Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: L-39 Albatros
PříspěvekNapsal: stř 28.12.2011 21:55 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.12.2010
Příspěvky: 195
Bydliště: Šumperk
Tak se mi díky Ježíškovy dostala do rukou stavebnice L-39 od firmy TopGun.Již jsem nějaké příspěvky na fóru našel,ale nic co se týká stavby.Máte někdo zkušenosti s tímto modelem?

Chci jej osadit motorem HET Typhoon 600-32 2050KV , 100A reglem, servy TG-9 a HS 55.Dále použiji setové dmychadlo (92mm) ,vzduchový podvozek od Fly Fly Hobby a osvětlení (2x bílá v křídle,červená blikaci na směrovce).

Návod není zcela přesný,tak pokud někdo máte nějaké nápady a triky, budu rád :) .

Prozatím jsem stavbu započal slepením křídel,umístěním osvetlení na směrovce a osazením servy do výškovky.Jelikož je výškovka ovládaná 2 servy (která jsou posazena proti sobě) použiji delta mix (mám Futabu F7).Vybrousil jsem tunel dmychadla a vytmelil díry po nálitcích z formy.Dále důkladně rozmýšlím vedení všech potřebných kabelů a hadiček před slepením trupu.

Není mi zcela jasné,na co je ve spodní části trupu umístěn přisávací otvor,který dle mého názoru spíše model "přisaje" k zemi při startu než zlepší účinost dmychadla.
A pokud někdo používáte vzduchový podvozek FlyFly,jak plníte nádobku stlačeným vzduchem?Zajímá mě ,jak tak úzkou hadičkou nádobku natlakovat? Vyrábíte nějakou redukci?

Prozatím děkuji a krásný večer,Petr

_________________
Logo 400 SE
Hirobo Lepton EX DFC + Spirit
DH 82A Tiger Moth ,L-39 EDF
EB-4 S2 Thunder Tiger


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: L-39 Albatros
PříspěvekNapsal: čtv 29.12.2011 14:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.11.2007
Příspěvky: 559
Bydliště: Praha 3
Ahoj,
tohle éro stavím také a pár kamarádů okolo také. Já používám motor HET 600-37-2 a devadesátkové dmychadlo VASA.

Podvozek bude elektricky zatahovaný. Dávat vzduchový zatahovák do tohoto éra nepovažuji za vhodnou volbu. Navíc podle tvého dotazu na plnění nádrže pro vzduch je mi jasné, že s ním nemáš ani žádné zkušenosti. Je to na tobě, ale být tebou zvolil bych pro letadlo z EPP přijatelnější řešení.

Stejně tak bych nešel do ovládání výškovky, které je na dvě serva cestou Y kabelu. Máš dost kanálů na samostatné připojení s pomocí mixu dvou kanálů. Ta varianta ti umožní kvalitnější seřízení výškovky.

Také tvé rozmýšlení vedení kabelů a hadiček je zbytečné. To éro má perfektně vyřešený systém vedení kabelů v komůrkách, které jsou již v modelu vyrobeny. Chce to jen pořádně prostudovat model před slepováním.

Také jsem neporozuměl tomu, že jsi začal slepením křídel, ale ještě nemáš zřejmě vlepeny ty podvozky a vyřešeno připojení hadiček k tvé volbě podvozku. Jsem dost zvědav, jak se ti to bude dělat při slepeném křídle :-(

No nic, nebudu tě trápit. Každopádně se mrkni na forum na www.jettigers.cz . Najdeš tam pár rad, včetně i mého stroje ;-)

Ahoj Petr


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-39 Albatros
PříspěvekNapsal: čtv 29.12.2011 17:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.9.2009
Příspěvky: 289
Bydliště: Lozorno kusok od BA
Staviam ho tiez a s tym podvozkom musim suhlasit ja som objednal tento

Obrázek

Myslim ze bude idealny a z podvozkovimy nohami sa tiez pohram su tam divne struny a kola maju vole.

_________________
DX7s + Phoenix protos 500


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-39 Albatros
PříspěvekNapsal: čtv 29.12.2011 19:37 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.12.2010
Příspěvky: 195
Bydliště: Šumperk
Pro vzduchový podvozek jsem se rozhodl převážně z důvodu spolehlivosti.Již jsem viděl el. podvozek za 3500,-kč který po desátém otevření shořel a stále je na reklamaci.Vzduchový se při jakékoli poruše vysune a zajistí!!!

Ovládání výškovky jsem volil nikoli Y kabelem,ale Delta mixem mezi 2 a 4 ch,kdy výškovka pracuje normálně a při použití směrovky chodí mírně strany výškovky proti sobě.

Vedení kabelů je důležite,a zrovna vedení okolo nasávacích otvorů mi moc štastné nepřipadá!

Slepením polovin křidel jsem začal z důvodu osazení osvětlení,serv a teprve podvozku,což mi připadlo jako nejlepší řešení.

Je pravdou že je to první pokus o větší Jet,a tak nechci dělat zbytečné chyby.Přesto mi nikdo neodepsal svůj názor na přisávací otvor ve spodní straně trupu,který bych uzavřel z důvodu lepsího proudění vzduchu do dmychadla a zamezení turbolencím před ním.


Díky Petr

_________________
Logo 400 SE
Hirobo Lepton EX DFC + Spirit
DH 82A Tiger Moth ,L-39 EDF
EB-4 S2 Thunder Tiger


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-39 Albatros
PříspěvekNapsal: čtv 29.12.2011 19:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.11.2007
Příspěvky: 559
Bydliště: Praha 3
s delta mixem sorry .... odpověď jsem psal s odstupem po přečtení a jelikož jsem jinde řešil Y kabel, tak jsem si to zaměnil.
Nicméně, asi bych se delta mixu vyhnul a raději sázel na plnou účinnost výškovky při souměrné funkci. Já osobně raději zfunkčnil směrovku ;-)

co se týká toho spodního nasávání, tak jsi si již odpověděl ... zatím ho ruší tak 3 ze 4 stavitelů, ale moc nás ještě neletělo :-D . Dle výpočtu by to ale stačit mělo.

Elektrické podvozky sice mohou mít poruchu, ale při tom množství co už jsem jich u nás na letišti viděl létat, tak odešly jen tři a dva jsou vyreklamované a na třetí, můj, jsem se vykašlal.

Proti vzduchu nic nemám, jen to, že je toho do EPP škoda . Je to jako dávat výbavu z Ferrari do Trabanta


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-39 Albatros
PříspěvekNapsal: čtv 29.12.2011 20:10 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.12.2010
Příspěvky: 195
Bydliště: Šumperk
Děkuji,jde spíše o to že ten podvozek mám,el. bych musel koupit.Neumím na F7 volně namixovat 2 kanály, ale pokusím se prostudovat návod :) .
Jak tedy pokračuje stavba? nějaké fotečky?

_________________
Logo 400 SE
Hirobo Lepton EX DFC + Spirit
DH 82A Tiger Moth ,L-39 EDF
EB-4 S2 Thunder Tiger


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-39 Albatros
PříspěvekNapsal: čtv 29.12.2011 20:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.9.2009
Příspěvky: 289
Bydliště: Lozorno kusok od BA
Ten "deltamix" si nenechaj vyhovorit a urob pokus najprv to namixuj normalne a uvidis ake su vlastnosti a potom tam supni mix s kridelkami a uvidis ci su vlastnosti lepsie ci horsie, myslim ze ked sa bude postupovat opatrne neni sa coho bat a myslim ze to je dobra myslienka, potom napis aka bola prax :)

Co sa tyka toho podvozku ten co som uviedol som nazivo nevidel ale su nan dobre referencie a ked dojde porovnam a dam info, a to s tym ferari vs trabant suhlasim s petrom.

A ten 3eti nasavaci priestor idem tiez zaslepit no uvidime

8)

_________________
DX7s + Phoenix protos 500


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-39 Albatros
PříspěvekNapsal: čtv 29.12.2011 21:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.11.2007
Příspěvky: 559
Bydliště: Praha 3
Fotky ze stavby dávám na to forum o kterém jsem již psal. Nyní jsem mimo město a tak toho moc nenafotím a už týden jsem na to nešáhnul.

Jdu trochu jinou cestou. Začal jsem celé éro potahovat wrapingovou folií, která se používá na potahy aut. Jde to s tím dobře, ale učím se. Folie je malou zátěží, ale velkým zpevněním. Očekávám i menší odpor vzduchu a zvýšení rychlosti.

Udělal jsem funkční směrovku, osadil výškovku. Oboje potáhl černou folií a připravil k montáži. Kamufláž překopávám na současnou kamufláž letky L-39tek od Breitlingu

Zjistil jsem, že podvozky jsou naprosto mimo a čekám na nové. Tedy přesněji čekám na zatahovací mechanizmus a nohy si udělám sám.
Překližkové díly jsou šílené kvality a ten T kus co má držet křídlo je ohnutej a rozpadl se na dvě T :-D . Prostě super kvalitní překližka. Proto raději díly, co mají něco držet udělám znovu.

Vedení kabelů mi vcelku vyhovuje. Umístění reglu v místě nasávání zabezpečí dobré chlazení.

Jak budu zpět v práci, obsadím zasedačku a jdu na dostavbu ;-)


Přílohy:
BJT_novy_nater.jpg
BJT_novy_nater.jpg
[ 32.96 KiB | Zobrazeno 3390 krát ]

směrovka1.jpg
směrovka1.jpg
[ 66.57 KiB | Zobrazeno 3390 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-39 Albatros
PříspěvekNapsal: čtv 29.12.2011 22:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.9.2009
Příspěvky: 289
Bydliště: Lozorno kusok od BA
Parada vyzera to perfektne, tusim som ta uz na inom fore tiez zaregistroval tusim prave koli tej folii, mozes dat odkaz kde ju kupujes? Tiez chcem zmenit farby, klasiku (slovač ) z neho chcem urobyt, a ten breitling bude urcite tiez paradny.

Inac kludne by si mohol vytvorit nejaky fotoserial o tej folii myslim ze by to epp-akov a nielen ich zaujmalo.

_________________
DX7s + Phoenix protos 500


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-39 Albatros
PříspěvekNapsal: pát 30.12.2011 10:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.11.2007
Příspěvky: 559
Bydliště: Praha 3
bflame píše:
Parada vyzera to perfektne, tusim som ta uz na inom fore tiez zaregistroval tusim prave koli tej folii, mozes dat odkaz kde ju kupujes? Tiez chcem zmenit farby, klasiku (slovač ) z neho chcem urobyt, a ten breitling bude urcite tiez paradny.

Inac kludne by si mohol vytvorit nejaky fotoserial o tej folii myslim ze by to epp-akov a nielen ich zaujmalo.



mrkni sem


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-39 Albatros
PříspěvekNapsal: pát 30.12.2011 12:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.6.2009
Příspěvky: 1102
Bydliště: Frenštát Pod Radhoštěm.
Obrázky: 9
:o Tak sem čučel na tu folii a zustala mi otevřená huba,super prácička a vypadá to skvěle.Klobouk dolu..


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-39 Albatros
PříspěvekNapsal: pát 30.12.2011 21:37 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 20.9.2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Praha 6 Suchdol
to fiser.modely :je s tím dost práce, ale výsledek je opravdu pěkný.Nyní jsem dodělal známému cessnu, snad sem dostanu obrázky. nápisy a čísla jsem vyřezal na plotru z téže folie.

Jinak k L39. Koupil jsem pro něj dmychadlo od rc lander 90 mm, doufám, že mě nezklame. pokud jo, nahradí ho Vasa - jak jinak :-) Na původní podvozek mám taky svůj názor, takže řeším náhradu. (pekos)


Přílohy:
1.jpg
1.jpg
[ 96.16 KiB | Zobrazeno 3305 krát ]

2.jpg
2.jpg
[ 82.76 KiB | Zobrazeno 3305 krát ]

3.jpg
3.jpg
[ 83.12 KiB | Zobrazeno 3305 krát ]


_________________
therccustomjets.cz
customwings.cz


Naposledy upravil petrcorrado dne pát 30.12.2011 22:18, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-39 Albatros
PříspěvekNapsal: pát 30.12.2011 21:39 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 20.9.2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Praha 6 Suchdol
ještě dvě fotky, sorry za odbočení :wink:


Přílohy:
4.jpg
4.jpg
[ 92.95 KiB | Zobrazeno 3303 krát ]

5.jpg
5.jpg
[ 68.88 KiB | Zobrazeno 3303 krát ]


_________________
therccustomjets.cz
customwings.cz
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-39 Albatros
PříspěvekNapsal: sob 31.12.2011 5:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.6.2009
Příspěvky: 1102
Bydliště: Frenštát Pod Radhoštěm.
Obrázky: 9
Na kolik vyjde zhruba ta folie na celý model v Kč(na-L39 Albatros)???


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-39 Albatros
PříspěvekNapsal: sob 31.12.2011 9:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.4.2007
Příspěvky: 496
Bydliště: HK, Praha
Obrázky: 18
Nešlo by pro nás neznalé trošku rozvést postup potahování wrapingovou fólií? :)
Šiki


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz