Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 09.05.2013 23:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Páky křidélek byly opět dost přesazené od osy; tady by to až tak nevadilo, protože by se tím zavedla "mechanická" diferenciace křidélek, ale bylo to až dost, tak jsem to také poopravil. Serva jakéhosi výrobce podle servotesteru šlapou, tak uvidím, měnit je zatím nebudu:
Příloha:
Poznámka: servo křidélka
GB_R3_60.jpg
GB_R3_60.jpg
[ 32.16 KiB | Zobrazeno 2184 krát ]


Pevný podvozek má nosnou část z ocelového drátu 5mm, zbytek je EPO pro okrasu :-) Kola průměr 100mm umožní hopsání i po vyšší trávě, tedy snad. Příložky držící drát jsem vyfrézoval ze sklotextitu 1,5mm; ty původní plastové byly už od pohledu dost chatrné:
Příloha:
Poznámka: třmeny podvozku
GB_R3_65.jpg
GB_R3_65.jpg
[ 33.51 KiB | Zobrazeno 2184 krát ]


Tady jsem narazil na zatím největší botu - zapichovací matice pro upevnění křídel vychází poněkud mimo šrouby:
Příloha:
Poznámka: matice v trupu
GB_R3_70.jpg
GB_R3_70.jpg
[ 58.74 KiB | Zobrazeno 2184 krát ]


Překryt kabiny je poměrně čistě vylisovaný a po ostřižení pěkně sedí v prolisu na trupu. Ještě sháním pasažéra, takhle je to nějaké prázdné:
Příloha:
Poznámka: překryt kabiny
GB_R3_75.jpg
GB_R3_75.jpg
[ 49.69 KiB | Zobrazeno 2184 krát ]


Pro dnešek končím, sesadil jsem si to pro potěchu oka v obýváku :-)
Příloha:
Poznámka: vcelku
GB_R3_80.jpg
GB_R3_80.jpg
[ 68.33 KiB | Zobrazeno 2184 krát ]


_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 12.05.2013 20:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Tak po víkendové přestávce jen pár čísel:
hmotnost s aku 4s 3000mAh 2020g; návod udává 2300g. Ještě přibudou drátové výztuhy křídla, pilot a kabina, ale i tak to zřejmě bude mít lehce podváhu...
příkon elmotoru (s aku 4s 3000mAh) max. 460W, to moc není; po vzoru informací načerpaných z RCG mám připravené k iniciaci aku 5s 3000mAh, to by mělo být lepší, prý až 800W, to už by mohlo stačit.
Jen kdyby se mi do toho nepletly další, nemodelářské akce... :-(

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.05.2013 20:13 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Pilot tam tedy už je:
Příloha:
Poznámka: Poznáte ho? :-)
GB_R3_85.jpg
GB_R3_85.jpg
[ 66.17 KiB | Zobrazeno 2089 krát ]


Akce však byla poněkud morbidní:
Příloha:
Poznámka: chudák... :-(
GB_R3_90.jpg
GB_R3_90.jpg
[ 60.66 KiB | Zobrazeno 2082 krát ]


_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.05.2013 20:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 1577
Bydliště: Meziměstí ČR
Ty vrahu... :cry:

Jinak moc hezké, ať to lítá ještě lépe než to vypadá. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 14.05.2013 19:40 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Tak tam málem byl... :-)
Příloha:
Poznámka: Mazlik a MAZEL
GB_DH.jpg
GB_DH.jpg
[ 165.67 KiB | Zobrazeno 2046 krát ]


Jinak teda nevím, co na těch větších érech lidi mají... Jeden výlet na letiště je jak nácvik stěhování národů, do auta se už nic nevejde... zlatí prckové, co jsem se jim zpronevěřil a bídně opustil...

Ovšem proč "málem" - čínská soudružka lepící levá křídla asi měla blbý den a zrovínka do tohoto kousku toho lepidla dala tak 1/50 než správně měla, vypadlo to už při přejetí prvních drnů:
Příloha:
Poznámka: kolečko se nám polámalo...
GB_R3_95.jpg
GB_R3_95.jpg
[ 103.39 KiB | Zobrazeno 2046 krát ]


To ušpiněné není ušpiněné, to je stopové množství lepidla:
Příloha:
Poznámka: sucho....
BR_R3_96.jpg
BR_R3_96.jpg
[ 46.93 KiB | Zobrazeno 2046 krát ]


_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 17.05.2013 16:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
No, a byl tam, hned 3x rychle za sebou; veverčák má ještě oči vykulené :-D
Příloha:
Poznámka: ... after ...
GB_R3_96.jpg
GB_R3_96.jpg
[ 117.29 KiB | Zobrazeno 2017 krát ]


Poněkud větrno, ale i tak to šlo. Ani nevím co jsem od toho čekal, ale tak výrazné parkoidně bačkorózní chování jsem nečekal. První start s aku 4s 3000mAh proběhl hladce, trimování kromě pár zoubků na výškovce se nekonalo. Letí to jako halovka; teď se mi osvědčil zimní tréning hlavně ohledně neustálého řízení směrovky, jinak to tahá ocas všude možně, jen ne rovně. Dá se s tím létat jen pomocí směrovky a výškovky, křidélky tomu jen naznačovat kam by asi tak mohl být náklon. Výkruty pomalé i rychlé, odtlačení na zádech stačí jen nepatrné, zvraty jsou pohodové, ani se to cestou dolů moc nerozbíhá. Tím se dostávám k rychlosti - takový trochu slušnější parkflyer, s tím příkonem cca 400W, letí to snad i na 100W... Přistání na docela malém plynu nic moc - hop a skok, ale jen trochu, bez viditelných následků.
Před druhým letem jsem osadil aku 5s 3000mAh a změřil příkon - nadějných 840W. Start na 1/2 plynu, pár okruhů a lup tam plný kotel. Trochu to zrychlilo, ale zase ne nějak ďábelsky. Chce to počkat na bezvětří, teď to vítr dost ovlivňoval (po létání jsem si na poště vyzvedl balíček s vrtulemi na laborování, taková APC 13/10 vypadá slibně...). Přistání jsem už zmáknul, chce to takřka bez plynu, na opravdu malé rychlosti, jinak to ještě vyplave; lehce potlačenou výškovkou se tomu zamezí chuť k odskočení po doteku kol s trávou.
Třetí let jsem dal opět s aku 4s a pod dojmem předchozího letu s vyšší rychlostí jsem zklamaně plouhal ploché zatáčky; vydrželo mi to asi 6 minut a pak jsem po pár kubánských osmách přistál. Při pojíždění pak přišlo jedno překvapení (již minule absolvované na levé straně) - noha na pravém křídle se najednou podvrtla a bylo po legraci. Tedy čínská soudružka lepička na lepidle téměř úplně ušetřila vlevo, ale vpravo také nedala žádný nadbytek, stopy tam sice jsou, ale nic moc. Teď tam tvrdne 30min. epoxid.
Těším se na méně větrné počasí, až se budu moci s tímto neběžně vypadajícím kouskem v klidu seznamovat a vychutnávat jeho vlastnosti, dané mj. nízkým plošným zatížením. Ve vzduchu vypadá docela dobře, jen se mu stále musí rovnat ocas, jinak to vypadá docela blbě :-) Zvuk elektromotoru je trochu podbarvený do basů, to je nejspíš tím sudovitým trupem, není to ten klasický ventilátorově vysavačový zvuk.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 17.05.2013 18:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Pěkný éro. Počáteční neduhy si snad už překonal a teď už by mohlo dělat jen radost.

Obrázek


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.05.2013 6:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Polétání v (téměř) bezvětří je pohodovka, na klidnou akrobacii stačí i ty aku 4s a dá se natočit až 12 minut motorového času, když se obraty proloží plouháním se kolem sebe... V bezvětří ovšem vynikne potřeba souběžného řízení směrovkou i křidélky, jinak to vybočování i náklony vypadají děsně :-)
Co se ukázalo potřebné, zvláště při větrnějším počasí, jsou ochrany konců křídel. Vysoký podvozek má na svědomí jistou vratkost při pohybu na zemi a stačí prudčeji zatočit, vítr křídlo podfoukne a už se brousí houba. stačí kousek Al drátu a pětiminuťák (vteřiňák tohle éro ještě nevidělo):
Příloha:
Poznámka: ochrana konců křídel
GB_R3_97.jpg
GB_R3_97.jpg
[ 33.82 KiB | Zobrazeno 1948 krát ]


Zatím jsem létal bez drátěných výztuh. Konečně jsem si udělal na ně čas a doplnil je. Nejdříve jsem si zanadával na krátké dráty a až po spočítání pružinek jsem pochopil záměr - každý drát má 2 pružinky, podle pidifotek na každém konci jednu. To je dost nešikovné při nasazování a tak jsem zatím pružinky dal k sobě a seženu si nové, příslušně delší:
Příloha:
Poznámka: uchycení drátů
GB_R3_98.jpg
GB_R3_98.jpg
[ 36.13 KiB | Zobrazeno 1948 krát ]


Na bačkorách jsou držáčky přilepené natupo; jsem zvědav, jak dlouho tam vydrží (jinde jsou ve tvaru U a zalepí se do hmoty):
Příloha:
Poznámka: bačkory
GB_R3_99.jpg
GB_R3_99.jpg
[ 42.52 KiB | Zobrazeno 1948 krát ]


_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.05.2013 20:04 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
notyole ... pruziny na vzperach? to som nejako nevstrebal, ale mozno som polmalsi .... 8O


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 21.05.2013 11:31 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
to je tam spis na okrasu, nez na pevne drzeni... je to houba, tak to nemuze byt natvrdo, tak to dohoubili pruzinkama :-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 21.05.2013 11:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
jyrry píše:
to je tam spis na okrasu, nez na pevne drzeni... je to houba, tak to nemuze byt natvrdo, tak to dohoubili pruzinkama :-)

to vzpery na hubicku :- )))


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 29.05.2013 20:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Dnes jsem využil slunné dopoledne a před odpolední směnou jsem si byl skočit. Při dosednutí se stalo to, co jsem očekával po doplnění vzpěr - tah drátů rozloupnul jednu bačkoru a ukázalo se že lepidlem šetří nejen holky co lepí křídla:
Příloha:
Poznámka: bačkůrka se polámala...
GB_R3_991.jpg
GB_R3_991.jpg
[ 90.19 KiB | Zobrazeno 1787 krát ]


Doma jsem to slepil a prošil bačkory mezi závěsy pro dráty; naštěstí to je mimo kolo, tak to nebyl problém - protáhnul jsem drát 1mm a na koncích zahnul.

P.S. Protože můj popruh s logem ifs lidi často mátnul, pořídil jsem si jiný (taktéž matoucí) :-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 29.05.2013 21:00 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
notyole ... tie horne droty to je fakt len placebo ... sak to by nemohlo fungovat ani keby tam neboli pruziny

btw tak kukam ze s tym modelom to chcelo po vybaleni prastit doma o zem nech sa to rozsype na pravovernu stavebnicu a pouzitim naozajstneho lepidla by si usetril jalove chodenie hore dole na letisko :- )))


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 30.05.2013 5:13 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
igorb píše:
.... jalove chodenie hore dole na letisko :- )))

no, zase na druhou stranu mne to zachranilo pred pozdnim prichodem do prace, ono bylo tak nadherne a bezvetri, ze bych asi neodolal a vylital vsechny 4 packy co do toho jdou :-)))

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 31.05.2013 21:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
jyrry píše:
.......... Ostruha je dost vytrčená; už chápu některé stesky, že se ráda odlomí.......

tak uz se odlomila :-)
Přistání nebylo ani moc nepovedené, nicméně to uletělo přesně tam, kde jsem to čekal. Zapomněl jsem to vyfotit před opravou, tak alespoň náhled po opravě (metodou žaves):
Příloha:
Poznámka: Ostruha po opravě
GB_R3_992.jpg
GB_R3_992.jpg
[ 65.62 KiB | Zobrazeno 1918 krát ]


Vlepil jsem tam dovnitř obdélníček sklotextitu, tak by to už mělo vydržet nebo se ulomit podstatně výše... :-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz