Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: D.H.88 Comet Durafly
PříspěvekNapsal: pát 10.05.2013 10:34 
Mazák
Mazák

Obrázky: 9
cos mu to provedl chudakovi...

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pát 10.05.2013 13:28 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Obrázky: 0
z vetsi casti opraveno v ramci bezne poletove udrzby
:-D

PříspěvekNapsal: úte 14.05.2013 21:32 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

opraveno a znova zalétáno, s vrtulemi Aeronaut 6/6 to chodí jako zamlada :-)
Kritické místo jsem vylaminoval, použil jsem poněkud netradiční pryskyřici - "hodinový" epoxid ve stříkačkách a protože byl dost hustý, naředil jsem ho isopropylalkoholem, nasycení tkaniny na skle šlo pak velmi dobře a po vyschnutí toho IPA to tam slušně drželo bez stékání:
Příloha:
Poznámka: vyztužení
DH88_092.jpg
DH88_092.jpg [ 43.52 KiB | Zobrazeno 828 krát ]

Starty chtějí razantní rozjezd bez parádiček, aby co nejdříve zabrala směrovka, jinak se to točí jak čamrda a nemá cenu to nutit do vzduchu. Přece jen to úzké křídlo chce své.

PříspěvekNapsal: pon 23.09.2013 20:07 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

V komentáři na hobbykingu se jyrrymu povedlo uťuknout u motoru, správně je 2826 1400

PříspěvekNapsal: pon 23.09.2013 23:02 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

joj, to je možné... ale Comet už stejně před nějakou dobou změnil majitele... je to poměrně choulostivé éro, které nejde použít na menších méně otevřených plochách - měl být náhradou P-61, která na tyhle "akce v koutě" byla super...

PříspěvekNapsal: pon 03.08.2015 16:41 
Nováček serveru
Nováček serveru

Tak šel COmet D.H.88 Durafly po dlouhém lenošení konečně zase do vzduchu. Vrtule Aeronaut 6x6", Turnigy 2826/1400kV, zatahovací podvozek, "zatažený rozum" :-( . Start na dráze po úhlopříčce, trošku to pofukuje přes stromy z boku. Jejda, ono to ve vzduchu dosti "mastí" , ty průlety jsou teda rychlejší než Spitfire MkIX od Vaška Sádla (Mega 16/15/5 , Ae 8,5x5, 3x LiPol) . Jak s tím budu sedat na tu vysekanou runway, když to na volnoběh ketí skoro stejně rychle, jako s motorem "full Throll" . no to bude zážitek. A byl !!! krásně rovně, podrovnání (=ale rychlostí, jako Red Baron RB-51 na Pylon race Renu) . To je jasný, že se kolečka o 32mm na těch drnech neroztočí a tak jsme ze svižného běhu zakopli a upadli na záda :-( . Aha , to sem si fakt měl JYRRYmu zavolat, aby mi řekl, že za trávu to s vysunutým podvozkem nepůjde. Motorová gondola mi "podala ruku" . A tak jsem jel domů ukuchtit oběd a provést poletový rozbor-ku a sborku a vymyslet, co s tím podvouzkem !!!. Gondolu jsem při"vteřiňákoval", odšrouboval z podvozku červené "nohavičky" , probrousil polystyren v gondolách, aby se kolečka v zataženem stavu otáčela a nebrzdila,zkontroloval a "zaheftoval" motory a vrtula a v neděli večer před setměním udelal ještě dva 8mi minutové skoky. Na kolečkách do vzduchu a se zataženým podvozkem na kratince posekanou runwyay. vyyzkoušel jsem si neplánovaně i pád v zatáčce, když jsem "mooc" zpomalil a Comet se zlomil z levé zatáčky do pravého náklonu s čumákem k zemi. , Ale byl jsem ještě dosti vysoko (a taky daleko) a tak to motor vytáhl. Už takové blbosti dělat nebudu ten pád se mi díky zpomalení povedl 2x - komu není rady ... však to známe...) . A přiblížení na přistání je se svítící LEDkou v čumáku velmi příjemnéé, letadlo je čitelné a LEDka vylepšuje orientaci v prostoru) , až na tu rychlost, která se moc nevytrácí. Přistání je takové jako sečení trávy kosou. Rychlé, nízké, vlastně je to průlet v nulové výšce nad dráhou a brzděné zadním ostruhovým kolečkem a hlavním podvozkem v gondolách. Hlavně letět rovně, bez náklonů, nestresovat se, nenervačit, klidně a zrychleně dýchat, zahnědlé trenky vyměnit až potpm a ono se to zabrzdí samo. A nebo to udělá ještě "žabičku" a pak to dosedne. Vrtule (-regly) nemají zapnutou brzdu, z úvahy, aby se vrtule "uhla" při kontaktu s "drnem" a neohnula se hřídelka motoru. A to je celý zážitek z AirField Šumperk, ještě teďka mám mrazeni kolem žaludku :-) . Zdraví Vás Bobr JT.

PříspěvekNapsal: pon 03.08.2015 22:05 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

:D :D :D
Gratuluji k uspesnemu rozletani te rychlopotvory :-)
Vsak jeji nastupce je Mossie, oni u Havillandu vedeli co delaji :-)

PříspěvekNapsal: úte 04.08.2015 10:17 
Nováček serveru
Nováček serveru

Však se na Mossie taky hodně těším. Doufám jen, že se ta větší plocha Mossie trošku projeví a stejně tak ty brzdící vztlakovky. Jinak na videu s přistáním skutečného Comet DH88 se mi zdá, že to jetadlo ani na přistání moc nezpomaluje a že to je docela "fofr" i ve skutečnosti. A ten výkon řadových 6ti válců taky nevypadá nixmoxc. V horizontu to docela sviští, ale stoupavosti si to asi moc neužije. A k tomu Mosquitu: Podvozkové nohy jsou odpruženééé ? Díky Bobr. p.s.: S Comet D.H.88 budu chodit létat jenom brzo ráno a pak večer, kdy už se ten vzduch nehýbe. P.s.2.: asi si i na ostatní modely dodělám přistávací reeflektory. To pak jde přistání skoro "po másle" :-)

PříspěvekNapsal: úte 04.08.2015 18:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Jojo, Mossie ma nohy odpruzene a je to znat. Klapky to zpomali, pak jde jak po masle :-)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3