Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: ARCON od VA models
PříspěvekNapsal: ned 29.11.2020 17:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2017
Příspěvky: 348
Bydliště: Nymburk, ČR
geo píše:
a vypadla mi baterie.


No tak to už teda docela problém je no... uvidím až přijde, ale já to asi chystám zpevnit překližkou a dát na magnety nebo možná rovnou na šroubek, uvidím.... Hlavně baterku to asi chce mít nějak přidělanou pevněji

_________________
Když už, tak už...
Sky Surfer X8, Tomahawk II, EPP Piper, Airboati, Čejka,S800, Swish, Flysky FS-i6X


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: ARCON od VA models
PříspěvekNapsal: pát 04.12.2020 8:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2008
Příspěvky: 858
Bydliště: Praha 4
Obrázky: 0
Jo taky se tím vlepením tištěných dvířek docela zpevnil trup v místě uchopení pro hození do vzduchu. Sice trup nemá pevnost dostatečnou pro mé chlapce - to by musel být z lešenových trubek :roll: :roll: !!! Budu asi muset u VA objednat 2 ks trupů - obávám se, že ani moje zručnost už nestačí na "dání dohromady". Ale nesměju se jim ani se nezlobím, když si vzpomenu na svoje začátky... Ale to mělo tu nevýhodu, že jsem to stavěl rok, protože nebyla balza, vlastně nebylo na malým městě vůbec nic, výhoda byla a je v tom, že si to umím spravit. Došel jsem taky k tomu ( pozor objevení Ameriky :mrgreen: ), že bude nutný kabel učitel - žák.

_________________
geo


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARCON od VA models
PříspěvekNapsal: pát 04.12.2020 9:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2017
Příspěvky: 348
Bydliště: Nymburk, ČR
Jo kabel je na učení pecka, hlavně je to i super, když za mnou třeba někdo přišel, že by si to rád zkusil :D

_________________
Když už, tak už...
Sky Surfer X8, Tomahawk II, EPP Piper, Airboati, Čejka,S800, Swish, Flysky FS-i6X


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARCON od VA models
PříspěvekNapsal: pát 03.06.2022 15:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 29.4.2019
Příspěvky: 455
Zdravím,
já bych rád po delší odmlce k tomuto modelu něco dodal. Ono se to netýká úplně kompletního modelu Arcon, ale jeho křídel.
Koupil jsem si od VA models před časem jen křídla na Arcona která jsem používal na trupu samo domo. No a asi za rok od koupě oněch křídel jsem si koupil model Pegasus od VA.
A ty křídla z Arconu mají stejný profil v centroplánu jako křídla Pegasusu. Tak jsem jen vyřízl ve středu křídla takový "zámek", jak je u Pegasových křídel a létám a moc krásně s Arcoňáckým křídlem na trupu Pegasus. Kdyby nebyl na trupu nápis Pegasus a na křídle nápis Arcon, tak by si každý myslel, že to patří k sobě.
Jak jsem napsal výše létá to výborně i když Arcoňácké křídlo nemá skoro žádné vzepětí na rozdíl od ušatého Pegasovského křídla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARCON od VA models
PříspěvekNapsal: ned 31.12.2023 23:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2005
Příspěvky: 404
Bydliště: Hradec Králové
máte aktuálně ještě někdo ARCONa?
mám křídla a chci je napasovat na nějaký vhodný trup nebo udělat jiný podle originálu
celková délka je jasná
kolik je od náběžky po čumák? kolik by cca mohl být úhel náběhu? velikost ocasních ploch?
pokud by mi někdo pomohl tak budu rád!
díky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARCON od VA models
PříspěvekNapsal: pon 01.01.2024 9:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 29.4.2019
Příspěvky: 455
Pro Laco,
u Pegasusu je to takto:
vzdálenost křídla od náběžky po začátek čumáku je 21 cm,
výškovka má šířku 42 cm, a hloubku u trupu 13 cm,
směrovka má výšku 21 cm, hloubku u trupu 18,5 cm,
čistá délka trupu je 89 cm,
a výškovka přesahuje trup o 7,5 cm, takže celková délka modelu Pegasus je 89 + 7,5 = 96,5 cm. Ta délka je samozřejmě měřena bez motoru, který malinko trčí dopředu.
Je to sice o Pegasusu a Ty chceš Arkoňácké rozměry, ale snad pro představu Ti to trochu pomůže, když jak jsem napsal výše létám na trupu Pegasus s Arkoňáckým křídlem bez jakého koliv dovažování.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARCON od VA models
PříspěvekNapsal: pon 01.01.2024 9:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2005
Příspěvky: 404
Bydliště: Hradec Králové
díky moc!
odpíchnu se od toho


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz