Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 127, 128, 129, 130, 131
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: RC paragliding.
PříspěvekNapsal: sob 23.04.2022 22:36 
Mazák
Mazák

Obrázky: 88
Pokračování, včera mi to už nešlo vložit (psalo to všeobecná chyba).
Jelikož pofukovalo tak jsem zkusil popruh posunout o jednu polohu dopředu. Bohužel se moje tvrzení potvrdilo, padák není na této poloze schopen "letu". V uvozovkách protože letěl, ale totálně klapal střed náběžky. Kmitala tam a zpět tak jsem raději přistál. Takže dvě polohy popruhů jsou nepoužitelné. Také jsem provedl test odolnosti vrchlíku a uspěl na 1*. Dal jsem mu hodně zabrat, ale neplánovaně jsem se na zemi neocitl. Padák různě klapal, jednou se i zlomil na půl a zmuchlal stačilo však povolit řidičky a sám se nafoukl. Zajímavé je i stoupání s motorem pod neuvěřitelným úhlem náběhu. Nyos v této letové konfiguraci by se už dávno válel na zemi.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: ned 24.04.2022 20:46 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Obrázky: 1
do e-mailu mi přišlo avízo na nový vrchlík Cross Alps 2.8 od Punkairu s poněkud záhadnou příponou VCT, v limitované edici 99 kusů a za lidovou cenu 799,- EUR:

https://cefics.com/schirme/crossalps-vc ... araglider/

Po dlouhém vývojovém období a stovkách testovacích letů je technologie Punkair VCT s variabilním odklonem poprvé použita u sériového RC padákového kluzáku Cefics.

CrossAlps VCT-Limited Edition automaticky mění svůj profil díky novému designu VCT, což umožňuje přetažení začít mnohem později v extrémních letových situacích. Pouze s technologií VCT je možné postavit křídlo, které zůstane extrémně stabilní v rychlém letu, ale automaticky přesně ukazuje změny profilu v pomalém letu, které jsou nutné k zachování absolutně dobré povahy. Výsledkem je RC sportovní padákový kluzák, který lze létat jak extrémně rychle s co největším výkonem, tak velmi pomalu s co největší bezpečností s ještě nižší vzletovou hmotností i v situacích „heavy weather“.

Pouze se dvěma úrovněmi vedení je celkový odpor vzduchu výrazně snížen. Navíc ve srovnání se stávající řadou CrossAlps lze novou limitovanou edici VCT zrychlit ještě efektivněji a lépe díky technologii 2 řad a přepracovaným nájezdům. Absolutně vysoký výkon, který díky hybridní konstrukci PUNKAIR a nové technologii VCT mohou snadno spustit i méně zkušení piloti a bezpečně pilotovat v bezprecedentním rozsahu rychlostí.

https://shop.cefics.com/detail/index/sA ... ategory/63

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: stř 27.04.2022 11:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Ahoj,

Včera bohužel teda odpoledne, proběhly zase pokusy o let. Starty se mi včera dařili kupodivu docela dobře. Zřejmě důkladné školení od Dub, prospělo. Ještě jednou Jirko moc děkuji. Foukalo, tak jsem naložil cca 500g zátěž. A zřejmě foukalo dost a i přes zátěž jsem dostal do stavu, kdy proti větru nebylo možno letět. Vzhledem k místu, kde je sice krásná plocha pro přistání, ale okolo téměř neprůchozí křoviska šípků několik metrů vysokých, tak byla stresová situace, kdy jsem se dostal po větru za plochu a nemohl jsem se vrátit. Takže jsem chvíli bojoval, zkusil víc doleva víc doprava, ale situace jen pomalu horšila. Výška nějaká byla, tak jsem vypnul motor a pomalu doplachtil na kraj dráhy. Uf. Hned jsem přidal dalších 300g, ale i tak to nebyl žádná hitparáda. Nicméně jsem chtěl psát hlavně o speedu. Vzhledem k tomu jak jsem ho vyvázal, tak mohlo dojít k jeho zaseknutí, ale i přesto jsem to zkusil. Neumím říct jestli je to hodně nebo málo, ale padák se vydal trochu statečněji proti větru. Takže asi funguje. Nejdřív jsem zkoušel bez motoru a pak jsem zkusil i s motorem. Pokaždé padák trochu zrychlil. No a tady přichází otázka. Jak je vidět na fotkách, tak mohu stáhnout oko speedu až pod úvaz padáku. Je toto možné dělat? O kolik vlastně mohu stáhnout speed dolů? Zatím jsem to nikde nenašel, tak se asi budu muset zeptat výrobce. Sir Edmunt Race 1,5.
Vzhledem k tomu, že speed nějak funguje, jak moc neumím posoudit, třeba posoudí Jirka, až se potkáme za letu, potřebuju ho vyvázat nějak slušně. A to nepůjde bez použití nějakých oček, které provázek podrží ve správné poloze. Existuje něco takové, co byl se dalo přidělat např na šroub M3?
Děkuji za rady a těším se na další lety s tímto hadrem. Plánuju udělat i nějaké video, tak se to snad nějak podaří.

Přílohy:
20220130_151745.jpg
20220130_151745.jpg
[ 165.67 KiB | Zobrazeno 311 krát ]

1651043224217.jpg
1651043224217.jpg
[ 23.7 KiB | Zobrazeno 311 krát ]

20220130_152128.jpg
20220130_152128.jpg
[ 159.69 KiB | Zobrazeno 311 krát ]

XL V2, Devil 380, Spirit 2xGTR, Jeti DS12, bublinky, Sir Edmunt Race a Netopýr
 Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: stř 27.04.2022 11:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Netopyr píše:
O kolik vlastně mohu stáhnout speed dolů? Zatím jsem to nikde nenašel, tak se asi budu muset zeptat výrobce. Sir Edmunt Race 1,5.

Výrobci jsem kladl stejnou otázku ohledně Psychohammeru. Odpověď byla vlastně neodpoveď. Napsal abych to udělal jak to je a bude to fungovat. O nějaké vzdálenosti ani písmeno.

Z toho jsem pochopil, že na servu speedu má být jeho páka speedu a plná výchylka. A vzhledem ke konstrukci jeho hrazdy je maximální možné stažení nadoraz k hrazdě.

PříspěvekNapsal: stř 27.04.2022 12:45 
Mazák
Mazák

Blog: Zobrazit blog (6)
Ten speed (přední A-čkový) popruh bych stáhl co to půjde. Jinak řečeno co délka popruhu dovolí a servo dá :-). No ve vzduchu se uvidí. Když padák nebude v dopředném letu s naplno staženým speedem na náběžce klapat, tak to bude v pohodě. kdy klapal tak trochu povolit. Chce to prostě vyzkoušet :-). U singlu je to v pohodě . Při pokusech se speedem rozchodí i obrovské Frontstally (zaklapnutí nábežné hrany )
Hlavně zkoušet vysoko a bez motoru :-)

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: ned 01.05.2022 17:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Předpověď na dnešek ráno slibovala bezvětří. A i když je neděle, tak jsem vylezl docela brzo a před 8 už jsem byl na letišti. Padák přišel na řadu jako druhý, i tak jsem si ho vychutnal. Předpověď vyšla a já měl poprvé pocit, že řídím já padák a ne on mě. Zkusil jsem fullstal a je to krásný. Padák zatáhne uši, začne couvat a ještě mi do toho zatáčí. Druhá baterka byla až po chvíli s helinou. A to už se trochu rozfoukalo, ale stále to šlo bez závaží. Zkusil jsem trochu výš a tak ve 120m jsem pomálu vypnul motor a po chvilce vario pipalo jako když letí nahoru. Tak jsem ho chvíli nechal tahat termiku. A pak vývrtkou dolů. Dodal jsem si odvahy a z letu bez motoru jsem naložil plnej. A bylo to tam. Loping se povedl. Sice to chvíli vypadalo, že to motor nedá. Ale nakonec se to zdařilo. A pak jsem to ještě zopakoval. Žádný loping nebyl úplně rovný, ale i tak mám radost, že to zvládám. Možná ještě bude vrtule 12x8, teď je 11x7. No uvidíme. Hezký svátek práce.

Přílohy:
20220501_103806.jpg
20220501_103806.jpg
[ 243.14 KiB | Zobrazeno 226 krát ]

XL V2, Devil 380, Spirit 2xGTR, Jeti DS12, bublinky, Sir Edmunt Race a Netopýr
 Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pon 02.05.2022 7:50 
Mazák
Mazák

Blog: Zobrazit blog (6)
Paráda Rosťo jsem rád, že to lítá a Sir Ti dělá radost :-)

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 127, 128, 129, 130, 131