Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bambi 3XL
PříspěvekNapsal: úte 28.01.2020 18:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Ahoj, jestli tě to uklidní, jsou ti pacholci všude stejní. Jak to tam prsknou, tak to nalepí, přesnost, pečlivost to jsou neznámé pojmy, navíc ženského rodu a s holkama se zatím přeci nekámoší :lol: . Ty máš tři, to ještě jde ukočírovat, větší počty už jsou horší (neber to jako stěžování). Nejlepší bylo, když jsme lepili model se stínovým trupem a na říkám: vložte křídlo, podívejte se, jde to drhne a tam se to musí lehce zabrousit, budete to dělat tak dlouho, než to tam co možná nejtěsněji zapadne". Kluk to vzal, poměřil a začal brousit. Říkám fajn, jde mu to. Za chvíli ho jdu zkontrolovat, křídlo mu na asi dvou místech lehce drhlo (kolem náběžky a u odtokovky), ovšem on vybrousil díru nad a pod křídlem, zhruba v místě největší tloušťky. Tak jsme dopasovali, kde bylo potřeba díru vyplnili odřezky balsy. Nakonec to taky létalo 8) .
Jinak zařadím Bambi do výběru stavebnic na kroužek. A kdybys neměl nic lepšího na práci a chtělo by se ti přes celý Prágl, dej vědět a můžeš se přijít podívat na "blešinec) :wink: .
P.S. Zase byl ajťák chytřejší.

_________________
Hitec Aurora 9X


Naposledy upravil DAF dne stř 29.01.2020 9:54, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Bambi 3XL
PříspěvekNapsal: stř 29.01.2020 9:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7119
Bydliště: Vsetín
DAF píše:
Ahoj, jestli tě to uklidní, jsou ti pacholci všude stejní. Jak to tam prsknou, tak to nalepí, přesnost, pečlivost to jsou neznámé pojmy, navíc ženského rodu a s holkama se zatím přeci nekámoší :lol: . Ty máš tři, to ještě jde ukočírovat, větší počty už jsou horší (neber to jako stěhování). Nejlepší bylo, když jsme lepili model se stínovým trupem a na říkám: vložte křídlo, podívejte se, jde to drhne a tam se to musí lehce zabrousit, budete to dělat tak dlouho, než to tak co možná nejtěsněji zapadne". Kluk to vzal, poměřil a začal brousit. Říkám fajn, jde mu to. Ta chvíli ho jdu zkontrolovat, křídlo mu na asi dvou místech lehce drhlo (kolem náběžky a u odtokovky), ovšem on vybrousil díru nad a pod křídlem, zhruba v místě největší tloušťky. Tak jsme dopisovali, kde bylo potřeba a díru vyplnili odřezky balsy. Nakonec to taky létalo 8) .
Jinak zasadím Bambi do výběru stavebnic na kroužek. A kdybys neměl nic lepšího na práci a chtělo by se ti přes celý Prágl, dej vědět a můžeš se přijít podívat na "blešinec) :wink: .


přijde mi to všechno hrozně povědomé...

a jo, můj modelářský kroužek je na tom úplně stejně :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bambi 3XL
PříspěvekNapsal: ned 01.03.2020 20:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Není to sice verze XL, jen obyčejný Bambi 3. Vzhledem k počasí zatím nebyl zálet proveden. Fotky modelů, které postavili kluci nejspíš dávat nebudu, tedy aspoň ne všechny :wink: .


Přílohy:
20200301_121154.jpg
20200301_121154.jpg
[ 43.97 KiB | Zobrazeno 7577 krát ]

20200301_121148.jpg
20200301_121148.jpg
[ 50.68 KiB | Zobrazeno 7577 krát ]


_________________
Hitec Aurora 9X
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bambi 3XL
PříspěvekNapsal: stř 04.03.2020 9:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2008
Příspěvky: 858
Bydliště: Praha 4
Obrázky: 0
Čau DAFíku, to je gumák? My pokračujeme zdárně se stavbou všech 3 kousků, musím nafotit lumpíky bez obličejů a dám to sem. Jsem velice ( a myslim to upřimně 8O ) překvapen a mám docela dobrý pocit z volby stavebnice, že to kluky BAVÍ!! Od začátku to totiž vypadá jako éro, trup už je z poloviny hotov, brousí se ocasky, .. Fakt to funguje, musím opětovně složit poklonu Hiesbokům. DAFíku SZ.

_________________
geo


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bambi 3XL
PříspěvekNapsal: stř 04.03.2020 9:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
Tak to Ti gratuluju, že to kluky baví, to je výhra.
Právě u těch ocasek pozor při broušení "zádlabů" pro panty. Opatrně, ať moc nepřitlačí a nemají tam tunel, byl by problém ty panty zalepit. Já jsem je ostatně pojišťoval propíchnutím špendlíkem. Na fotce je to (spíš až po zvětšení) vidět.


Přílohy:
IMG_9901.JPG
IMG_9901.JPG
[ 85.04 KiB | Zobrazeno 7439 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bambi 3XL
PříspěvekNapsal: stř 04.03.2020 9:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
a jakpak lita to nove bambi proti staremu bambi? myslim to male, na gumu. predpokladam ze plne ocasky jsou pro zjednoduseni a ty obloucky na odtokovce jsou jen esteticka zalezitost?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bambi 3XL
PříspěvekNapsal: ned 08.03.2020 16:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Ještě jsem se nedostal k tomu, hodit ho do vzduchu. Kolega, co vede "konkurenční" kroužek už ano a letělo to slušně. Předpokládám, že se to mé taky ve vzduchu nějak udrží. Jinak to malé na gumu je kompletní rozsyp, takže ty "vlnky" na odtokovce jsou z výroby, jakási imitace prohnutí, jako na plátěných letadlech, kde byl natažen drát (či lanko). Sestavuje se to celkem dobře, jen musí stavitel dávat pozor na velmi drobné díly. V krabici jsou destičky s laserem vyřezanými díly. Někteří kluci to všechno hned vylámali, než jsem je stačil zastavit, a pak se jim jednak pletly díly se zbytky rámečků, jednak, jak nedávají pozor a mají zájem o všechno možné kolem, si to i promíchali a poztráceli. Na konci schůzky jsem po zemi často sbíral díly. Dokonce tam je expert, kterému kdybych dal míč velikosti medicinbalu, zavřel ho do hermeticky těsné místnosti bez oken, ventilace, dveří a jakýchkoliv dalších otvorů, byl by schopen ten medicinbal ztratit (ztratil a doposud nenašel pytlík dílů, musel jsem je vyrobit znovu, a podobná ztráta u něj není poprvé). Kdysi jsem dělával alba z každé schůzky, což dnes s ohledem na GoDoPR není možné (stará alba jsem zamknul a zahesloval, hesla jsem si nenapsal a zapomněl jsem je), takže ze stavby nemám žádné fotky.
Až to poletí, dám vědět výsledek.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bambi 3XL
PříspěvekNapsal: úte 14.04.2020 7:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
Tak jsem využil vhodného velikonočního počasí a Bambíka seznámil se vzduchem. Zatím to nebylo úplně ono, potřebuje nějaké štelování, hlavně víc potlačit motor. Výfuk se osvědčil, éro je čisté. Fotku za letu nemám, byl jsem sám.


Přílohy:
IMG_9953.JPG
IMG_9953.JPG
[ 222.14 KiB | Zobrazeno 6821 krát ]

IMG_9952.JPG
IMG_9952.JPG
[ 227.65 KiB | Zobrazeno 6821 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bambi 3XL
PříspěvekNapsal: úte 14.04.2020 12:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
I já jsem svého malého Bambiho seznamoval o víkendu se vzduchem a pohybem v něm. Pravda, první zkouška byla na zahradě, ale to bylo jen na pár otoček svazku, to aby se náhodou nechtěl uhnízdit na stromě :lol: . Lety potom na letišti se svazkem natočeným na cca 250 otáček byly krásné a klidné. Dostal jsem od kolegy letové fotky, musím je nahrát na rajče a pak pro případné zájemce sem dám odkaz. Jen s ním musím zacházet jako s kraslicí, protože to je v podstatě vzorový kus klukům na kroužek. Nebylo by dobré s ním křápnout dřív, než to uvidí v letu sami.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bambi 3XL
PříspěvekNapsal: pát 24.04.2020 13:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
Tak můj Bambík je už doléčený. Potlačil jsem mu motor a trochu zvednul křidélka a dnes jsem úpravy vyzkoušel; stal se velmi hodným érem. :) Přitom zvolená dvaapůlka mu dobře stačí, zvládne s ní i základní akrobacii, létá i na zádech. Klapky na přistání citelně brzdí, ještě je musím namixovat do výškovky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bambi 3XL
PříspěvekNapsal: ned 26.04.2020 12:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
Protože Bambík je už hodný a má i pumovnici, dostal do ní statečného parašutistu. Ten si to dnes vyzkoušel - a přežil. Fotka je po prvním přistání.
Tedy - po pravdě řečeno - po prvním přistání na padáku. Úplně první přistání vlastně bylo v trapném vleku na šňůrách pod modelem, protože on sice vyskočil, ale padák zůstal uvnitř...


Přílohy:
IMG_9968.JPG
IMG_9968.JPG
[ 144.23 KiB | Zobrazeno 6526 krát ]

IMG_9967.JPG
IMG_9967.JPG
[ 199.68 KiB | Zobrazeno 6526 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bambi 3XL
PříspěvekNapsal: pon 27.04.2020 14:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2008
Příspěvky: 858
Bydliště: Praha 4
Obrázky: 0
Jardo ta pumovnice se mě moc líbí. Sice teď v rámci Covid nechodí kluci modelařit, ale měl bych docela chuť je alespoň u jednoho zkusit. Máš nějaký foto mechaniky otvírání? Nikdy jsem to nedělal, sice asi vím ve svých 16ti (nebo jsou ty čísla opačně!? :roll: ) jak asi, ale vymýšlet vymyšlené... Díky

_________________
geo


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bambi 3XL
PříspěvekNapsal: úte 28.04.2020 6:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
geo : Píšu Ti to na soukromý mail, abych tam mohl dát víc fotek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bambi 3XL
PříspěvekNapsal: úte 28.04.2020 16:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.2.2005
Příspěvky: 357
Bydliště: ČR, Praha 13
Obrázky: 9
JardaRůžička: měl bych taky zájem o pumovnicové know-how. Již dlouho se chystám dodělat pumovnici do tohoto éra https://www.rcalbum.cz/model/47-dvoumotorak-2-de.html . Ale pořád váhám, jak to udělat spolehlivé a funkční.

Díky předem a letu zdar!

_________________
PeZet


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bambi 3XL
PříspěvekNapsal: úte 28.04.2020 16:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
Proč ne, pokud se Ti bude hodit. Pokusil jsem se ten soubor připíchnout sem, je ale díky fotkám moc velký. Pokud ho chceš, napiš mi svůj mail.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot], kaplik a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz