Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 88 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: BF109F LM MODEL
PříspěvekNapsal: stř 30.09.2020 16:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Já do všech modelů z řezaného epp přidávám do křidélekuhlík.pásnice,jinak se křídélka většinou dost kroutí,ale samozřejmě lítat se s tím dá.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: BF109F LM MODEL
PříspěvekNapsal: stř 30.09.2020 16:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Křidélka z EPP se dají rozhýbat dost "nalehko"; dělal jsem to tak že jsem křidélko ohnul co to šlo dolů, spoj přežehlil (teplotu nutno odzkoušet na odřezcích EPP), pak jsem křidélko ohnul co to šlo nahoru a znovu přežehlil. Mírně natavený spoj se zeslabil, ale materiál tam zůstal a pohyblivost křidélka (či jiné plochy) byla podstatně větší, s malým odporem.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BF109F LM MODEL
PříspěvekNapsal: čtv 01.10.2020 10:14 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 12.8.2020
Příspěvky: 22
Jardátor píše:
Já do všech modelů z řezaného epp přidávám do křidélekuhlík.pásnice,jinak se křídélka většinou dost kroutí,ale samozřejmě lítat se s tím dá.


Skusim dat do kridelka tak 2mm za spojem pasnicu napr 0,3 x3 mm.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BF109F LM MODEL
PříspěvekNapsal: úte 20.10.2020 11:06 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 12.8.2020
Příspěvky: 22
Mohli by ste mi niekto odfotit ocas , ako ste ho riesili. Jedna sa mi , ale iba o model s novym tvarom vyskovky kde nie je drevena spojka oboch kormidiel. Problem je s osadenim so smerovky . Smerovka po prilozeni zvrchu ku kýlu nedosadne treba urezat z vyskovky u kormidiel . Ale ak urezem z vysovky , aby dosadla smerovka na kýl ostanu mi obe kormidla oddelene. Ten vypaleny pant do vyskovky nechcem znicit , tak nemozem rezat do vyskovky ,aby som tam dostal smerovku
Ale aj keby som tak urobil smerovka na spodku trupu nedosahuje na trup a nie je ju kam prilepit. Trup je proste kratky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BF109F LM MODEL
PříspěvekNapsal: úte 20.10.2020 17:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Tento model mám,stavba bezproblémová,letové vlastnosti velmi dobré.Nějak ti nerozumím,já jsem při slepování na žádné problémy nenarazil,dej sem foto ty,ať ti můžeme poradit kde se ti nedaří.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BF109F LM MODEL
PříspěvekNapsal: úte 20.10.2020 18:08 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 12.8.2020
Příspěvky: 22
Prilozim foto. Na navode je este starsi model . Mam to zlozene tak ako na navode co sa tyka zalepenia kylu. Nemomoze mi z kylu z vrchu orezat material , lebo je tam inak robena vyskovka. kormidla su uz na vypalenom pante . Nelepia sa plastovými pantami . Ak do vyskovky zarezem zrusim spojenie polovic na vyskovke. Aby som tam dostal smerovku riesil by som to vyrezanim polkruznice ako to maju velke okrobaty v mieste kde sa hybe výskovka . Ale co so spodkom smerovky. Ked ma niekto ten novsi dizajn a nie to co je na plane , ako to riesili ? Museli sa dostat tam kde som ja. Alebo mam naprd tu poslednu cast. To ma napadlo teraz. Ja mam tu poslednu cast kratsiu a preto to nesedi.


Přílohy:
ocas_celok.jpg
ocas_celok.jpg
[ 66.59 KiB | Zobrazeno 3844 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BF109F LM MODEL
PříspěvekNapsal: stř 21.10.2020 8:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Nechci výrobce kritizovat,ale naprosto běžně se stává že pošle neúplný model nebo jsou ve stavebnici výřezy i z několika modelů....měl jsem od něj celkem 5 ér,a ani jedna stavebnice nebyla v pořádku.Z tvé fotografie to nejde moc vidět,ale taky mi připadá že tam máš špatné výřezy.Je potřeba ho kontaktovat a sdělit svůj problém...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BF109F LM MODEL
PříspěvekNapsal: stř 21.10.2020 10:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2010
Příspěvky: 188
Koukal jsem na fotografie, ale soudím, že stavitel správně nepochopil návod a z dílů odříznul více, než měl.Zadní část trupu je stejná na stavebnice BF-109E i BF-109G, takže k záměně z mojí strany asi nedošlo.
Ale určitě se mohlo stát, že dílec nebyl správný. V každém případě mohu poslat díly nové.
Na fotografiích je vidět jak díly vypadají a jak je posílám. Vše pasuje perfektně.


Přílohy:
IMG_0676.JPEG
IMG_0676.JPEG
[ 103.6 KiB | Zobrazeno 3757 krát ]

IMG_0677.JPEG
IMG_0677.JPEG
[ 113.41 KiB | Zobrazeno 3757 krát ]

IMG_0678.JPEG
IMG_0678.JPEG
[ 183.07 KiB | Zobrazeno 3757 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BF109F LM MODEL
PříspěvekNapsal: stř 21.10.2020 14:45 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 12.8.2020
Příspěvky: 22
Nic som nerezal , az taky blbec aby so si urezal kus EPP z trupu nie som.
Ked porovnam ten moj diel s tym co sa zasiela je vidiet z obrazkov , ze kus materialu na mojom zo zadu chyba. Mozem urezat a kusok co chyba tam vlepit . Ale neviem spravit tu elipsu na konci trupu, ale lietat to bude. Inak ked som prikladal smerovku ku kylu nasucho tak to sedelo . Nenapadlo ma skusat to primerat aj k trupu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BF109F LM MODEL
PříspěvekNapsal: čtv 22.10.2020 17:32 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2010
Příspěvky: 188
V každém případě je to zvláštní, ale nevadí. Pošlu nové díly a snad bude vše Ok.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BF109F LM MODEL
PříspěvekNapsal: pát 23.10.2020 17:39 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 12.8.2020
Příspěvky: 22
Dakujem za ochotu vyrobcovy. Len pre zaujimavost posledna cast mojeho trupu pod vyskovkou ma dlzku celkom 78mm a pevna cast vyskovky po prilepeni na trup presahuje koniec trupu o 10mm . Az potom zacina vyrez na pant.
Kyl na vyskovku sadol perfektne a aj ta zostava sadla presne na ten posledny diel trupu. Tam ani nie je miesto pre omyl.
Vyskovku asi potrebovat nebudem . V tej mojej mam uz uhlik a tak ju pouzijem .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BF109F LM MODEL
PříspěvekNapsal: stř 04.11.2020 15:03 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 12.8.2020
Příspěvky: 22
Dobry den , kedze stale neviem ci ten moj zadny diel trupu je skutocne kratsi ako by mal byt dolepim chybajucu cast a nebudem cakat na nahradny diel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BF109F LM MODEL
PříspěvekNapsal: pát 14.05.2021 12:14 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 12.8.2020
Příspěvky: 22
Zdravim , ako ste riesili ulozenie baterky ked ju kladiete cez kabinu? Mam predstavu ,ze na kridlo spravim z topolovky niake odlachcene loze so suchym zipsom.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 88 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz