Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Wildcap elektro RCMpelikán
PříspěvekNapsal: stř 20.05.2009 12:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.7.2006
Příspěvky: 377
Bydliště: Praha 9
Čaues nemáte někdo zkušenosti s Wildcapem od RCM pelikán (elektropohon rozpětí 1500mm). Přijde mi to jako pilotně nenáročnej příjemnej elektroakrobat. Poprosil bych jak o zkušenosti s vlastním strojem, tak případně o scan testu z RCR 7/2005.

Díky za jakékoliv poznatky a odkazy na lidi co s touhle mašinou lítali.

Jakub

_________________
když jsem hrával minigolf měli jsme heslo: "tak ať to padá" :-)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20.05.2009 12:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2006
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha
Mrkni do SZ


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20.05.2009 12:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.7.2006
Příspěvky: 377
Bydliště: Praha 9
díky

_________________
když jsem hrával minigolf měli jsme heslo: "tak ať to padá" :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20.05.2009 12:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.3.2007
Příspěvky: 500
Bydliště: Brno
Mám ho .. ale mám v něm ASP 6,5ccm a je to bomba letadlo .. fakt doporučuju :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20.05.2009 12:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.7.2006
Příspěvky: 377
Bydliště: Praha 9
Přemýšlím nad ním v elektroverzi tak jak má být nicméně zajímalo by mě kolik ti vyšla letovka s tou 6,5ccm. Suchomelovi v RCR testu vyšla letovka na 1850gr což není špatný (a to prosím v době kdy pack 10NC NiCD vážil cca 450gr). (4xA123 ušetří nejmíň 150g a dovolí použít o trošičku těžší motor) i tak by letovka měla být 1800gr což je fajn. Například o trochu menší yak 54 od hyperionu váží cca 2,3 kg. Proto předpokládám že tohle by mohlo létat opravdu hodně fajnově. (A navíc mě na tom těší přívětivé trochu oldschool tvary a fakt že to nejsou "opálený odlehčený špejle")

_________________
když jsem hrával minigolf měli jsme heslo: "tak ať to padá" :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20.05.2009 12:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.7.2006
Příspěvky: 377
Bydliště: Praha 9
dlužno ale taky dodat že se mi vůbec nelíbí kontrukční řešení uchycení elmotoru v laminátovém krytu podle mě to musí rezonovat. Ale to by se dalo nějak vyřešit.

_________________
když jsem hrával minigolf měli jsme heslo: "tak ať to padá" :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20.05.2009 13:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.3.2007
Příspěvky: 500
Bydliště: Brno
No konstrukce je to opravdu robustní .. už sem ho párkrát přefuik takže je trochu nasáklej epoxidem ale s 6,5ccm , v trupu standartní serva a v křidýlkách Hitec HS 81 je letovka nějakých 2,4kg . Nedávno jsem si nevšim že jedno křídlo není ukotveno v zadním kolíku a z vyšky asi 10m přímo do země .. a odnesl to jen podvozek :lol: A i když to mám dost těžké tak to lítá nádherně a i pomalu .. takže s letovkou 1,8kg to bude krasa . :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20.05.2009 20:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2009
Příspěvky: 368
Kdysi jsem ho také chtěl. Ikdyž mě tu nazývají někteří Silvestrimaniakem, proč si proboha nekoupíš tu malou Katanu S30. Je sice trochu menší, ale zase robustnější. Váží(letovka) cca 1250-1300g a létá excelentně. Totálně pohodová, poslušná , ale pokud na to máš ruky, tak dokáže hodně. Dražší je jen o 200,.Kč. :lol: Myslím si, že v této velikosti neexistuje lepší model. Určitě by Ti nepřipadala menší než Wildcap.

P.S. Pelikán ho jen prodává, vyrábí ho p.Kostka Jihlava. To jen pro pořádek.

P.S.S. Tu hovadinu , kterou tu píše Bedřich o pádu z 10m neber vážně. Z 10m je i EPP na sračku. Něco o tom už vím.A to jsem nikdy z 10m nepadal. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 21.05.2009 12:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.3.2007
Příspěvky: 500
Bydliště: Brno
No dobře 10m to asi nebylo .. přesně si to nepamatuju byl sem dost všoku .. každopadně to byla mrda a myslel sem že je naprosto nasračky :wink: Ale jinak s tou katanou je to naprosá pravda .. lepčí ero než Katanu od Sebrartu v jakekoli velikosti neseženeš :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 21.05.2009 17:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.7.2006
Příspěvky: 377
Bydliště: Praha 9
gituna píše:
Kdysi jsem ho také chtěl. Ikdyž mě tu nazývají někteří Silvestrimaniakem, proč si proboha nekoupíš tu malou Katanu S30....


Já nějak nevím létal jsem CAPa 232 podobné velikosti jako katana, a katanu jsme měli na letišti. Tahle konstrukce letadel mě moc nenadchla, je to strašně subtilní a když jsou v tom baterky a člověk to jen trochu neopatrně chytne prst projede nějakou dírou vylehčené konstrukce. Proto se mi vždycky líbily kostkovy Laser/Wildcap, Dingo neboli Lagata.

Jinak si myslím že 25cm na tomhle rozměru musí být opticky znát hodně.

_________________
když jsem hrával minigolf měli jsme heslo: "tak ať to padá" :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24.05.2009 14:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2009
Příspěvky: 368
jakub_czakovice píše:
gituna píše:
Tahle konstrukce letadel mě moc nenadchla, je to strašně subtilní a když jsou v tom baterky a člověk to jen trochu neopatrně chytne prst projede nějakou dírou vylehčené konstrukce.


Tak toho se neboj. Prst neprojede nikam. Konstrukce vypadá subtilní, ale pravda je jiná. Kluk s ní už práskl. Vytrhlo se křidélko z křídla(za letu) a vlálo na kabelu za modelem i se servem(kdybych kabely nepřelepil mohly se rozpojit a bylo by vše v poho) .Práskla na plocho. Podvozek jen ohlý, v trupu prasklé 2 nebo tři přepážky(oprava na 15 minut). Křídla vypadala v poho, ale po odstranění potahu byla roztrhaná žebra. Kámoš to slepil, potáhl a dnes létá dál(já ji chtěl vyhodit). Nabrala nějakých 60g.A třetí rok létá. A v pohodě přistává i do trávy. Ne vždy posekané.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 17.06.2009 18:51 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2009
Příspěvky: 2
Já ho mám v elektro verzi (AXI 2826/12, JETI SPIN 66, Hyperion 3700 5 čl., vrtule APC E 11x5,5), letová hmotnost 2100 g. Létá parádně, pomalu i rychle, není nijak záludný. Vzlétne po pár metrech. Jeho klasická silueta na obloze připomíná vrtulovou stíhačky.

Moje zkušenosti

Kvalita stavebnice není špičková. Pěkně provedená jsou křídla, trup je horší. První trup se rozpadl po druhém startu. Výrobce uznal reklamaci - příliš měkký materiál a špatný spoj podvozku a motorové přepážky. Vyreklamovaný trup je z tvrdé balzy, o dost těžší ale o hodně pevnější. Doporučuji ho vylepit či vylaminovat.

Pro motor jsem udělal motorové lože. Uchycení motoru do krytu na 4 malé vruty je podivné - např. nehezky odstávající vrtulový kužel při použití klasického unašeče.

Pelikánem doporučovaný 5 čl. roztáčí motor na 11 500 otáček, proto bych nyní spíš volil 4 čl. s větší vrtulí.

Návod je špatný. Často říká pouze ať to modelář udělá dle svých zvyklostí ... Výrobce neřeší např. ani chlazení motoru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 17.06.2009 19:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2009
Příspěvky: 368
jakub_czakovice píše:
dlužno ale taky dodat že se mi vůbec nelíbí kontrukční řešení uchycení elmotoru v laminátovém krytu podle mě to musí rezonovat. Ale to by se dalo nějak vyřešit.


Tak to ani náhodou nerezonuje. Úplně stejné uchycení motoru má "školní hornoplošník Bonnie" nebo jak se to jmenuje. Ten máme také za sebou. Uvěřil jsem tomu školní. Ale byl to pěknej fofr. Určitě to není pro začínajícího. Létá to dobře na plynu, ale je to stíhačka. Zvládá zákl. akrobacii.

P.S. Wildcap je už dávno za zenitem. Raději Sebart nebo Hyperion. :lol: :lol: Navíc ta váha.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 18.06.2009 19:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2009
Příspěvky: 368
Holandan píše:
Pro motor jsem udělal motorové lože. Uchycení motoru do krytu na 4 malé vruty je podivné - např. nehezky odstávající vrtulový kužel při použití klasického unašeče.

Pelikánem doporučovaný 5 čl. roztáčí motor na 11 500 otáček, proto bych nyní spíš volil 4 čl. s větší vrtulí.

Návod je špatný. Často říká pouze ať to modelář udělá dle svých zvyklostí ... Výrobce neřeší např. ani chlazení motoru.


Pokud ten model vychází z Bonnie(laminátový čumák), tak tam určitě není uchycení motoru na 4 vruty. Zevnitř se vlepuje překližková přepážka epoxidem. Motor se uchytí normálními šrouby. Žádné vruty. Navíc je motor už vyosen díky tvaru haubny.

Co doporučuje Pelikán , to jsem jednou dodržel. Už nikdy nechci doporučení od Pelikána. Chci létat.

Návod si už nepamatuji. Ale chlazení si opravdu musí udělat každý sám. Dle zvyklostí. :lol: Bonnie je z příďovým podvozkem, takže je tam díra na odvod vzduchu trupem. To Wildcap určitě neumožňuje. Takže jak každý umí. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 19.06.2009 6:02 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2009
Příspěvky: 2
Motor je originalne prichycen v laminatovem krytu motoru na preklizkove prepazce v cumaku sroubky. Cely kryt se upevnuje 4 malymi vruty k trupu. Bonnie neznam, ale nejde dobre srovnavat cvicny model a akrobata. Pelikan je v pohode.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz