Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 91  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 10.06.2021 9:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Počasí teď přeje dlouhým letům, je moc prima sledovat to i v přímém přenosu https://www.xcontest.org/api.s/widget/live-map/all/ zvláště když někdo letí okolo a je vidět na obloze i bez dalekohledu




Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: úte 15.06.2021 6:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Zítra bych chtěl pod Sambu přivázat krosnu co je pod PsychoHammerem. Tak uvidíme co to udělá :-)
Příloha:
samba.jpg
samba.jpg
[ 160.48 KiB | Zobrazeno 4318 krát ]


Příloha:
samba1.jpg
samba1.jpg
[ 155.61 KiB | Zobrazeno 4318 krát ]


_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 17.06.2021 6:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Včera po práci jsem vyrazil na letiště a uskutečnil první let se Sambou, pod kterou jsem přivázal krosnu Emotion IV. od firmy Cefics . Výsledek mě velmi mile překvapil
Příloha:
samba roch.jpg
samba roch.jpg
[ 142.39 KiB | Zobrazeno 4264 krát ]





Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 17.06.2021 7:17 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Krásný polítání! Tu plochu a rovinu kolem závidím, to by se lítaly aerovleky a opět po letech natahoval gumicuk (aniž by se do něj zamotal dnešní přemnožený pejskař nebo pes - už se na louku skoro nevejdem)... Ta koule vzadu na obzoru je upoutaný balón nebo nějaký plynojem?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 17.06.2021 7:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Ahoj plocha je super. Mám to 12 km od domova, ale vyplatí se tam jezdit. Pro klid a pohodu při lítání . Ta koule je normální balon. Startoval z Roudnice n.L. a letěl někam k Ústí n.L.
Akorát ty starty na rovině a ještě k tomu za malého větru jsou pro mě docela adrenalinový zážitek i když to na videu tak nevypadá :-)
Jinak tym chodím lítat hlavně se 700 vrtulníkem a to ze stejných důvodů jaké jsem výše popsal :-)

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Red Bull X-Alps
PříspěvekNapsal: ned 20.06.2021 13:32 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Nevím sice jestli to vlastně někoho zajímá, ale dnes začal další obročník závodu Red Bull X-Alps, kdy soutěžící mají čas do max. druhého července aby zdolali určenou trasu přes 1200 km. Uletěli na paraglideru či došli po svých v horském prostředí Alp, prostě Hike and Fly závod.
https://www.redbullxalps.com/the-race/route.html

Letos je to zajímavější tím, že trasa nekončí jako obvykle v Monaku na pontonu u pobřeží, ale zhruba v polovině trasy je otočný bod a trať vede zase do Rakouska, kde se končí tentokrát na pontonu na jezeru Zell am See a je jedno jestli tam pilot doletí nebo doplave - je to podmínka dokončení závodu. V tom Monaku to končilo nad městem a teprve navečer si pak pilot už mimo soutěž slítnul dolů a tam se trefil či netrefil na ponton. Letovisko Zell am See nebo navazující Kaprun jistě mnozí znají ze zimních lyžovaček či letních cyklovýletů. Mají tam i pěkný aeroklubový letiště (s kratší dráhou, která není pro každého), kde bývají k vidění sportovní a menší letadla západní produkce, která u nás nelétají či nelétala a sám je znám jen ze stránek leteckých časopisů.

Pro mě je třeba nejvíc zajímavé sledovat livetracking soutěžících, kde již od roku 2019 máte možnost si u jednotlivých soutěžících vybrat mezi 2D a 3D pohledem.
https://www.redbullxalps.com/live-tracking.html#/

A jsem zvědav na to, jestli letos už konečně někdo porazí dosavadního mnohonásobného vítěze posledních asi šesti ročníků, Švýcara Christiana Maurera. Trochu podezřívám pořadatele, že trasu s návratem skoro až zpět do Salcburgu schválně vystavěli tak, aby šance byly vyrovnanější pro všechny. Český závodník Stanislav Mayer ani jiný náš pilot se bohužel závodu neúčastní.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: ned 20.06.2021 22:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Příloha:
fox 2,8.jpg
fox 2,8.jpg
[ 218.29 KiB | Zobrazeno 4128 krát ]


Příloha:
fox záp.jpg
fox záp.jpg
[ 64.32 KiB | Zobrazeno 4117 krát ]


Dnešní i když poměrně horký den se vydařil naprosto dokonale. Bláhově jsem si myslel, že po 18. hodině už na letišti nebude takové vedro. Po příjezdu na letiště těploměr ukazoval 31 st. Obloha polojasná a mírný vánek do 1m/s. tentokrát jsem pod Krosnu Emotion VI. přivázal vrchlík od firmy Opale Fox 2,8 RS. Čtyři zhruba 20 min lety byly naprosto kochací a i přes velké vedro jsem si užíval tu pohodu a klid. čas mezi nabíjením akumulátoru jsem si krátil popíjením nealkoholického trochu teplejšího piva. Zhruba za 20 min motorového letu se vycucne ze 4. článkové 5500mAh baterie 3500mAh, Po přistání jsou články vybité zhruba na 4,6 V. Za mě ideální stav .

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 28.06.2021 7:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Tady jsem objevil jeden malý komplet paraglider "pro chudé", momentálně v akci na Banggood v jejich CZ skladu, takže bez cla a dph, bude to asi nějaká napodobenina kompletu Cloud 0.5 nebo Oxy 0.5 atd.

https://www.banggood.com/cs/XYModel-Ele ... 78030.html


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 12.07.2021 11:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: úte 31.08.2021 11:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Blíží se nám podzim, tak už střádám plány na zimu. Je čas se posunout do velikosti XL. Padák zatím neřeším, v první řadě bude výroba krosny. Jelikož Dub mě velice nahlodal svojí krásnou krosnou od Punkair, tak ho poprosím o nějaké rozměry které mě zajímají viz. obrázky (orientační rozměry, milimetr žádná míra :D). Počítám zase s výrobou kovových částí svépomocí, s použitím ostatních dílů od Punkair. Stavbu chci zahájit vytvořením ochranného koše.71567157


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: úte 31.08.2021 18:43 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
A co takhle posunout se z motorového RC paraglidingu do bezmotorového? Tedy myšleno s pomocným elektromotorem se sklopkou pro lítání v termice, prostě lehačka - to je pole pořád skoro neorané a pro tvůrčí otevřenou mysl jak dělané, v motorovém RC para už všechno vymysleli a teď už jen přešlapujou nebo spíš se převalujou na místě! 8)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: úte 31.08.2021 19:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
To je možné, ale mně to nepřesvědčí. Já nejvíc rc paraglide provozuji v režimu klasického motorového létání, sem tam si vytočím nějakou termiku a velmi málo zajdu na svah kde to fakt nosí. Takže volba byla jasná, navíc se mi lehačky vyloženě nelíbí. Stejně tak se mi nelíbí tříkolky pod krosny. Navíc nevěřím že v termickém létání udělá tvar krosny velký rozdíl v letových výkonech. Větší vliv má určitě hmotnost celé krosny proto také si chci udělat spoustu dílů sám s nižší hmotností než má punkair. V horších podmínkách se krosna dá vždycky dovážit.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: stř 01.09.2021 20:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Je to jen můj subjektivní dojem, že v kluzu proti větru rozdíl mezi krosnou a lehačkou nějaký je. Ale o svahovém létání jsem nenapsal ani slovo, svah nikde nemám, dlouhodobě mě zajímá v podstatě hlavně rovinaté termické létání.

Když už se s krosnou posouváš na vyšší úroveň, tak doufám, že jí sestrojíš tak aby pilot přistával bez převrácení a kotrmelců, jde to. :wink:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: stř 01.09.2021 22:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Ten svah jsem zmínil jako další z možností provozu té lehačky. Prostě jsem tím myslel to že nejčastěji létám na rovině nebo mírném svahu hlavně kolem sebe pod motorem což by z lehačkou nemělo žádný efekt. Jo a ty kotrmelce nemám ani teď z 99% chytám krosnu do ruky. Chci se při stavbě zaměřit víc na propracovanost celé krosny tak aby víc odpovídala realitě.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 02.09.2021 21:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Aby víc odpovídala realitě - to chválím a moc tomu fandím. Je mi jasné, že k realitě nepatří pohyb rukou pilota dopředu (pod záminkou ochrany převodů serv při kotrmelcích), ale do stran a navíc se ohýbají v loktech... :)

No a jak to bude s vrchlíkem, to budeš tu xxl krosnu provozovat pod Nyosem?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 91  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz