Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 311 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 06.09.2021 11:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Obrázky: 1
Jak pro koho, já si třeba líp zalítám radši dvakrát s pauzou mezi jednotlivými lety.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: stř 08.09.2021 20:39 
Mazák
Mazák

Tak už mám za sebou pár dalších letů a snad jsem trošku vychytal i start. Ale dva lehké šoky se stejně dostavily. Při jednom letu celkem nízko nad zemí jsem trefil termickou bublinu, která mě bleskem vynesla o několik metrů výš, zkusil jsem vypnout motor v domnění, že vyklesám, ale jen se zpomalilo stoupání. Po prvotním šoku jsem pomalu popoletêl pomalu bokem a ze stoupáku jsem naštěstí vypadl. No a druhá zkušenost, vrtulí jsem si seknul jednu šňůru. Tak si asi zaskočím někam do rybářských potřeb :D

PříspěvekNapsal: stř 08.09.2021 21:16 
Mazák
Mazák

Obrázky: 3
Ale musíš uznat, že je to silně návykové. Přeseknuté šňůry jem nahrazoval vlečným lankem od Graupnera, kupováno v Profi Model

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: stř 08.09.2021 22:35 
Mazák
Mazák

Ano je to úplně jiné létání než na jaké jsem byl dosud zvyklý :D No a seklou šňůru chci nahradit nějakou rybářskou kevlarovkou. Ta by snad mohla vrtuli odolat :wink:

PříspěvekNapsal: čtv 09.09.2021 9:17 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

To tedy neodolá…

PříspěvekNapsal: ned 19.09.2021 22:57 
Mazák
Mazák

Tak jsem dnes po výměně šňůry opět vylétl. V jednom z letů jsem nastoupal odhadem do osmdesáti metrů. Letěl jsem v podvečer a vzhledem k počasí absolutně nehrozilo, že by někde mohl být nějaký stoupák, jinak bych si to s padákem netroufl. Parádní polétání :wink:

PříspěvekNapsal: úte 12.10.2021 13:47 
Mazák
Mazák

No a včera se dostavila první letová krizovka (samozřejmě nepočítám to třískání o zem než jsem přišel na to jak to dostat do vzduchu :D ). Při letu v cca 20 metrech se mi "zlomil" padák na jednom konci a následovala spirála k zemi. Naštěstí se padák zhruba pět metrů nad zemí znovu nafouknul, ale bylo to o fous :wink:
Proč ke "zlomení" padáku došlo netuším. Foukal lehce vítr, který docela často měnil směr a měl jsem pocit, že se i trhají termické bubliny. Předpokládám, že jsem tomu pomohl nějakým necitlivým zásahem do řízení v tu "pravou" chvíli.
Druhé kolo létání v podvečer, kdy už foukal jen vánek bez změny směru, to byla opět pohodička.
Asi bych měl létat jen v podvečerním oleji, ale ono se to těžko dodržuje, když jsou baterky nachystané a přece jen to nevypadá tak hrozně že? :D

PříspěvekNapsal: stř 13.10.2021 7:34 
Mazák
Mazák

Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Ahoj , to co popisuješ je úplně normální, když lítáš v nějakém vzdušném bordelu . Singl skin je v pohodě, ten to rozchodí skoro sám . Jediné co můžu poradit, když je vzduch rozbitý, tak za to moc netahat a snažit se celkově lítat trošku rychleji :-). On je pak ten vrchlík méně háklivý k nějakým kolapsům .

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: stř 13.10.2021 11:34 
Mazák
Mazák

Obrázky: 3
Už se mi taky stalo, ale vždy se dalo napravit, jak je tu někde detailně popsáno, trochu přibrzdit a pumpovat. Pokud reaguješ rychle, ani do spirály nejde. A myslím, že na to taky má vliv hmotnost zátěže, při lehčí se to stávalo častěji, se stávající 1,8kg už minimálně.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: stř 13.10.2021 16:11 
Mazák
Mazák

Díky za rady. Už jsem se pustil do konstrukce nové krosny, která je modifikací stávající. Bude ji možno jednoduše zatížit tak si konečně vyzkouším let s těžší krosnou a taky s nasvíceným paraglidem :wink:

PříspěvekNapsal: pát 22.10.2021 18:55 
Mazák
Mazák

Blog: Zobrazit blog (1)
Zdravím, po roce a půl jsem s tím začal létat. Ale zaboha to nemůžu dostat do vzduchu z ruky. Vždy jen ze země. Z ruky to vždycky spadne dolů. Jos

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 311 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21