Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Stavebnice aero naut
PříspěvekNapsal: pát 30.12.2022 22:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Tak tu průhlednou pásku nemají ani u Pecky a koukal jsem ještě do více obchodů na e-shop a taky nic. Ale vím kterou myslíte. No nějak to udělám. Jediné co jsem našel je u pana Hořejšího: https://horejsi.cz/Pages/DetailProdukt. ... cislo=3021 nebo mají myslím jino. https://www.jino.cz/skelna-paska-19mm-tornado-50-m_2652

A co fólie prosím? To kupujete ty drahé fólie Oracover apod.? Není prosím něco levnějšího než kousek za asi 400 nebo 600,- kč? Chci klasickou neprůhlednou.

JFV: Do Ostravy sem tam jezdím, v Ostravě i pracuji a i z domu to mám kousek. Je tam dost různých obchodů kde nakupuji, třeba PVModel, Hadex a jiné.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavebnice aero naut
PříspěvekNapsal: sob 31.12.2022 0:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2010
Příspěvky: 686
Bydliště: Ostrava
Co se týká fólie, tak v PVmodel mají i levnější, než jsi psal (pokud se nepletu). Já jsem fólie kupoval pouze tam. S fóliemi z čínských e-shopů nemám žádnou zkušenost.
A co se týče té pásky. Tu co jsem uváděl mám mimo jiné i na ocasních plochách elektrovětroně o rozpětí cca 120 cm a se stoupavostí dle varia asi 20 m/s. Mají stejnou konstrukci jako popisuješ Ty, tedy plná balza a potah nažehlovací fólií. Lítám s ním už pár let a "panty" z té pásky fungujou bez problémů a oprav po celou dobu :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavebnice aero naut
PříspěvekNapsal: ned 01.01.2023 11:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Myslíte ty fólie IronOnFilm? A máte s tím prosím nějaké zkušenosti?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavebnice aero naut
PříspěvekNapsal: ned 01.01.2023 12:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2010
Příspěvky: 686
Bydliště: Ostrava
To sice nemám, ale neměl bych z toho strach. A pokud bych měl přece jen pochybnosti, klidně bych se zeptal. Majitel i jeho parťák jsou aktivní modeláři a určitě dobře poradí. Jsem u nich spokojeným zákazníkem už mnoho let :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavebnice aero naut
PříspěvekNapsal: ned 01.01.2023 13:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Já tam taky jezdím nakupovat a ano, pana Víta i toho jeho mladšího prodavače jsem párkrát viděl na srazu RC modelů v Bahně u Frýdku-Místku létat s modely letadel. Takže vím že nemají jen na hubě, jak se říká. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavebnice aero naut
PříspěvekNapsal: ned 01.01.2023 14:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Kolik obchodu,myslim tech kamennych je jeste v Ostrave? A Cina je nesezrala?
Pises :,,Já tam taky jezdím nakupovat a ano, pana Víta i toho jeho mladšího prodavače jsem párkrát viděl na srazu RC modelů v Bahně u Frýdku-Místku létat s modely letadel. Takže vím že nemají jen na hubě, jak se říká.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavebnice aero naut
PříspěvekNapsal: ned 01.01.2023 15:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Já znám jen ten PVmodel. Ještě byl někde v Porube RCKing, ale ti už to asi položili? Osobně jsem tam nikdy nebyl, ale párkrát jsem tam nakupoval přes e-shop. Jinak v okolních městech nevím, myslím Karviná, Orlová, Frýdek apod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavebnice aero naut
PříspěvekNapsal: ned 01.01.2023 16:00 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Ja tez ne. Kraj pro modelare zahynuly. Jeste ze mame RC maniu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavebnice aero naut
PříspěvekNapsal: ned 01.01.2023 16:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2010
Příspěvky: 686
Bydliště: Ostrava
V Ostravě je podle mě na funkční modelařinu už jen PVmodel. A to těch prodejen pamatuji... No už jsem pamětník :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavebnice aero naut
PříspěvekNapsal: ned 01.01.2023 16:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Kdysi hodně dávno jsme měli jednu modelářskou prodejnu přímo v Havířově a potom na chvíli ještě jednu. Ale tu potom zrušili a ještě chvíli byla ta jedna. No potom zrušili i tu. Jednu prodejnu v Havířově pořád máme, ale to je MPM, vlastně jen plastikové modely. Ještě je prý nějaká prodejna ve Frýdku-Místku, nebo někde v okolí, ale tam je to spíše na autíčka apod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavebnice aero naut
PříspěvekNapsal: ned 01.01.2023 16:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2010
Příspěvky: 686
Bydliště: Ostrava
No já v Ostravě pamatuji dvě prodejny Mladý technik (Poruba a centrum), RCKing v Porubě, Koado v Mariánských Horách, Teltech u Frýdlantských mostů, SCZ model v Přívoze, asi první prodejnu Pavla Víta v areálu Metalurg v Zábřehu. Snad jsem na žádnou další nezapomněl :D
Teď už je jen PVmodel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavebnice aero naut
PříspěvekNapsal: ned 01.01.2023 17:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
SCZ taky pamatuji. Ale až ke konci, byli za rohem jak je teď PVmodel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavebnice aero naut
PříspěvekNapsal: sob 07.01.2023 12:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Jsem koukal po e-shopech a je to s těmi fóliemi na potahování trošku jinak než jsem myslel. Ono sice jsou třeba fólie za plácnu 250,- Kč, ale je široká asi 60cm, ale délka jen 1m. Ty dražší třeba Oracover sice stojí kolem 600,- Kč, ale jsou široké asi 60cm, no délka je ale 2m. Takže ve výsledku skoro stejná cena. Když ale někdo má menší model a stačí mu i délka 1m, proč kupovat 2m roli, že? Někdo kdo hodně staví letadla a potahuje jen fólií, tak samozřejmě co zbyde je na další model. Ještě musím spočítat kolik té fólie budu potřebovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavebnice aero naut
PříspěvekNapsal: ned 18.06.2023 16:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Dobrý den, na nějakou dobu jsem si dal pauzu, ale teď zase pár dní na modelu makám. Skládám křídla. Uši mám nahrubo hotové, ale nevím si rady s pár věcmi. Křídla i uši se lepí na takové šabloně z kartonu, kde jsou asi laserem vypálené drážky a na spodku žeber zámky, které se zasunou do těch drážek a jsou tak krásně dodržené rozestupy žeber. Za tohle výrobce stavebnice chválím. Ale podle nákresu v knížce nechápu co dál. Ty zámky nějak opatrně obrousit? Jsou tam na jednom obrázku potom zakresleny bokem, ale nevím jak je oddělit od těch žeber. Myslel jsem že jsou taky předpálené lomy laserem a že půjdou odlomit, no nejdou.
A uši mají nosníky z lišt 3x3mm, jeden dole a jeden nahoře, ale jsou tudíž potřeba 4ks, ale v krabici byly jen 2ks, tak budu muset dokoupit. Kde soudruzi z NDR udělali chybu? To je jedno, zajímá mě co použít? Bude prosím stačit obyčejný smrk? Křídlo je jinak, to má spodní nosník lištu asi 3x8mm a horní stejnou jako uši 3x3mm. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavebnice aero naut
PříspěvekNapsal: ned 18.06.2023 18:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Příloha:
Bausatz-S.-73-Teil-1.jpg
Bausatz-S.-73-Teil-1.jpg
[ 75.67 KiB | Zobrazeno 991 krát ]

UKStaci obycejny smrk.Zamky odrez ,nelamej, mohly by s sebou vzit i vlakno zebra.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz