Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Filip600
PříspěvekNapsal: ned 17.04.2011 13:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.4.2011
Příspěvky: 2456
Bydliště: ORLOVÁ-LUTYNĚ / Dinoletiště
Obrázky: 59
Zdar pánové,máte někdo zkušenost se stavebnicí Filip600? Jsou nutné nějaké úpravy? Chci jej osadit střídavým motorem s aku 3s2100 lipo.
V podstatě je mi jedno,v jakém provedení bude-motýl atd.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 17.04.2011 14:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
"kvalita" je hrozná, jednoho sem někomu stavěl a sám sem jednoho měl,
ten trup je máslo (teda alespoň ten co sem dostal od pelikána)
nízká kvalita laminování

doporučuju vylaminovat minimálně předek
+ pak podle kusu, hlavně bacha na geometrii a občas je potřeba udělat
si znova střeva, jinak systémově to maj vymyšlený ale nevim co tam dělaj dneska za páky, hlavně kvůli kultuře bych nakopil jiný nebo je zapustil
ať to nějak vypadá :)

jinak moje největší zklamání byl ten trup, kvalita laminování,
dokud s tim člověk nemajznul OK ale pak se rozdrolil doslova

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 17.04.2011 14:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.4.2011
Příspěvky: 2456
Bydliště: ORLOVÁ-LUTYNĚ / Dinoletiště
Obrázky: 59
O.k. , jaký jsi tam měl pohon? která verze to byla? já měl kdysi dávno Filipa 400,ten byl udělaný celkem festovně-předělaný na stř.motor


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 17.04.2011 15:17 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.1.2010
Příspěvky: 142
Milan Nes píše:
"kvalita" je hrozná, jednoho sem někomu stavěl a sám sem jednoho měl,ten trup je máslo (teda alespoň ten co sem dostal od pelikána)nízká kvalita laminování
doporučuju vylaminovat minimálně předek
jinak moje největší zklamání byl ten trup, kvalita laminování,
dokud s tim člověk nemajznul OK ale pak se rozdrolil doslova


Tak s tím rozhodně nesouhlasím.
Buď jste měli nějakou "vadnou várku", nebo se celkově kvalita s časem změnila, ale můj Filip 600 je v provozu už víc než tři roky a žádný problém nemám, kvalita je docela normální. Nic jsem dodatečně nelaminoval, pár drsnějších přistání už bylo a nikde nic nepovoluje.
Jediná úprava proti doporučení výrobce je, že jsem dal servo výškovky do směrovky.

Kolega ho měl taky a taky v pohodě. On ho ale relativně brzo po zakoupení zničil zapíchnutím do země snad z 50m - to by hádám nepřežilo žádný podobný letadlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 17.04.2011 16:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
tak asi sem měl smůlu ale byl sem fakt nespokojenej ...
jinak i obě serva sem měl kvůli těžišti vepředu
ono je to původně na nikláč takže podle toho jeslti chceš hotlinera nebo termika (jaký křídlo máš)

když hotlinera tak servo do vejškovky teda podle toho jak to moc naložíš ...

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 17.04.2011 17:05 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.12.2010
Příspěvky: 28
Milan Nes píše:
"kvalita" je hrozná, jednoho sem někomu stavěl a sám sem jednoho měl,
ten trup je máslo (teda alespoň ten co sem dostal od pelikána)
nízká kvalita laminování

doporučuju vylaminovat minimálně předek
+ pak podle kusu, hlavně bacha na geometrii a občas je potřeba udělat
si znova střeva, jinak systémově to maj vymyšlený ale nevim co tam dělaj dneska za páky, hlavně kvůli kultuře bych nakopil jiný nebo je zapustil
ať to nějak vypadá :)

jinak moje největší zklamání byl ten trup, kvalita laminování,
dokud s tim člověk nemajznul OK ale pak se rozdrolil doslova


Jak stará ta stavebnice zhruba byla? Z kterého roku? Měl jsem v ruce trup z této stavebnice zhruba před měsícem a přišel mi tak pevnej, že jsem ho ani "nezmáčknul" :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 17.04.2011 18:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
trup byl kupovanej od pelikana cca rok a 1/4 ?
jde mi o to že když srovnám kvalitu laminování s
trupama třeba od leoše tak to je jak trabant vedle oktávky
moc laminátu atp ...
a přitom trup na optimu stojí stejně jako na filipa ...

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 17.04.2011 18:58 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.12.2010
Příspěvky: 28
Milan Nes píše:
trup byl kupovanej od pelikana cca rok a 1/4 ?
jde mi o to že když srovnám kvalitu laminování s
trupama třeba od leoše tak to je jak trabant vedle oktávky
moc laminátu atp ...
a přitom trup na optimu stojí stejně jako na filipa ...


Ptal jsem hlavně proto, že vím, že od minulého léta se azero "trhlo" a stavebnice, které předtím dodávalo Pelikánovi (Filip,Elegant,Grace atd ) si prodává samo a viděl jsem jejich produkty a nepřišlo mě, že by trupy byly odfláknuté, myslím si, že se tedy buď změnil dodavatel trupů nebo si azero "vydupalo" lepší kvalitu od stavajícího dodavatele... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 17.04.2011 19:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 471
Filipy 600 jsem stavěl v poslední době dva od Azero (oba s konstrukčním křídlem). Jeden T a jeden V ocas. Kvalita naprosto OK. Trupy naprosto bez problému, jen byly pokroucený křídla, ale to zpravila horkovzduška. Kdybych si měl opět vybrat tak určitě V variantu.

V ocas má oproti T variantě tyto klady:
- Má mnohem lehčí ocas. Baterku jsem musel dát co nejvíce dozadu k servům a + 30gramů olova do motýla! (3s2200mAh + seva pod křídlem a motor 140gramů) takže možnost použití mnohem lehčího pohonu s bezproblémovým vyvážením. (myslím, že by se dal udělat i okolo 1Kg, kdyby ho někdo chtěl co nejvíce LIGHT - můj byl za 1150g)
- Má ocasní plochy ze značně tlustčí balzy, a jsou mnohem pevnější a méné náchylné na kroucení než vejškovka u T varianty (ta je ze slabší balsy a přišla mi také pokroucená a musel mi výrobce poslat novou).
- V ocas má přímé bowdeny, což se velmi kladně projevilo na přesnosti ovládání ocasních ploch.

U T varianty totiž vznikají docela vůle, jak jsou ty bovdeny prohlé, hlavně teda na směrovce. Také T varianta potřebovala mít "nalepenou" baterku na motoru, aby se to dovážilo (při naprosto stejném osazení!) a bylo to jen tak tak.

Největší mínus bych dal výrobci za ta pokroucená křídla a ocasní plochy. Jedny křídla teda byly do vrtule dost, ty druhé byly až na detail v pohodě.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 25.04.2011 18:01 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2007
Příspěvky: 33
Já měl Filipa 400 a teď mám Filipa 600 sport. Oba dva měli trupy v dobré kvalitě. Filip 400 mi zatleskal křídlama při snaze dostat ho z termiky (Filip byl na hranici viditelnosti) a ve výrtce se zapíchl do země. Trup po nárazu zůstal v celkem dobrém stavu (motorová přepážka byla pryč a laminát byl v jejím okolí rozdrcený a pak byla prasklina před kýlovkou SOP). S Filipem 600 jsem párkrát udělal hvězdu při přístání bez poškození. VeFilipovi 600 mám AXI 2826/12 a 4S A123. serva a baterky mám nacpané hodně v předu a těžiště je o.k. Jsem s ním spokojený.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 25.04.2011 18:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
tak koukám že já sem měl asi smůlu na vadný kus teda dva,

asi mám holt pech :) škoda že už nemám toho fotky to bylo jako by se roloval papír

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Filip600
PříspěvekNapsal: ned 21.09.2014 16:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
mám FILIP 600 T sport, dnes som si našiel čas aby som navrtal zopar dier do trupu. Našiel aom tam zopar bublín :( ktoré som odbrúsil, inak môhol byt aj trochu pevnejší v zadnej časti. Tam je snad len jedna vrstva "skla".
Lepšie by som to ani ja snad nevylaminoval :mrgreen:
Jedno čo mi vadí, zastaralá koncepcia uchytenia kkrídla cez kolíky v nábežke, čo nebude tak jednoduché navrtať.


Přílohy:
Snímka018a.JPG
Snímka018a.JPG
[ 102.82 KiB | Zobrazeno 7719 krát ]

Snímka020a.JPG
Snímka020a.JPG
[ 95.37 KiB | Zobrazeno 7719 krát ]

Poznámka: dieri navrtane, ešte vlepiť do smerovky matice pre ptichytenie vyškovky, to bude tiež "robota"
Snímka019.jpg
Snímka019.jpg
[ 101.89 KiB | Zobrazeno 7719 krát ]


_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Filip600
PříspěvekNapsal: ned 21.09.2014 16:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
a takto to vyzerá po odbrúsení, hmotnosť zatial bez osadenia "čriev" 825g, keď sa dostanem aj z výbavou maximalne na 1450g budem :D motor ak bude tak hyperion, regulator YEP už nie po prečítaní aké sú s ním problémi, a baterka roxxy evo, ale na to si musím počkať.
A servá to je :?:


Přílohy:
Snímka024a.JPG
Snímka024a.JPG
[ 89.19 KiB | Zobrazeno 7716 krát ]


_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Naposledy upravil ingwarr dne pon 29.09.2014 19:43, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Filip600
PříspěvekNapsal: stř 24.09.2014 5:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
v stavebnici neboli dodané podložky pod skrutky pre upevnenie vyškovky na smerovku. Nieje to žiaden veľký problem, skôr sa mi nezdá plocha ktorá ma pridržiavať vyškovku ku smerovke.
Tak som si vyrobil niektoré doplnky :) Nechcelo sa mi hladať či niekto také podložky ponúka :wink: Živit sa ako sústružník by som umrel od hladu :oops:
Ešte ma čaká vyrobiť jednu skrutku M4 z priechodnou dierou, ktorá poslúži na navrtanie diery do trupu pre upevnenie krídla. Najviac času zabere pred tým nastavenie v zdialenosti koncov krídielod smerovky, som ztoho :(


Přílohy:
Poznámka: preglejková pdložka plus dve duralové
filip600T 001.jpg
filip600T 001.jpg
[ 37.1 KiB | Zobrazeno 7592 krát ]

Poznámka: pri tom zväčšení sú vidieť otrepi, to sa časom zošúcha
filip600T 002.jpg
filip600T 002.jpg
[ 29.14 KiB | Zobrazeno 7592 krát ]

Poznámka: vyrobiť dva na oko rovnaké kusy, sa mi docela podarilo :) chcel som aj z radlovacim kolečkom urobiť zúbky, aby to lepšie držalo po zalepení, ale kdže je diera len prechodná, som to zavrhol
filip600T 005.jpg
filip600T 005.jpg
[ 31.7 KiB | Zobrazeno 7592 krát ]


_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: stř 24.09.2014 8:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2013
Příspěvky: 1383
Bydliště: Praha, ČR
Obrázky: 38
Milan Nes píše:
tak koukám že já sem měl asi smůlu na vadný kus teda dva,

asi mám holt pech :) škoda že už nemám toho fotky to bylo jako by se roloval papír



můžu potvrdit ... sám jej nemám, ale kamarád, co chodíme létat jej má a tak ho mám v ruce dost pravidelně. Lítá to docela hezky když se to vyladí, s tím problém není. Má to postavené na lehko s malým motorkem, stoupá tak 40 supňů max. Takže od toho nechce naštěstí moc žádné velké jančení, protože to by nejspíš nevydrželo. Když se člověk koukne zblízka a má možnost srovnávat, tak je to nic moc kvalita zpracování (povrch, hrany a taková ta problematická místa) - jsem asi zmlsanej, ale za tu cenu jdou zpracovat líp ... pokud jde o pevnost trupu tak mohu opravdu srovnat konkrétně ty věci od LS (tedy nesrovnávám s žádnými uhlíky, ale hezky sklo se sklem) a je to celkem vlnivej měkejš. Vlní se mi to po rukou, když mu to jdu hodit - tam kde mohu Optimu popadnout a nevšimne si toho, tak Filip se různě vlní. Také trup nedávno rozlámán při pádu ... zdánlivě ne moc velkém, ale stačilo to, aby byl na 3 kusy. Takže letově celkem příjemné letadélko když s tím člověk nechce jančit. Konstrukčně ... já bych musel a měl s čím srovnávat a tak bych nebyl spokojen.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz