Switch to full style
Měkká křídla nad hlavou, RC i volné. Vrchlíky, krosny i tříkolky. Rozumy, tipy a všemožné triky.
Odeslat odpověď

Re: RC paragliding.

čtv 27.06.2019 12:28

No právě, lítat chodím, kdy mám čas a počasí je alespoň trochu přijatelné. Ale kdybych čekal na ideál, tak si moc nezalítám. Sám se nastačím divit , jak odolný je proti klapacům a zborcení můj CrossAlps 2,8. Zatím je to moje nejlepší RC paraglidingové křídlo :-)

Re: RC paragliding.

čtv 27.06.2019 12:49

A co vlastně očekávat od Psychohammeru oproti CA2.8?

Re: RC paragliding.

čtv 27.06.2019 13:00

Řekl bych lepší klouzavost a lítání v termice. Ale něco za něco, když to klapne, tak rozcházení bude asi složitější :-). Tato obava o zborcení u CA u mě zcela odpadá. ( vyjma lítání v rotoru, tam se sbalí všechny vrchlíky )
Jen na něj čekám. Myslím si, že jeho cena hravě vyšplhá k 1000 euro :-). A to už je opravdu hodně moc.
S CA jsem max. spokojen a na to moje lítání bohatě stačí :-)

Re: RC paragliding.

pát 28.06.2019 13:14

Asi jsem konečně pochopil jak může fungovat ohýbání pilotových rukou v ramenech a i loktech najednou - viz. nedávno předvedená modře oblečená figura pilota od Opale na veletrhu (video o pár příspěvků dříve).

Snad se nepletu, je to asi tento princip, viz videa stará 8 let. A asi to běžně používají větší figury RC parašutistů.

Jestli je ten princip opravdu takhle jednoduchý, tak přes zimu udělám upgrade rukou mého paraglidisty s motorovou krosnou, nepřirozeně rozmáchlé ruce po celou dráhu stahování řidiček se mi nelíbí od začátku. Kacířská otázka - proč to výrobci tak nedělají u svých pilotů už dávno, když je to tak jednoduché?



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Re: RC paragliding.

pát 28.06.2019 13:54

[quote="martin z"]

Kacířská otázka - proč to výrobci tak nedělají u svých pilotů už dávno, když je to tak jednoduché?

No asi preto že to je naprd,pri každom tvrdšom pristani sa ti to rozbije.
A ten pohyb už dávno vyriešili paramixom za pár šupek !
Naposledy upravil johnf56 dne pon 01.07.2019 6:59, celkově upraveno 1

Re: RC paragliding.

pát 28.06.2019 14:16

Asi ano , musím souhlasit s Honzou. Je to sice pěkné a realistické na pohled, ale při každé tvrdší ráně se to asi pokazí. A že o tvrdé rány při přistání není nouze, to mohu potvrdit z vlastní zkušenosti. Proto jsem spojil ovládací páky rukou silentbloky na páky serva a je klid :-)
Na druhou stranu na takové to katolické poletování ve večerním poklidu kolem hlavy to může být docela hezké, ale vše musí být jak má a to od startu až po přistání :-)

Re: RC paragliding.

pát 28.06.2019 16:00

Vycházím ze svý vlastní zkušenosti, kdy se snažím lítat tak, abych s tím při startu ani přistání o zem nemlátil, je mi líto hezkýho modelu a tak jsem na to opatrnej. Jsem asi jeden z mála, kterej nemá potřebu s modelama (éra, větroně, vrtulníky) ve vzduchu kravit a užívám si klidný ustálený realistický let, např. akrobacie mě neoslovuje vůbec. To je mi pak lehko se zaměřovat na tyto věci, které naopak asi neoslovují ostatní. :) Takže jo, už chápu proč to výrobci na svých modelech pilotů nemají, že mě to nenapadlo hned. :lol:

Ta poznámka o paramixu je nedorozumnění, ten na ohýbání ruky v lokti opravdu nemá vliv. :wink:

Re: RC paragliding.

pát 28.06.2019 16:38

I tak se těším až ty pohyblivý ruce zrealizuješ a ukážes , jak Ti to chodí v reálu :-)

Re: RC paragliding.

pát 28.06.2019 21:15

OK. Věřím, že to zvládnu :)

Re: RC paragliding.

sob 29.06.2019 22:04

Hurá, už si trochu víc rozumím se svým Corvusem v motorovém letu, pomohla vrtule s ještě menším stoupáním. Původně jsem tam měl 13x8, tu jsem pak zaměnil za 13x6,5 a dnes jsem vyzkoušel 13x5 a jeví se mi to hodně optimálně. Plynulé něžné přidávání plynu je samozřejmostí, humpolácké zásahy do řízení jsou nežádoucí. Byl jsem lítat až navečer, takže bezvětří a ani náznak termiky, fakt ani žádnou bublinu vario nepíplo. Přistání jsou v trávě s asi 30cm dlouhým dokluzem. Sklápění listů vrtule k trupu pomocí O-kroužku taky funguje. Tak příště se pokusím učit lítat ve větru (ne že bych ve větru s tímhle modelem ještě neletěl, ale byla to ta houpačka kývačka).
Přílohy
konečně to krásně lítá!.png

Re: RC paragliding.

ned 30.06.2019 7:47

Jinak kdyby se vám zdála cena za vrchlíky, třeba od Čejpů vysoká, zkuste si to sami :-D

100 papírových šablon, 82 látkových dílů, 72 poutek a 96 šňůr, hromada hodin práce a ještě nevíte jestli to poletí...
Přílohy
IMG_20190630_083804.jpg

Re: RC paragliding.

ned 30.06.2019 11:53

Velký respekt za vlastnoruční výrobu vrchlíku! To co visí pod ním svépomocí nějak stvořit zvládám, ale na vrchlík radši konzervativně přes zimu naspořím.

Jaké rozpětí a koncepce? Doubleskin, singleskin? Plán dle někoho nebo jde o vlastní návrh pomocí některého PC programu pro tvorbu vrchlíků?

Re: RC paragliding.

ned 30.06.2019 12:01

Ze začátku jsem s myšlenkou si ušít vlastní vrchlík, taky laškoval. Ale co se mi dostal do ruky profesionálně ušitý, tak jsem to vzdal. Velký obdiv pro toho, kdo se do šití pustí sám a ještě mu to létá :-)

Re: RC paragliding.

ned 30.06.2019 13:46

Double skin, rozpětí cca 3,4m, hloubka 70cm, projekční plocha tuším kolem 2m2. Návrh v surfplanu tak nějak od oka a s přihlédnutím co kdysi psal Honza Čejpa na fóru.

Před cca 3mi lety jsem sil singla, 0,5m2 jako pokus, tady to bude víc práce... Jen ty šablony (slepit 112ks A4 :-D vystřihnout, překreslit na tvrdý karton a znova vystřihnout a následně ty z kancelářského papíru obstřihnout aby z toho vznikly šablony na šití) a vyřezat jednotlivé panely mi po večerech zabralo možná 14 dnů

Re: RC paragliding.

sob 20.07.2019 12:12

I když už od minule vím, že zde ve fóru to mnoho pilotů neocení, tak přesto přikládám odkaz na video, kde další modelář (pravděpodobně) svépomocí zprovoznil na svém RC paraglidistovi ohýbací lokty. Pro mě je to další funkční příklad a inspirace a u svého pilota to taky časem zrealizuju. Jen dodržím svojí filosofii, že pilot v reálu stahuje řidičky do stran a ne dopředu. Rozumím, že to dělají aby ochránili ruce při tvrdých nepovedených přistání (tvrdé povedené přistání je protimluv) a převrácení na bok atd., přesto se mi za cca dvě sezony nepodařilo ruce zlámat (jen při prvním nepovedeném startu s vrchlíkem Hybrid 3.0 jsem chudákovi pilotovi ulomil pádem natvrdo přišroubovanou hlavu a zohybal hrazdu), snažím se aby úplně každé přistání bylo co nejměkčí a na nohy (ty jsou odpružené).Hodně jiná situace je u tištěné lehací gondoly Corvus, kde není třeba dojit a přistávám s dojezdem. Nic, jdu lítat..

https://www.facebook.com/angel.sanzcasa ... 213833904/
Odeslat odpověď