2GB ParaGlide klipů z létání ke stažení.

https://uloz.to/file/Tx8y0eeO2HZV/paraglide-zip


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 23.04.2020 17:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
MartinMartin píše:
Mě to třeba chytlo tak naplno že už mně moc nebaví létat s letadly a kolikrát si říkám že už to pomalu zapomínám :D . Řízení padáku je odlišné, ale ne že by to nešlo. Na to že to nemá výškovku jsem si zvykl rychle, opravdu spíš pozoruji problémy u letadel. Mám tendenci málo používat výškovku a létám na půl plynu, ten přidávám pouze do stoupání. Padák provozuji asi na 90% a 10% je na klasické letadla.
Jinak to video mám sestříhané už týden, ale vždycky jsem ho dal ukládat na youtube na noc a ráno tam nebylo nic, ani žádnou chybu to nevyhodilo. Už jsem však na to kápl a odkaz je níže. Je to kompletně celí let, jsou tam dva lehké střihy které jsou způsobené tím že kamera video rozděluje do několika souborů.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Díky moc. Stáhnul jsem si to video a jdu studovat .
Dalibor
PS..otázka.
Když natrefíš stoupák o síle např 3m/s. Dá se z něj dostat, nebo to takhle zdrhne?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 23.04.2020 19:18 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
graup15 píše:
PS..otázka.
Když natrefíš stoupák o síle např 3m/s. Dá se z něj dostat, nebo to takhle zdrhne?


Dá, šturckou - tou se sypeš dolů přes 10 m/s. A je to maso.

Pak také fullstall, Což je přebrždění, padák se zdrcne a v podstatě začne i couvat. To je taky rachot. Ale i dost risk. Když se pak padák uvolní a nafoukne tak to je děsná rána, která může krosnu hodit do vrchlíku a pak už se jen díváš a odhaduješ hloubku díry.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: sob 25.04.2020 22:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Včera jsem měl pracovní cestu kolem svahu Olšina, o kterém jsem už dříve četl, tak jsem do auta přibalil modely a stavil se odpoledne polétat. Popravdě jsem ještě s padákem na pořádném svahu nebyl a nebo byl ale moc to nechodilo. Tady to ale nebylo o moc lepší v podstatě se bez motoru udržet nedalo a létal jsem skoro celou dobu i s motorem. Samozřejmě svah velmi dobře pomáhal a létal jsem 1h40min. Pak jsem tam hodil miniCorado a to chodilo perfektně. Nevím jak to ty Němci dělají že jim to tak dobře létá na svahu, že by nám chyběly ty Alpy? :D . Jaké máte zkušenosti vy s čistým svahovým létáním?
Přikládám odkaz na nějaké fotky: http://skyfly.blog.cz/galerie/rc-modely/letani/svahove-letani-olsina


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
A ještě jsem na trubku vložil starší video z letošního kraje Března.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pát 01.05.2020 12:48 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
V čerstvém květnovém RC revue je od J. Špatného recenze na ten malý paraglider Cloud 0.5 co prodává německý Hacker i další (https://www.topwingsrc.com/p/para-rc-cl ... rf-cervena). Článek se nese v pozitivním tónu, těch 6850 kč možná někdo za tento vybavený model dá, ale pořád mi připadá jako lepší kup do začátku ten PNF model z Hobbykingu, aktuálně je v EU skladu za 140 dolarů (doprava zdarma), to je asi 3600, tedy asi jen 53% ceny, ale za to větší rozpětí vrchlíku (https://hobbyking.com/en_us/hobbykingtm ... 250mm.html).


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pát 01.05.2020 19:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Sice jsem to křídlo z HK neviděl létat na živo, ale jednoznačně ten Cloud 0,5 bude létat lépe. Sám jsem ho viděl létat jak už jsem tu zmiňoval a chodilo to velmi dobře. Přišlo mi že tomu nevadil ani vítr, navíc manévrovatelnost byla vynikající. Lopas s místa při přidání plynu, takže je to dost přemotorované a dá se s tím zablbnout. Co se mi však líbí nejvíc, tak je skladnost. Vleze se to do malého baťůžku, nebo se dá zalétat na malém plácku či zahradě.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 91  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz