Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 267 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Marabu
PříspěvekNapsal: pon 22.07.2013 10:42 
Mazák
Mazák

Tak objednáno, zaplaceno, těšeno :)

PříspěvekNapsal: úte 23.07.2013 11:28 
Mazák
Mazák

No a začne ta správná radost - vybírání pohonu. Jestliže to má mít letovku kolem kila, chtělo by to motor tak 80g, a protože to má být pomalé a majestátní, tak asi něco na 3S tak kolem 1000-1200kv a velkou vrtuli s malým stoupáním.

Jdou moje úvahy zhruba správným směrem? Jestli ano, tak mi z toho asi rozumně vychází NTM 35-30 / 1100kv, nebo třeba raději Turnigy2836 / 1000kv, co vy na to?

PříspěvekNapsal: stř 31.07.2013 11:34 
Mazák
Mazák

Tak už čekám svého nového ptáka každou hodinou a jsem celý nedočkavý, docela bych začal objednávat výbavičku, jakou motorizaci byste zvolili vy? Síhačku z toho opravdu dělat nechci a ani jako vlečnou to neplánuju. Ať nad tím přemýšlím, jak chci, pořád mi z toho vychází asi nejlépe ten 3530/1100 na 3S s nějakým velkým pádlem - 11x6 nebo tak nějak. Co vy na to?

bitovod píše:
No a začne ta správná radost - vybírání pohonu. Jestliže to má mít letovku kolem kila, chtělo by to motor tak 80g, a protože to má být pomalé a majestátní, tak asi něco na 3S tak kolem 1000-1200kv a velkou vrtuli s malým stoupáním.

Jdou moje úvahy zhruba správným směrem? Jestli ano, tak mi z toho asi rozumně vychází NTM 35-30 / 1100kv, nebo třeba raději Turnigy2836 / 1000kv, co vy na to?

PříspěvekNapsal: stř 31.07.2013 11:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Mé dva poslední cvičné hornoplošníky:
1.7m, 950g, Turnigy 2217/20 + GWS 12/6
1.8m, 1500g, SK3 3542-1250 + 11x6.5

Obojí je na 3S a obojí je dost přemotorováno.
Takže ano, motor 70-80g bude zcela určitě stačit.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: čtv 01.08.2013 19:06 
Mazák
Mazák

Tak už mi přišel, je náhernej a tak akorát rozumně velkej, navíc jako bonus za "testovací verzi" jsem dostal navíc přibalena 75mm mechová kola (stejně ale asi po záletu dostane 110mm z HK, ještě uvidíme). Uvažuju jen o tom, že se zpronevěřím poslání testera a udělám křídlo dělené, ale to až důkladně prostuduju plán a sestavím si to nasucho - sice 1.5m ještě není tolik, ale 0.75m se o poznání lépe přepravuje při cestování s rodinou (i když on je docela velký i ten trup, no ještě to rozvážím).

Jak na to tak koukám, tak je konstrukčně velmi blízký tomu metrovému, jsem docela zvědavý, jak to ta 3mm překližka zvládne - zdá se mi místy až příliš subtilní, ale to se pozná až po slepení, přece jen prostorová konstrukce se bude chovat trochu jinak, než samotné výřezy.

Připadá mi to trochu jako lego nebo složitější plastikáč - tolik mrňavých dílků bych na takhle velkém letadle nečekal :)

Každopádně zatím to na mne působí hodně pozitivně a moc se těším na stavbu.

PříspěvekNapsal: pon 05.08.2013 9:44 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Dobrý den přeji ve spolek,
nestíhám, napíšu, budu v Chotěboři.
viewtopic.php?f=12&t=60032&p=1007898#p1007898
(El Marabu XL + RC Rogalo)
RH

Předmět příspěvku: Re: Marabu XL
PříspěvekNapsal: pon 05.08.2013 12:55 
Administrátor serveru
Administrátor serveru

Obrázky: 301
Blog: Zobrazit blog (3)
Rozdělil jsem vlákna o MARABU a MARABU XL.

Pokud jsem nějaký příspěvek netrefil, dejte mi vědět. Díky

vlákno o Marabu: viewtopic.php?f=15&t=46315

vlákno o Marabu XL: www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=15&t=60039

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pon 05.08.2013 16:58 
Mazák
Mazák

Obrázky: 38
tak na tohle se těším, to bude prostě "český fun cub" ...

PříspěvekNapsal: pon 05.08.2013 17:55 
Mazák
Mazák

Obrázky: 4
Hned na úvod položím blbou otázku, je pravděpodobné, že by to bylo k vidění na Model Hobby Veletrhu?
Za sebe, kola bych tam nedával žádná, podobně jako někteří kolegové jsem je buď měnil, nebo ve stavebnici stejně nebyla (viz Piper 1:6 od SIGu - nic, Kaydet od Giullowa - výměna).
Bižuterii - páky raději běžné, právě kvůli možné výměně při opravě, panty také běžně sehnatelné verze, žádné vymyšlenosti. Maximálně (ale to už je nad rámec) udělat "tunningový" pytlíček, prodávaný samostatně, někteří výrobci to mívají. Ale to je na uvážení.
Potahový materiál si koupí každý sám dle svých zkušeností, technologického vybavení a "sympatií" k určitému druhu materiálu.
Křídlo s klapkami bych bral jako jednu z možných verzí, podobně jsem kdysi koupil jistou stavebnici, kterou výrobce dělal s ovládanými křidélky a bez nic.
Bude i varianta na čmouďáčka? Přeci jen elektriky moc nedělám a spálený ricín má své kouzlo. Podle hmotnosti bych to typoval tak na 2,5, nanejvýš 3,5 ccm (ale to by mohlo být už přemotorované).

PříspěvekNapsal: pon 05.08.2013 20:04 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Zatím stihnu pouze jednu odpověď. Na model hobby letos z mnoha důvodů pravděpodobně (97 %) nepojedeme.
Velice mne mrzí, že se s mnohými (DAF) nemohu vidět letos osobně. Banka nám však jde tak "po krku" , že jsme veškeré výdaje ořezali na minimum.

Hobby model nebyla nikdy výdělečná záležitost. Nejezdil jsem tam "pro peníze", ale pro to, že jsem se tam s Vámi mohl setkat osobně. To bylo pro mne nejdůjležitější.
Bohužel si to v současné době nemohu dovolit. Loni nás veškeré náklady přišli na cca 35 000 ,- ( a nemyslím tím pronájem stánku, páni Jalovcové byli ke mně vždy velice vstřícní).
Přeji hezký den (v rámci možností)
RH

PříspěvekNapsal: pon 19.08.2013 2:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Zdravím.
Stavebnice dorazila v pořádku, a musím jenom pochválit. Je prostě super, jako menší bráška.
Jenom mám nezdvořilou netrpělivou otázečku...jak to vypadá s podvozkovýma nohama??

PříspěvekNapsal: pon 19.08.2013 8:56 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Dobrý den přeji ve spolek,
řešili jsme pevnost drártů + výrobce měl "dovolené". Dnes ráno jsem dostal info, že začínají vyrábět.
Počítám s tím, že by jsme je měli odesílat do konce tohoto týdne společně s našimi koly na test.
Ps děkuji za pochvalu.
Připravujeme videa za záletů. Jakmile budou hotová hned je zveřejním.
RH

PříspěvekNapsal: sob 24.08.2013 17:41 
Mazák
Mazák

Delší dobu jsem sem nezavítal a musím vyslovit svou poklonu. :wink: Vypadá moc pěkně a i velikost je daleko lepší.

Ještě jsem se chtěl zeptat a připomenout s mým už obligátním dotazem. Cca před rokem jsme si psali ohledně větší Fiesty k metru a půl pro RC, posunulo se toto nějak?

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pát 20.09.2013 21:29 
Mazák
Mazák

Ahoj chlapi, tak jak Marabu XL? Už vám dorazilo? Poreferujte ;-).

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: ned 09.02.2014 18:26 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

...zda sa že toto vlákno zaspalo zimným spánkom...
Už vyše týždňa mám zaplatenú stavebnicu a už naozaj netrpezlivo čakám na doručenie.
A čo Vy skúsenejší kolegovia modelári ako ste pokročili? Však sa trochu pochváľte!
Kedže toto bude moja prvá stavba budem rád keď tu a tam načerpám inšpiráciu ,alebo mi niekto bude môcť poradiť.
peter

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 267 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Další