Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo Zorro RcFactory
PříspěvekNapsal: čtv 02.07.2020 8:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Kormidlami sa nevyvažuje. V prípade samokrídla typu Zoro, odtoková hrana krídla, jednoducho musí byť mierne prizdvihnutá, aby vytvárala autostabilný profil. Či už tú polohu budeš držať kniplom, alebo ju nastavíš trimom, je na tebe. Keďže sa primárne jedná o akrobatický model, resp. model na blbnutie, v návode je doporučená neutrálna poloha krídielka, aby nebolo potrebné na chrbte príliš tlačiť., ale v tom prípade model držíš aj vo vodorovnom lete kniplom. So zvyšujúcou sa rýchlosťou, pri zachovaní vodorovného letu, musíš, logicky, knipel uvoľňovať.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo Zorro RcFactory
PříspěvekNapsal: ned 02.05.2021 10:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.6.2005
Příspěvky: 545
Bydliště: Praha-Kunratice
Zdar, ozivuji tohle tema :D

Letam uvedene samokridlo, osazene Volta power setem, doporucenym RC Factory.
Chci se zeptat, je nejaky "kvalitativni" rozdil mezi vrtuli GWS 8X4 v cernem provedeni (byla v setu), samo, ze se mi ji podarilo uz zlomit a nahradil jsem to GWS 8X4 (oranzova), takovou tou klasikou co maji vsude :-)

Ale... bez toho, abych cokoliv delal s unasecem, o-krouzkem atd... orange vrtule hlavne pri vyssich otackach (pouzivam 3S 850) vydava velice neprijemny zvuk. Cerne provedeni GWS 8X4 to nedelalo... je mozny, ze tahle verze nejak vic vibruje, jak rikam, krome vrtule jsem na setupu kridla nic nemenil :-) Vyvazovani vrtuli jsem nikdy neresil :!:

Diky za reakce.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo Zorro RcFactory
PříspěvekNapsal: ned 02.05.2021 12:46 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
GWS 8x4 jsem viděl v obou barvách. Pocitově jsem neviděl rozdíl.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo Zorro RcFactory
PříspěvekNapsal: ned 02.05.2021 12:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Nebo teď jen lítáš rychleji? :)
Zkoušel jsem různé vrtule, original 8X4 dobré, ale (jak už tu i někdo psal) zkusil jsem menší vrtuli s větším stoupáním. Jednak Zoro ztichlo a jednak mi přijde, že rozumněji reaguje na plyn. Jednou jsem tam strčil jakousi GWS EP-7060 ( slowfly :-o ) a lítá tak příjemně, že jsem ji zatím nesundal..

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo Zorro RcFactory
PříspěvekNapsal: ned 02.05.2021 13:50 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Hluk u samokřídel s pohonem vzadu dělá aerodynamika, proudění vzduchu mezi odtokovkou a vrtulí.
Dají se sehnat "klasické" GWS, převážně oranžové, žýkačkovité, ale taky "style GWS" (a mnohdy to je bez toho "style") a některé jsou trochu plněné (sklo, snad i uhlí) a díky tomu tužší.
Když si tohle dám dohromady, je možné že se černá, tuhá, nepřihnula tahem tolik k odtokovce a ta žvýkačkovitá oranžáda víc (samozřejmě nemnoho) a tím to víc zvučí.
Třeba, je to jen takové myšlenkové cvičení :-)

Jinak i víc než pocitově je znát rozdíl mezi 8x4 GWS a APC...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo Zorro RcFactory
PříspěvekNapsal: ned 02.05.2021 16:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.6.2005
Příspěvky: 545
Bydliště: Praha-Kunratice
Chlapi s Vasi teorii se ztotoznuju :-) "Jogurtovka" 8x4 (orange) - ten zvuk me az "strasi" mate takovy pocit, ze se tam nahore nedo deje:-)))) GWS byla prvni volba, nechtel jsem pro blbnuti "devastovat" kvalitni APC vrtule, mam tech orange par nahradnich, takze je budu muset odlitat a zvuk neresit, ale je to rev :-))))))) Ale az bude po ruce jina, vyzkousim vymenit...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo Zorro RcFactory
PříspěvekNapsal: ned 02.05.2021 17:38 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
kaplik píše:
... odlitat a zvuk neresit, ale je to rev...

Buď rád že to nezní jako vysavač :-D
Já jsem spokojený i s tímhle:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

a on i ten prcek docela hlučí:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo Zorro RcFactory
PříspěvekNapsal: ned 02.05.2021 18:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.6.2005
Příspěvky: 545
Bydliště: Praha-Kunratice
@jyrry

ten Tvuj zvuk mi prijde naprosto prirozeny, ja z letu video aktualne nemam, ale zkusim se dam aspon test bez letu, myslim, ze to slyset bude :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo Zorro RcFactory
PříspěvekNapsal: ned 02.05.2021 19:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Zkus staticky i tu GWS, ty jsou o řád jinde.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo Zorro RcFactory
PříspěvekNapsal: ned 02.05.2021 22:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.4.2020
Příspěvky: 300
Bydliště: Valašské Meziříčí
Podle mého názoru se Jogurtovka" 8x4 (orange) vůbec nehodí pro vyšší výkony motoru. Je prostě měkká a úplně se rozkmitá a může se i rozlomit. Zkoušel jsem motory a různé vrtule na zkušebním stojanu s měřením spotřeby a tahu. Oranžová GWS 8X4 se rozkmitala tak, že při pohledu v rovině otáčení listy kmitaly cca 35mm od původní dráhy při menších otáčkách. Už si nevzpomínám při jakém výkonu motoru to bylo, ale byly to malé motory 2808 a 2812, nebo něco podobného. Vrtule APC na stejném motoru fungovaly naprosto bez problémů a používám je i na svém Hotwingu 1200.
U EPP samokřídla bude vždy o něco větší aerodynamický hluk vrtule, z důvodu "sekání vzduchu" těsně za hrubým kusem odtokové hrany. Dále se tyto rázy přenášejí do EPP, který zřejmě dělá i dobrou ozvučnici. Chci zkusit upravit odtokovou hranu před vrtulí, jestli se hlučnost nepodaří snížit. Asi zbytečným hlukem dost otravuju kolemjdoucí, kteří vyrazili na vycházku do přírody a taky sebe. Jestli to pomůže, napíšu to sem.

_________________
Taranis QX7, Quattro, Wendy, Classic EP, Decathlon Super, Hotwing 1200, Z-50 ŠAD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo Zorro RcFactory
PříspěvekNapsal: pon 03.05.2021 2:47 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Igor659 píše:
... Chci zkusit upravit odtokovou hranu před vrtulí, jestli se hlučnost nepodaří snížit.... Jestli to pomůže, napíšu to sem.

Na to jsem zvědav jestli se to podaří výrazně ovlivnit. Je to docela zajímavý jev a pokud se ti podaří najít nějaké řešení, dalo by se aplikovat na různá samokřídla, zkusil bych to na nějakém konstrukčním.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo Zorro RcFactory
PříspěvekNapsal: pon 03.05.2021 5:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.4.2020
Příspěvky: 300
Bydliště: Valašské Meziříčí
Nevím, co se podaří, ale chci to alespoň zkusit. Mám trochu zkrácené EPP před vrtulí, protože mi původní sklopka překmitávala při rozběhu příliš dopředu a tak tam budu jen špendlit různé tvarovky pro ověření, co to udělá se zvukem. Já totiž celkově pohonu křídla moc nerozumím. Mám tam relativně slabý motor. Začínal jsem (mé první samokřídlo) s vrtulí APC 7x4 a letělo to slušně v rámci prvního osahání a sžití se s ovládáním křídla. Pak jsem dal APC 7x5 a stroj hezky ožil, tak jsem to nechal. Když v pomalejším letu přidám plný plyn a zvednu do prudšího stoupání, neleze to moc. Když přidám a zvednu to až ve vysoké rychlosti, křídlo svižně stoupá prakticky kolmo vzhůru i o 30 m. To mi připadne, jako by se vrtule (možná i motor) dostali do lepšího režimu a stoupla tím účinnost pohonu. Je to opravdu dost velký rozdíl, který zatím nedovedu vysvětlit.

_________________
Taranis QX7, Quattro, Wendy, Classic EP, Decathlon Super, Hotwing 1200, Z-50 ŠAD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo Zorro RcFactory
PříspěvekNapsal: pon 03.05.2021 7:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Co jsem zatím na křídlech pochytil, tak jim stačí výrazně slabší pohon než u ocasatého éra. Hodně dělá nepřítomnost aerodyn. odporů na trupu a ocasu, dost to redukuje i hmotnost.
Co se týká zakončení odtokovek a jejich vzdálenosti od vrtule, tak i na relativně netlusté i dost vzdálené odtokovce to ten hluk dělá řádný tak jako tak:

Příloha:
modra_bestie.jpg
modra_bestie.jpg
[ 47.05 KiB | Zobrazeno 2549 krát ]


Příloha:
N9M.jpg
N9M.jpg
[ 39.88 KiB | Zobrazeno 2549 krát ]


_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo Zorro RcFactory
PříspěvekNapsal: pon 03.05.2021 19:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.6.2005
Příspěvky: 545
Bydliště: Praha-Kunratice
Ja v tom kridle mam ted aktualne motor rady 2206 (1400kV) prave s "jogurtovkou" 8x4 :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz