Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1958 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124 ... 131  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: stř 23.01.2019 21:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Díky za vyčerpávající info!! :D

Silentbloky jsou super nápad, jen se zeptám jestli takovým velkým vysunutím páky od výstupního hřídele serva nevzniká moc velká páka působící negativně na převody či ložiska serva? Takhle je to při zatížení vyloženě páčí/kroutí. A ty silentbloky chrání převody před poškozením tím, že propruží nebo se při ráně odlomí? Stejné či hodně podobné kovové páky 25zubů jsem si o víkendu objednal na Banggood.

Moje serva co (zatím) neobstála jsou konkrétně JX CLS6331 (30kg) a na deseticentimetrové páce přes "kladku" neuzvedla ani ten 1 kg (napětí 6v z 20A BEC). Zátěž v poloze jen udržela. Těch 10cm páky přes kladku je zhruba nejkratší možná varianta, abych dosáhl těch potřebných 28cm pro stažení řidičky při běžně dosažitelné výchylce serva cca 100 stupňů (dnes jsem se dočetl, že Dietmar Jager je nový prodejní manažer Punkair!). Když zkrátím páku třeba na jen 5cm tak věřím, že síly bude najednou dost, ale nedosáhnu na těch 28cm (změnu síly jsem si otestoval na páce s roztečemi 10,11 a 12cm). Je dost možné, že se servům ještě omluvím a brzy je do aktivní služby nasadím, nicméně stejně jsem si po dlouhém rozmýšlení v neděli večer objednal osvědčené Savoxy 1230 a dnes je mám už doma. Úplně nejlepší cenu snad v celé evropě má Kostka, nabídlo mi to z všemi ostatními českými obchody nabízené slevy 1890,- další slevu na 1731,- a doprava za dva kusy už byla zdarma. Jestli jsem si koupí Savoxů výrazně polepšil nebo nepoznám rozdíl ještě nevím, nemám dnes morálku to testovat. Své může sehrát taky tření použité padákové zkušební šňůry přes očko, která není tak lehce ohebná či hladká jako originál co mám na Flair a titěrnost samotného očka M3.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: čtv 24.01.2019 7:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Silentbloky při ráně propruží. Je to gumové podle mého tak akorát. Bál jsem se toho , aby celá sestava nebyla moc gumová a v pohodě. Při normálním lítání jsem nepostřehl, že by došlo k nějakým prodlevám v řízení vlivem gumovosti . A každé přistání není jako do peřinky, ten kotrmelec to tam prostě dá. Potěšující je zjištění, že když jdu ke krosně a vidím pokroucené ovládací páky, tak si řeknu ještě, že tam ty silentbloky mám. Toho radiálního zatěžování ložisek se nebojím . Serva jsou dost robusní a žádné vůle na hřídeli serva po ročním létání nepozoruji. Kdyby silentbloky nvyhovovaly prostě se vyndají a páka ruky se jednoduše našroubuje rovnou na páku serva :-). Rozteče vše zůstává stejné. Jen při šití bundy na pilota, je třeba bundu udělat volnější v ramenou :-)

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: čtv 24.01.2019 22:47 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Díky za inspiraci, už jsem si silentbloky včera večer objednal. :) Ušití bundy pilota mě tentokrát mine, udělám pak jen jakýsi v mezích prostorových možností pilotův náznak viz. foto a zadělal jsem si tak na logický vizuální problém, protože pilot tady nedrží ridičky, ale hlavní popruhy vrchlíku a řidičkami hýbou (zatím nevzhledné prozatímní vývojové) zadní páky trčící nahoru. Jinak to nevychází, holt jeden z mnoha tvarových a prostorových kompromisů tohoto modelu. Třeba bude příští zimu repete v podobě od základu úplně nově nakresleného a trochu jinak pojatého modelu (už bych to asi uměl udělat všechno zaoblené). Teď pořád ještě trochu tápu kam úplně nejlépe dát v trupu BEC (aby se neupek), kam dát vario (aby do něj nekecal proudící vzduch), kde konkrétně vzadu vyvést antény rx (aby netrpěly ani ve startovní poloze posazeno na zem čumákem svisle vzhůru - startovací poutko je vespod trupu), kam vyvést z trupu protikus konektoru aku, jaký zavírání a pant na zadní dvířka pro aku a jiné drobnosti. Ale celé mě to neskutečně baví (skvěle to zahání zimní depku), budu se opakovat, ale 3D tisk je radost! Něco vytisknu a není to ono, tak zahodím a jdu upravit a pak dám tisknout znovu. V únoru mám v plánu půl roku odkládaný menší upgrade tiskárny a pak už hurá načnout špulku černý ASA a tisknout letový prototyp místo dosavadního "tvarového demonstrátoru". :D


Přílohy:
P1130293.JPG
P1130293.JPG
[ 88.81 KiB | Zobrazeno 2146 krát ]

P1130297.JPG
P1130297.JPG
[ 85.74 KiB | Zobrazeno 2146 krát ]

P1130298.JPG
P1130298.JPG
[ 93.25 KiB | Zobrazeno 2146 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: úte 19.03.2019 23:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Dlouho jsem nedal žádné fotky, ale neflákám se. Mám hotovo z cca 80%, co je černé z PET-G, to už je připraveno k letu, co je pořád ještě šedé z PLA, to je nedořešené. Z ASA je nakonec tisknuto jen něco, nemám tiskárnu v boxu a nejsem schopen vytisknout vcelku vyšší celky než cca 40mm aniž by se to pnutím zdeformovalo nebo popraskalo, s pokorou jsem většinu dílů musel vytisknout z PET-G. A to, co je od pohledu provizorní, bude snad nakonec taky dotaženo do konce. Dnes večer jsem měl zajímavý zážitek, kdy jsem zjistil při montáži, že díly tištěné v neděli jsem zapomněl o 15 mm upravit, tak teď musela nastoupit pilka na železo :lol: Po poslední prodlužující evoluci jsem upravil název gondoly na Corvus P.T. :)


Přílohy:
P1130466.JPG
P1130466.JPG
[ 121.71 KiB | Zobrazeno 1743 krát ]

P1130467.JPG
P1130467.JPG
[ 121.36 KiB | Zobrazeno 1743 krát ]

P1130470.JPG
P1130470.JPG
[ 117.13 KiB | Zobrazeno 1743 krát ]

P1130474.JPG
P1130474.JPG
[ 90.2 KiB | Zobrazeno 1743 krát ]

P1130480.JPG
P1130480.JPG
[ 90.55 KiB | Zobrazeno 1743 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: pát 22.03.2019 12:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Tak dnes konečně dorazil můj první hybridní vrchlík CrossAlps 2,8 v bílé barvě. Už jak vyšel , tak jsem věděl, že ho jednou budu mít :-). O víkendu má být pěkně , tak bych ho chtěl přivázat na krosnu co teď visí pod Sambou. A uvidíme, jestli je to takový zázrak, jak se o něm píše :-)
Příloha:
CA2,8.jpg
CA2,8.jpg
[ 133.39 KiB | Zobrazeno 1592 krát ]


_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: pát 22.03.2019 16:16 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.4.2009
Příspěvky: 32
Bydliště: Kostelec nad Orlicí
Takže neodolal :-) .Vidím to na ušití nového pytle. Do tohoto to určitě nebudeš mačkat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: pát 22.03.2019 21:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Taky se přidám, můj minulý týden dorazivší (přes českého Hackera) CA 2.8 je červené barvy a je to prosím pěkně nekuřácký vrchlík! :) Stačilo odepřít si krabičku cigár denně od začátku září 2018 do konce března 2019 a je to! Že jsem přísný nekuřák a konec března 2019 taky ještě nenastal? To bych nepitval, důležitý je, že se našla ta správná motivace a že si můžu tu vynaloženou sumu psychologicky správně zdůvodnit! :lol:

p.s. Šusťákovej širokej pytel na tenhle vrchlík (původně nějaký camping) jsem si už objednal (v jednom už mám od loni ze stejných důvodů ustájený Flair 4.5), ten uzoučkej pytlík je asi tak to jediný co bych výrobku vytknul.


Přílohy:
P1130446.JPG
P1130446.JPG
[ 125.25 KiB | Zobrazeno 1529 krát ]

P1130447.JPG
P1130447.JPG
[ 108.86 KiB | Zobrazeno 1529 krát ]

P1130453.JPG
P1130453.JPG
[ 148.87 KiB | Zobrazeno 1529 krát ]

P1130454.JPG
P1130454.JPG
[ 56.53 KiB | Zobrazeno 1529 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: pát 22.03.2019 22:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Mooc pěkné, velká gratulace.
Martin z, napiš prosím informace ohledně dodání, ceny poštovného a i vrchlíku. Začnu odkládat ty prachy na cigára ať si můžu objednat ten zelený :D
Ještě však musím stanovit, kolik prokouřím denně.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: sob 23.03.2019 7:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Velká gratulace:-). Jo jo máš pravdu ten originální obal by delkově vyhovoval , ale je dost úzký. tak že mě nemine ušití nového obalu. To zvládnu to mám již vyzkoušené, ale abych se pustil do ušití vrchlíku, tak to bych rozhodně nedal:-). S tím kouřením to je super. U mě to bylo tak, že jsem makal přes půl roku na brigádě a také se to povedlo. Ten můj není úplná funglovka je půl roku starý, ale jak jeho původní majitel Německa psal, že byl 2x ve vzduchu a neletěl, tak to je pravda. je opravdu jako nový bez jediného defektu a kosmetické vady (ušpinění). Co potěšilo nejvíce, že vyšel na 2/3 ceny nového. Jediné co musím vyměnit jsou řidičky . Původní majitel je zkrátil a na mou krosnu jejich délka nestačí. Což ovšem není žádný problém , protože prodejce k vrchlíku přibalil úplně nové které se dodavají jako náhradní díl :-). Jednání prodejce bylo solidní a tím, že neumím německy a komunikoval jsem prostřednictvím translatoru to vyšlo suprově :-)
Příloha:
skyman.jpg
skyman.jpg
[ 33.02 KiB | Zobrazeno 1474 krát ]


_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: sob 23.03.2019 8:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
A teď zase zpátky k praktickým věcem.

Včera mi vběhly šňůry do vrtule a tři to nepřežily. Už opraveno, nicméně zásoby šňůry docházejí.

Proto dotaz na praxi - měníte v takovém případě vždy celou šňůru, nebo ji jen nadpojíte alá oko na "punčošku" a jen doplníte tu kratší část s novým okem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: sob 23.03.2019 8:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Zatím jsem neměl tu potřebu, ale určitě bych vyměnil celou šnůru . Na letišti bych použil ten tvůj způsob , ale doma bych to stejně vyměnil :-)

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: sob 23.03.2019 8:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Já bych za sebe vyměnil celou šňůru, což není problém a ten spoj navíc by mě tam vadil. Pokud by to byla provizorní oprava než přijde materiál, tak bych to nějak nadplátil. Vyděl jsem i opravu stylem že dotyčný dovnitř dvou přetržených šňůr vložil kousek šňůry a pouze to zalepil CA.
Už jsem taky jednou namotal pár šňůr, ale vše bylo naštěstí bez sebemenšího poškození. Možná ale taky pomohlo že u všech nových vrtulí zabrušuji jemným smirkovým papírem náběžku tak i odtokovku. Popravdě Aeronauty které používám, mají takový jemný otřep, takže je to hned mnohem lepší.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: sob 23.03.2019 9:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Martin z, teď jsem si všiml že na volné konce dávají pěkný obal, je to dobrá věc mám ho ušitý už delší dobu, nelíbilo se mě jak se karabiny válejí po vrchlíku v obalu. Jo a to číslo na konci 055 to bude asi výrobní číslo, to není zas tolik, pokud tedy nemají pro každou barvu novou řadu čísel.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: sob 23.03.2019 14:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Jestli číslo 55 je fakt pořadové číslo, tak to ta fotka někdy před loňskými vánocemi vypadala jako hromada balíčků, kde jich bylo vizuálně podobně a to byla jen ta první várka. Předpokládám ale, že to nejde popořadě podle výrobních čísel, prostě šáhli do regálu a jeden červený mi poslali. Ten vedle mohl mít číslo 70 atd. Ale zase na druhou stranu u takhle drahého vrchlíku za 699,- Eur se ta 55 jeví tak nějak víc realisticky. U Flair 4.5 jsem měl číslo 25, tam mi to taky přišlo hodně málo.

K tomu dodání a cenám: Oficiální cena je 699,-EUR, k tomu chtějí kupodivu za takhle drahou věc ještě poštovné, to je tuším 16,- EUR. Podle kurzu to vycházelo na cca 18.840,- Kč - prostě hrůza. Možná by se tam nasčítaly ještě nějaké poplatky za platbu Paypalem nebo při bankovním převodu do zahraničí (u převodu rozhodně). Napsal jsem mail do českého Hackera, termín dodání byl 14 dní a cena včetně poštovného 17.615,- Kč. Poslal jsem jim peníze na účet a za 14 dní to bylo doma. Takže jsem bez peněz, ale zato mám splněného bobříka spořivosti, nový vrchlík a neprohulený plíce! :D

První dojmy při vybalování byly v podstatě stejný jako když jsem si koupil předchozí vrchlíky, tedy že jsem si koupil jen hromadu zmačkanýho šusťáku a režnejch nití... :lol: Pevnostní ani trhací zkoušky jsem samozřejmě nedělal, ale i tento papírově extra tenký lehký materiál se nejeví nikterak náchylně k protržení. Váha kartonové přepravní krabice (uvnitř byla ještě jedna krabice a v té už samotný vrchlík v obalu) ale byla fakt jen 0,83 kg! Teď jsem převážil samotný vrchlík v pytli a má cca 400g, ale to už se mi na potěžkání tak lehký nejeví.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: sob 23.03.2019 18:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Dneska jsem doděla krosnu . No dodělal předělal ochranný koš . Teď je na krosně 14-ka vrtule, tak to snad bude stačit. Měřil jsem krok rukou, tak mi to vychází 22 cm . Možná bych ještě nějaký centimetr z toho vymáčknul, tak jsem zvědavý, jesli při téhle výchylce už bude ochotný jít do spirály. Spirála je v tomto případě nutná. CrossAlpa jsem kupoval jako termického speciála. Po zkušenostech s Astralem od hackera jsem zjistil, že jediný spolehlivý únik z termiky je spirála :-). Speed mám krok 5,5 cm, což by také mohlo stačit. Tak snad zítra ještě pořádné nevím :-). Zítra definitivně dopípám vysílač a bude připraven k letu . Komplet vzletová hmotnost krosny se 6-tičlánkovou baterií mi vychází na 3,32 kg což by mělo být optimální :-)

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1958 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124 ... 131  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz