Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 25.12.2015 15:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2013
Příspěvky: 221
Bydliště: Černošice
Tak pod stromečkem opravdu přistál Fokker dle objednávky. Důvody objednání/pořízení asi tyto:

1. Potřeba osvěžit návyky klasické konstrukční stavby (naposled jsem žbrdlinkoval před 25 lety cca. a poslední 2 roky jsem dělal hlavně s EPP).
2. Potřebuji si na něčem ověřit některé postupy, zejména potah před "ostrou" stavbou 3 metrového Muromce.
3. Trochu líp natrénovat pilotování dvouplošníku, aby se mi tak neklepaly ruce když vytáhnu na letiště Ca.3 nebo jak doufám v budoucnu Muromce. Bristol M1 z modelbazaru v tomto trochu zklamal, za letu se hrozně kroutí křídlo a jde s tím jen tak poletovat a kroužit, při pokusu o nějakou základní akrobacii vypadal že se rozpadne ve vzduchu..

Z tohoto titulu mi nevadí, že zvolený model není ve všem věrný originálu a je to tedy jen taková 1/4 maketa (dá se to poznat už z obrázků eshopu). Hlavní kritérium bylo tedy spíše - rozsyp + rychlá stavba + rozumná cena, pokud možno jednoduchá a nic složitého k domýšlení. Protože teď trpím obdobím rané éry letectví, tak jsem z jiného místního vlákna vybral tento rozsyp z nabídky RCzoom.cz za vcelku lidových 3,5 tisíce (pošilhával jsem po BalsaUSA, ale s těmi maketovými dopňky už je to několikanásobek).

Výrobce: http://www.mth.com.tw/en/products/?method=detail&aid=383

Oficiální video:

Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Ca.3 2.3m, Fokker D.VII 1200mm, Bristol M1.B 1350mm, Multiplex FunCub, Staudacher 1000mm EPP


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 25.12.2015 15:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2013
Příspěvky: 221
Bydliště: Černošice
Obsah krabice vypadá na první pohled dobře,spíše bych řekl až výborně.

Docela mile mne překvapil detailní návod v angličtině s obrázky (60 stran A4, + vložené A3 plány). Akorát možná 1:1 plán by byl ještě prima, ale v tomto případě to nutné není, žádné divoké úhly se nemusí řešit, trojúhelník a pár vinglů 90% to vyřeší.

Materiál (překližka-asi topol 3mm a balsa) vypadá kvalitně a laserem vypálené díly samy vyskakují z rámečků, stačí malinko fouknout.

Drobné díly mimo rámečky (a nosníky) jsou pěkně po logických celcích rozpytlíkovány nebo slepeny izolepou, žádný zmatek v dílech se nekoná. Je tu fakt všechno, od kol přes masku a halvu motoru, kulomety i torzo pilota (!)

Ze samolepek se dají udělat 2 základní kamufláže (kromě základní červenobílé Jasty i taková ta známá modročervenobílá).
Takže ne první okuk to vypadá fajn. Teď se bavím googlováním nějakých detailních fotek originálu, asi mi to nedá to trochu neupravit a nezkrášlit, uvidíme..

Kdybyste měl někdo něco z nějaké monografie co bratr google nesype na prvních stránkách, budu velmi povděčen.. Hezké svátky všem :)


Přílohy:
IMG_1811.JPG
IMG_1811.JPG
[ 112.71 KiB | Zobrazeno 4409 krát ]

IMG_1813.JPG
IMG_1813.JPG
[ 103.26 KiB | Zobrazeno 4409 krát ]


_________________
Ca.3 2.3m, Fokker D.VII 1200mm, Bristol M1.B 1350mm, Multiplex FunCub, Staudacher 1000mm EPP
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 25.12.2015 19:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
"Trochu" 8) toho mám pokud nezapomenu něco ti nasypu na nějaký server,ale jistější bude když mi upomenes SZ, mám noční a přes den mám iq tykve

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 26.12.2015 21:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2013
Příspěvky: 221
Bydliště: Černošice
Tak díky corsair mám v úpravách jasno.

Nicméně pokud chci trochu realistickou německou kamufláž, budu muset vyřešit bolehlav s "lozenge", neb bez kusu tohoto žádná kamu zdá se nebyla. Tisk na solartex nepadá v úvahu (potřebuju vyzkoušet potah papír+hedvábí), takže zatím předpokládám, že si udělám razítka z pěnové gumy, obkreslím obrys vzoru na papír, potáhnu papírem, přetáhnu to hedvábím a vzor budu razítkovat namíchanými akrylátovými Revellkami barvou na prosvítající vzor. Pak asi hrany ještě obtáhnout štětcem.. Nic jiného mne v tuto chvíli nenapadá, stříkat to přes šablonu by byla myslím ještě větší pakárna, (zejména s mícháním barev).

_________________
Ca.3 2.3m, Fokker D.VII 1200mm, Bristol M1.B 1350mm, Multiplex FunCub, Staudacher 1000mm EPP


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 27.12.2015 11:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2006
Příspěvky: 806
Bydliště: Českolipsko, ČR
Myslím, že jsi málo, nebo špatně hledal. Kamufláží bez lozenge se dá najít dost. Namátkou Maďarský D.VII, Holandsko, český, a první, který mě napadá Německý je Herman Göring.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 27.12.2015 12:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2013
Příspěvky: 221
Bydliště: Černošice
Ok upřesňuji, psal jsem Německou, :) Goeringova celobělouše si na letadlo nedám (byl to zmr..), i když objektivně by byl asi nejjednodušší. Zdá se, že on byl (skoro?) jediný, kdo natřel křídla a výškovku i zespodu. Taky na orientaci ve vzduchu není celobílá úplně ideální.
Podle toho co jsem vyčetl neměly lozenge jen prototypy (nebarvené plátno+kříže) a ty spodky křídel a výškovky se prostě nebarvily. Skoro všechno co jsem viděl má minimálně jedno křídlo a výškovku zespodu lozenge. Ale rád se budu mýlit, pokud máte někdo tip.

PS. S "papírovou" váhou 1,4kg to bude honička. Zvážil jsem díly "nasucho" a je to 804 gramů. Půlkilo elektriky - s tím nic nesvedu a na potah + lepidlo zbývá 100 gramů.. 0:-)

_________________
Ca.3 2.3m, Fokker D.VII 1200mm, Bristol M1.B 1350mm, Multiplex FunCub, Staudacher 1000mm EPP


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 27.12.2015 12:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2013
Příspěvky: 221
Bydliště: Černošice
Nejkompletnější přehled kamufláží je asi tady: http://wp.scn.ru/en/ww1/f/111/59/0

_________________
Ca.3 2.3m, Fokker D.VII 1200mm, Bristol M1.B 1350mm, Multiplex FunCub, Staudacher 1000mm EPP


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 27.12.2015 13:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
1. lozenge bych spáchal šablonovou metodou, lozenge v cdr mám :wink:
a taktéž
2.článek z MH o tisku lozenge na modelspan v inkoustovce

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 27.12.2015 14:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2013
Příspěvky: 221
Bydliště: Černošice
corsair píše:
1. lozenge bych spáchal šablonovou metodou, lozenge v cdr mám :wink:
a taktéž
2.článek z MH o tisku lozenge na modelspan v inkoustovce


no to je prima, ale máš nějakou efektní metodu jak přenést předlohu na nějaku maskovačku? ..a něco třeba jako že by se to dalo nechat vyřezat na plotru? Trochu se teda bojím zatékání barvy pod tu hrubší strukturu hedvábí, když se to bude tupovat nebo stříkat přes šablonu..

_________________
Ca.3 2.3m, Fokker D.VII 1200mm, Bristol M1.B 1350mm, Multiplex FunCub, Staudacher 1000mm EPP


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 27.12.2015 14:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2006
Příspěvky: 806
Bydliště: Českolipsko, ČR
OK, takže pokud Němec, ne lozenge a ne Göring, tak jedině Josef Jacobs :wink:
http://img.wp.scn.ru/camms/ar/111/pics/59_10.jpg


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 27.12.2015 15:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
Osobně jsem to nezkoušel, ale tato metoda mi přijde ok http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1420281&page=9#post18523703
http://www.rcgroups.com/forums/thumbgallery.php?do=threadgallery&t=1420281
a jednodušší snad mimo tisknu na pot.materiál asi není

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 27.12.2015 19:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2013
Příspěvky: 221
Bydliště: Černošice
Curtiss píše:
OK, takže pokud Němec, ne lozenge a ne Göring, tak jedině Josef Jacobs :wink:
http://img.wp.scn.ru/camms/ar/111/pics/59_10.jpg


Díky, dobrý tip. Pokud nebudu mít dost času, tak to asi použiji. Vypadá to easy, toho plivače ohně bych zadal dcéři a vytisknul na obtiskový papír, zbytek je brnkačka. Pokud čas bude (někde se zadrhnu u Muromce), favorit je kamu Ernsta Udeta (tj. vyšvihnout tmavý a světlý Lozenge na spodní křídlo+VOP). Červenou bych si šplhnul u manželky. :D


Přílohy:
Udet_profile.jpg
Udet_profile.jpg
[ 39.71 KiB | Zobrazeno 3699 krát ]


_________________
Ca.3 2.3m, Fokker D.VII 1200mm, Bristol M1.B 1350mm, Multiplex FunCub, Staudacher 1000mm EPP
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 27.12.2015 19:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2013
Příspěvky: 221
Bydliště: Černošice
corsair píše:
Osobně jsem to nezkoušel, ale tato metoda mi přijde ok http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1420281&page=9#post18523703
http://www.rcgroups.com/forums/thumbgallery.php?do=threadgallery&t=1420281
a jednodušší snad mimo tisknu na pot.materiál asi není


To je zhruba to samé. On ten obrys vytlačoval propiskou přes šablonu (a pak to normálně vymaloval), já ho můžu rovnou vystřihnout (možná vytisknout) na japan a pod hedvábím bude prosvítat. O něco menší minirazítka by byly ještě takový můj minizlepšováček..

_________________
Ca.3 2.3m, Fokker D.VII 1200mm, Bristol M1.B 1350mm, Multiplex FunCub, Staudacher 1000mm EPP


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 27.12.2015 20:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2006
Příspěvky: 806
Bydliště: Českolipsko, ČR
No tak to je jasný, kdybych já stavěl D.VII, tak jedině Ernsta Udeta :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 28.12.2015 0:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2013
Příspěvky: 221
Bydliště: Černošice
..je to takový dřevěný lego. Kde jsou ty časy hoblování, pilování a špendlení. :)


Přílohy:
IMG_1815.JPG
IMG_1815.JPG
[ 82.54 KiB | Zobrazeno 3616 krát ]


_________________
Ca.3 2.3m, Fokker D.VII 1200mm, Bristol M1.B 1350mm, Multiplex FunCub, Staudacher 1000mm EPP
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz