Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučení el.letadla spalovákem
PříspěvekNapsal: pát 21.06.2013 22:53 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
a je tam.... veverčák na to jen valí oči :-D
a co vlastně? Zvukový modul Turnigy SMS http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ystem.html (probíralo se to tady viewtopic.php?f=110&t=54052 )
Příloha:
veverka.jpg
veverka.jpg
[ 66.92 KiB | Zobrazeno 3379 krát ]


modul se tam vešel parádně...
Příloha:
modul.jpg
modul.jpg
[ 70.32 KiB | Zobrazeno 3379 krát ]


pro reprák jsem hledal místo a dopadlo to takhle.... Uvnitř trupu byl slyšet daleko vic, ale nesměl bych díru pro křídlo ucpat křídlem :-)
Příloha:
repro.jpg
repro.jpg
[ 70.43 KiB | Zobrazeno 3379 krát ]


No, a takhle to vypadá nazivo; 0-7 sec je mód 0 = jen elektromotor, 7-19sec je mód 1 = SMS má volnoběh a motorem se da pojíždět, od 19 sec je mód 2 = let. Škoda že po letu jde SMS jen vypnout, nevrátí se do zvuku volnoběhu a musí se pro bublavé pojíždění znovu restartovat... :-(


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 24.06.2013 5:09 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Tak otestováno v boji :-)
Doma jsem to jen zkusil v obýváku a pak naostro až na Ampérfestu 2013 v Nesvačilech.
První dojem - "nastartování" motoru spolu s volnoběhem vrtule (asi 12% plynu) a následné bublavé pojíždění (otravoval jsem s tím ve frontě na let) = docela slušný ohlas, ale venku to je slyset tak na 5-10m; dál to zaniká, což se ale dalo čekat od tak malého repráčku. Pak po přidání plynu (v "letovém" módu) se vlastní pohonná jednotka díky rezonancím trupu ozve natolik, ze zvuk SMS přehluší a za letu je jeho zvuk sotva postřehnutelný a to jen v blízkém průletu. Nicméně po znovunastartování volnoběžného bublání těsně před přistáním bylo následné pojíždění až na stojánku celkem efektní včetně chcrchlavého "chcípnutí" hvězdicového motoru (vrtule se dotočí ±1 sec = skoro na objednávku)...
Co dodat? Za (relativně) malé peníze méně muziky než "dospělácké" soundsystémy, ale i tak to potěší; zvuk sice oblaží uši hlavně pilota (a jeho bezprostřední blízké okolí), ale vždyť si hrajeme především pro sebe, pro svůj dobrý pocit, ne? Takže za mně 2 = chvalitebný (dle školské mluvy). :-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 24.06.2013 18:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4946
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Když jsem viděl to video a prst na kuželu, tak jsem si tak vzpomněl na klasika "To neděláš dobře s těma sirkama, Jaromíre" :wink:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 17.07.2013 22:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Asi bylo moc horko; po vylétání dvou sad 4s jsem nasadil 5s; po prvních okruzích se něco ozvalo, dal jsem ještě jeden okruh kolem hlavy, jako že poslechnu co to a pak už jsem s tím jen řízeně fláknul do chroští.
Éru nic není, jen motor (origo ze stavebnice) silně drhnul. Po rozebrání jsem našel asi 3/4 magnetů uvolněných, tedy častý fenomén levných chinamotors. Naštěstí se jinak nic nestalo, použil jsem čerstvé zkušenosti s lepením magnetů a motor je již OK.
Než jsem ale přistoupil k lepení, implantoval jsem do GeeBee motůrek NTM 4248 650kV a třílistou vrtulku MA 14/9 spolu s duralovým kužílkem 70mm, vypadá to teď prďácky, zítra ho otestuju.
Příloha:
GB_R3_993.jpg
GB_R3_993.jpg
[ 73.61 KiB | Zobrazeno 3181 krát ]


Jinak - ponaučení z toho plyne - chinamotory nad 35mm průměru se vyplatí předem prolepit dobrým epoxydem, tím se podobným akcím předejde...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 18.07.2013 13:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Otestováno, šlape to výborně; kdyby někdo chtěl vědět kolik takový motor NTM 4248 650kV žere s vrtulí trojlist MA 14/9 při napájení čtyřčlánkem, tak je to lehce pod 800W, proud lehce přes 60A. 5s ani náhodou...
Musím zkusit menší mašle, tohle je už moc...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.07.2013 21:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
jio píše:
Když jsem viděl to video a prst na kuželu, tak jsem si tak vzpomněl na klasika "To neděláš dobře s těma sirkama, Jaromíre" :wink:



Jak trefné :twisted:
Jinak parádní stroj!

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.07.2013 0:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Dodatečně - původní motor je po zalepení magnetů zpátky, s vrtulí MA 3L 14/7 to s 5s bere peknych 850W, se 4s asi 600W. Ted uz to i na 4s leta podle mych predstav.

omlouvam se za prechod k textu bez interpunkce, fakt na (mem) telefounu je to opruz...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.09.2013 9:31 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
našel jsem při úklidu na PC nějaká videa...
http://youtu.be/Ikla0xxGG5A
http://youtu.be/z6tTfRvoozY

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 23.01.2015 15:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
A už má nového majitele... :-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 11.02.2015 19:01 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.12.2013
Příspěvky: 195
Nový majitel dnes podruhé éro prohnal :D 2x po 6 minutách letu za mírného pofukování :) Vzlet i přistání v pohodě, při přistání opravdu lehčí vánek "podkopává nohy", ale dá se to. Ve vzduchu jsem čekal, že bude veverčák rychlejší :lol: není :? no výkrut mu jde, let na zádech a zvrat taky a víc jsem nezkoušel bo jsem tak nějak měl problém uřídit zadek. V každém případě je to pro mne zase něco nového a proto jsem do toho šel :wink: :wink:

_________________
...každý jednou začínal... :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 11.02.2015 20:17 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Prima, dík za report :-)
Pobídnout se to dá sadami 5s 3000mAh - nechal jsem si je zatím z testovacích důvodů (pohony pro B-25) ale jak bud uvědět co a jak, můžu ti je poslat ;-)
Ale on je to stejně vzduchohrn, to ty bačkory, dráty, sudovitý trup a tak...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz