Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Super Zoom 2 - 4D
PříspěvekNapsal: ned 13.01.2013 19:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.5.2008
Příspěvky: 606
Bydliště: Letiště Lupenice a Dvořisko
Zdar, mám Super Zooma 2 4D, osadil jsem ho podle plánku a zažal jsem zalétávat s těžištěm dle návodu. Éro bylo hodně neklidné , v podstatě se dá říct že po každém prudším zásahu do řízení a vyrovnání šlo samo do visu. Během týdne jsem měl asi 3 čenichovky :-(

Pohrál jsem si s nulovým nastavením výškovky, posunul těžiště asi na 12cm od náběžky, trimroval, ale po asi pěti startech jde pořád trochu do visu při přidání plynu dost stoupá, přetrimroval jse ho a při otočení na záda a přidání stoupá tak musím tlačit .

Prosím o radu jestli mám těžiště ještě posunout do předu (baterku už mám zaříznutou o 5cm vpředějc než po sestavení) tedy jestli mám těžiště dát do místa kde se bude chovat na zádech i na břiše stejně ??

Tomáš

_________________
Extra EME60, PA18 EME60, Citabria DLE30, vše na FRSKY X20 TANDEM
( ͡° ͜ʖ ͡°)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Super Zoom 2 - 4D
PříspěvekNapsal: ned 13.01.2013 19:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 2695
Bydliště: ČR
Obrázky: 2
thsoft píše:
... při otočení na záda a přidání stoupá tak musím tlačit .
Tomáš

Tomu trochu nerozumím. Na zádech stoupá a musíš potlačit? Zkoušel jsi test těžiště v letu bez motoru? Nemáš spíš málo vyosený motor?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Super Zoom 2 - 4D
PříspěvekNapsal: ned 13.01.2013 19:34 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 17.11.2012
Příspěvky: 50
Bydliště: Rynholec, okr. Rakovník
Já z toho pochopil, že na plyn stoupá v obou polohách.Takže asi těžiště dopředu.

_________________
Big Lama - 35MHz, Sky Climber - 2,4GHz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Super Zoom 2 - 4D
PříspěvekNapsal: ned 13.01.2013 21:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.5.2008
Příspěvky: 606
Bydliště: Letiště Lupenice a Dvořisko
V obou polohach stoupa při cca 50% plynu, tak jsem se chtěl ujistit že je to správná úvaha že těžiště dopředu, motor má
super zoom vyosený jen do strany (jinak foto mám v galerii).

Tomáš

Feri62 píše:
Já z toho pochopil, že na plyn stoupá v obou polohách.Takže asi těžiště dopředu.

_________________
Extra EME60, PA18 EME60, Citabria DLE30, vše na FRSKY X20 TANDEM
( ͡° ͜ʖ ͡°)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Super Zoom 2 - 4D
PříspěvekNapsal: pon 14.01.2013 11:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.11.2008
Příspěvky: 1328
Bydliště: Praha-západ Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 30
thsoft píše:
Zdar, mám Super Zooma 2 4D, osadil jsem ho podle plánku a zažal jsem zalétávat s těžištěm dle návodu. Éro bylo hodně neklidné , v podstatě se dá říct že po každém prudším zásahu do řízení a vyrovnání šlo samo do visu. Během týdne jsem měl asi 3 čenichovky :-(

Pohrál jsem si s nulovým nastavením výškovky, posunul těžiště asi na 12cm od náběžky, trimroval, ale po asi pěti startech jde pořád trochu do visu při přidání plynu dost stoupá, přetrimroval jse ho a při otočení na záda a přidání stoupá tak musím tlačit .

Prosím o radu jestli mám těžiště ještě posunout do předu (baterku už mám zaříznutou o 5cm vpředějc než po sestavení) tedy jestli mám těžiště dát do místa kde se bude chovat na zádech i na břiše stejně ??

Tomáš


Odpověd je jednoduchá....
Po těch ranách a tvých "úpravách" potřebuje jen řádně zalétnout (nastavit, seřídit) podle postupu zalétávání akro. modelů :wink:

_________________
K létání nepotřebuji mít v dosahu trafostanici...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Super Zoom 2 - 4D
PříspěvekNapsal: pon 28.05.2018 13:01 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19.4.2009
Příspěvky: 161
Bydliště: Praha 8
Ahoj,
jak jsi to nakonec vyřešil? Jsem čerstvým majitelem Super Zooma 3 a mám stejný problém. Je to můj první akrobat a nemám se zalétáváním zkušenosti.

Zatím jsem létal s přemotorovaným Easy Gliderem a chci zkusit něco jiného. Super Zoom se mi pro moje blbnutí moc líbí.

K záletu těžiště jsem musel posunout těžiště ještě trochu před nosník v křídle. Pak jsem s ním schopen jakž takž létat. Samozřejmě jsem si zmenšil pro učení výchylky. Nastavil jsem si poměrně výrazné expa.
Pokud ho dám podle návodu letadlo se hrozně vzpíná při přidání plynu v horizontálním letu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz