Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 11.08.2021 15:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1171
jarsin píše:
pánové , potahoval jste někdo papírem Kablo ? já jsem na tom začínal. byl hodně křehký ,to byla průprava ,zlatá Mikelanta (opravdu ruský papír) a Modelspan. tolik k mému věku
ahoj

Jo, kablem jsem potahoval. Tuším jednou, možná dvakrát a takový ten akrobatický gumák z jitrnicových špejlí, podle plánku IPRO, s klikovým převodem Ing. Pahra (tři svazky nad sebou, spřažené drátěnýma klikama, v snýtovaném v rámečku z duralového plechu). No, nebylo to jednoduchého a nedopadlo to nejlépe :lol: . Pamatuji si to dodnes.
Zdroj papíru byl strýc - tesla - výroba traf v bývalé čokoládovně.
Jinak ale znám ještě daleko veselejší příhodu s potahováním, kdy kdosi z rodiny, těsně po válce stavěl Formánkovo 401 a protože neměl papír, tak jí potáhnul červeným celofánem (skutečný pravý a nefalšovaný celofán) a ten pečlivě vypnul vodou.
Co se pak dělo, netřeba asi naznačovat.


Nahoru
 Profil  
 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz