Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Piper J-3 clipped wing cub 1/6
PříspěvekNapsal: stř 06.09.2017 7:45 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.7.2017
Příspěvky: 27
Bydliště: Přešticko
Nemohu na netu nikde najít, tak se zkusím poptat tady. Mám postaveného SIG Pipera J3 clipped wing, kterého jsem předělával a ještě nebyl čas zalétnout, z důvodu stěhování. Po přestěhování jsem nenašel plán, který bych teď pro dolazení potřeboval. Najde se někdo, kdo by plán zapůjčil, měl nascenován nebo mi jej okopíroval. Děkuji moc za pomoc.

Případně, když se tu najde někdo, kdo má tento model postaven a létá s ním, na výměnu zkušeností.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Piper J-3 clipped wing cub 1/6
PříspěvekNapsal: stř 06.09.2017 8:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Když to tady prohledáš, určitě něco najdeš, třeba tady viewtopic.php?f=15&t=15227 je celé vlákno a pokud si pamatuju, je tam něco o clipped wingu také. Já mám klasického, velkého v šestině. Spíš si napiš do profilu, kde se vyskytuješ, třeba ho má někdo v tvém okolí.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Piper J-3 clipped wing cub 1/6
PříspěvekNapsal: stř 06.09.2017 8:27 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.7.2017
Příspěvky: 27
Bydliště: Přešticko
díky za link, už jsem toho prolezl tolik, že jsem se začal ztrácet. Teď mi jde hlavně o plánek, který jsem přímo na tento model nenašel a případně, kdo tento model má a rád by popovídal, aby se mi ozval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Piper J-3 clipped wing cub 1/6
PříspěvekNapsal: stř 06.09.2017 10:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2010
Příspěvky: 730
Bydliště: Praha 10
Zdravím, plán mám. Rozměry jsou cca 965x1270mm. Je to víc než A0. Za skenování chtějí v kopycentru 80Kč/A0 + 10Kč uložení. Do stroje dají originál o max šířce 910mm, takže by se to muselo asi přeložit. Ceník je tady http://www.xcopy.cz/kopirovani-tisk/pocitacove-prace-dtp-skenovani/skenovani-dokumentu.html.
Pat

_________________
Futaba T14SG
Velox II, Piper clipped w., Bücker 133 Jungmeister, Slow Poke


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Piper J-3 clipped wing cub 1/6
PříspěvekNapsal: stř 06.09.2017 11:07 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.7.2017
Příspěvky: 27
Bydliště: Přešticko
PatMat píše:
plán mám.


Děkuji, psal jsem SZ. Jaký jsi dával motor? A jak by jsi letadlo hodnotil? Zatím létám jen EasyGlider Pro a to je úžasné éro, ale chci přejít na "lepší" modely a Piper se mi vždy líbil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Piper J-3 clipped wing cub 1/6
PříspěvekNapsal: stř 06.09.2017 11:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2010
Příspěvky: 730
Bydliště: Praha 10
Petr1344 píše:

Děkuji, psal jsem SZ. Jaký jsi dával motor? A jak by jsi letadlo hodnotil? Zatím létám jen EasyGlider Pro a to je úžasné éro, ale chci přejít na "lepší" modely a Piper se mi vždy líbil.

Mám tam 4takt 8,5 ASP. Výborný motor pro toto letadlo. Nikdy nechcípl za letu. Jednu havárku jsem využil k tomu abych dal na rám kabiny, který částečně drží křídlo, pořádné smrkové hranolky (asi 6x6). Jinak je to moje letadlo do nepohody. Když prší, mrzne, napadne sníh nebo fouká, beru na letiště Pipera:-) Tím nechci říct, že si člověk nemusí dávat pozor při startu - vždy startovat proti větru a držet letadlo u země dokud nenabere rychlost (má tendenci vystřelit do vzduchu a zastavit se:-). Samozřejmě zatáčky létat pod plynem a mixovat ke křidélkům trochu směrovky.
Tady je stavba http://pkuta.rajce.idnes.cz/SIG_Piper_1-6/
Pat

_________________
Futaba T14SG
Velox II, Piper clipped w., Bücker 133 Jungmeister, Slow Poke


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Piper J-3 clipped wing cub 1/6
PříspěvekNapsal: stř 06.09.2017 12:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Jestli ti můžu poradit, podrobně si prostuduj integrované vlákno. Myslím, že o stavbě, pohonech a dalších detailech kolem stavby tam toho je dost, no a samozřejmě se můžeš zeptat. Vzhledem k téměř totožnému tématu by možná stálo za to, dohodnout se s moderátorem a vlákna spojit. Clipped sice osobně neznám, mám klasickou šestinu, ale vzhledem k výrobci je možné dovodit, že clipped i standardní model budou mít podobný základ a bude upraveno jen křídlo. Abych mohl tuto domněnku potvrdit, musel bych vidět ten druhý plán.
Já tam mám např. ASP 5,23ccm a v pohodě. Pokud použiješ tento motor či motor jako PatMat, budeš třeba muset upravovat čumák. To i další věci jsou ve vlákně popsány. Pokud bys šel do elektriky, asi by tato úprava nebyla nutná, nevím, elektriky moc nedělám, hlavně ne v této velikosti.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Piper J-3 clipped wing cub 1/6
PříspěvekNapsal: stř 06.09.2017 15:45 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.7.2017
Příspěvky: 27
Bydliště: Přešticko
Už letadlo mám postavené. Mám v něm elektromotor. Teď potřebuji doladit pár detailů a letadlo zaletět. Díky PatMat už bude i plán, který se bohužel ztratil při stěhování. Jelikož se pořád beru za začátečníka, tak se záletu trochu bojím, ale na druhou stranu, kdo se bojí nesmí do lesa....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Piper J-3 clipped wing cub 1/6
PříspěvekNapsal: čtv 07.09.2017 18:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 4.1.2017
Příspěvky: 299
Bydliště: Březnice (ZL)
Pěkné éro.svoje jsem nedokončil stavba uvízla na hrubé kostře.
V případě potřeby k dispozici.

_________________
Taranis+ T2-2008, E-REVO, Diablotin,Ariane V6 slow flyer ve výstavbě.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz