Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 91  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: sob 04.09.2021 22:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Tak s pilotem tě zklamu, hodlám použít pilota od Punkair jak už jsem psal. Ono některé věci je lepší mít raději praktické. Padák zatím neřeším ale pod Nyose to neplánuji. První bude krosna a do té doby si snad rozmyslím který vrchlík. Mezi žhavé kandidáty řadím Rasty od Para Aviation RC, zatím však není známá cena a ani barevný design sériových vrchlíků. Další v pořadí je Psychohammer, začínají se objevovat i létané kusy za menší peníz.
Dneska jsem byl polétat z Nyosem a bylo úplné bezvětří, tak jsem pro zajímavost zkoušel jak rychle padák létá. Takže normální let 22km/h, přibržděný padák na pádovou rychlost 15km/h pak už to mělo tendence jít do vrtulníku a s plně staženým spédem 33km/h. Rychlosti měřeny pomocí MGPS senzoru. Pak jsem ještě poprvé vyzkoušel Lipol 4S 4000mAh, akorát jsem musel odpojit osvětlení které je na 3S. Popravdě je to mazec to už udělá lopas z horizontu. Prostě se jen vrzne plný plyn a je to, zatím jsem nezkoušel víc přemetů za sebou jelikož mi to nějak ustřeluje. Zřejmě to chce vyosit víc motor, prostě ten výkon je tam znát.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: ned 05.09.2021 8:47 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
martin z píše:
Aby víc odpovídala realitě - to chválím a moc tomu fandím. Je mi jasné, že k realitě nepatří pohyb rukou pilota dopředu (pod záminkou ochrany převodů serv při kotrmelcích), ale do stran a navíc se ohýbají v loktech... :)

No a jak to bude s vrchlíkem, to budeš tu xxl krosnu provozovat pod Nyosem?


A co takhle?

https://www.opale-paramodels.com/gb/pil ... pilot.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 06.09.2021 12:20 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
zdzd: Pořád dávám přednost hýbání rukou do stran místo dopředu.

MartinMartin: Kde jsi prosímtě tenhle nový web https://para-aviation-rc.com/en vyštrachal? Úplně jsem zajásal, když jsem uviděl, že konečně začíná někdo komerčně vyrábět látkovou lehačku s tlačnou vrtulí a ještě upravené listy s kuželem, aby po sklopení byly listy víc u sebe. A zaujalo mě tam víc výrobků.

Ten Rasty má původ u Schwarzwaldgeier Herryho? Ten si přece některé tyto vrchlíky s kolegou ušili sami. A vlastně i ty svoje látkové lehačky se sklopkou, úplně mi to vypadlo.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 06.09.2021 15:30 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
No, na padáku jsem skákal a že bych řidičky tahal na rozpažení, tak to určitě ne. Lokty něco do stran, to jo. Ale pěsti před sebou.

Řekl bych, že se u rc paragliderů někdy dávají ruce na rozpažení právě jako ochrana serv, aby kotrmelec nešel přímo na ně ale na hubu - i když je to méně maketové.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pát 10.09.2021 21:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
martin z: už o této firmě vím delší dobu, ale kde jsem ji zaregistroval poprvé nevím. Bylo to na německém fóru, nebo na Facebooku v nějaké skupině RC paragliding. Na jména moc nejsem ale ano jedná se o ty stejné borce co si šili ty padáky včetně těch lehaček. A právě na FCB uváděli že se Rasty bude sériově vyrábět v několika barevných provedení. I ten jejich pilot se sedačkou vypadá dobře ale ceny mi přijdou ještě horší jak u Punkair.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: sob 11.09.2021 20:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Mě by hlavně zajímalo jak to mají udělané s tou látkovou lehačkou co má tlačnou vrtuli. Možná to funguje jen jako návlek na jejich pilota co má vrtuli na prodloužené hřídeli v zadku (a motor v žaludku). V zadní špičce lehačky je asi všité ložisko, tím se prostrčí prodloužená hřídel s osazením (osazení se zarazí o vnitřní kroužek ložiska a zajistí tak trvalé napnutí látkové zadní části lehačky aby nedocházelo k prověšování a tedy i ke kontaktu s roztočenou hřídelí). Ale spíš to mají nějak jinak, každopádně některý jejich výrobky jsou dobrá inspirace pro vlastní výrobu. Velice se mi líbí ten uzoučký kužel tlačné vrtule a velice šikovná je i ta stavitelná hrazda zakrouceného tvaru, rozhodně se to na pilotovi opticky ztratí líp než klasická rovná.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: stř 06.10.2021 20:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Příloha:
IMG_20211006_175311.jpg
IMG_20211006_175311.jpg
[ 161.63 KiB | Zobrazeno 3074 krát ]


Příloha:
IMG_20211006_180114.jpg
IMG_20211006_180114.jpg
[ 144 KiB | Zobrazeno 3074 krát ]


Příloha:
IMG_20211006_182529.jpg
IMG_20211006_182529.jpg
[ 53.46 KiB | Zobrazeno 3074 krát ]


Příloha:
IMG_20211006_183002.jpg
IMG_20211006_183002.jpg
[ 61.62 KiB | Zobrazeno 3074 krát ]


Dnešní podvečer vyšel na jedničku , teplota kolem 12st. , vítr kolem 1m/s, no prostě takové ideální počasí na RC paraglidingové polétání :-)

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: úte 19.10.2021 20:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Přemýšlím o vhodném motoru pro krosnu XL, tak to hodím do placu a budu rád i za vaše doporučení.
Baterie 4S a vrtule max 14" tedy možno i 2x14".
Zatím přemýšlím o AXI 4120/14 nebo AXI 2826/12. Samozřejmě se nebráním i jiné značce motorů.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: stř 20.10.2021 18:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Ahoj mám AXI 2826/12 a jsem spokojený . Plný plyn jsem ještě nedal :-)

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: stř 20.10.2021 21:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
To právě vím že ho tam máš, já se sice víc přikláním víc k té řadě 41. Kolik máš váhu tvé XL krosny? Já s Nyosem když blbnu dávám často krátkodobě plný plyn, tak nevím. Také mě napadá že udělám lehce výměnný ochranný koš i s motorem a budu mít ještě jeden slabší motor bez klece a se sklopnou vrtulí pro vyloženě termické létání.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 11.11.2021 0:34 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Za 500 euro si teď můžete pořídit lehačku ROCKET, kterou už pár let známe od těch dvou pánů. Aspoň je vidět jak je to uvnitř udělané, jako inspirace určitě přínosné. Sám si ale za 500 euro koupím radši něco jiného.

https://www.para-aviation-rc.com/en/pro ... eug-rocket

video s původní lehačkou Rocket (tedy ještě ne s touto tovární za pětistovku) např. zde:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 11.11.2021 9:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Taky jsem se díval, jak je to uvnitř udělaný. Podle mě nic co by se nedalo zvládnout. 3D tiskárnu nemám, tak uvažuju, že bych něco udělal z duralových plechů a ty potom sešrouboval . 2 Krosny už mám za sebou , tak už jen překonat tu lenost :-). Jinak ta sedačka s pilotem za skoro 900 euro je taky nářez. Jediné o čem bych možná uvažoval je samotný kompletní pilot od Para Aviationu :-).
Ještě jedna rada- nikdy nezkoušejte Psychohamera. Je to strašně moc návykový křídlo :-)

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 11.11.2021 14:38 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
dub píše:
Ještě jedna rada- nikdy nezkoušejte Psychohamera. Je to strašně moc návykový křídlo :-)


To máš double nebo hybrida?

V čem je ta návykovost? Stojí to šílené prachy, ale Ježuch pořád dotírá abych mu napsal. Třeba by se to dalo nějak zhudebnit. Ale sám nevím zda to náhodou není moc peněz za málo muziky...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 11.11.2021 15:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Mám double skina . Ve všem. Jak to vypadfá na obloze, jak se to staruje, jak to lítá . Velkej CA 2,6 hybrid co mám je proti tomu autobus. Ale bacha pořád je to padák a né větroň :-). Cena není lidová a v dnešní době už vůbec né, ale nelituji . Prostě jsem si udělal radost a tu prostě mám :-)

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pát 12.11.2021 0:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Zkoumal jsem trochu konstrukci té lehačky Rocket, respektive rozložení hmot. U nich je to v podstatě všechno soustředěno dozadu, před pilotem aku na výšku, pak je pilot, za ním hrazda, za ní motor. Když to přeženu, tak tohle je skoro to samé jako když pilotovi na krosně narovnám nohy, sundám ochranný kruh a vrtuli nahradím sklopkou. Na nohy navléknu fusak. Hotovo. Na to nemusím stavět novou/další krosnu...

A teď otázka, co je odolnější na roztočení dlouhé lehačky kolem svislé osy doleva-doprava turbulencemi od vrchlíku?

a) když je hmota soustředěna blízko hrazdy

b) když je hmota rozložena po celé délce lehačky (vepředu na ležato aku, pak hrazda cca v místě, kde skutečná lehačka má úchyty, pak pilot (co ohýbá ruce v loktech šikmo do stran a nepředpažuje rukama před hrazdu) a za ním motor s prodlouženou hřídelí, prostě vizuálně podobné tomuto https://www.para-aviation-rc.com/en/col ... tzgurtzeug

Já nějaké poznatky z letošní sezony mám, na svojí tištěné lehačce jsem o něco prodloužil zadní část což funguje spíš jako stabilizující SOP, což není úplně ten případ.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 91  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz