Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: L-200 Morava Kor-model
PříspěvekNapsal: pát 27.05.2016 17:42 
Mazák
Mazák

Krásný stroj,chtělo by to ale nějaké hezké video.K té povrch.úpravě-jde to i bez žehlení-už jsem to někde psal -1 malá lahvička tekuté laminace od kluků z Rc Zoom a je po problémech.Povrch se krásně vyhladí,je lesklý.barvy vyniknou a jsou dlouhodobě chráněné.Mám s tím osobní zkušenost,všechny epp chlupatinky tím natírám a je to znát.Stojí to pár Kč,přírustek na hmotnosti je minimální a efekt maximální! :D

PříspěvekNapsal: pon 30.05.2016 11:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Tak, video jsem zacal natacet a hned mi bohuzel dosla pamet v zarizeni. Nicmene nize alespon 14s utrzek vzletu. Je na nem dobre patrny realisticky rozjezd. Start probiha asi na pul plynu.

Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

PříspěvekNapsal: pon 30.05.2016 14:12 
Mazák
Mazák

Krásné video,realistický start,bohužel,krátké,ale to určitě brzo napravíš! :D A jinak jsi s let.vlastosmi i stavbou spokojen?Jsem Moravák,takže nějaká Morava by se doma určitě hodila!!! :)

PříspěvekNapsal: pon 30.05.2016 15:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Diky, video bude, bohuzel me ta pamet dostala. Co se tyce stavby: vyrezy stoji 2950,- coz jsem hodne dlouho vahal, zda-li mi to za ty penize stoji, ale jelikoz mam rad ceskoslovenska letadla, tak me to presvedcilo a stavebnici koupil. Kvalita frezovanych vyrezu z EPP bloku je podle me na jednicku a nemaj chybu. Vse krasne pasuje, ja osobne k tomu nemam vyhrad a libi se mi to. Stavba sla jak po dratkach, za par veceru bylo postaveno. Jedine, co se mi trosku nelibi, je reseni ovladani smerovky, ktere je reseno jednim servem vycnivajicim uprostred vyskovky a dvema tahlama ke kazde smerovce. Na druhou stranu jsem ale k lepsimu reseni vlastne nedosel. Morava je nerozebiratelna, ale s rozpetim 1235mm to jeste jde a preprava je bez problemu. Stavbu bych doporucil i mene zkusenym stavitelu, za ktereho se vlastne i ja povazuji.

K letovym vlastnostem: tam nemam vyhradu snad zadnou. Jiz pri zaletu jsem byl prekvapen velmi peknym startem. Vrtule jsou protibezne, takze kdyz motory funguji jak maji a nehadaji se, tak ero pri startu jede jako po kolejich a nikam neutika, coz je i na videu videt. Prevazne letam na pul plynu, plny plyn je pouze na krizovky. Letadlo je primo urcene na nizke pomale prulety tesne nad zemi, kde vynika krasna silueta tohoto legendarniho letounu. Do zatacek to chce koordinaci kridelka+smerovka nebo udelat mix, ale stejne po ukonceni naklonu to chce lehce smerovkou dohanet. Akrobacku jsem nezkousel a ani nebudu, na to to neni. Na pristani to chce mit trosku za usima, a nepristavat bez motoru, nebot letadlo nema moc nezustava ve vydrzi. Chce to jen malinko prituknou plynem a pristani je jak do perin. Musi se brat v potaz, ze je to dolnoplosnik a kridla jsou nizko nad zemi, takze maximalne udrzet kridla v horizontu je nezbytne. Podvozek je pevny, neriditelny, ale i tak lze letadlo po zemi docela slusne ridit. Navic budu pro pozemni rezim mixovat motory+smerovka. Pak to bude podle me zatacet bez problemu. Je to elektro, ale i tak zvuk dvou motoru je super, moc se mi libi.

Jelikoz o tomto modelu neni v podstate nikde ani zminka, tak pokud budete mit kdokoliv jakekoliv dotazy, ptejte se, nebot me tento model uchvatil. Nepisi to jako reklamu ale jako ohodnoceni.

Michal

PříspěvekNapsal: pon 30.05.2016 15:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Jeste jsem chtel dopsat, ze pocatecni rozpaky kvuli cene naprosto vymazal primy kontakt s touto stavebnici. Myslim, ze vyvoj teto stavebnice nebyl lehky a zpracovani je uzasne. Takze za tu cenu se Vam do rukou dostane opravdu kvalitni a promysleny vyrobek.

PříspěvekNapsal: úte 31.05.2016 18:09 
Mazák
Mazák

Věcně a zajímavě napsaná recenze,jako od profesionála.Kluci z Kor modelu by se ti měli nějak odměnit.Myslím to opravdu vážně,napsal jsi to hezky.Mám o toto éro zájem,takže si rád přečtu zajímavé názory.Dík! :D :D

PříspěvekNapsal: stř 01.06.2016 21:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Diky za chvalu, to nemuselo byt. Budu rad, kdyz moje poznatky pomuzou. Prave jsem prisel na uzasnou vec a to moznost zataceni letounu na zemi, i kdyz ma neriditelny pridak. Motory nemam na Y-kabel ale kazdy ma svuj kanal a jsou namixovany. Ted jsem jim jeste pridal dalsi mix a to smerovka/pravy motor (levy motor),a mix zapinam pouze na zemi. Funguje to tak, ze na pohyb paky smerovky na vysilaci treba doprava, se pridava mirne plyn na levem motoru a ubira na pravem a naopak. Funguje to bajecne a letadlo se otoci na fleku naprosto bez problemu na trave i na betonu. Zitra se pokusim stihnout natocit video a hodim to sem.

PříspěvekNapsal: pon 04.07.2016 9:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Ahoj,
Pridavam video, ktere bylo vyrobeno primo pro Kor-Model. V srpnovem cisle RC Revue vyjde clanek o teto stavebnici, kde jsou podrobne popsane zkusenosti ze stavby i z letani, tak kdo o teto stavebnici uvazuje, nenechte si ho ujit.

http://youtu.be/u-cP1T1JhRc

Michal

PříspěvekNapsal: úte 16.08.2016 20:25 
Mazák
Mazák

Dneska jsem si koupil a přečetl článek v RC Revue a moc se mi to líbí, jsem nahlodlý alespoň na jejich Vivata :lol: jen mám momentálně modelářský útlum :(

A jeden dotaz k vrtulím, kde se dá sehnat APC v tomto rozměru pravo a levo-točivé??? Popřípadě odkaz na stránky abych prohlédl co se dá sehnat na vícemotorové éro. Tam kam chodím nakupovat já mají až na vyjímky jen pravé.... díky

PříspěvekNapsal: úte 16.08.2016 20:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Obrázky: 0
REX píše:
... kde se dá sehnat APC v tomto rozměru pravo a levo-točivé??? Popřípadě odkaz na stránky abych prohlédl co se dá sehnat na vícemotorové éro. ...

APC nakupuju převážně tady - http://www.lowpricerc.com/Propeller - mají to dost slušně zastoupené.
Ovšem pokud třílisté, pak nezbývá o moc víc než MasterAirscrew - http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 3_rie.html - většinu v párech levo+pravotočivé tu mám od asi 8/6 po 16/10 a asi bych mohl některé menší rozměry poskytnout...

PříspěvekNapsal: stř 17.08.2016 0:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Ahoj,
Jsem rad, ze je clanek uzitecny. Jinak vrtule jsem koupil u Pecky, neni problem.

Michal

PříspěvekNapsal: stř 17.08.2016 12:22 
Mazák
Mazák

OK, díky oběma, ale asi bych raději nakupoval v tuzemských obchodech a stačí mi bohatě rozměry do 9, max 10 palců, poohlédnu se tedy u Pecky :wink:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2