Switch to full style
Sem můžete psát své zkušenosti se stavebnicemi konkrétních modelů.
Odeslat odpověď

Re: Marabu XL

pon 16.05.2016 11:08

Nikdo neporadí s nastavením klapek?

Re: Marabu XL

úte 17.05.2016 21:56

jestli myslíš jako úhel...tak mám vyklopeno asi na 45° a bez motoru dokloužu na rozumné rychlosti na přistání, bez mixování výškovky atd...

Re: Marabu XL

stř 18.05.2016 18:56

Předpokládám že jsou vyklopeny dolu a křidélka nejsou vyklopeny?

Re: Marabu XL

stř 18.05.2016 21:24

přesně tak...

Re: Marabu XL

pon 22.08.2016 2:45

Zdravím pánové po delší odstávce hotového Marabu jsem se rozhodl ho potáhnout a zalétat jelikož akorát potahuji přemýšlím jakou motorizaci a napadl mě motor co už doma mám a jen mi leží v šuplíku http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=18228 nebude to na marabu moc silný motor?

Re: Marabu XL

pon 22.08.2016 9:09

Nebude, mám ve svém ještě silnější...tento mám ve FunCubu

Re: Marabu XL

pon 22.08.2016 13:06

Tak to jsem rád mockrát děkuji za odpověd a ještě otázečka jakou vrtuli tak dát? Na gamě na tom byla sklopka 11/9 ale na hk jsem jaksi nenašel doporučené vrtule jsou na to nějaké rovnice?

Re: Marabu XL

pon 22.08.2016 13:40

rovnice asi moc ne, spíš sw, kterej to spočítá - drive calc

já měl na tomhle motoru jak APC E 11x5,5 tak 11x7, obojí tahá na toto letadlo velmi slušně a byl jsem schopen být v normálním "kochacím" letu na nějakých 8-9A, snese i 12x6, ale tam je riziko štrejchnutí vrtule o zem při přistání už poměrně veliký...

Re: Marabu XL

pon 22.08.2016 13:43

Dobrá zkusím to s tou 11/5,5 a uvidíme potom bych tomu chtěl pořídit dřevěnou vrtuli myslím že tomu bude slušet :-)

Re: Marabu XL

ned 06.11.2016 18:50

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat zda je teto letadlo vhodné jako první konstrukční model.
V létě jsem začal létat s FLopem 2 (EPP),další jak říkám level bude také EPP ale s křidélky,abych se naučil létat s křidélky. No a mezi tím bych si chtěl začít pozvolna stavět Marabu XL,otázka je zda lze doporučit jako první konstrukční model? Nemyslím si,že jsem nějaké nemehlo,ale zkušeností mám poskromno,na druhou stranu nějak se začít musí.
Děkuji za vaše názory.

Re: Marabu XL

ned 06.11.2016 20:58

Musím se přiznat, že Maraba jsem nestavěl a věřím tomu, že je to stavebnice, která se staví jako po másle. Nicméně, pokud jsi nestavěl nic předtím, zkusil bych minimálně postavit nějakou stavebnici házedla, kde si pohraješ trochu s lepením, aby pokud možno první a poslední špatně sestavený prvek nebyl na Marabu, ale na onom házedle.
http://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=4686
Tohle by mohlo být dobré na první pokochání se stavění, případně
http://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=45767 (ale když jsem tohle před nějakými 6 lety stavěl, tak to stálo kolem 260 Kč, nevím, proč to je teď drahý jako čert).

Jenom připomínám, že nevím, jaké jsou tvé dosavadní zkušenosti, ale myslím, že něco malého, co nevadí, když se nepovede napoprvé bys měl mít už zažito - například házedla výše uvedená.

Re: Marabu XL

ned 06.11.2016 22:06

Postavit Marabu nebo Marabu XL není složité a taky to byla moje první konstrukční stavba. Chce to mít někoho k ruce pro případnou radu. Jinak na stránkách výrobce je i fotonávod...
Výhoda obou je v tom, že vše je ve stavebnici (krom elektrovýbavy, samozřejmě), takže odpadá shánění nosníků / podvozku / koleček / prosklení kabiny a co já vim čeho ještě...

Re: Marabu XL

pon 07.11.2016 18:08

Tak poradci se nějací najdou,hlavně na to budu mít dost času,protože se musím se nejdřív naučit lítat EPP s křidélky než pustím Marabu do vzduchu,zatím jsem lítal jen směrovka + výškovka.
Děkuji za názory :wink:

Re: Marabu XL

pon 07.11.2016 22:37

Ještě se zeptám,měl bych se rovnou pustit do Marabu XL,nebo radši koupit ten menší model?

Re: Marabu XL

úte 08.11.2016 18:19

větší je lépe vidět ve vzduchu :-) za mě XL
Odeslat odpověď