Switch to full style
Sem můžete psát své zkušenosti se stavebnicemi konkrétních modelů.
Odeslat odpověď

Solius a Heron -MULTIPLEX

pát 12.08.2016 19:00

Ahoj,

rozhoduje se mezi koupí Soliuse nebo Herona od MULTIPLEXU. Jelikož jsou to skoro stejná letadla, ale s jinými křídly, zajímalo by mně, jestli větší 4-servová křídla od Herona pasují do trupu Soliuse? Nevíte prosím někdo?
Naposledy upravil megadacan dne čtv 30.03.2017 9:35, celkově upraveno 1

Re: Solius a Heron -MULTIPLEX

pát 12.08.2016 21:51

Ano, pasují

Re: Solius a Heron -MULTIPLEX

sob 13.08.2016 6:10

Díky, dobrá zpráva. :D

Re: Solius a Heron -MULTIPLEX

sob 10.12.2016 21:25

Ahoj.
Je tu niekto, kto lietal s obidvomi modelmi a vedel by porovnať ich letové vlastnosti ???
Uvažujem na niektorým z nich... Herona som videl lietať - plachtí slušne... Herona som nevidel...
Vďaka Ľubo

Re: Solius a Heron -MULTIPLEX

ned 11.12.2016 10:15

Asi RiMr má zkušenost.

Re: Solius a Heron -MULTIPLEX

ned 11.12.2016 14:22

megadacan píše:Asi RiMr má zkušenost.

Pýtal som sa - žiadna odpoeď...

Re: Solius a Heron -MULTIPLEX

ned 11.12.2016 14:28

Podívej se třeba sem
https://www.youtube.com/watch?v=zZySRxJSdTk
http://www.sefsd.org/index.php/ct-menu-item-95/ct-menu-item-105/1334-the-multiplex-heron-and-solius-part-1-of-3

Re: Solius a Heron -MULTIPLEX

ned 11.12.2016 14:54

zelkar píše:Podívej se třeba sem
https://www.youtube.com/watch?v=zZySRxJSdTk
http://www.sefsd.org/index.php/ct-menu-item-95/ct-menu-item-105/1334-the-multiplex-heron-and-solius-part-1-of-3

Vďaka... ten článok hovorí skôr pre Herona...
Tie videa sú o ničom.... Tam nezistíš klzavosť, klesavosť, opadania.... prenikavosť proti vetru tiež nie... Motorový let a akrobacia ma u vetroňa až tak neberie...

Re: Solius a Heron -MULTIPLEX

ned 11.12.2016 16:24

Svého času jsem taky řešil dilema Solius x Heron (nakonec jsem pořídil větroně z jiné kategorie). Myslím, že v tebou jmenovaných parametrech se od sebe moc lišit nebudou. Šel bych do Herona - má klapky a větší plochu křídla.
Pokud ti zvlášť záleží na klouzavosti a pronikavosti ve větru, s EPO větroněm to nikdy nebude nějak mimořádná hitparáda (měl jsem jich asi pět) :?

Re: Solius a Heron -MULTIPLEX

ned 11.12.2016 17:20

zelkar píše:Svého času jsem taky řešil dilema Solius x Heron (nakonec jsem pořídil větroně z jiné kategorie). Myslím, že v tebou jmenovaných parametrech se od sebe moc lišit nebudou. Šel bych do Herona - má klapky a větší plochu křídla.
Pokud ti zvlášť záleží na klouzavosti a pronikavosti ve větru, s EPO větroněm to nikdy nebude nějak mimořádná hitparáda (měl jsem jich asi pět) :?

Práve, keď pozerám technické parametre, tak mi to neako nesedí...
Solius plocha 40,7 - váha 1250-1450 plošné zaťaženie 35,6
Heron plocha 41,3 - váha 1350 - 1550 plošné zaťaženie 37,5 g/dm2
Možno ešte počkám, či MPX nevypustí niečo nové v budúcom roku...

Re: Solius a Heron -MULTIPLEX

pát 16.12.2016 14:06

Mně loni ježíšek naježil Soliuse a za mne nemá chybu. Chodím s ním na kopec, když nefučí tak na louce lovím termiku a přes léto
si ho vozím v kamionu ,když někde víkenduji a pořád v pohodě. Myslím ,že v bulinkách ( EPP ) nemá jen tak konkutenci.

Re: Solius a Heron -MULTIPLEX

ned 20.08.2017 13:54

megadacan píše:Ahoj,

rozhoduje se mezi koupí Soliuse nebo Herona od MULTIPLEXU. Jelikož jsou to skoro stejná letadla, ale s jinými křídly, zajímalo by mně, jestli větší 4-servová křídla od Herona pasují do trupu Soliuse? Nevíte prosím někdo?

Riešil som podobnú dilemu...
Nakoniec som kúpil Herona, s tým, že dokúpim krídla Soliusa... Pri pohľade na cenu cca 70E za krídla plus cca 10E za plastové diely.... plys potrebujem nový prekryt kabíny, ktorý mi z neakého dôvodu popraskal... bolo rozumnejšie kúpiť celého Soliusa za 105E....
Rozdiel v trupoch som našiel len jeden....
DSC02011.JPG

Je vidieť, že výztuh v centropláne u Soliusa je presne v mieste kde sú u Herona konektory pre klapky... šachty prekonektory a Háčkový držiak si vyrobím... nieje problém...
V rozmere krídla nieje až taký veľký rozdiel....
DSC02008.JPG

... ale váhovo sú krídla Soliusa o 130 gr ľahšie.... Solius 520, Heron 650 gr....
No a z tohoplynie problém s ťažiskom....
Motor mám 105 gr.... pre Heron musím mať Aku maximálne vpredu... pre Solius mám aku posunutý o 25mm dozadu... v kýlovke mám 5.5 gr olova... (priložená oceľová gulička má 13 gr...)
DSC02013.JPG

Jodna aj druhá poloha aku je na hranici možného.... Takže ak chcete oboje krídla, treba urobiť čo najviac miesta pre posúvanie AKU....
Odeslat odpověď