Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1958 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121 ... 131  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: pon 23.07.2018 15:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Podle obrázku menu vysílače je nastavena výchylka 120% na jednu stranu, to bude ale pro plnohodnotné ovládání málo. Sám jsem začínal létat bez paramixu se Spektrum DX8. Výchylku na jednu stranu jsem měl díky mixu o hodně větší, tuším že to bylo 200%. Pro normální létání celkem pohoda, ale na přistání se to nedalo ubrzdit na nulovou rychlost. O spirále ani nemluvím. Ono toto základní nastavení jde udělat u jakéhokoliv programovatelného rádia. U spektrumu jde v základu nastavit víchylka 150% když ale serva zapojím do vyšších kanálů a udělám mix že nižší kanál ovládá ten vyšší. Velikost mixu dát 150% tak zvětším zase výchylku a když nastavím ještě Dual Rate a taky nastaví výchylku 150% tak se to taky ještě zvětší. Nevýhodou je komplikovanější trimování, za sebe mohu doporučit raději paramix.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: úte 24.07.2018 10:04 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2016
Příspěvky: 44
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Obrázky: 0
Zveřejněním předchozího videa jsem chtěl jen poukázat na to, že k ovládání rádiem řízeného padáku stačí i levná RC souprava.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Tady je to přímo v reálu.

Výchylky pák serv můžeme zvětšit celkem jednoduše tím, že použijeme kladku.

Video mi to bohužel nechce vzít, takže sem dávám alespoň odkaz.
https://www.youtube.com/watch?v=6JuSkkwINkg&t=210s

Poznámka pod čarou.

Stále ještě doufám, že se v této diskusi objeví někdo, kdo chce začínajícím padáčkářům skutečně pomoci.
Třeba tím, že sem vloží návod na instalaci příslušného programu do vysílače. Ne každý modelář je odborník na programování a tak by to pomohlo nejen začátečníkům.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: úte 24.07.2018 22:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Já netvrdím že to nejde nastavit na levných vysílačích ,ale i tak doporučuji použít paramix a asi nebudu sám. Prostě pohodlné nastavení u obyčejných programovatelných rádií je problém. Sám jsem si tím prošel že jsem objednal vše od Hackera s tím že paramix nepotřebuji, už jsem to měl dopředu na pípané, ale skutečnost ukázala že jsem nakonec musel shánět ještě ten paramix. Rád bych i poskytl program pro Spektrum ale už jsem ho smazal když to nebylo ono, ale kdyby někdo chtěl není problém znovu na pípat. Použití kladek je funkční, ale nezapomeňte že se zdvojnásobí potřebná síla serva!
Pokud je tu nějaký začátečník z okolí Uh. Hradiště rád pomohu s prvními kroky.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: ned 04.11.2018 19:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Zima na krku, lítat se už moc nedá, tak vždy začátkem listopadu začnu zase něco dělat. Pokračuju ve stavbě gondoly se sklopkou vpředu, celý víkend jsem opakovaně ve sketchupu překresloval a pak na tiskárně tisknul dvoudílnou hrazdu. Původní nápad duralového podvozku vzhůru nohama, kterým jsem začal v létě, se mi moc nelíbil, nohy se ohýbaly a musely být mezi sebou uprostřed spojeny hliníkovou trubičkou. Nehezké byly i tištěné úchyty karabin a vůbec to celé bylo podivně komplikované. Domníval jsem se, že výztužná trubička bude muset být i u těhle tištěných ramen, ale to bylo tak pevný, že jsem ramena překreslil a znovu vytisknul bez šikmých výztuh (nechtěl jsem se vzdát trubičky a myšlenky, že za trubičku to budu držet a nosit). Tohle se mi ale nelíbilo (připomínalo mi to žehličku), takže jsem trubičku oželel, ramena snížil o prostor pro uchycení trubičky a vrátil šikmý výztuhy. Dosavadní materiál PETG jsem vyměnil za ASA a myslel jak už tisknu finální kus. U něho jsem si ale rozmyslel, že nepoužiju zapuštěný vroubkovaný matice (do hmoty okolo díry je vždy vnutím zapustit pistolovou pájkou), který by ramena, v horní části tloušťky 10mm, mohla dost oslabit, takže jsem dnes vytiskl znovu levý a pravý kus z ASA s patřičnými menšími otvory pro přední očka speedu a zadní očka pro řidičky, vyříznul do hmoty závity a očka našrouboval hodně napevno do ramen. Protože finální hrazda je od pátku už asi pátá nakreslená a vytištěná verze, tak už v tom nehledám mouchy, tento úkol považuju za ukončený a od zítra se věnuji dalším pracem. Nemít tiskárnu, která to za mě vytiskne, zatímco se večer dívám na televizi nebo když dnes odpoledne lítám na louce s vrtulníkem, tak to samozřejmě skončilo u první verze s duralovým podvozkem. Ještě snad dodám, že gondolu stavím jako účelovou, takže žádnej pilot v ní sedět nebude a hrazda na ní na fotce je posazena jen ilustračně - patřičný spodní spojující středový díl (na 4 šrouby, ono to není na fotce vidět, použil jsem teď jen dva u středu) a zároveň držák uvnitř skrytého serva speedu existuje zatím jen v mých představách. :wink: Jestli můžu něco prohlásit, tak to, že používání 3d tisku v modelařině je radost! :D


Přílohy:
P1120779.JPG
P1120779.JPG
[ 153.81 KiB | Zobrazeno 2808 krát ]

P1120773.JPG
P1120773.JPG
[ 68.75 KiB | Zobrazeno 2808 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: ned 04.11.2018 23:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Pěkná práce, jsem hlavně zvědaví na letové vlastnosti v porovnání s klasickou krosnou. Ty třmeny mají závit M4? Saháním se závitem M3, ale marně. Nevím, kde brali ty třmeny, co hacker dodával k vrchlíkům.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: pon 05.11.2018 18:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Třmeny jsou pro 4m vrchlík obvyklých 5mm. Já ani u Hacker ani u Opale žádné třmeny neměl, myslím, že velikost 3,5mm na Flair2.4 jsem si dokupoval u Lindingera. https://www.lindinger.at/en/airplanes/m ... earch=para

Já zase dnes řeším, jestli jsem to s použitím oček pro speed a řidičky se závitem ve velikosti M4 nepřehnal a nějak se v rychlosti nemůžu dopátrat, co modeláři na svých různých samodomo i kupovaných krosnách mají namontováno. Mám tu i oka se závitem M3, ale jsou titěrný, nerad bych aby se oko škubem natáhlo, jsou vyrobený stejně jako ty M4 z ohnutého drátu. Ve velikosti M3-M4 se asi pevná spojená oka nevyrábějí.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: pon 05.11.2018 20:17 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2016
Příspěvky: 44
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Obrázky: 0
Nerezové karabinky a šekly, vhodné pro připevnění padáku k podvěsu, jsou k dostání zde.

http://www.lana-retezy.cz/nerezovy-trmen-omega#detail

Vynikající kvalita a navíc velice příznivá cena.

http://www.lana-retezy.cz/nerezova-karabina

Tyhle karabinky používám už druhý rok. S obyčejnými karabinkami, které jsem používal předtím, se to nedá srovnat.

Jinak k té gondole z laminátové kapoty kola bych měl dva dotazy.

Jaká je hmotnost s kompletním příslušenstvím?
Bude ta gondola nějak vyztužená?

Já jen, že podobnou gondolu jsem zbastlil už někdy před čtyřmi roky z překližky a laminátu. Pro dosažení letové hmotnosti +- dvě a půl kila jsem to musel dovážit olovem o hmotnosti kilo dvacet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: pon 05.11.2018 21:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Plánuju jí vylaminovat několika vrstvami tkaniny. Před pár dny jsem si zvážil potřebné vybavení včetně aku 6s 5000. Základní letovou váhu počítám do 3 kg, takže teoreticky bych to moh s laminováním přehnat a naplácat tam laminátu třeba třičtvrtě kila. Kam přesně budu přidávat zátěž ještě nevím, neodhadnu jak bude přístup dovnitř.

Já bych zase požádal o radu z praxe, jestli ty očka použít M3 nebo nechat M4 co už tam mám. Hacker má v sadě pro speed použity očka M3, ale to mi připadá pro menší krosny.

Díky.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: pon 05.11.2018 22:22 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2016
Příspěvky: 44
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Obrázky: 0
U vrchlíků Rc FREE a Mistrál 6 Swing jsem použil třmínky, vyrobené vlastnoručně z pásku nerezového plechu 60 x 10 x 2 milimetry.

Vrchlík Fox 1.5 Dark Razor je k parakrosně připevněný pomocí třmínků, které byly přiložené k padáku Rc FREE. Tyto třmínky mají tloušťku 3 mm a závit také 3 mm.

Vrchlíky Wegus RS Orange a Wegus RS Red, stejně jako poslední přírůstek do mojí stáje Wegus +, připevňuju k parakrosnám pomocí nerezových karabinek 4 mm.

U vrchlíku Oxy 0.5 (nejmenší padák v mojí stáji) je jako upevňovací prvek použita silnější šňůra, která je na spodním konci opatřená očkem. Takhle to řešil výrobce.


Přílohy:
IMG_20170930_142201.jpg
IMG_20170930_142201.jpg
[ 197.77 KiB | Zobrazeno 2694 krát ]

P1040376.JPG
P1040376.JPG
[ 383.59 KiB | Zobrazeno 2694 krát ]

P1030519.JPG
P1030519.JPG
[ 149.32 KiB | Zobrazeno 2694 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: pon 05.11.2018 22:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Vendys, díky ty stránky z odkazu znám, ale ty třmeny se závitem M4 jsou zbytečně velké. Ideální jsou pro mě ty M3, které mám ale stratil jsem bohužel jeden čep. Ty klasické karabiny jsou už hodně velké, ale je jasné že budou praktické.

martin z, já jsem ty ohnuté očka se závitem M3 testoval, tak že jsem na ně postupně věšel pytle s olovem a při statickém zatížení sneslo 20kg. Dál jsem nešel, ale pak jsem oněch 20kg pozvedl cca 10cm a pustil. Oko se okamžitě zdeformovalo, ale nepovolilo úplně, jen se dost roztáhlo.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: pon 05.11.2018 23:39 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2016
Příspěvky: 44
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Obrázky: 0
Jen pro úplnost sem vkládám odkazy na karabinky, které používám na upevnění řídících šňůr k ovládacím pákám serv.

https://rybarske-karabinky-a-obratliky. ... ap-vel-6/#
karabinky
Shánějte velikost 4 a nosnost 40 kg. Spodní očko má vnitřní průměr tři milimetry a dá se tak jednoduše přišroubovat k páce serva pomocí šroubu M 3. Karabinka musí být na tom šroubu volně otočná!

https://www.gscarp.cz/gscarp/eshop/16-1 ... peed-Links
očka
Opět shánějte očka odpovídající velikosti. Tady už má to jednoduché očko vnitřní průměr 2,5 mm.


Přílohy:
P1010337.JPG
P1010337.JPG
[ 171.5 KiB | Zobrazeno 2667 krát ]

P1010338.JPG
P1010338.JPG
[ 182.41 KiB | Zobrazeno 2667 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: úte 06.11.2018 20:43 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Martine a jaká ta očka tedy vlastně na krosně používáš? Hacker má v akcelerační sadě jasně napsáno, že M3 a na fotce je vidět, že taky nejsou nějak pájená a jen ohnutá. Já dnes udělal v dílně trhací zkoušku tohoto očka a jsem spokojený, škub 20kg zátěží to ale nebyl (škubal jsem já tak dlouho až jsem přetrhl osvědčený pevný stavební umělohmotný provázek průměru 2mm). Usuzuji, že v normál provozu to bude ok, jen v opravdu krizové situaci se to natáhne.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: stř 07.11.2018 5:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Použil jsem ty které jsem zkoušel, čili se závitem M3. Podle mě zvládnou i tvoji mnohem těžší krosnu. Pokud je chceš dát i do řízení, tak tam je menší síla než u speedu. Kdyby náhodou nevydržely u speedu tak to není tak hrozné a stejně se začnou pomalu otvírat což by bylo vidět.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: stř 07.11.2018 22:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
už jsem to dnes předělal na ty očka M3.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: čtv 08.11.2018 18:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Poradili byste mi jaká šňůra (asi někde v rybářských potřebách nebo na netu) je podobná té hezké oranžové kulaté cca 1mm silné co používají Hacker i Opale na řidičky? Od včera koukám na nabídku různých šňůr na sumce, ale ty vypadají dost jinak. Vím, že nosnost těch pletených je dostatečná i v mnohem slabších průměrech, ale rád bych něco takhle silného abych si o tu tenkou mimoděk neuříznul prst. :) Nechci špulku stovek metrů, užil bych tak 10-20 metrů, použil bych to nejen na přivázání oček speedu se servem, ale i různě jinde.

Díky.

M.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1958 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121 ... 131  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz