Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1958 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127 ... 131  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: sob 01.06.2019 17:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.10.2015
Příspěvky: 538
Bydliště: Spišská Nová Ves
Obrázky: 0
martin z píše:
Díky. Pokud se nic nepokazí, tak zítra dopoledne bude první pokus o let. Motorová zkouška zavěšené gondoly mi ukázala, že čumák předělávat nemusím, ukázalo se, že ani potlačení 15 stupňů není dost. Předělávat to složitě na cojávím 20 stupňů nebo kolik je blbost, v případě nutnosti to vyřeším posunem těžiště, to se dá udělat několika způsoby. Ono to možná nebude ani potřeba, ono se to na plný plyn nevzpíná nijak zvlášť dramaticky - cca 45 stupňů, ale v rozmezí půl až třičtvrtě plynu to už je jen rozumných cca 30 stupňů, tedy podobné mírnému zaklonění standartní parakrosny. Vyzkouším v letu a uvidím.



Ja na mojich trojkolkach to riešim aby gondola bola naklonená do predu ak všade mám tlančne usporiadanie a vychylovať nemusim použivam ľavotočivej vrtule


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: sob 01.06.2019 17:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.10.2015
Příspěvky: 538
Bydliště: Spišská Nová Ves
Obrázky: 0
https://m.youtube.com/watch?v=NJz3EgCkw ... ex=20&t=0s


Naposledy upravil johnf56 dne pon 03.06.2019 5:33, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: ned 02.06.2019 16:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Tak jo, lítá to! :D Dal jsem dnes dopoledne šest startů, dva lety a dvě přistání. 8)

Samozřejmě byla obří nervozita, to nepopírám. Chvíli taky trvalo než jsem natrénoval optimální zvednutí vrchlíku nad hlavu. Teprve těsně před prvním ostrým startem jsem si uvědomil, že mám prsty v poutku gondoly nějak blízko sklopené vrtule, tak jsem si usmyslel, že přepínač pojistky motoru odblokuju až po startu. Takže jsem model poslal před sebe a začal jsem horečně hledat přepínač na vysílači. Bylo z toho jen pár vteřin vrčení než se gondola zanořila do přerostlé trávy, díky bohu za ni. Další start už byl bez pojistky a tak už to lítá.

Mám plno poznatků k vylepšení, nejdůležitější je ten posun těžiště. Stoupat pod motorem se s tím sice opatrně dalo, ale na víc než cca 60% plynu z toho byla i přes všechnu plynule jemnou akceleraci houpačka.

Ve výšce jsem konečně vyzkoušel bezmotorový kluz vrchlíku CrossAlps 2.8. Klouže to značně a taky poměrně rychle, přitažením řidiček bočním trimem to jde ale rozumně zpomalit. A když jsem přitáhnul boční trim na ještě víc, tak se najednou rozpípalo vario a pípalo ještě notnou chvíli, takže to asi nebyla jen chvilková reakce na přitažení (kniplová termika).

Funkci speedu jsem v podstatě nevyzkoušel, protože skoro nefoukalo a nebylo proti čemu prostupovat, při nastavení naplno se jen zvýšil úhel klesání. Taky se mi povedlo ke konci prvního letu udělat nechtěně něco jako fullstall (naštěstí ve výšce) a následně kyvadlo při návratu do normálního stavu, výsledkem bylo trochu zamotaný ucho a s tím jsem i přistál.

Ještě jednou díky bohu za vysokou i když jinak krajně protivnou trávu (odkvetlý pampelišky a plno stonků zachytávající na zemi o šňůry) - na přistání bez přetažení musím zapracovat, klouzalo to na přistání bez protivětru dost rychle a tak jsem za řidičky dost tahal, v podstatě jsem zkoušel až kolik si můžu dovolit a to se lehce přežene. Protože i přistání po druhým letu bylo podobný, tak mě napadlo, že ty 10cm dlouhý páky řidiček můžu v budoucnu i o něco zkrátit - zachovám rozsah výchylek a sníží se zatížení serv.

Až půjdu lítat příští víkend, tak už bude určitě louka posekaná, takže mi nezbyde než začít trénovat přistání kluzem... :lol: Jinak gondola samotná se při letu různě mele, rozhodně víc než jsem zvyklý z krosny, ale nezdálo se, že to negativně zasahuje do řízení. Třeba u tohodle pomůže ten posun těžiště nebo větší zatížení gondoly při lítání za větru.


Přílohy:
Corvus start.jpg
Corvus start.jpg
[ 47.09 KiB | Zobrazeno 3061 krát ]

Corvus start2.jpg
Corvus start2.jpg
[ 57.14 KiB | Zobrazeno 3061 krát ]

Corvus start3.jpg
Corvus start3.jpg
[ 70.69 KiB | Zobrazeno 3061 krát ]

Corvus1.jpg
Corvus1.jpg
[ 58.45 KiB | Zobrazeno 3061 krát ]

Corvus pristani1.jpg
Corvus pristani1.jpg
[ 78.57 KiB | Zobrazeno 3061 krát ]

Corvus pristani3.jpg
Corvus pristani3.jpg
[ 77.83 KiB | Zobrazeno 3061 krát ]

Corvus pristani4.jpg
Corvus pristani4.jpg
[ 82.42 KiB | Zobrazeno 3061 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: ned 02.06.2019 17:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Velká gratulace k záletu.
Včera jsem byl s kamarádem zalítat na rovině na letišti. CA lítá suprově v termice na rovině. Drží jako přibitý a jezdí jako po kolejích . Dneska jsem byl na tom našem kopečku a také chodila termika , ale úplně jiná, taková hrbolatá :-) CA sebou různě mlel , ale největší kolaps bylo klapnutí ucha. Spirála ze 250m pomalu k 50m vypadá nádherně . Chvilema byly takový klesáky, že i pod motorem CA mírně klesal . Najednou lup stoupák a tak pořád dokola. Na letiště si nosím dve 6-ti článkové baterky 5,5Ah což bohatě stačí na 45 minut motorového letu. Když ulovím nějakou termiku, tak v podstatě nemusím řešit letištní nabíjení :-)
Řidičky mi nejdou stáhnout víc jak 20 cm, takže do fullstalu ho nedostanu. Možná až budou silnější serva tak to nějak předělám. Ale není to nutné.
Tak ať Ti CA slouží k plné spokojenosti určitě jsi jeho koupí chybu neudělal:-) Nyní je CA mým nejoblíbenějsím padákem. Když si chci zablbnout vezmu Powera 1,1 od Opale.

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: ned 02.06.2019 21:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Díky. A když máš tedy výchylky menší, jak probíhá samotné přistání? Nemám srovnání, na videích se s přistáním moc nemažou nebo ho neukážou vůbec (není se asi s čím chlubit). Začnu asi tak, že si snížím spodní výchylku pák a pak budu zkoušet fullstall ve výšce a budu ubírat/přidávat. Musím to všechno vstřebat. :)
A taky vymyslet jak to převážet na louku (normální krosnu poutám gumicukem navrch na nákupní tašku s kolečkama, ale tady je to jiná situace). Taky si asi vytisknu nějaký skládací stojánek ála "pod plachetnici", aby s vkládáním a upínáním aku v modelu nebyla taková práce, stačí když to bude 10 cm nad zemí a půjde pod to dát ruka atd. Teď to jednou rukou přidržuju na koleně v podřepu - velice nepraktické a posez nestabilní :lol:
Listy AE 13x8 můžu zkusit vyměnit za AE 13x6,5, třeba se tím průběh vzpínání trochu zmírní.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: pon 03.06.2019 5:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.10.2015
Příspěvky: 538
Bydliště: Spišská Nová Ves
Obrázky: 0
[quote="martin z"]Díky. A když máš tedy výchylky menší, jak probíhá samotné přistání? Nemám srovnání, na videích se s přistáním moc nemažou nebo ho neukážou vůbec (není se asi s čím chlubit). Začnu asi tak, že si snížím spodní výchylku pák a pak budu zkoušet fullstall ve výšce a budu ubírat/přidávat.


Ja pristávaní bez trojkolky asi takto.Ked to nechitim tak rozmotavam šnury :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=vlDpCQVFl0k&t=8s

ale net nad taketo štarty

https://www.youtube.com/watch?v=3TKO7UxXIkU


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: pon 03.06.2019 7:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Dobře Honzo v takové rychlosti bych to tedy nechytal :-).
Jinak přistání CA na zem je už při protivětru kolem 1m/s skoro na nulovou rychlost. No jak u skutečnýho praglidu. Krosna dosedne na zem , mírně zatáhnu za jednu řidičku a vrchlík se krásně poskládá na bok :-). To je při těch výchylkách kdy vrchlík nepřetáhnu do fullstalu. Jo a speed je úplně vypuštěný tzn. nulový.
V letu speed stahuji dle potřeby mám ho na 3 polohovém přepínači max stažení 6 cm. Vrchlík docela ochotně zrychluje třeba při úniku z klesáku :-)

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: stř 05.06.2019 6:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2008
Příspěvky: 2560
Bydliště: Hlohovec, Člen RCMK Trnava


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Touch ang go i lazo plazo pristatie s trojkolkou.. S Flairom ide vsetko krasne...

Nech Vam to lieta! :wink:

_________________
... čo purex spojil, človek nerozdeľuj...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: stř 05.06.2019 7:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.10.2015
Příspěvky: 538
Bydliště: Spišská Nová Ves
Obrázky: 0
TERAZKY píše:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Touch ang go i lazo plazo pristatie s trojkolkou.. S Flairom ide vsetko krasne...

Nech Vam to lieta! :wink:



Paráda Radovan (terazsky) konečné ťa vidím ako lietaš.
PS: Komplet z HK je na ceste!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: úte 11.06.2019 22:19 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.4.2013
Příspěvky: 143
Bydliště: Myjava
Ahojte -tu sa to rozrástlo -to je paráda.
Trocha spomienok :lol: :lol: :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=lhS64qr ... e=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=LltNR-M ... e=youtu.be


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: stř 12.06.2019 6:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2008
Příspěvky: 2560
Bydliště: Hlohovec, Člen RCMK Trnava
Ten pojazd je luxusnyyyyyy, taky sa len tak lahko nevidi :wink:

Presne takeko videa som myslel. Tak sup sup chlapi natocte nejaku opicarnu a hodte sem link. :wink:

Diiik.

_________________
... čo purex spojil, človek nerozdeľuj...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: stř 12.06.2019 10:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.10.2015
Příspěvky: 538
Bydliště: Spišská Nová Ves
Obrázky: 0
TERAZKY píše:
Ten pojazd je luxusnyyyyyy, taky sa len tak lahko nevidi :wink:

Presne takeko videa som myslel. Tak sup sup chlapi natocte nejaku opicarnu a hodte sem link. :wink:

Diiik.

https://www.youtube.com/watch?v=3TKO7UxXIkU
https://www.youtube.com/watch?v=dHzrpFBpK8Y&t=4s
https://www.youtube.com/watch?v=1ntgw61AI5o


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: čtv 27.06.2019 10:01 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Přes německé fórum jsem zaznamenal tuto novinku velkého vrchlíku Trance (4,5 m) od RC Parasky:

https://www.rcparasky.com/cs/rc-vrchliky/54-trance.html



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: čtv 27.06.2019 10:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Pěkné to je . Také jsem po něm pokukoval. Stále však čekám na Psychohamer od Punkairu :-)

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: čtv 27.06.2019 12:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Mají to pěkné, ale co mě odrazuje od těchto vrchlíků je provoz z motorem pouze za ideálního počasí. Navíc na motorové létání speed vůbec nedoporučují což by mě hodně chybělo. Ten Psychohamer už je moc štíhlí, ale působí to impozantně a podle videí i odolné na nějaké klapance.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1958 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127 ... 131  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz