Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: EPP Avro Lancaster (napolskimniebie)
PříspěvekNapsal: pát 11.03.2022 13:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2010
Příspěvky: 686
Bydliště: Ostrava
Poté co jsem si vyzkoušel létání s dvoumotorákem (Albatross od Hobbykingu) jsem si chtěl vyzkoušet "vlastní" stavbu něčeho, co má víc motorů. Volba nakonec padla na stavebnici bombardéru Avro Lancaster od Marka Rokowského. Model ještě není úplně hotový, ale už mu moc nechybí. Zde je zachycen současný stav:

Příloha:
67.jpg
67.jpg
[ 100.69 KiB | Zobrazeno 6329 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 11.03.2022 13:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2010
Příspěvky: 686
Bydliště: Ostrava
Co se týká stavby, je to "klasika" jen je potřeba některé díly upravit do konečného tvaru. S kvalitou stavebnice jsem naprosto spokojený a měl jsem ji doma zanedlouho po objednání. Model je určený pro stavitele, kteří už mají nějaké zkušenosti a upozorňuje na to i výrobce. Ke stavebnici je přiložena "univerzální" příručka s popisem stavby modelů od "polského nebe" doplněná o informace k Avru. Ještě jsem si prošel vlákno, které se týká stavby modelu a je na něj odkaz na stránkách výrobce.

Stavbu jsem začal zeštíhlením "pantů" ovládaných ploch. Řeším to opatrným prohoubením drážky pomocí obyčejné trafopáječky. Drážku pomalu a opakovaně "žehlím" okem trafopájky tak dlouho, až jsem spokojený s lehkostí chodu ovládané plochy.
Pak už stavba pokračovala jako u jiných EPP modelů.

Postup stavby je zachycen na fotkách, které jsem i s krátkými komenty dal na rajče. Tak pokud máte chuť zde je odkaz:

https://jfv.rajce.idnes.cz/EPP_Avro_Lan ... kimniebie/

No vlastě jeden rozdíl tady přece jen byl. Povrchovku jsem dělal průběžně mezi jednotlivými kroky lepení, tak aby to pro mne bylo podle mého snažší. :wink:

Třeba to někoho z Vás "nakopne" ke stavbě vícemotoráku. Už jsem si testnul i naistalovaný pohon a musím uznat, že má Marek pravdu když konstatoval že "pěkně hrajou ty čtyři motorky" :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 11.03.2022 14:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Potěšil jsi mě, Lancaster je taky můj oblíbený stroj, plánek na dřevěného už visí dost dlouho v garáži na zdi, tak snad někdy....

Na tohohle jsem samozřejmě koukal taky, jen mě odrazovalo tolik dobrušování EPP co jsem vydedukoval podle fotek na stránkách výrobce, tak jsem koupil Me-262, stejné zkušenosti jako ty, zanedlouho doma, kvalita stavebnice velmi dobrá, jen jsem si moc nepomohl neboť u mesouna se musí taky celý předek a nějaké další věci, brousit. No budiž....taky ale zatím čeká na ten správný okamžik kdy se na něj dostane ;)

Až budu mít víc času, prostuduji i fotky co jsi dal odkaz. Jediný co se mi moc nelíbí je ten žlutý konec křídla, ale zahlédl jsem fotku předlohy podle které Lancastera děláš a je mi jasný proč to tak máš. Já bych to ale vypustil.

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 11.03.2022 14:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2010
Příspěvky: 686
Bydliště: Ostrava
No s tím Mezkem jsi si fakt od zakulacování nepomohl :D
Já jsem to řešil zak, že jsem to pomalu po kouskách seřízl skalpelem, pak zabrousil smirkem a nakonec to přežehlím opatrně žehličkou přes papír, abych se tak zbavil toho jemného ochlupení v místech kde jsem to brousil. No ale s tou teplotou žehličky se to musí vyzkoušet. Mám na to starou klasickou žehličku bez napařování, kterou jsem zachránil před ekologickou likvidací poté co ženuška přešla na napařovací. :D Přežehluji to po kouskách a takovou teplotou, aby se papír nepřilepil k EPP. Teplota někde v oblasti tuším pro silon, ale tomu kolečku se po těch letech nedá moc věřit. Tedy pomalu zvyšuji teplotu a žehlím jen malé plochy a pak žehličku pryč a papír taky. A pak další a další opakování až jsem spokojený :wink:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 11.03.2022 18:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7132
Bydliště: Vsetín
Nad tou švalbinou jsem taky už několikrát přemýšlel :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 12.03.2022 12:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1795
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Co se odstranovani , chlupatosti,, tyka uprav tvaru. Me se osvedcilo:, rezat vytahlym britem z lamaciho noze, co to jde. Az pak brousit. Pak striknout tvrdym akrilatovym lakem, vodnim, bez obsahu tekavych redidel.
Pak dobrousit. Chloupecky zmizi rychle, poulamuji se, ani sama epp se nevylamuje.
Je to krapet casove narocne neb takoveto laky tvrdnou i dva dny.


Naposledy upravil HONZIK 22 dne sob 12.03.2022 13:49, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 12.03.2022 12:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2010
Příspěvky: 686
Bydliště: Ostrava
Díky za tip. :wink:

Po instalaci motorů jsem provedl jejich zkoušku :wink:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 12.03.2022 13:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1795
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Impozantni. Pekna strojovna.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 12.03.2022 15:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
No! Mám doma zatím jen 2-motoráka a když to vidím, nebo teda spíš slyším, budu se muset posnažit a 4-motor si taky pořídit ;) fakt parádní!

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 12.03.2022 16:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7132
Bydliště: Vsetín
Nebo zažehlit, já to dělám modelářskou žehličkou tak na 130°C, chce to vyzkoušet, musí se to lepit, ale ne mizet pod rukou :-D a hlavně netahat, ale spíš jak kdyby odvalovat.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 16.03.2022 13:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2010
Příspěvky: 686
Bydliště: Ostrava
Díky za další tip na úpravu EPP. :wink:

K tomu videu ještě snad, že jsem ty motory nemohl pustit na plný výkon, křídlo jsem držel jen za ucho a už se mi začínalo točit v ruce :D

Pro éro jsem musel najít jiné motory než doporučoval výrobce, nebyly totiž k mání. Tak jsem si pak raději udělal jednoduchý stojánek a na digitální kuchyňské váze jsem si zkusil jak to asi potáhne se zvolenou vrtulí. Takhle to vypadalo. :D



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.05.2022 21:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2010
Příspěvky: 686
Bydliště: Ostrava
Tak jsem se zase konečně dostal k pokračování na Avru. Teď je na řadě kompletace modelu včetně elektroinstalace. Tohle je moje nejneoblíbenější období :D
Po testech pohonu jsem se rozhodl, že servokabely povedou v dutině nad křídlem. Z toho důvodu jsem protáhl kabely od serv křidélek a regulátorů otvory udělanými skrz křídlo nahoru. Podle mě to nijak neovlivnilo pevnost křídla. Silové vodiče k motorům zůstanou jako jediné dole pod křídlem. Ty se mi zdály přece jen pro toto řešení trošku delší, tak jsem je zkrátil zhruba o centimetr. Ještě mě čeká prodloužení kabelů serv křidélek neboť plánuji umístění přijímače v horní části trupu těsně před náběžnou hranou, ale to je prkotina. :wink:


Přílohy:
IMG_20220526_211723.jpg
IMG_20220526_211723.jpg
[ 72.98 KiB | Zobrazeno 3847 krát ]

IMG_20220526_211648.jpg
IMG_20220526_211648.jpg
[ 78.98 KiB | Zobrazeno 3847 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.06.2022 21:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2010
Příspěvky: 686
Bydliště: Ostrava
Zase jsem trošku postoupil. Dokončil jsem úpravy kabeláže křídla a naznačil paneláž na jednotlivých dílech modelu. :wink:


Přílohy:
IMG_20220606_210046.jpg
IMG_20220606_210046.jpg
[ 107.39 KiB | Zobrazeno 3637 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.06.2022 22:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Tak toto vypada fakt nadherne , krasna praca :wink:

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.06.2022 16:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2010
Příspěvky: 686
Bydliště: Ostrava
Děkuji za pochvalu :wink: Dnes bych chtěl překontrolovat vyosení motorů a pak už přijde na řadu kompletace modelu včetně "cvičného" vyvážení abych mohl zvolit vhodnou baterii. Nerad vozím v modelech mrtvou hmotnost v podobě závaží, není-li to nutné :D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz