Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 91  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 02.06.2022 8:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
A zde je foto, po vybalení obsahu tašky :-) . Foceno po prvním letu. Že to celé poletí na první dobrou jsem čekal, ale že to bude taková pohoda a kochačka mě fakt mile překvapilo . Ta sklopka bez klece má opravdu své kouzlo . Hluk od rotující vrtule bez ochranného koše se snížil podle mě více než o polovinu. Bez přídavné zátěže lehačka váží 2600 gr. a s 3 článkem 5000mAh stačí k rovnému letu proud kolem 6A.


Přílohy:
IMG_20220524_183837.jpg
IMG_20220524_183837.jpg
[ 131.18 KiB | Zobrazeno 1722 krát ]


_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 02.06.2022 18:29 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.4.2009
Příspěvky: 32
Bydliště: Kostelec nad Orlicí
Jirko, máš to jako vždy vymazlený do posledního detailu. Palec nahoru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 02.06.2022 23:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Díky Michale, vždyť mě znáš. Beru to sebou na Ranou

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pát 03.06.2022 20:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Ahoj, bylo by možno vyfotit tu lehačku aby bylo vidět kde je aku, rx, přídavná zátěž, serva speedu a hlavně co má pilot schovaný v prostoru před sebou? Předpokládám, že svoje vlastní nohy tam nemá...

Dík.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: sob 04.06.2022 22:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Letos jsem byl lítat s paraglidem zatím jen jednou, vario ani nepíplo, to mě nebaví, když se jen klouže dolů. Tady jsem našel v čepicový kameře tak akorát krátký záznam přistání, někdo (asi já) tam něco huhňá. Sledovat ty dlouhý videa lítání ve výšce je už nuda i pro mě coby pilota.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: úte 07.06.2022 7:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
martin z píše:
Ahoj, bylo by možno vyfotit tu lehačku aby bylo vidět kde je aku, rx, přídavná zátěž, serva speedu a hlavně co má pilot schovaný v prostoru před sebou? Předpokládám, že svoje vlastní nohy tam nemá...

Dík.

Ahoj vyfotit to samozřejmě jde, ale ono jak je to oblečený do toho futrálu , tak by se to muselo komplet odstrojit. Pipot nemá ani tělo. Z lehačky kouká jen hlava .Nějaké fotky ze stavby jsou u mě na FB, ale když koukneš na stránky výrobce, tak tam fotky jsou a podle těch jsem se rozhodoval o pořízení lehačky . Myslím, že na fotkách najdeš odpovědi na vše co jsi se ptal

https://para-aviation-rc.com/collection ... eug-rocket
https://para-aviation-rc.com/collection ... tem-rocket
https://para-aviation-rc.com/collection ... r-4s-akkus

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: stř 08.06.2022 10:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Ahoj, v pohodě, to je mi jasný, že to nebudeš kvůli focení odstrojovat. Na facebook se kouknu, tam jsem nebyl. Ale ty fotky od výrobce, které jsem samozřejmě našel už dřív, mi, přiznám se, nic neříkají. Jsou to samý detailní záběry a nezorientuju se v tom. Stačilo aby výrobce dal na web foto osazeného modelu z boku, ale bez hadrového obalu. Nevidím přesné umístění obou párů serv, kudy a kam se dává aku a zátěž atd. Hlava pilota se musí kvůli výměně aku odendavat nebo se to tam dává zespodu?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: stř 08.06.2022 10:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Tady je článek o setkání, kde se mimo jiné soutěží v přesnosti přistání. Hodně modelů jsou lehačky, tak jsem zbystřil a článek si přeložil. Nevím jestli to překladač nezkomolil, ale pochopil jsem z textu, že Sascha Rentel už není u Cefics a vyvinul produkt v podobě vlastní lehačky, kterou ale prodával jen na tom setkání na nějakém školení. Ale vypadá to skoro jako ten model od Para Aviation...

https://www.rc-network.de/threads/rc-x- ... .11901691/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: stř 08.06.2022 11:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Ahoj, zkusím nějak odpovědět. Co se týká akumulátoru, tak ten se zasouvá do lehačky zezadu do toho oranžového kastlíku. pak se přepásá tím modrým suchým zipem a v pohodě. K výměně stačí v podstatě rozepnout suchý zip na spodu lehačky v zadní části . Postavit lehačku na špičku a je to :-)
Co se týká té zátěže . Cena za 5 kousků mosazných špalíků není nízká, ale nechtěl jsem nic vymýšlet , když už je to vymyšlené a musím podotknout že luxusně. Jeden kus zátěže je v podstatě na laminátovém rámu nad motorem a je přikrytý potahem z lehačky. Ten tam mám nafurt. Pak jsou dvě zátěže jakoby lichoběžníky a ty jsou upevněny každá dvěma šroubky M3 na laminátových bocích lehačky vedle samotného motoru. Ty tam nemám, ale vozím je sebou i s imbus klíčem. Pak jsou poslední 2 kousky zátěže a ta se montuje zevnitř jakoby pod hlavu pilota. Zátěže jsou dvě a jsou sešroubované dohromady na stojato. A to je proto, že se ty zátěže dají jakoby rozpůlit a využiješ jen jeden hranolek. Skrz ten základní vede průběžná díra , kterou prochází průběžný šroub, který se zašroubuje do zalisované matice, která je součástí vnitřní podložky na kterou se zvenčí přes potah lehačky montuje samotná hrazda.
Dohromady má ta všechna mosaz asi 1 kilo a když ji dám všechnu do lehačky, tak se dostávám na komplet letovou váhu kolem 3,5 kg. Což je v podstatě ideál a PH lítá až na hranice co je schopen.
Přijímač 7k mám přilepen ze spodu suchým zipem na ten oranžový kastlík. Vario jsem dal do předu do hluchého prostoru před kastlíkem místa je tam na 20 varií:-). Regulátor Mezon 50 mám na levém boku za kastlíkem uvnitř jakoby pod hlavou pilota. Mezona jsem zvolil proto, že už má komplet telemetriii a s Jeti si výborně rozumí. 50A stačí v pohodě při létání jsem se ještě nedostal přes 30A. na klidný a pohodový let se pohybuji kolem 10A.
Na každé bočnici jsou dvě serva a jsou pod sebou na ruce jsou svisle a na speed na ležato. Jsou v ose hlavy a jakoby těla pilota. Pilot žádné tělo nemá ,je to jen busta na které je kulový držák samotné hlavy a celé se to přidělává 4-mi kusy zdrhovací pásky na hliníkové příčníky co drží bočnice pohromadě.
Když to celkově zhodnotím, není to málo za v podstatě nenaplněnou lehačku, ale je vidět, že ten kdo to vymýšlel , tak u práce přemýšlel. Bylo tam pár malých drobností, které jsem dodělal, jako třeba přidání dvou vodících oček pro speed na hrazdu a nebo vypouzdření těch vodících oček SIC vložkami, ze špiček rybářských prutů, aby kevlarový provázek měl lehčí chod. Ale to už jsou jen takové drobnosti, bez kterých by to taky letělo .
Celý set - lehačka se sklopkou, samotný vrchlík PH, vysílač Jeti DS-12 v ochranném obalu, pouzdro se 3 akumulátory a drobné nářadí se vejdou do obalu na vrtulník velikosti 380 od firmy SAB, takže z toho vznikne kompaktní taška přes rameno i do ruky která nikde nepřekáží a dá se pohodlně vozit v autě.
Nebylo to levné, ale je to kvalitní a dobré a mám z toho radost a o to hlavně jde v tomto dnes divném světě :-)

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Naposledy upravil dub dne stř 08.06.2022 11:52, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: stř 08.06.2022 11:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Díky moc za dodatečné info! Fotky a povídání na facebooku jsem taky už shlédnul, takže mám v podstatě jasno. Fotky co tam máš jsou rozhodně přehlednější než u výrobce.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: stř 08.06.2022 11:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Díky, Hodně se mi na tom líbí to, že v podstatě se celá váha soustředí pod samotnou hrazdou na které je přidělán samotný vrchlík tak, že se to za letu nehoupe a ani nekýve no prostě paráda :-)
Video nějaké bude :-), ale chce to čas .

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: stř 15.06.2022 22:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Příloha:
psycho 15-6-22.jpg
psycho 15-6-22.jpg
[ 142.54 KiB | Zobrazeno 1386 krát ]


Dneska to šlo . Luxusní polétání. Vítr kolem 1m/s a slabá termika. Psychohamer je parádní a nikdy bych nevěřil, že je schopen točit skoro na místě . Fotografie trochu zkresluje, ale padákový vrchlík má rozpětí 5 metrů.
Malé Logo 200 používám jako simulátor. Dnes byl nácvik osmiček v invertu:-)
Právě RC paragliding mi připadá, jako ideální relax po lítání s helinou :-)Když to letí, jak má, tak padák letí skoro sám a vy si můžete vychutnávat to pomalé ploužení vzduchem a svist padákových šnůr ,když prolétáváte v těsné blízkosti kolem sebe . No prostě balzám na duši :-)

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pát 17.06.2022 11:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Ahoj, když koukám na tu lehačku takhle zepředu, tak vidím směr jak by se dala vizuálně zkrášlit. A to nahradit originál hrazdu ve tvaru hranatého U hrazdou ve tvaru hranatého V (tedy aby dole měla vodorovnou základnu pro uchycení šroubama). Uznávám, že hrazda včetně modelu stála těžký eura, ale i tak mě ta úprava napadla... :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pát 17.06.2022 20:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Máš pravdu asi by to bylo hezčí. Před chvilkou jsem přistál a z 20m jsem tvar hrazdy vůbec nevnímal. Jen jsem se kochal majestátným podvečerním letem

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: sob 18.06.2022 17:06 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
mraky různobarevných lehaček, pravděpodobně je to ten typ od S. Rentela:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 91  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz