Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Armstrong Whitworth FK10
PříspěvekNapsal: pát 12.12.2014 14:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2011
Příspěvky: 3159
Bydliště: Praha Letňany
Nemáte náhodou někdo tohle letadlo nebo alepoň reference na něj?

http://hobbyking.com/hobbyking/store/__ ... ouse_.html

Sice jsem si říkal, že už žádné pěnovky kupovat nebudu a budu spíš stavět a navíc se budu soustředit na větroně, protože nestíhám lítat ani s tím, co už mám doma, ale tohle mi asi nedá... Tolik křídel :-)

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Armstrong Whitworth FK10
PříspěvekNapsal: pát 12.12.2014 20:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9139
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
No, viděl jsem i typy, které těch křídel měly ještě víc :lol: . Tohle neznám (jako model), a zřejmě ani znát nebudu, ale vzhledem k předpokládanému odporu to bude muset být skoro furt na plynu, jinak to poletí jako cihla. Je to samozřejmě odhad, ale zatím se mi to mých dvou dvouplošníků (jenom dvouplošníků, bohužel víc křídel to nemělo :wink: ) více či méně potvrzovalo. Nehledě na nutnost pokud možno přistávat na něčem rovném (asfalt apod.), na trávě se to rádo převracelo - v téhle velikosti. U větších modelů to takové nebude, větší dvouplochy ale zatím nemám hotové. Samozřejmě za to částečně bude moct i mé letecké umění, ale jak to bylo lehké, tráva to silně zbrzdila a bylo hotovo, tedy kotrmelec na záda :lol: . Jinak pokud to koupíš, velmi rád se přijedu podívat na letový projev.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Armstrong Whitworth FK10
PříspěvekNapsal: pát 12.12.2014 22:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2011
Příspěvky: 3159
Bydliště: Praha Letňany
Pavle, právě ta nutnost asfaltové dráhy mne zatím brzdí v tom, abych ho už objednal :-). V okolí žádný vhodný zpevněný plac nemám. Jinak jsem k tomu modelu našel vlákno na RCGroups. Mělo by to umět lítat i pomalu, ale není tam z toho bezvýhradné nadšení. ale podle letových videí a fotek ta "žaluzie" vypadá ve vzduchu fakt dobře

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Armstrong Whitworth FK10
PříspěvekNapsal: sob 13.12.2014 0:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9139
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Věřím, že v luftě to může vypadat velmi elegantně. Já mám letuschopné dvouplochy, tedy měl jsem, dva. Messengera jsem dělal pro kolegu z práce (rozestavěl to za mlada, tak jsem to dodělal, dal do toho RC a zalétal). Pak mám toho Kaydeta PT-17, ten je jako tvůj SPAD od Dumase. Zvednu ho z čerstvě posekané trávy, z odrostlé už ale nikoli. Přistání byla zatím trochu kotrmelcová (na trávě). Naše letiště znáš, tam je asfalt jen na té příjezdovce. Pak jsem viděl dvouplochy, ty byly ale podstatně větší a těžší, a s nimi už nebyl problém vzlétat a přistávat bez problémů (něco velikosti DSA-1, co prodává Pelikán, tedy rozpětí cca 11 - 1200 a hmotnost přes 2 kg)). Tohle, co chceš bych typoval také na čerstvě posekanou trávu, nebo opravdu rovný povrch, hlavně pro přistání, ale je to jen můj typ.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Armstrong Whitworth FK10
PříspěvekNapsal: pon 15.12.2014 9:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2717
Bydliště: Ústí nad Labem
Tohle éro kdysi dávno provozoval myslím pan Raška z Frenštátu coby dvacetinkovou maketu na gumový pohon a létalo to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Armstrong Whitworth FK10
PříspěvekNapsal: pon 15.12.2014 10:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9139
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Že to létat bude, to je celkem jasné. Brácha Z. Rašky také létal, i když na lyžích. Dotaz jsem pochopil jak to bude létat, jaké to má záludnosti, čeho se vyvarovat, jaká je ovladatelnost ad. Obecně menší modely při přistávání do trávy málokdy dojedou (lepší je zpevněný povrch), většinou na ní udělají aspoň malý kotrmelec, na některých bývají detaily, které se pak rády lámou - viz horní kulomety na typech SE5a, Neuport 11/17 ad. Mému Kaydetu se zase ulamují válce motoru, nemá žádný kryt (NACA Townend) a motor čumí celý ven (mimochodem, to byl také kámen úrazu při volbě vhodného el. motoru, aby se vešel do "karteru" makety hvězdičáku). Nepředpokládám, že by HC prodávalo model, o kterém ví, že nelétá, ale už tu byly debaty, že některé stroje mají prostě své vrtochy, nejsou vhodné např. pro začínající, jiné je třeba je držet na rychlosti, aby nespadly, s dalšími není radno dělat zase něco jiného, atd. atd. K tomu ještě poznámka, že stejné typy modelu, ale každý zhotovený jinou technologií a konstrukcí, nemusí vykazovat stejné letové vlastnosti - zvolíš jiné seřízení, jiný profil, a je to všechno úplně někde jinde.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz